ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teledysk

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
ZwiewnaPiekna
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2012, o 17:47

ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teledysk

Post autor: ZwiewnaPiekna » 17 maja 2012, o 17:54

Na coś takiego dzisiaj trafiłam na afterparty.. Jak ludzie mogą coś takiego tworzyć i jeszcze się tym chwalić? okropne. Nie wiem jak namówili Anię Muchę do tego(przecież jest mamą!!!) straciła w moich oczach. Ale wracając do tematu, przecież to jest jawne nawoływanie do przemocy wobec kobiet. Może można to jakoś zablokować? Ktoś się zna na Youtubie?z

http://www.youtube.com/watch?v=YuRGcRGA-ic&hd=1
rozabezkolcow
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:16

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: rozabezkolcow » 17 maja 2012, o 18:51

Masz rację, ja też to odebrałam jako przemoc w kierunku kobiet. Już zgłosiłam ten film jako nieodpowiedni ale nie wiem czy to coś da aby go usunęli, bo jeśli według nich nie będzie w tym nic złego to film zostanie.
Awatar użytkownika
astre
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 24 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: astre » 17 maja 2012, o 19:53

Ja też zgłosiłam, żeby to zrobić trzeba pod obrazkiem kliknąć w flagę (guziki kolejno fajne, dodaj, udostępnij i następna jest właśnie flaga
Smuf
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 17 paź 2008, o 02:00

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: Smuf » 18 maja 2012, o 00:38

A ta grafika to co jest? http://pomada.info.pl/
Awatar użytkownika
bledny_rycerz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 941
Rejestracja: 9 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: z wczoraj

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: bledny_rycerz » 18 maja 2012, o 16:59

A gdyby siedział na tym krześle facet, wymowa teledysku by się dla Was różniła?
Bo dla mnie ani odrobinę. Psychopata i historia podszyta (rzeczywiście chorym) kinem gore, groza złamana scenami tortur odbywanych na owocach. Nie widzę żadnego podtekstu seksualnego. Waloru artystycznego również, bo przyjemności wybitnej z oglądania tego "dzieła" nie czerpię, ale nijak nie czuję, żeby nawoływał do agresji i obrażał mnie jako kobietę. Co najwyżej obraża moje poczucie estetyki.
[i]Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.[/i]
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: dobranocka13 » 18 maja 2012, o 18:06

:) Nie histeryzuj ZwiewnaPiekna. Ani tam nawoływania do przemocy ani, jak napisła moja poprzedniczka, walorów artystycznych.
Heze
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 08:26

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: Heze » 18 maja 2012, o 18:27

Bardzo przeciętny teledysk...

Co prawda jest w nim pokazana kobieta jako bezbronna ofiara, więc przyczynia się do utrwalania schematu kobiety - bezbronnej ofiary... Tak samo jak masa innych rzeczy w naszej kulturze. Nie podoba mi się ale nie bardziej niż wiele innych rzeczy więc oburzona nie jestem, raczej mam takie "meh" po kolejnym razie gdy widzę coś takiego.
Awatar użytkownika
Akumu
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: Akumu » 19 maja 2012, o 00:22

niech przestaną kręcić filmy/seriale kryminalne, w których ofiarami są kobiety, bo to jest takie szowinistyczne! a co, zabijajmy tylko mężczyzn! i w ogóle zróbmy z tego temat tabu, żeby przypadkiem ktoś nie poczuł się zachęcony do krzywdzenia kobiet.

a tak serio - przewrażliwione z Was baby. i potem mi ludzie mówią, że co ze mnie za lesbijka, skoro nie wojuję z całą męską populacją tego świata.
Awatar użytkownika
witch75
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 183
Rejestracja: 20 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: witch75 » 19 maja 2012, o 11:14

