Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: NewTedy » 6 mar 2014, o 19:41

Chciałabym poznać takie miejsca, gdzie przychodzą panie chcące kogoś poznać na dłużej. Nie chodzi mi o kluby, gdzie jest niesamowity hałas, mnóstwo dymu i ciemno jak w lesie tylko o takie lokale, gdzie można zjeść lody, napić się gorącej czekolady, dosiąść do kogoś bez strachu, że zrobi wielkie oczy gdy zaczniemy flirtować. Mam nadzieję, że są gdzieś w Polsce cywilizowane lokale, gdzie nie chodzi się po to by się upić a po to by poznać kogoś z kim można ułożyć sobie życie. Bywacie w takich kawiarenkach, gdzie nie ma parcia na bardzo bliskie niezobowiązujące kontakty a po prostu można poczuć się rześko i zrelaksować bez alkoholu?
Nie wiem jak poznać kogoś normalnego. Jest tyle filmów erotycznych z lesbijkami a nie ma żadnych stron dla lesbijek, które na przykład chcą wspólnie podróżować, mają jakieś pasje czy słuchają danego gatunku muzyki i chciały by wspólnie uczestniczyć w koncertach. Są wycieczki dla singli, dla samotnych pań i panów, dla grubasków, nawet dla samotnych z pieskiem, dlaczego nie ma żadnych wycieczek zorganizowanych dla lesbijek. Ja chcę czasem gdzieś miło z kimś spędzić czas, bez papierosów, alkoholu i perwersji >..
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 6 mar 2014, o 21:24

A może miejsce, które za dnia jest restauracją, a w nocy jaskinią rozpusty hehe Dla każdego coś dobrego ;) Swoją drogą też bym chętnie poszła czasem tylko na kawę albo np. pokaz filmów. Taki mały Polski Lworld marzenie... :) [To nie jest błąd - wiem, że serial nazywa się LWord :P ] Gdybym była bardziej ugruntowana w swojej orientacji z przyjemnością zajęłabym się takim interesem. Ciekawe jak duży byłby popyt :cool: Nie znam takich miejsc w Polsce, a jeśli są to chętnie je poznam, więc nie pomogę, ale dołączam się do wpisu.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: osiol » 6 mar 2014, o 22:24

Ja nie wiem czy dobrze myślę, ale wszelkie spotkania w grupach Lambdy czy KPH mogą być takim miejscem.
modelkalov1
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 67
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:13

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: modelkalov1 » 6 mar 2014, o 23:18

NewTedy, o tym samym myślałam kilka dni temu, a nawet przewinął się którejś nocki sen o pubie- kafejce, w której miło spędzałam wieczór :D . Mieszkam w średniej metropolii i nie ma nadziei, aby komuś wielkodusznemu przeszło przez myśl stworzyć takie fantastyczne miejsce spotkań dla LEJDIS LES. Ma wyobrażnia już czuje: muzyczka z cyklu smooth jazz, albo jak kto woli chill out, mix zapachów wyjątkowych smakołyków z akcentem kawowego aromatu i w subtelnym tle kobiecych perfum. OJ, gdybym znała takie miejsce w naszej Polsce... :P. Żyję nadzieją, że któraś z Foremek pocieszy nas informacją o cudownym lokum schadzek dla kulturalnych i troszkę samotnych les( w Polsce rzecz jasna).
coffeeheaven
Posty: 9
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 11:09
Lokalizacja: Krk

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: coffeeheaven » 7 mar 2014, o 00:52

Jest wiele przyjemnych miejsc i lokali... gdyby były one stricte dla les mogłyby być nieopłacalne dla właściciela selekcjonując grupę odbiorców. Ja w Warszawie do przeróżnych miejsc chodzę ze znajomymi, czasami zdarzą się dwuznaczne zachowania, niekiedy poznajemy nowe osoby hetero lub les mimo iż to są lokale dla wszystkich.. i do tej pory nie zauważyłam aby ktokolwiek przebywający w lokalu miał jakiekolwiek zarzuty wobec tego, że flirtujemy i żartujemy sobie na nasze tematy, wręcz powiedziałabym, że przyciągamy ludzi. Ograniczenia mamy tak naprawdę w głowie i warto czasami się ich pozbyć ;) nie trzeba lokalu, który będzie miał napisane "dla les" aby czuć się w nim swobodnie.. jeśli czujemy się sami ze sobą dobrze, będzie nam dobrze wszędzie!
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: salami » 7 mar 2014, o 08:03

coffeeheaven pisze: jeśli czujemy się sami ze sobą dobrze, będzie nam dobrze wszędzie
Clou.

