Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
kombo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2012, o 10:47

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: kombo » 9 sty 2016, o 15:04

Co do lesbijek kryterium "wygladania na" ma zapewne niezłą sprawdzalność, ale bywa i złudne/

- A jak poznać biseksualistkę?
- analogicznie jak w dowcipach o studentach prawa czy medycyny - Sama o tym powie. ;)
Naliroka
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:28

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: Naliroka » 9 sty 2016, o 22:41

Biszkopty trzeba w kobiecie odkryć, takie jest moje zdanie :D
Echolokacja
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 27 cze 2015, o 21:23

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: Echolokacja » 10 sty 2016, o 09:51

Naliroka pisze:Biszkopty trzeba w kobiecie odkryć, takie jest moje zdanie :D
Taaaa... A później jest płacz i zgrzytanie zębów, bo ta "odkryta bi" zabawiła się uczuciami biednej lesbijki, robiła jej nadzieje, a potem odeszła do faceta i znowu jest wredną hetero, albo gorzej - okropną biseksicą, którą trzeba do żywego nienawidzić.
Naliroka
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:28

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: Naliroka » 10 sty 2016, o 14:58

Ja znam inną sytuację: moja była była lesboodkrywaczką, wyszukiwała ofiarkę, potem rozkochiwała, a na koniec taką buchającą świeżo odkrytą namiętnością porzucała, bo "bi takie niepewne"

ale możesz mieć też rację, choć ja jestem idealistką :D

Jak chcę rozpoznać to zazwyczaj pytam jakiej muzyki słucha, jak PJ Harvey to na 99% lesbiczy :D
marusia102
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 3 lis 2013, o 10:08

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: marusia102 » 16 sty 2016, o 00:52

witam moje Panie, przeczytałam cały wątek i uśmiałam się setnie, ale żadnych produktywnych wniosków nie znalazłam...
czyli co? nie widać że les to les...z tego co piszecie, nie widać....
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: pannaeliza » 16 sty 2016, o 17:24

marusia102 pisze:witam moje Panie, przeczytałam cały wątek i uśmiałam się setnie, ale żadnych produktywnych wniosków nie znalazłam...
czyli co? nie widać że les to les...z tego co piszecie, nie widać....
Widać, widać ale z marginesem błędu ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: justsomebody10 » 16 sty 2016, o 18:19

Naliroka pisze:
Jak chcę rozpoznać to zazwyczaj pytam jakiej muzyki słucha, jak PJ Harvey to na 99% lesbiczy :D

Żadna kobieta spośród tych, które znam albo znałam, a która słuchała PJ Harvey, nie była / jest les, więc ten 1% jest dość duży. :D Upodobanie do bardziej niszowych gatunków muzycznych wcale nie jest od razu wyznacznikiem lesbijstwa, a o wiele częściej niechęcią do mainstreamu i innymi muzycznymi gustami.
zagubiona36
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 20:39

jak poznać Ją

Post autor: zagubiona36 » 25 maja 2016, o 07:35

Pewnie już nie raz ten temat się ukazywał, ale nawiąze do niego jeszcze raz. Mam w pracy koleżankę, nie mogę Jej rozgryżć czasami mam wrażenie że chce mojej bliskości, ale pozniej sama niewiem, jest róznie. Jakie zachowania powinna ukazywać Ona do mnie, nie chce się sparzyć o to nie trudno... :shock:
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: jak poznać Ją

Post autor: AniaMac » 25 maja 2016, o 17:33

Jeśli rzeczywiście ma się ku Tobie, to daj jej znak, że Ty również jesteś zainteresowana. Tzn. nie rozmawiaj z nią tylko o pracy, uważnie jej słuchaj i patrz w oczy, przełamuj barierę nietykalności - pogładź po ramieniu, złap za rękę, wszystko przypadkiem, uśmiechaj się do niej, komplementuj jej wygląd, uśmiechaj się do niej, pamiętaj o tym o czym mówi...
jest mnóstwo sposobów okazywania zainteresowania.
Jeśli ona takie zachowanie przejawia, prawdopodobnie wpadłaś jej w oko.
Warto też zastanowić się czy ona wie, że lubisz kobiety i czy ona w ogóle też jest nimi zainteresowana w TEN sposób.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: jak poznać Ją

Post autor: salami » 25 maja 2016, o 19:07

zagubiona36 pisze:czasami mam wrażenie że chce mojej bliskości, ale pozniej sama niewiem, jest różnie
Ile masz lat ? 36 ? Stara dupa jesteś, nie gniewaj się, pora mieć już jakieś refleksje.
Romanse w pracy są łatwe, przyjemne i nie na miejscu. Chyba, ze nie zależy Ci na tej posadzie.
zagubiona36
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 20:39