Hmmm... może się nie znam, ale moim zdaniem ten teledysk mówi zupełnie o czymś innym niż o nawoływaniu do przemocy wobec kobiet. Scena z owocami świetna. Naprawdę nie ma o co robić afery.
Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Choć czasem trzeba zrobić krok w tył, by potem pójść do przodu. Ważne, by nie stać w miejscu.
amorficzna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 401
Rejestracja: 10 gru 2010, o 19:08
Lokalizacja: UK

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: amorficzna » 19 maja 2012, o 12:34

Tez uwazam, ze nie ma o co robic afery... I zgadzam sie z witch75 ze scena z owocami jest dobra. Owszem, zalatuje mi to gore ale nic tak naprawde nie zostalo pokazane. A co ma fakt bycia mamą przez Muche do tematu to juz zupelnie nie kumam. To taka "mama" to juz nic nie moze? Ma siedziec na placu zabaw albo ogladac Teletubisie?? Co za bzdura...
Awatar użytkownika
chiyome
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 192
Rejestracja: 30 mar 2012, o 15:45
Lokalizacja: Malbork/Pirmasens

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: chiyome » 19 maja 2012, o 18:46

szowinizmu, uprzedmiotowiania Kobiety tu nie widzę. prawda jest taka, że od wieków to Piękne Kobiety częściej padają ofiarami psychopatycznych morderców niż Mężczyźni. możecie Panie z tym walczyć, ale wątpię, czy psychopaci pod Waszą presją przerzucą się na Facetów, aby nie wyjść na szowinistów. sądzę że im to wisi.

jak dla mnie teledysk przedstawia Normalnego nieco pod pantofelkiem mamusi gościa, który nie rozumie rzeczywistości. ona go wkurza, a tortury na młodej Kobiecie dodaje mu energii i ożywia go. a to wszystko w rytmie funku.
widziałam na stronie Funky Trip Foundation slogan "słuchanie zabija", może ten Facet przedstawia funk, a ofiara to słuchacz? no nie wiem :P
no i owa fundacja chce przekonać Ludzi do funku. na pewno teledysk zwrócił uwagę i wywołał dyskusję :)

ale wchodząc w temat spodziewałam się czegoś co burzy krew...
Biseksualizm to nie niezdecydowanie! to orientacja seksualna!
licorne
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2011, o 09:22

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: licorne » 19 maja 2012, o 23:33

Moim zdaniem ten film w sposób zupełnie bezmyślny wyraża fascynację czystym złem. Nie uważam, że przemoc nie powinna być pokazywana w mediach, nie chodzi mi o moralistykę, tylko myślę, że okropne jest instrumentalne wykorzystanie tematu cierpienia czy przemocy wobec ludzi, w celu... czy ja wiem, promocji kogoś, jakiegoś produktu, zarobienia pieniędzy? Mam może dosyć kontrowersyjny pogląd na ten temat, biorąc pod uwagę np. popularność horrorów, ale myślę, że o cudzym cierpieniu można mówić tylko jako o pewnej metaforze. Robi mi się niedobrze np. jak widzę kolejny "wzruszający" film mający ukazać "prawdę" o cierpieniu ludzi, zrobiony przez bandę kretynów, którzy swoją ignorancją dają wyraz tylko fascynacji ich cierpieniem oraz przemocą i złem, którego doświadczyli obcy ludzie, którzy stają się tu nieważni. Tym bardziej nie mogę znieść koszmarków jak ten. Zasadniczo, moim zdaniem do mówienia o przemocy i cierpieniu mają prawo tylko ci, którzy ich doświadczyli.
a tak serio - przewrażliwione z Was baby. i potem mi ludzie mówią, że co ze mnie za lesbijka, skoro nie wojuję z całą męską populacją tego świata.
Czy Twoim zdaniem walka z nienawiścią i przemocą wobec kobiet automatycznie implikuje zachęcanie do nienawiści i przemocy wobec mężczyzn? Dlaczego tak czarno-biało? Przecież "cała męska populacja tego świata" na szczęście nie stosuje przemocy wobec kobiet. Tylko część - i dziwne byłoby z nią nie "walczyć". Szczególnie gdy jest się lesbijką i seksizm dotyka nas bardziej niż reszty kobiety...
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: agapoem » 20 maja 2012, o 20:44