Złej baletnicy i rąbek u spódnicy..kawa niedobra,
muzyka nie taka, ciastko za słodkie, kobieta za zimna,
krzeslo za twarde, ziemia za okrągła.
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: NewTedy » 7 mar 2014, o 21:22

Odpowiadam Paniom powyżej, które skomentowały mój post.
Cieszę się, że nie tylko ja tęsknię za zwyczajnym miejscem bez pań z kolczykami w nosie i fryzurą w stylu >właśnie zwiałam z wariatkowa<. Są w Polsce też kobiety wyglądające jak kobiety i posiadające godność. Ja nie chcę tutaj krytykować czyjegoś stylu ale po prostu pewne cechy mi nie odpowiadają i nie chcę zmuszać się do spędzania czasu w kręgu ludzi, którzy wywołują przygnębienie. Lubię szaleństwo ale z klasą.
Nie wszyscy mieszkamy w Warszawie. Wiem, że w Warszawie ludzi już nic nie szokuje, przecież jest tam siedziba rządu :)
Ale w wielu miejscach w Polsce nie można czuć się swobodnie. Ludzie są rozgoryczeni swoim życiem i pragną czasem na kimś wyładować frustracje. Wiadomość, że ktoś jest lesbijką jest jak dar z nieba żeby sobie ulżyć. Nie boję się opinii społecznej ale jestem sama a samotny żołnierz jest skazany na porażkę. Parady to nie to co określa mój wizerunek. Bardziej już jest mi bliski żyd z Nowego Yorku niż 50-letni transwestyci z pióropuszami Rio de Janeiro. Moje życie to nie karnawał, to codzienność i tęsknota za normalnym traktowaniem. Dlatego potrzebuję miejsca gdzie nie koniecznie w samotności będę mogła coś przekąsić.
Głupiego ostatniego wpisu nie skomentuję. Dziewczyna ewidentnie jest psychiczna.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: salami » 7 mar 2014, o 22:32

NewTedy pisze: tęsknię za zwyczajnym miejscem bez pań z kolczykami w nosie i fryzurą w stylu >właśnie zwiałam z wariatkowa<.
Rozumiem.
Polecam kościół. Romantyczne witraże, nastrojowa muzyka, duzo dystyngowanych pań z klasa , poprawne fryzury, perły na klatach i nie musisz tarabanic sie do Warszawy- kościół masz w każdym pipidowku.

A poważnie - zdarza sie, ze jadam z kobieta, która kocham- w restauracjach, pubach, knajpach, barach mlecznych, miejscach ogólnodostępnych. Jestem przeciwna tworzeniu gettojadlodajni dla lesb. Jest w tym coś nienormalnego.
niepokorna31
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 191
Rejestracja: 12 lip 2007, o 00:00

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: niepokorna31 » 7 mar 2014, o 23:30

Myślę, że autorce posta nie chodziło o tworzenie ghettojadłodalni...

Faktycznie, trudno jest kogoś poznać "na mieście". Sama chciałabym wiedzieć gdzie można pójść w Katowicach lub w okolicy, chociażby po to, żeby bezsensownie nie lepili się do mnie jacyś faceci.

W moim przypadku kościoły odpadają. Kolczyk mam;)

Pozdrawiam Piękne Panie:)
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: NewTedy » 7 mar 2014, o 23:39

salami pisze:
NewTedy pisze: tęsknię za zwyczajnym miejscem bez pań z kolczykami w nosie i fryzurą w stylu >właśnie zwiałam z wariatkowa<.
Rozumiem.
Polecam kościół. Romantyczne witraże, nastrojowa muzyka, duzo dystyngowanych pań z klasa , poprawne fryzury, perły na klatach i nie musisz tarabanic sie do Warszawy- kościół masz w każdym pipidowku.

