czy hetero tez TO wyczuwają???

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Anka0110
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 19:56

czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Anka0110 » 29 gru 2013, o 02:39

zastanawia mnie kwestia homoradaru i wyczuwania sie nawzajem przez lesbijki lecz moje pytanie dotyczy tek kwestii z hetero - czy mozliwe jest, ze w 100% zdeklarowana jako hetero kobieta jest w stanie wyczuwac lesbijki? nawet te bardzo kobiece i nie wygladajace lub bi . Jestem ciekawa czy to jest normalne, ze hetero tez maja takie homo-impulsy czy tylko moja szefowa jest wyjatkiem albo krypto les :D
Awatar użytkownika
fetus
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 8 lip 2013, o 23:06

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: fetus » 29 gru 2013, o 03:08

nie istnieje homoradar, to mit miejski
zatem ani homo, ani bi, ani hetero nic nie "wyczuwają", najwyżej zgadują lub przetwarzają drobne informacje. A najczęściej myslą, że mają jakis radar bo świetnie znają stereotypy.
Anka0110 pisze:zastanawia mnie kwestia homoradaru i wyczuwania sie nawzajem przez lesbijki lecz moje pytanie dotyczy tek kwestii z hetero - czy mozliwe jest, ze w 100% zdeklarowana jako hetero kobieta jest w stanie wyczuwac lesbijki? nawet te bardzo kobiece i nie wygladajace lub bi . Jestem ciekawa czy to jest normalne, ze hetero tez maja takie homo-impulsy czy tylko moja szefowa jest wyjatkiem albo krypto les :D
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Japonka » 29 gru 2013, o 10:24

Jeśli dana dziewczyna jest w typie butch i nie zwraca uwagi na przystojnych chłopaków a wodzi oczami za ładnymi kobietami, to i hetero i homo wywnioskują, że dana dziewczyna jest lesbijką.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
woda_w_kaloszu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 6 lis 2013, o 18:41
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: woda_w_kaloszu » 29 gru 2013, o 12:22

Ze stereotypami, to prawda. Łatwo jest oceniać osoby względem społecznie utrwalonych stereotypów i nazywać to "sprawnie działającym homoradarem" :cool: .
Także nie wiem, czy homoradar w ogóle istnieje. Jeżeli jednak tak, to mnie "umiejętność" ta ominęła szerokim łukiem :D. Natomiast nawiązując do pytania, to mam Przyjaciółkę, hetero, która wydaje mi się, że wyczuwa TO. Pewnie nie zawsze, ale jakby z pominięciem stereotypów. Czasami zdarzało się nam, że siedziałyśmy czy to w kawiarni, czy w pubie i nagle na horyzoncie pojawiała się płeć piękna, o której wcale nie pomyślałabym w kategoriach nieheteronormatywnych, ale moja Przyjaciółka stwierdzała, że jednak ma TO coś. I chyba na palcach jednej dłoni mogłabym policzyć sytuacje, kiedy nie trafiła :). Patrząc na siebie wątpię, że homoradar (poza stereotypami i sytuacjami, kiedy kobieta wysyła jakieś sygnały) istnieje, natomiast patrząc na moją Przyjaciółkę zaczynam wątpić w swoje przekonanie :D
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 621
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Ella_Bronia » 29 gru 2013, o 13:55

Anka0110 pisze:zastanawia mnie kwestia homoradaru i wyczuwania sie nawzajem przez lesbijki lecz moje pytanie dotyczy tek kwestii z hetero - czy mozliwe jest, ze w 100% zdeklarowana jako hetero kobieta jest w stanie wyczuwac lesbijki? nawet te bardzo kobiece i nie wygladajace lub bi . Jestem ciekawa czy to jest normalne, ze hetero tez maja takie homo-impulsy czy tylko moja szefowa jest wyjatkiem albo krypto les :D
Jest cos takiego jak homoradar tylko nie kazdy go ma.:-)
Co do hetero to mam wyrazenie, ze w blizszych kontaktach tez cos potrafia wyczuwac, zwlaszcza w relacji kobieta- kobieta
uss
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 27 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: nie z tego świata