Re: jak poznać Ją

Post autor: zagubiona36 » 25 maja 2016, o 21:35

[quote="AniaMac"]Jeśli rzeczywiście ma się ku Tobie, to daj jej znak, że Ty również jesteś zainteresowana. Tzn. nie rozmawiaj z nią tylko o pracy, uważnie jej słuchaj i patrz w oczy, przełamuj barierę nietykalności - pogładź po ramieniu, złap za rękę, wszystko przypadkiem, uśmiechaj się do niej, komplementuj jej wygląd, uśmiechaj się do niej, pamiętaj o tym o czym mówi...
jest mnóstwo sposobów okazywania zainteresowania.
Jeśli ona takie zachowanie przejawia, prawdopodobnie wpadłaś jej w oko.
Warto też zastanowić się czy ona wie, że lubisz kobiety i czy ona w ogóle też jest nimi zainteresowana w TEN sposób.[/quot



Dziękuje AniaMac, Twoja wypowiedz naprowadziła mnie na jakis konkretny tor :)
zagubiona36
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 20:39

Re: jak poznać Ją

Post autor: zagubiona36 » 25 maja 2016, o 21:38

salami pisze:
zagubiona36 pisze:czasami mam wrażenie że chce mojej bliskości, ale pozniej sama niewiem, jest różnie
Ile masz lat ? 36 ? Stara dupa jesteś, nie gniewaj się, pora mieć już jakieś refleksje.
Romanse w pracy są łatwe, przyjemne i nie na miejscu. Chyba, ze nie zależy Ci na tej posadzie.


Chyba, ze nie zależy Ci na tej posadzie.[/quote] o i Pani :roll: dyrektor :idea: włączyła się w końcu do dyskusji jak miło :cool:
Awatar użytkownika
DobraEnergia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:56

Nie zawsze coś jest tym, czym wydaje się być

Post autor: DobraEnergia » 25 maja 2016, o 22:47

zagubiona36 pisze:
AniaMac pisze:Jeśli rzeczywiście ma się ku Tobie, to daj jej znak, że Ty również jesteś zainteresowana. Tzn. nie rozmawiaj z nią tylko o pracy, uważnie jej słuchaj i patrz w oczy, przełamuj barierę nietykalności - pogładź po ramieniu, złap za rękę, wszystko przypadkiem, uśmiechaj się do niej, komplementuj jej wygląd, uśmiechaj się do niej, pamiętaj o tym o czym mówi...
jest mnóstwo sposobów okazywania zainteresowania.
Jeśli ona takie zachowanie przejawia, prawdopodobnie wpadłaś jej w oko.
Warto też zastanowić się czy ona wie, że lubisz kobiety i czy ona w ogóle też jest nimi zainteresowana w TEN sposób.[/quot



Dziękuje AniaMac, Twoja wypowiedz naprowadziła mnie na jakis konkretny tor :)
O czymś podobnym pisałam w innym wątku. Też były znaki, które sprawiały, że byłam na 90% pewna, że dziewczyna coś do mnie ma, a tymczasem historia jest bardziej zagmatwana i ciągnie się nadal. W obliczu tego, co się okazało, jestem skołowana i nie wiem, co to wszystko miało znaczyć. Luknij sobie na http://kobiety-kobietom.com/forum/viewt ... 04#p734306, a dowiesz się, o co mi chodzi:
Zamień myśli negatywne na te dobre - wprost przeciwne.
zagubiona36
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 20:39

Re: jak poznać Ją

Post autor: zagubiona36 » 26 maja 2016, o 09:33

DobraEnergia dzięki za swój link i odpowiedz na mój temat :-)
Awatar użytkownika
DobraEnergia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:56

Uśmiech za uśmiech

Post autor: DobraEnergia » 26 maja 2016, o 20:49

zagubiona36 pisze:DobraEnergia dzięki za swój link i odpowiedz na mój temat :-)
Nie za ma co 8) . Podałam Ci tylko swój przykład, abyś nie napalała się na zapas, ale z drugiej strony proponuję Ci po prostu działanie na zasadzie wzajemności, czyli uśmiech za uśmiech, dotyk za dotyk... Jak w piosence Steczkowskiej "Oko za oko" 8). Niczego nie przyspieszaj, ale też nie spowalniaj. Po prostu obserwuj rozwój sytuacji i reaguj adekwatnie do okoliczności.
Zamień myśli negatywne na te dobre - wprost przeciwne.
rhythm
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2016, o 11:29

Re: jak poznać Ją

Post autor: rhythm » 3 cze 2016, o 11:35

zagubiona36 pisze:Pewnie już nie raz ten temat się ukazywał, ale nawiąze do niego jeszcze raz. Mam w pracy koleżankę, nie mogę Jej rozgryżć czasami mam wrażenie że chce mojej bliskości, ale pozniej sama niewiem, jest róznie. Jakie zachowania powinna ukazywać Ona do mnie, nie chce się sparzyć o to nie trudno... :shock:


Witam ,

Wydaję mi się, że jej zmienne zachowanie może też wynikać z niepewności, czy ty Autorko jesteś nią zainteresowana. Spotkałam się już z takim zachowaniem u kobiet. Moim zdaniem powinnaś, nie tyle co czekać,( ponieważ możesz się nie doczekać) a działać - tylko może nie od razu jak z armaty :cool:
Awatar użytkownika
Dainty
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 816
Rejestracja: 31 sie 2005, o 00:00

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: Dainty » 26 cze 2016, o 15:14

To teraz ja Wam dam zagadkę :) co pomyślicie o pannie - z pozoru kobieca, ale... obrączka na kciuku, kolczyk w brwi, ruchy powiedziałabym trochę męskie zainteresowania i wiedza też no i najważniejsze jak mnie pierwszy raz zobaczyła zostałam po chamsku obcięta od góry do dołu. Homoradar wyje mi jak 150 ale im więcej z nią gadam tym bardziej się on rozregulowuje...
"Pamiętaj, tchórz umiera tysiąc razy.
Odważny umiera,Zawsze tylko raz!" ZxRx
Awatar użytkownika
Dainty
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 816
Rejestracja: 31 sie 2005, o 00:00

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: Dainty » 26 cze 2016, o 15:16

Zapomniałam dodać, że to "obcięcie" mogło wynikać z tego, że po mnie od razu widać...
"Pamiętaj, tchórz umiera tysiąc razy.
Odważny umiera,Zawsze tylko raz!" ZxRx
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: pannaeliza » 27 cze 2016, o 19:22

Dainty pisze:To teraz ja Wam dam zagadkę :) co pomyślicie o pannie - z pozoru kobieca, ale... obrączka na kciuku, kolczyk w brwi, ruchy powiedziałabym trochę męskie zainteresowania i wiedza też no i najważniejsze jak mnie pierwszy raz zobaczyła zostałam po chamsku obcięta od góry do dołu. Homoradar wyje mi jak 150 ale im więcej z nią gadam tym bardziej się on rozregulowuje...
Pierwsze wrażenie może być mylne, jeżeli po dłuższym kontakcie zaczynasz wątpić w to, czy jest homo to... Może i nie jest :)
Chociaż moje pierwsze wrażenie nigdy mnie nie oszukalo, ale nie polegalam aż tak bardzo na detalach jak kolczyk w brwi albo pierścionek na kciuku, bo z tym różnie bywa. Sama wyglądam raczej dziewczęco, mam makijaż, pomalowane paznokcie i tak dalej. A jednak, coś tam po mnie widać mimo braku kolczyka w brwi czy innych lesbijskich atrybutów jak koszula w kratkę (fe!).
To chyba ta aura... :czerwononosyrenifer:
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
Dainty
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 816
Rejestracja: 31 sie 2005, o 00:00

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: Dainty » 28 cze 2016, o 04:38

pannaeliza pisze:
Pierwsze wrażenie może być mylne, jeżeli po dłuższym kontakcie zaczynasz wątpić w to, czy jest homo to... Może i nie jest :)
Chociaż moje pierwsze wrażenie nigdy mnie nie oszukalo, ale nie polegalam aż tak bardzo na detalach jak kolczyk w brwi albo pierścionek na kciuku, bo z tym różnie bywa. Sama wyglądam raczej dziewczęco, mam makijaż, pomalowane paznokcie i tak dalej. A jednak, coś tam po mnie widać mimo braku kolczyka w brwi czy innych lesbijskich atrybutów jak koszula w kratkę (fe!).
To chyba ta aura... :czerwononosyrenifer:
Zgadzam się z Tobą, też mam zwykle rację z tym pierwszym wrażeniem ale wiesz im dłużej miałam z nią do czynienia tym bardziej się zastanawiałam...dziewucha może być delikatnie męska z racji wykonywanego zawodu a ja stwierdziłam że stereotypy nie są fajne...nie miałam odwagi zapytać wprost ale następnym razem zbiorę się na odwagę i zapytam czy ta obrączka znaczy to co myślę czy jest bo jest. Dodam, że dostrzegłam na obrączce delikatny tęczowy pasek pośrodku...
"Pamiętaj, tchórz umiera tysiąc razy.
Odważny umiera,Zawsze tylko raz!" ZxRx
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: kiki88 » 3 lip 2016, o 14:25