A poważnie - zdarza sie, ze jadam z kobieta, która kocham- w restauracjach, pubach, knajpach, barach mlecznych, miejscach ogólnodostępnych. Jestem przeciwna tworzeniu gettojadlodajni dla lesb. Jest w tym coś nienormalnego.

Czyli można jednak przy odrobinie samozaparcia być wyrozumiałym :)
Może gdybym była w jakimś związku nie potrzebowałabym klimatycznego lokalu ale ponieważ Bóg nie pozwolił żadnej kobiecie wracającej z Kościoła potknąć się i upaść przede mną na kolana to staram się znaleźć jakiś zbiór ludzi nadających na zbieżnych z moimi częstotliwościach. Nie wiem co ci do tego, że szukam oznak kulturalnego homoseksualizmu w tym kraju. Pisz może na tematy związane z twoimi pragnieniami a nie komentuj bez potrzeby.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: salami » 8 mar 2014, o 00:07

NewTedy pisze: upaść przede mną na kolana
Jesteś tego warta ? ( Loreal kiwa reklamowa głowa)
Dużo w Tobie pierdzenia o niczym i marudzenia na wszystko
Postoje
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: NewTedy » 8 mar 2014, o 00:24

salami pisze:
NewTedy pisze: upaść przede mną na kolana
Jesteś tego warta ? ( Loreal kiwa reklamowa głowa)
Dużo w Tobie pierdzenia o niczym i marudzenia na wszystko
Postoje
Widzę, że znasz siebie doskonale ... bo naprawdę jesteś zasuszoną, łykowatą, nieświeżą ciemną masą spod oślego ogona.
Awatar użytkownika
AsiqueII
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2013, o 21:19

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: AsiqueII » 8 mar 2014, o 00:29

salami pisze:
NewTedy pisze: upaść przede mną na kolana
Jesteś tego warta ? ( Loreal kiwa reklamowa głowa)
Dużo w Tobie pierdzenia o niczym i marudzenia na wszystko
Postoje
niektórzy bywają omyłką Boga.

NewTedy, jestem za. za szukaniem oznak kulturalnego homoseksualizmu. za znajdowaniem.
świat idiocieje na naszych oczach.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: osiol » 8 mar 2014, o 03:16

NewTedy pisze:
salami pisze:
NewTedy pisze: upaść przede mną na kolana
Jesteś tego warta ? ( Loreal kiwa reklamowa głowa)
Dużo w Tobie pierdzenia o niczym i marudzenia na wszystko
Postoje
Widzę, że znasz siebie doskonale ... bo naprawdę jesteś zasuszoną, łykowatą, nieświeżą ciemną masą spod oślego ogona.
Wypraszam sobie :roll:
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: salami » 8 mar 2014, o 06:34

NewTedy pisze: jesteś zasuszoną, łykowatą, nieświeżą ciemną masą spod oślego ogona.
Lubię ten moment kiedy damy, lekko trącone, zaczynaja wyklinać z agresja, pianą na ustach i obłędem w oczach.
Wystarczyło lekko potrzasnąć i sypie sie na ziemie szlachetny, perlowy image.

Rozumiem, ze w wymuskanej knajpie dla lesb postawisz selekcjonera w drzwiach żeby eliminował niechlujne, zakolczykowane, z dziwnymi fryzurami, coby jedna dama z druga nie zadlawily sie kartoflem albo pardon truflą
patrząc na wydziergane dziwadlo przy sąsiednim stoliku.
Nur fur damy ze stabilzatoramy.
niepokorna31
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 191
Rejestracja: 12 lip 2007, o 00:00

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: niepokorna31 » 8 mar 2014, o 07:13

salami pisze:
NewTedy pisze: jesteś zasuszoną, łykowatą, nieświeżą ciemną masą spod oślego ogona.
Lubię ten moment kiedy damy, lekko trącone, zaczynaja wyklinać z agresja, pianą na ustach i obłędem w oczach.
Wystarczyło lekko potrzasnąć i sypie sie na ziemie szlachetny, perlowy image.