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: uss » 29 gru 2013, o 15:20

Zgadzam się, że wiele można wywnioskować z zachowania, z drobnych gestów itp. Wygląd bywa bardzo często niezwykle mylący! :roll:
Czudaki ukraszajut mir !! :]

„Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda”
Anka0110
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 19:56

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Anka0110 » 29 gru 2013, o 15:38

no tak ale w jaki sposob stricte hetero kobieta jest w stanie nadawac na fali z homo i te sygnaly łapać? to mnie najbardziej zastanawia..chyba, ze moja szefowa to nie hetero jednak :cool:
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1616
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: KaFor » 29 gru 2013, o 18:39

Można się nauczyć rozpoznawać, choć nie każda osoba to potrafi.
ona5431
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 382
Rejestracja: 18 cze 2012, o 01:22

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: ona5431 » 29 gru 2013, o 23:19

Radar istnieje. Hetero też go miewają.
dont-think-so
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 194
Rejestracja: 2 gru 2013, o 10:51

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: dont-think-so » 29 gru 2013, o 23:42

Powiedziałabym, że to nie "homoradar", a raczej 1) w przypadku zainteresowania osobą i bezpośredniego kontaktu z nią umiejętność odczytywania przez drugą osobę mowy ciała itp., 2) w przypadku oceny wizualnej raczej sugerowanie się stereotypami.
Kasiab
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 211
Rejestracja: 14 lip 2013, o 21:14

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Kasiab » 30 gru 2013, o 23:42

chyba że twoja szefowa jest anty homo ,tacy nietolerancyjni są przewrażliwieni i z nienawiści wyczuwają,ja znowu mam wrażenie że moja przelożona to też coś kmini tylko że ona nienawidzi bo już wypowiadała się na temat śpiewającego kolędy piaska. I raczej się boje bo wiem że jak by się kapneła to by mi życ nie dała,jeszcze się tak patrzy w oczy beszczelnie...,ja jestem bardzo kobieca ale np oczy mi sie błyszczą na facetów wogle nie zwracam uwagi itp
dont-think-so
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 194
Rejestracja: 2 gru 2013, o 10:51

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: dont-think-so » 31 gru 2013, o 16:22

Nie ma bata, błyszczące oczy mówią wszystko.
wilkolak
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 3 sie 2013, o 23:27

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: wilkolak » 31 gru 2013, o 17:57

A po co w ogóle hetero taki homoradar ?
hava1799
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2013, o 15:06

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: hava1799 » 1 sty 2014, o 20:41

Zgodze sie z don't think so ze blyszczace oczy duzo zdradzaja.. blyszczace i z rozszerzonymi zrenicami... gdy ktos nam sie podoba zrenice zawsze sie rozszerzaja.. to doswiadczona kobieta lesbijka zauwazy... mysle.. oczy mowia niezwykle duzo...czasem lapie sie spojrzenia...inne niz na reszte osob, dojrzalsze, cieplejsze, glebsze.. przeszywajace do dna..spojrzenia z ukrycia, spojrzenia znienacka, spojrzenia unikajace..ale jest tez cos jeszcze ... zachowanie ...bardzo subtelne drobne gesty i mowa ciala.. to jak podchodzi gdy z toba akurat rozmawia..jak manewruje cialem..odwrotnie do stereotypow...to nie jest nachalne wrecz przeciwnie.. to jest b, b subtelne...gdy zaczyna sie peszyc toba to juz jest duzy znak rozpoznawczy, zmienia tez sposob mowy gdy akurat rozmawia z toba..z innymi nie rozmawia w ten sam sposob..i czasem zalezy na jakiej stopie zazylosci jestescie - zdradza pewne szczegoly zycia codziennego mniej lub bardziej osobistego... tak wynika z mojego doswiadczenia.. wierze, ze istnieje homoradar...skupilabym sie glownie na oczach w poczatkowej fazie, nie do wiary jak duzo potrafia powiedziec...pokazuja zazenowanie, strach, zainteresowanie nawet to ktore sie chce ukryc, cieplo... mnostwo, mnostwo kolorowych emocji...
dont-think-so
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 194
Rejestracja: 2 gru 2013, o 10:51