Smuf pisze:A ta grafika to co jest? http://pomada.info.pl/
ha, ha, ha, nieraz myślałam, że warto by coś takiego zrobić :lol:
czarny humor więc się od razu nie bulwersujcie kobiety :P
cogito, ergo sum
Awatar użytkownika
szczur
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 361
Rejestracja: 21 cze 2009, o 02:00
Lokalizacja: Za horyzontem nie widać!

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: szczur » 21 maja 2012, o 01:23

nosz szcczurcze! Ależ bulwers.
Znasz gościa z Manchy? on też walczył z wiatrakami.
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: fleurdumal » 23 maja 2012, o 09:43

ZwiewnaPiekna pisze:Na coś takiego dzisiaj trafiłam na afterparty.. Jak ludzie mogą coś takiego tworzyć i jeszcze się tym chwalić? okropne. Nie wiem jak namówili Anię Muchę do tego(przecież jest mamą!!!) straciła w moich oczach. Ale wracając do tematu, przecież to jest jawne nawoływanie do przemocy wobec kobiet. Może można to jakoś zablokować? Ktoś się zna na Youtubie?z

http://www.youtube.com/watch?v=YuRGcRGA-ic&hd=1
Nie mam ochoty oglądać z rana obleśnego teledysku. Zakładam, że skoro tak piszesz, to taki jest, kropka. Ale co do drugiej części...

Mucha to arogancka prostaczka i lansiara, pewnie ludzie, którzy zajmują się obsadą clipów doskonale wiedzieli, czym jej przed nosem pomachać, aby zrobiła czego sobie życzą. Nigdy nie była prawdziwą aktorką, raczej celebrytką, a one nieszczególnie przebierają. No i co ma do tego fakt, że jest mamą? Biologiczny fakt urodzenia dziecka jakoś umoralnia, uświęca, apgrejduje? Z całą pewnością nie jest to reguła. Żulówy zostają żulówami i przepijają becikowe, matki często nie ustępują ojcom w wyżywaniu się na dzieciach i ich biciu i tak dalej, a Ty piszesz, jakby pyk i po porodzie babom rosły aureole... i to jeszcze w kontekście wzięcia udziału w niewłaściwym teledysku. To, że one od chwili zapłodnienia wypinają brzuchy i mizdrzą się do obiektywu z dziećmi, to myślisz jest jakiś amok miłości macierzyńskiej? To jest tylko +100 do lansu na jakiś rok, znowu kasa i nic więcej.


Przepraszam, ze nie na temat, ale nie mam pojęcia, co Cię tak dziwi, że to AKURAT Mucha i jeszcze - ojej - mamusia. To tu nie ma nic do rzeczy.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
chiyome
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 192
Rejestracja: 30 mar 2012, o 15:45
Lokalizacja: Malbork/Pirmasens

Re: ILE można? chory,szowinistyczny,uprzedmiotowiający teled

Post autor: chiyome » 23 maja 2012, o 22:11

tu Pani wyżej ma rację. za Muchą nigdy nie przepadałam. ale po wystąpieniu w naturalnych futrach nie oglądam niczego gdzie Ona jest.
myślę, że nazwiskiem jednej z Najsłynniejszych Aktorek w Polsce i w Stanach (podobno za granicą dużo bardziej Ją cenią) chcieli przyciągnąć widzów. że niby wszyscy mają się jarać "wow Mucha wystąpiła w teledysku promującym funk, pewnie jest zajefajne". czy coś w tym stylu.
Biseksualizm to nie niezdecydowanie! to orientacja seksualna!
ODPOWIEDZ