Rozumiem, ze w wymuskanej knajpie dla lesb postawisz selekcjonera w drzwiach żeby eliminował niechlujne, zakolczykowane, z dziwnymi fryzurami, coby jedna dama z druga nie zadlawily sie kartoflem albo pardon truflą
patrząc na wydziergane dziwadlo przy sąsiednim stoliku.
Nur fur damy ze stabilzatoramy.

Nie lubię, kiedy kobiety obrażają się wzajemnie, obojętnie jak mocno trącone. Proponowałabym powrót do wątku i zaprzestanie metaforyki walki i nienawiści. To chyba trochę niepotrzebne.
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: NewTedy » 8 mar 2014, o 09:58

No i mamy

http://www.imdb.com/title/tt0105929/

w wersji polskiej :)

Gdy dwoje ludzi albo wręcz cała grupa ludzi jest dla siebie przeźroczysta wizualnie to niestety nie możemy się być nazbyt uprzejmi, tak po prostu po polsku, nie wypada ;)

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet !
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: salami » 8 mar 2014, o 14:51

niepokorna31 pisze: Nie lubię, kiedy kobiety obrażają się wzajemnie, obojętnie jak mocno trącone. Proponowałabym powrót do wątku i zaprzestanie metaforyki walki i nienawiści. To chyba trochę niepotrzebne.
Niestety czasem nie da się tego uniknąć.
Nie obrażam się kiedy słyszę '' jesteś psychiczna'' tudzież innych gimnazjalnych odszczekiwań. Obrażam się natomiast
jeżeli dama New Tedy nawołuje do tworzenia knajp only lesby w futrze z gronostajów. Ocenianie i dyskwalifikacja kobiet -w drzwiach lokalu -po rodzaju fryzury, kolczykach i innych duperelach- obraża. Zwyczajnie i po ludzku. Oczywiście mam świadomość, że jak się skrzyknie kilka nadętych uda im się taką selekcjonerską knajpę otworzyć.
Czy taki lokal polepszy samopoczucie pani New Tedy ? W innym wątku pół roku temu New Tedy pisała:
Lubię ludzi heteroseksualnych bo oni mają kulturę i są po prostu ludźmi. A niestety wiele pań les to podłe zołzy nieprzyjazne ani ludziom ani środowisku. A co wy o tym sądzicie, gdzie wolicie spędzać czas w knajpach dla les/gejów czy w towarzystwie pozostałej części czyli 98 % społeczeństwa ? Po pól roku jej się zmieniło, teraz chce do homo, ale ino tych wyselekcjonowanych, z wyższej półki, jako gwarancje upragnionej stabilizacji.
Taa, powodzenia madame New Tedy
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: NewTedy » 8 mar 2014, o 15:23

Kiełbaso z osła, czy ty mnie podrywasz :D ?
Masz prawdopodobnie mózg uszkodzony od nadmiernego spożycia alkoholu. Piszę o lokalu gdzie jest spokój bo panuje przyjemna cisza z muzyką relaksacyjną w tle, takie tam zen, wiesz ...
A te małolaty o których mowa robią dużo hałasu i smrodu. Nie musi być elegancko, ma być przyjemnie, nastrojowo i intymnie.
Nie rozumiesz, bo kiedy odkryłaś swoje skłonności, rzuciłaś się pewnie jak szakal na wszystkie dziewczynki z 6 klasy a ponieważ cię odrzuciły zaczęłaś pić tanie wino z kumplami spod trzepaka. Nie twoja wina, to po prostu męskie ego cię dusi.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: Gaik » 8 mar 2014, o 16:16