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: dont-think-so » 1 sty 2014, o 20:55

Ale ja to tak w żarciku. :roll:
Kasiab
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 211
Rejestracja: 14 lip 2013, o 21:14

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Kasiab » 1 sty 2014, o 21:15

hava1799 pisze:Zgodze sie z don't think so ze blyszczace oczy duzo zdradzaja.. blyszczace i z rozszerzonymi zrenicami... gdy ktos nam sie podoba zrenice zawsze sie rozszerzaja.. to doswiadczona kobieta lesbijka zauwazy... mysle.. oczy mowia niezwykle duzo...czasem lapie sie spojrzenia...inne niz na reszte osob, dojrzalsze, cieplejsze, glebsze.. przeszywajace do dna..spojrzenia z ukrycia, spojrzenia znienacka, spojrzenia unikajace..ale jest tez cos jeszcze ... zachowanie ...bardzo subtelne drobne gesty i mowa ciala.. to jak podchodzi gdy z toba akurat rozmawia..jak manewruje cialem..odwrotnie do stereotypow...to nie jest nachalne wrecz przeciwnie.. to jest b, b subtelne...gdy zaczyna sie peszyc toba to juz jest duzy znak rozpoznawczy, zmienia tez sposob mowy gdy akurat rozmawia z toba..z innymi nie rozmawia w ten sam sposob..i czasem zalezy na jakiej stopie zazylosci jestescie - zdradza pewne szczegoly zycia codziennego mniej lub bardziej osobistego... tak wynika z mojego doswiadczenia.. wierze, ze istnieje homoradar...skupilabym sie glownie na oczach w poczatkowej fazie, nie do wiary jak duzo potrafia powiedziec...pokazuja zazenowanie, strach, zainteresowanie nawet to ktore sie chce ukryc, cieplo... mnostwo, mnostwo kolorowych emocji...
zgadzam sie zwłaszcza błyszczące oczy mówią dużo..czasami aż za dużo...:(
fuksia255
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2013, o 21:51

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: fuksia255 » 1 sty 2014, o 23:34

Moze panie pociągnał dalej ten temat??? :D poniewaz bardzo mnie to interesuje a zwlaszcza mowa ciała.... :D
Awatar użytkownika
fetus
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 8 lip 2013, o 23:06

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: fetus » 2 sty 2014, o 01:47

Japonka pisze:Jeśli dana dziewczyna jest w typie butch i nie zwraca uwagi na przystojnych chłopaków a wodzi oczami za ładnymi kobietami, to i hetero i homo wywnioskują, że dana dziewczyna jest lesbijką.
I mogą się zdziwic - bo moze to byc zaledwie heteroelastyczna monogamiczna mężatka :)
Wnioskowanie po ubraniu o kant miękkiej części ciała mozna potłuc. Większośc żeńskiej kadry akademickiej na UW i PW od lat 60 to mega butch ( w kategoriach wiadomego wątku o męskich kobietach :) :P ) Większośc tej większości to zamężne matki dzieciom.
Jasama
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 79
Rejestracja: 23 maja 2013, o 21:54

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Jasama » 2 sty 2014, o 21:49

oczy to jest to..... jedna osoba przy mnie się bardzo peszy czerwieni się... dziwnie się zachowuje i ladnie patrzy jak nigdy dotad....
Anka0110
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 19:56

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Anka0110 » 3 sty 2014, o 01:39

czyli drogie panie jednym slowem mowa ciala zdradzi wszystko? :)
znerwicowanasta
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 147
Rejestracja: 27 gru 2013, o 14:56

