jak się bronic jak pomoc osobą ktore mogą być zagrożone

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
megalatte
Posty: 9
Rejestracja: 1 paź 2013, o 14:54

jak się bronic jak pomoc osobą ktore mogą być zagrożone

Post autor: megalatte » 13 paź 2013, o 12:42

Hej

Zaczę bardzo delikatny temat.Każdy prawie w życiu spotkał kogoś kto naprawdę jest niebezpieczny dla społeczeństwa .nie tylko fizycznie ale psychicznie potrafi narobic komuś strasznych rzeczy.Czytałam kiedyś na tym forum post dziewczyny która została oszukana przez inna kobiete w następujący sposób.Ta druga połowa udawała ciężko chorą osobę i często znikała nagle bez oznak życia tak ze ta pierwsza przechodziła straszne męczarnie.później się okazało że to wszystko byłą jakąś zabawą ,manipulacją,Myślę że takich przykładów jest od groma.Do czego zmierzam .Pewna część nas nie obraca się w towarzystwie branżowym i zapewne ma swoją połówke i jest szczęśliwa niestety jest też część dziewczyn które nie miały tyle szczęścia i zanim znalazły tą swoją jedyną przebiła się przez grono dziwnych ludzi i co gorsza niektóre naprawdę trafiły wyjątkowo pechowo na strasznie psychiczne osoby.Na samym isiu czyli innejstronei jest pełno profili które są dobrze kojarzone przez większość dziewczyn na które trzeba uważać niestety w dobie 21 wieku nadal nbei potrafimy jakoś sobie pomóc w eliminowaniu a moze bardziej ostrzeganiu przed takimi osobami i niestety dochodzi do takich sytacji że te chore osoby zawsze znajdą sobie jakaś ofiarę,Przeważnie jest to osoba która poprostu jest naiwna .Ja sama poznałam kiedys dziewczyne na is bardzo niebezpieczną i naprawdę przykra przez którą mialam problemy i nie było łatwo tak jej zaradzić bo nie miałam wpsarcia i dowodów.Wiadomo że nei bede zakaldac na nia na forach postow bo wtedy ja wyjde na jakas chorą i moge meic problemy.No właśnie wiec jak mzoemy sobie pomoc? Musi byc sposob a takie osoby nie moga bezkarnie krzywdzic dalej innych i sie smiac nam w twarz.Ja probiowałam przez przypadek okazalo się dziewcyzny ktore przypadkowo poznaje ja znaja i niestety wiekszosc mowila o niej bardzo negatywnie ale zadna nie potrafila znalezc rozwiazania jak ta laske powstrzymac jak zrobic tak aby nie czula sie bezkarna i nie krzywdzila ludzi.Jak dowiedzialam sie z epobila swoja nowa dziewczyne a jej kolezance grozila chcialam to zgłosic na policje neistety dziewczyny byly zastarszone i odpuscily bo sie tak jej bały.Zastanawia mnei dlaczego tak jest że laske zna pol miasta i sie jej boją ,kazdy wie ze jest psychopatką a nadal jej profil wisi od paru lat i nadal wyłapuje ofiary .myślę ze jest wiecej takich sytaucji i osob .Dziweczyny zrobmy cos nie pzowolmy sie tak krzywdzic ,nie po to mamy internet i dostep do wszystkiego aby dawac sobie dmuchac w kaszę.integrujmy się jakoś ,rozmawiajmy o tym otwarcie nie bojmy sie ,nie wstydzmy tego ze dałysmy sie komus oszukac bo niestetey ale przemoc i oszustwa w anszym srodowisku zdarzaja sie dosc czesto i starajmy sie chociaz to powstrzymac
megalatte
Posty: 9
Rejestracja: 1 paź 2013, o 14:54

Re: jak się bronic jak pomoc osobą ktore mogą być zagrożone

Post autor: megalatte » 13 paź 2013, o 12:47

chciałam jeszcze dodać że nie musimy wprost pisać takiej osoby danych itp.ale mozna chociaz zalozyc forum gdzie mozna jakimis charakterystycznymi rzeczami opisac taka osobe i jak postepuje moze oosba ktora tez zostala skrzywdzona skojarzy i wtedy na priw mozna sie dogadac czy piszemy o tej samej przypadlosci dzieki temu moze sie okazac ze takicj pokrzywdzonych jest 30 osob i mozna zebrac doowdy i utrzec tej osobie nosa.Moze kazda ma wpisy grozby na gg w telefonie itp
Sugaar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 20 lis 2012, o 22:32

Re: jak się bronic jak pomoc osobą ktore mogą być zagrożone

Post autor: Sugaar » 13 paź 2013, o 13:36

Nie wiem czy przemoc, ale oszustwa faktycznie mają często miejsce.
Tylko trudno mi ocenić czy wynikają z głupoty i nudy czy z psychicznego skrzywienia?