W odniesieniu do tematu i o ile dobrze rozumiem oczekujesz nie dyskoteki ale kawiarni. Gdyby temat ustanowić w tym miejscu to mógłby być rozwijany jako dyskusja o tym dlaczego dyskoteki dla homoseksualistów się utrzymują a kawiarni jest mniej i częściej padają.
Ale" panie chcące poznać kogoś na dłużej"...Jak wyobrażasz sobie atmosferę w miejscu gdzie każdy jest zdeterminowany do tego by poznać żonę? Wchodzisz i wszyscy wiedzą o tobie to, że jesteś wolna, szukasz partnerki ( to działanie a nie postawa niestety )i nie dopuszczasz żadnych błędów czyli jak z kimś zaczynasz to do końca życia.Mi się to z luzem ani z flirtem jakoś nie kojarzy.To nie jest też normalne jeżeli za normę bierzemy oficjalne postępowanie heteroseksualnej większości. Tam też biura matrymonialne nie są popularne.Zapewne dlatego, że nikt nie lubi stawiać się w pozycji osoby ,która nie jest w stanie poznać kogoś samodzielnie a tym samym podważać swojej atrakcyjności.

Ostatni fragment także się moim zdaniem nadaje.Odpowiem następująco.Mamy do czynienia z mniejszością co hamuje apetyt inwestorski. W dużych miastach utrzymują się zwykle maksymalnie 2 czy 3 lokale przeznaczone dla wszystkich LGBTQ. Podobnie w sumie z portalami.To trzeba jakoś reklamować, nagłaśniać, zachęcać, redagować, dbać.Wchodzi w grę działanie społeczne.I w tym przypadku to odpowiedzią na pytanie czemu nie ma jest np. bo jeszcze nie założyłaś.Chcesz to próbuj się stowarzyszać i organizować.
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: NewTedy » 8 mar 2014, o 17:12

Gaik pisze:W odniesieniu do tematu i o ile dobrze rozumiem oczekujesz nie dyskoteki ale kawiarni. Gdyby temat ustanowić w tym miejscu to mógłby być rozwijany jako dyskusja o tym dlaczego dyskoteki dla homoseksualistów się utrzymują a kawiarni jest mniej i częściej padają.
Ale" panie chcące poznać kogoś na dłużej"...Jak wyobrażasz sobie atmosferę w miejscu gdzie każdy jest zdeterminowany do tego by poznać żonę? Wchodzisz i wszyscy wiedzą o tobie to, że jesteś wolna, szukasz partnerki ( to działanie a nie postawa niestety )i nie dopuszczasz żadnych błędów czyli jak z kimś zaczynasz to do końca życia.Mi się to z luzem ani z flirtem jakoś nie kojarzy.To nie jest też normalne jeżeli za normę bierzemy oficjalne postępowanie heteroseksualnej większości. Tam też biura matrymonialne nie są popularne.Zapewne dlatego, że nikt nie lubi stawiać się w pozycji osoby ,która nie jest w stanie poznać kogoś samodzielnie a tym samym podważać swojej atrakcyjności.

Ostatni fragment także się moim zdaniem nadaje.Odpowiem następująco.Mamy do czynienia z mniejszością co hamuje apetyt inwestorski. W dużych miastach utrzymują się zwykle maksymalnie 2 czy 3 lokale przeznaczone dla wszystkich LGBTQ. Podobnie w sumie z portalami.To trzeba jakoś reklamować, nagłaśniać, zachęcać, redagować, dbać.Wchodzi w grę działanie społeczne.I w tym przypadku to odpowiedzią na pytanie czemu nie ma jest np. bo jeszcze nie założyłaś.Chcesz to próbuj się stowarzyszać i organizować.
Z założenia miałby to być lokal dla wszystkich, natomiast pocztą pantoflową powinno się roznieść, że to ulubione miejsce kobiet lubiących kobiety. Słowo daję czy wy jesteście z innej planety?
Lokal taki, który będzie charakterystyczny, nie zamknięty dla ludzi i do dyspozycji wyłącznie dla wyposzczonych samotnych znudzonych światem desperatek, miejsce otwarte tolerancyjne gdzie przychodzą panie porozmawiać przy słodkim winku, lodach, ciastku, kawie, gorącej czekoladzie albo sałatce owocowej ...uf...
W tle na przykład muzyka francuska a ścianach kilka obrazów z kobietami trzymającymi się za ręce lub przytulonymi, wystrój jak w ogrodzie i miła obsługa. Czy to tak trudno ogarnąć ? :)
coffeeheaven
Posty: 9
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 11:09
Lokalizacja: Krk