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: znerwicowanasta » 3 sty 2014, o 10:28

jasne ! A przede wszystkim - oczy :)
fuksia255
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2013, o 21:51

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: fuksia255 » 3 sty 2014, o 10:39

a ja tam nie umiem czytac z oczu...jak wy to robicie???????
znerwicowanasta
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 147
Rejestracja: 27 gru 2013, o 14:56

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: znerwicowanasta » 3 sty 2014, o 10:40

fuksia255 pisze:a ja tam nie umiem czytac z oczu...jak wy to robicie???????
jaja sobie robisz, prawda ?
fuksia255
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2013, o 21:51

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: fuksia255 » 3 sty 2014, o 15:00

nie nie robie,serio...
znerwicowanasta
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 147
Rejestracja: 27 gru 2013, o 14:56

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: znerwicowanasta » 3 sty 2014, o 15:09

wiesz, jak patrzę na dziewczynę, przysuwam się tak, żeby poczuć jej zapach, a ona robi "maślane" oczy, to już wiem, że mogę startować ... :)
fuksia255
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2013, o 21:51

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: fuksia255 » 3 sty 2014, o 15:14

hmmm,nie znam metod podrywu kobiet :) z facetami to zajmuje mi chwile :D a co do kobiet to sie boje nie stety.... :cry:
znerwicowanasta
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 147
Rejestracja: 27 gru 2013, o 14:56

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: znerwicowanasta » 3 sty 2014, o 15:17

a czego?
uss
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 27 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: nie z tego świata

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: uss » 3 sty 2014, o 16:11

że nie będzie "maślanych oczu" :roll:
Czudaki ukraszajut mir !! :]

„Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda”
Jasama
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 79
Rejestracja: 23 maja 2013, o 21:54

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: Jasama » 3 sty 2014, o 22:27

np. miałam ostatnio przypadek.. w aptece... gdzie pani magister popatrzyla na mnie i się usmiechala wiec ja tez co mi tam.. ale bylam trochę przeziebiona... trochę z nia zartowalam ..ladnie mnie obsluzyla i jeszcze nakazala syropek atakować z rana nie na noc hehe... była mila i sympatyczna.. później znow zajrzałam do tej apteki znow była pani magister trochę ja zbiłam z tropu niby patrzyłam w bok na jakies lekarstwa a widziałam jak wpatruje mi się w oczy wiec się usmiechnelam i powiem wam ze kupowałam jakiś kremik a tam 50at ludzia w kolejce a ta do mnie mowi no po tym kremiku to dopiero pani będzie jeszcze piekniejsza buraka walnela hehee... i doszłam do wniosku i nawet już to wyczuwam ze prawdziwa hetero mnie zbywa sa wredne i bleeeeee...... a jeśli kobieta jest nawet lekko BI... nawet taka która nigdy nie była z kobieta a chciałaby... mam na myśli ze hetero nie patrzy na mnie milo maslanie i nie jest w ogole mila... a jeśli kobieta jw. wspomniałam to nie ominie moich oczu zainteresowania czuje jakies swirki w powietrzu... chociaż zainteresowanie wzbudzam niemalże od urodzenia bo mam egzotyczna urode to tez mi się ludzie przygladaja i ogladaja jak malpe w zooo... to czasem może mnie tez zbit z tropu... :czerwononosyrenifer:
Awatar użytkownika
mistero
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 13 sty 2014, o 11:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: czy hetero tez TO wyczuwają???

Post autor: mistero » 13 sty 2014, o 16:31

Mnie się tam zdaje, że hetero są raczej ślepe na "TO". Byłam zakochana w najlepszej przyjaciółce i na moje - zachowywałam się jak osoba naprawdę zakochana, bo nie byłam w stanie inaczej. Potem przyznałam Jej, że zakochałam się w kobiecie. Ona na to - że za Chiny nie spodziewałaby się, że nie jestem hetero.
Jeśli nawet istnieją takie hetero, które "to wyczuwają", to chyba jest ich zdecydowana mniejszość.
ODPOWIEDZ