Ja ostatnio oddzwoniłam na numer kobiety, która w listach przedstawiała się jako połączenie delikatności, emocjonalnosci i wielkiego uroku osobistego, a ostatecznie okazało się, że to był... mężczyzna :roll:
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 620
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: jak się bronic jak pomoc osobą ktore mogą być zagrożone

Post autor: Ella_Bronia » 14 paź 2013, o 00:03

O jakim krzywdzniu piszecie? Prosze o przyklady co te niebezpieczne osoby takiego zrobily innym?
megalatte
Posty: 9
Rejestracja: 1 paź 2013, o 14:54

Re: jak się bronic jak pomoc osobą ktore mogą być zagrożone

Post autor: megalatte » 14 paź 2013, o 12:13

chodzazby to ze się podawały za kogos innego.udawały kogos kim nie są.zmyslały bajki na swoj temat.twierdziły ze sa dibre i pracowite opowiadały z erpacowaly tu i tam ze je uwielbiali szefowie i takie tam.a pozniej okazywalo sie ze te sooby nigdy nei pracowaly i nawet nei maja liceum zrobionego.klamaly na temat swoich znajomych ze maja jakas kolezanke z ameryki i takie tam ze ich ojciec jest bizmesmenem i mieszka w niemczech a okazywalo sie ze ich ojciec nei zyje i zabili go w kryminale.osoby ktore kreuja sie na kogos elpszego i trakyuja nas z gory zcasem pomiataja a my sie tym rpzejmujemy po czym sie okazuje ze sa niczym.w miedzy czasie mowia ze kochaja a za 5 min ida do domu i uamwiaja sie na czacie z innymi.Oosby ktore po czasie jak odjryjemy prawde potrrafia tak odwrocic sytacje ze z siebue robia ofiare bez mrugniecia okiem nie czuja sie winne ze cos zorbily a wrecz przeciwnie zaczna nas nekac i wyzywac i do ludiz rozgadywac ze ich sledzimy i sprwdzamy i potrafia jeszcze pobic za to.

Zdarzaja sie tez osoby ktore robia nam kłopoty w ten sposob ze potrafia przyjsc i nam skopac drzwi od mieszkania ,keidy my meiszkamy z obcymi ludzmi i pozniej ci ludzi na nas patrza dziwnie.wyzywaja na gg ,w smsach itp
Awatar użytkownika
Flimpe_L
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 851
Rejestracja: 29 sie 2010, o 13:41

Re: jak się bronic jak pomoc osobą ktore mogą być zagrożone

Post autor: Flimpe_L » 19 paź 2013, o 12:31

Ile "takich" osób tyle strategii, ale to co można: już po pierwszym sygnale być ostrożnym.
Jeśli ktos się chwali, że ma koleżankę w Ameryce to może dobrze byłoby się zastanowić nawet nie tyle nad tym czy to prawda tylko nad tym czym ten ktoś próbuje zaimponować?

"Mój ojciec jest biznesmenem w Niemczech" - zadałabym proste pytania o szczegóły, mimochodem - czy bywa u ojca, jak tam jest, skoro ma takiego super tatę to do jakiej prywatnej szkoły się wybiera w Niemczech, co to za firma. Jeśli na takie pytania ktoś zareaguje irytacją, wymijaniem, czymkolwiek innym poza znudzeniem to mamy dość sporą szansę, że coś na rzeczy jest - albo narcyzm albo kłamstewka.

A z farmazowów tyle, że te osoby najpewniej są jednocześnie ofiarami i sprawcami - jakby Ci zabili ojca w kryminale to nie tyle byłabyś z tego powodu gorsza i "niczym" tylko ostro nasiąknięta konsekwencjami tego.
Cała Polska Śpiewa Sąsiadom!;)
Kasiab
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 211
Rejestracja: 14 lip 2013, o 21:14

Re: jak się bronic jak pomoc osobą ktore mogą być zagrożone

Post autor: Kasiab » 19 paź 2013, o 12:58

no to po co byc naiwnym i wpuszczac kogoś w swoje progi nie znając tej osoby....
moja dziewczyna miała taki przypadek z wariatką która wmawiała jej miłość i na dodatek szantażowała że się zabije ,a ja powiedziłam naważyłaś piwa to teraz go wypij,do tego ta dziewucha szantażowała że o wszystkim opowie rodzicom mojej dziewczyny.....,doszło do tego że moja chowała się po mieście i żyła w ciągłym strachu na dodatek ta wariatka oczerniała moja na czatach tak więc wieści się roznosiły od miasta do miasta....
ogólnie to bym takiej wszystkie zebska wybiła ,są gożej porąbane niż chłop a może i na tym samym poziomie...
ODPOWIEDZ