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: coffeeheaven » 8 mar 2014, o 18:05

Nie rozumiem autorki, bo takich miejsc nie brakuje i nie rozumiem dlaczego miałoby owe miejsce być przeznaczone wyłącznie dla les? Oczekujemy tolerancji i równości a sami stosujemy podziały? Czy to nie swego rodzaju zaprzeczenie? Chcemy miejsc tylko dla nas, które izolują nas od społeczeństwa, a później się dziwimy, że homoseksualizm jest traktowany "inaczej"?

Droga autorko, załóż taki lokal, zainwestuj kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy w działalność i marketing, a później czekaj przed drzwiami aż wybrane grono kobiet pasujących do Twoich obrazów zapuka do Twych drzwi, aby posiedzieć przy lampce wina. Wtedy będziemy miały o czym rozmawiać, a debet lub kredyt na Twoim koncie wskaże Ci odpowiedź. Już rozumiesz? Potrzeby masz zaiste wyszukane, natomiast wiedzę o biznesie zerową.

I zapewniam Cię, że w naszym świecie jest wiele kulturalnych i kulturowo obytych Kobiet, które cenią sobie maniery i zachowują się "normalnie". Nie wszystkie z nich potrzebują tak jak Ty takiego atrybutu w postaci specjalnego lokalu dla les, który potwierdzi ich zainteresowania. Mam nadzieję, że rozumiesz aluzję.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 8 mar 2014, o 22:22

A propo tematu, bo chyba dyskusja poszła trochę w nie tą stronę....[a szkoda, bo temat jest ciekawy], piszecie bardzo mądre rzeczy i każdy normalny człowiek by marzył aby tak w Polsce było. Ale najważniejszą kwestią w tym temacie nie jest walka o tolerancję, która jest ważna sprawą, tylko zwiększenie prawdopodobieństwa spotkania osoby homoseksualnej. W miejscu gdzie przychodzą po prostu wszyscy, jest trudniej kogoś poznać, zwłaszcza jeśli jest to kawiarnia, a nie klub. Za bardzo się nie znam, bo jestem za mało doświadczona w temacie damsko-damskim, ale wydaje mi się, że obecność rytuału, takiego jak taniec w danym miejscu, czyni bardziej naturalną sytuację, w której z kimś obcym flirtujesz lub zaczepiasz. Więc automatycznie w restauracji, gdzie przebywają na dodatek osoby różnej orientacji, już tak łatwo to nie pójdzie :)
Więc może mogłybyście rzucić jakimiś konkretnymi nazwami miejsc w Waszych miastach, w których nieoficjalnie wiadomo w środowisku, że takich osób przebywa więcej. Robiąc im tu reklamę, możemy przyczynić się do tego, że będzie tam jeszcze więcej kobiet, które lubią kobiety, również z tego forum i poznanie kogoś ciekawego będzie czymś bardziej spontanicznym i intuicyjnym, a taka restauracja czy kawiarnia nie będzie się kojarzyć jako 'matrymonialny klub samotnych serc dla desperatek', a bardziej jako fajne, przyjazne miejsce. Czy to taki głupi pomysł?
Wyłączając mój ewentualny udział w sporze, chciałabym podkreślić, że kolczyka nie mam, ale kolczyki lubię :cool: a oprócz kolczyków lubię także od czasu do czasu kulturalnie wypić kawę :cool:
No i ja reflektuję na Warszawę. Polecacie szczególnie jakieś konkretne miejsce?
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: NewTedy » 9 mar 2014, o 12:42

