Transfobiczna nauczycielka

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
proclamer
początkująca foremka
początkująca foremka

Transfobiczna nauczycielka

Post autor: proclamer » 12 wrz 2013, o 22:23

Na pierwszej lekcji WoS-u w tym roku szkolnym pani wyjechała z transfobicznymi komentarzami pod adresatem Anny Grodzkiej. Już wcześniej wygadywała bzdury pokroju 'Polacy nie zamordowali Żydów w Jedwabnem', krytykowała związki partnerskie i piała z zachwytu nad pewną partią polityczną. W sprawie Żydów reagowaliśmy u pani wicedyrektor, ktora postawa naszej nauczycielki zdenerwowała. Chciałam napisać skargę do skrzynki zaufania, ale je chyba nikt nie otwiera... Czy tym razem też interweniować u pani wicedyrektor? Czy jakaś inna forma interwencji? Jaka?
moineau
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Re: Transfobiczna nauczycielka

Post autor: moineau » 12 wrz 2013, o 23:43

ja bym uderzała do dyrekcji. najlepiej jakąś całą trójką klasową.
ulrikam
super forma
super forma

Post autor: ulrikam » 13 wrz 2013, o 18:09

jest,,,inna forma interwencji ..donos do CzeKa
anie próbowałaś dziecko powiedzieć tej pani grzecznie i po prostu, że wolałabyś żeby trzymała się tematu lekcji
odbicie
super forma
super forma

Post autor: odbicie » 13 wrz 2013, o 18:48

Czeka chyba już nie czeka – bo się skończyła lata temu. Nie zależnie co później je zastępowało.
Widzę że z szeroko rozumianym reżimem masz Ulrikam problem, i wcale nie jest to „problem”. Bo się wczuwasz, a nie tylko żartujesz.
W naszym świetnym państwie jest wiele innych genialnych instytucji które są na fali, że tak powiem. Które zdolne byłyby zająć się pewnymi tematami – byle tylko ktoś doniósł im – że gdzieś czai się „nienormalne”. A jeszcze z przeszłością – ho, ho. Co tam przeszłość reszty geniuszy na takim czy innym stanowisku. Ty jakoś masz alergię do wybranych.

Nauczycielka opisywana wyżej - o określonych poglądach, przed którą otworzyłyby się szeroko wrota do Czeka – nie jest właściwą osobą której warto adresować tekst: Trzymaj się paniusiu tematu.
Chyba że dziewczyna chciałaby mieć przerąbane do końca pobytu w murach, w których owa nauczycielka wykłada swoje głupoty.
Nie do takiej nauczycielki – ale do tych co są nad nią lepiej uderzyć. Asekuracyjnie, ale taka droga zażalenia w obliczu władzy owej nauczycielki nad uczennicą, wydaje się być właściwszą.
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: sad_eagle » 15 wrz 2013, o 11:53

U mnie w szkole była historia z księdzem, który na lekcjach jawnie obrażał homoseksualistów. Zwracałam mu uwagę, że przecież kościoła zakłada szeroko pojętą tolerancję, że jasne osobą homoseksualnym zaleca wstrzemięźliwość od praktyk homoseksualnych, ale ich nie dyskryminuje. Księżulek wywalił mnie z zajęć. Więc poszłam do dyrekcji, potem poszło jeszcze pismo do Kurii... i takim sposobem X ma zakaz nauczania w placówkach dydaktycznych... Oprócz dyskryminacji homoseksualistów były również inne problemy z nauczaniem niezgodnym z katechizmem...
Jestesmy pozorami, ktore myla.
Awatar użytkownika
de_
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: de_ » 16 wrz 2013, o 20:56

również uważam, że powinnaś zgłosić to gdzieś na zewnątrz, bo z dyrekcją to nie wiadomo :roll:
ja nie mam pojęcia gdzie, koleżanki Ci podpowiadają, poszukaj w necie, zapytaj mamę, nie wiem...
ale na pewno tego tak nie zostaw, szerzenie nienawiści gdziekolwiek trzeba potępiać, szczególnie w szkole :roll:
we're all mad here
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: Milo » 16 wrz 2013, o 21:07

sad_eagle pisze:U mnie w szkole była historia z księdzem, który na lekcjach jawnie obrażał homoseksualistów. Zwracałam mu uwagę, że przecież kościoła zakłada szeroko pojętą tolerancję, że jasne osobą homoseksualnym zaleca wstrzemięźliwość od praktyk homoseksualnych, ale ich nie dyskryminuje. Księżulek wywalił mnie z zajęć. Więc poszłam do dyrekcji, potem poszło jeszcze pismo do Kurii... i takim sposobem X ma zakaz nauczania w placówkach dydaktycznych... Oprócz dyskryminacji homoseksualistów były również inne problemy z nauczaniem niezgodnym z katechizmem...
U mnie też taki ksiądz był, do tego opowiadał sprośne dowcipy i wyśmiewał niektóre uczennice za poglądy czy wygląd. Z klasą poszłyśmy (bo to żeńska klasa była) do wychowawczyni, nie wiem co ona wprawdzie z tym zrobiła, czy dyrekcji przekazała, ale w kolejnym roku już nas nie uczył.
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
ODPOWIEDZ