Widocznie jednak takich miejsc nie ma, skoro na blisko 1000 wyświetleń nikt nie wskazał ani jednego. Byłam ciekawa, czy coś na terenie Sląska się dzieje jeszcze gdzieś poza miejscami, o których słyszałam. Kobiet jest tak wiele dlaczego tak niewiele to lesbijki :( Wiele pań być może ulega metamorfozie po licznych niepowodzeniach i daremnym oczekiwaniu na romantyczny związek. Nie wiem jak to wszystko można ogarnąć ale na pewno dobra organizacja by się przydała. Są też inne ważne sprawy ale rodzina, związek to jednak coś co nadaje jakiś rytm życiu i nie jest ono wtedy takie niezauważalne. Pamiętam, te różne fajne chwile w towarzystwie kobiet, które mi kiedyś burzyły krew. Teraz gdy od kilku lat mieszkam sama i wstaję pracuję jem i kładę się spać nie mam co wspominać. Życie jak na bezludnej wyspie, przymusowa wegetacja. Wiem, że sama mogę być reżyserem moich dni ale tak trudno spotkać chociaż jedną dobrą aktorkę :) Nie mam 20 lat, pewne sprawy już mnie nudzą, chciałabym odnaleźć sens życia w byciu potrzebną i kochaną. Niestety jak na ironię nikt mnie nie potrzebuje bo nie jestem bogata. Gdybym była pewnie nie było by całego tego rozdarcia. Zwiedzałabym sobie świat i płaciła za seks młodym Afrodytom. To oczywiście absurd bo wcale tego nie chcę. Ale w kawiarence gdzie przychodziły by inne romantyczki po prostu dobrze bym się czuła.
Brakuje tu takich tawern jak są na przykład w Grecji gdzie ludzie dobrze się bawią bez względu na to czy przyszli sami czy ze znajomymi. W Polsce gdy chodzę gdzieś sama czuję się jak totalna sierota. Nie wyobrażam sobie, że jestem na przykład w Silesii jem lody przy stoliku i przysiada się do mnie jakaś fajna kobieta, uroczo do mnie uśmiecha i zaczyna luźną pogawędkę. Faceci owszem, zdarzało się, więc już nawet na lody przestałam mieć ochotę. Spacer po parku też mógłby w czymś pomóc ale niestety nie ta kultura świadomości i wewnętrzne hamulce. Ale pamiętajcie jak spotkacie mnie w parku i będziecie chciały zagadać, ja się nie obrażę, nie zdziwię, nie zwymyślam od zboczonych lesbijek :)
Awatar użytkownika
witch75
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 183
Rejestracja: 20 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: witch75 » 9 mar 2014, o 13:16

Droga New Tedy,
doskonale rozumiem o co Ci chodzi, zawsze brakowało mi takich miejsc w Polsce. W Łodzi, 800 tysięcznym mieście, są 3 kluby (teraz zostały chyba tylko dwa) dla LGBT, kluby typowo taneczne, otwarte w godzinach wieczornych i nocnych, w których fajnie się tańczy, ale które jednak są głośne i zadymione, dyskotekowe, i niekoniecznie dobrze rozmawiałoby się w nich przy filiżance dobrej herbaty, bo jej tam nie można nawet kupić. Owszem jest jedna kameralna kawiarnia z ciastem i dobrą herbatą i kawą, o której wiadomo, że jest friendly, i faktycznie bywa tam dużo lesbijek. Sama byłam tam nawet na jakimś spotkaniu "randkowym", z parą heteryków przy stoliku obok, nadstawiającymi ucha, nie można nawet było swobodnie porozmawiać na branżowe tematy i poflirtować. Teraz mieszkam w Anglii, lokale LGBT typu kawiarnie, restauracje, otwarte w od godzin popołudniowych, z dobrym jedzeniem, dobrą kawą, miękkimi sofami i subtelną muzyką w tle są, istnieją, są zawsze pełne lub prawie pełne, czy to we środę w porze lunchu, czy w piątek wieczorem. Znajdziesz tam i kobiety z kolczykami, i takie, które zawitały w garsonce po pracy w biurze czy banku. Przychodzą, bo mają gdzie, tu czują się swobodnie, tu mogą się pocałować z partnerką, wypić lampkę wina, odprężyć się i porozmawiać wśród swoich. No ale w Polsce jak to Polsce, lepiej zdusić każdy pomysł w zarodku, wyśmiać, opluć. W Anglii też kiedyś musiała powstać pierwsza dzielnica LGBT, też kiedyś pierwsza kawiarnia LGBT była czyimś nowatorskim pomysłem, być może ryzykownym, na życie, który okazał się sukcesem, i zmienił przestrzeń publiczną, homo i hetero, dosłownie i w przenośni. Teraz w każdym mieście jest przynajmniej jedna ulica zarezerwowana dla społeczności LGBT, z klubami, lokalami, kawiarniami, z powiewającymi flagami. I nikt sobie już nawet nie wyobraża, że miasto mogłoby funkcjonować bez swojej dzielnicy queer. Można.
Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Choć czasem trzeba zrobić krok w tył, by potem pójść do przodu. Ważne, by nie stać w miejscu.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: osiol » 9 mar 2014, o 19:16

Na Śląsku jest kilka sympatycznych miejsc. W Bytomiu herbaciarnia Herbata, tuż przy rynku.
W Katowicach: Dobra Karma na św. Jacka - wegetariańska knajpka, dość przyjazne miejsce. Złoty Osioł - również w Katowicach lub Gliwicach - przyjazny wege bar.
Archibar - Katowice - również przyjazne miejsce.

W Warszawie: kiedyś fajnym miejscem była Tortilla Factory - meksykańska knajpka na Wilczej. Nie wiem czy nadal jest przyjazna - nie byłam już kilka lat.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 9 mar 2014, o 19:58

Dzięki osioł :) Może się tam wybiorę, bo planuję niedługo wyjazd do Warszawy :) Choć tortilla, to może nie szczyt marzeń, ale zawsze coś. Szkoda, że mało takich wpisów jak ten. Moim zdaniem - i to w imię dbałości o tolerancję- powinnyśmy zrobić tu nieoficjalny ranking takich przyjaznych miejsc i na wszelkie nasze forumowe spotkania wybrać sobie jedno dwa i okupować je ile się da, nie po to aby robić lesbijskie getto, ale odwracać sytuacje, w których to heteroseksualne i przy tym homofobiczne osoby determinują atmosferę miejsca ;)
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
niepokorna31
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 191
Rejestracja: 12 lip 2007, o 00:00

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: niepokorna31 » 9 mar 2014, o 23:16

Z tego, co wiem, w Gliwicach nie ma już Osła, za to katowicki jest fenomenalny!:)

O "Karmie" też słyszałam wiele dobrego.

Kiedyś bardzo dawno był taki fajny lokal, chyba na Dąbrowskiego, bodajże "Intacto". Niewielki, przytulny, z obrazami i przyjazną atmosferą. Brakuje takich miejsc...
Awatar użytkownika
czarodziej-z-oz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 710
Rejestracja: 28 gru 2012, o 18:51

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: czarodziej-z-oz » 10 mar 2014, o 09:55

Tak, brakuje takich miejsc. Przy czym nie dlatego, ze nie bylo odwaznych do ich otwarcia, tylko dlatego, ze zbankrutowaly :(

W W-wie byl bardzo dobry lokal na Chlodnej, byl Amsterdam na J.P. II, byl na Bialostockiej. Wszystkie dedykowane dla Pan. Wszystkie na poczatku bardziej w klimacie chilloutowym a nie dyskotekowym i niestety. Frekwencja i wielkosc zamowien zbyt slaba aby oplacic rachunki i jeszcze zarobic na zycie :evil:
Awatar użytkownika
-Aglaja-
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 849
Rejestracja: 6 paź 2006, o 00:00

Re: Miejsca spotkań pań pragnących stabilizacji

Post autor: -Aglaja- » 10 mar 2014, o 12:19

Cóż, jest ponad 1000 złotych samego zusu plus podatek dochodowy plus zus pracownika jeśli nie umowa-zlecenie.. trudno samą ideą interes utrzymać. Niekoniecznie samą mentalnością brak takich lokali powodowany.
We wspomnianym Amsterdamie bywałam często, szkoda, że już nie ma, miło wspominam.

Koleżanka założycielka wątku jest straszliwie zmanierowana swoją drogą.
ODPOWIEDZ