Ja mam w pracy taki przypadek, dziewczyna przyszła do pracy jakieś pół roku temu, moja pierwsza myśl - hetero. Ubiera się raczej na luzie, zazwyczaj trampki, często maluje mocno usta i paznokcie ma mega heteryckie (może to tipsy, nie wiem).
Jakiś czas temu zauważyłam, że dosyć często na mnie patrzy jak np przechodzi obok mojego biurka, czy jak rozmawiamy w dziale z resztą osób. Po tym spostrzeżeniu zaczęłam się wahać czy na pewno jest hetero, zauważyłam, że ma właśnie pierścionek na kciuku, patrząc na jej ruchy to ma takie 50/50 na homo :) I ma naklejkę na telefonie z batmanem :)

No i nie wiem :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: ImaSumak » 3 lip 2016, o 17:47

kiki88 pisze:Ja mam w pracy taki przypadek, dziewczyna przyszła do pracy jakieś pół roku temu, moja pierwsza myśl - hetero. Ubiera się raczej na luzie, zazwyczaj trampki, często maluje mocno usta i paznokcie ma mega heteryckie (może to tipsy, nie wiem).
Jakiś czas temu zauważyłam, że dosyć często na mnie patrzy jak np przechodzi obok mojego biurka, czy jak rozmawiamy w dziale z resztą osób. Po tym spostrzeżeniu zaczęłam się wahać czy na pewno jest hetero, zauważyłam, że ma właśnie pierścionek na kciuku, patrząc na jej ruchy to ma takie 50/50 na homo :) I ma naklejkę na telefonie z batmanem :)

No i nie wiem :)
Czyli że Batman coś sugeruje? :)
Lubię kiedy kobieta...
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: kiki88 » 3 lip 2016, o 18:04

ImaSumak pisze:
kiki88 pisze:Ja mam w pracy taki przypadek, dziewczyna przyszła do pracy jakieś pół roku temu, moja pierwsza myśl - hetero. Ubiera się raczej na luzie, zazwyczaj trampki, często maluje mocno usta i paznokcie ma mega heteryckie (może to tipsy, nie wiem).
Jakiś czas temu zauważyłam, że dosyć często na mnie patrzy jak np przechodzi obok mojego biurka, czy jak rozmawiamy w dziale z resztą osób. Po tym spostrzeżeniu zaczęłam się wahać czy na pewno jest hetero, zauważyłam, że ma właśnie pierścionek na kciuku, patrząc na jej ruchy to ma takie 50/50 na homo :) I ma naklejkę na telefonie z batmanem :)

No i nie wiem :)
Czyli że Batman coś sugeruje? :)
w sensie, że to takie męskie mi się wydaje :)
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: confusedgirl » 4 lip 2016, o 22:25

kiki88 pisze:patrząc na jej ruchy to ma takie 50/50 na homo :)
A jakie to są ruchy..? :D
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: Altena_Q » 4 lip 2016, o 22:31

kiki88 pisze:
ImaSumak pisze:
kiki88 pisze:Ja mam w pracy taki przypadek, dziewczyna przyszła do pracy jakieś pół roku temu, moja pierwsza myśl - hetero. Ubiera się raczej na luzie, zazwyczaj trampki, często maluje mocno usta i paznokcie ma mega heteryckie (może to tipsy, nie wiem).
Jakiś czas temu zauważyłam, że dosyć często na mnie patrzy jak np przechodzi obok mojego biurka, czy jak rozmawiamy w dziale z resztą osób. Po tym spostrzeżeniu zaczęłam się wahać czy na pewno jest hetero, zauważyłam, że ma właśnie pierścionek na kciuku, patrząc na jej ruchy to ma takie 50/50 na homo :) I ma naklejkę na telefonie z batmanem :)

No i nie wiem :)
Czyli że Batman coś sugeruje? :)
w sensie, że to takie męskie mi się wydaje :)
Przyjrzyj się dobrze, może to była Batwoman? Bo w komiksie to lesbijka :mrgreen:

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: kiki88 » 5 lip 2016, o 16:58

confusedgirl pisze:
kiki88 pisze:patrząc na jej ruchy to ma takie 50/50 na homo :)
A jakie to są ruchy..? :D
gestykulacja, sposób trzymania np butelki z piwem, sposób chodzenia, po niektórych lesbijkach nawet sposób mówienia.

Większość lesbijek po tym rozpoznawałam właśnie :)
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: kiki88 » 5 lip 2016, o 16:59

Altena_Q pisze:
kiki88 pisze:
ImaSumak pisze: Czyli że Batman coś sugeruje? :)
w sensie, że to takie męskie mi się wydaje :)
Przyjrzyj się dobrze, może to była Batwoman? Bo w komiksie to lesbijka :mrgreen:
no nie to na bank batman, czarny szkic na zółtym tle haha :)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: Altena_Q » 5 lip 2016, o 20:02

kiki88 pisze:
gestykulacja

Większość lesbijek po tym rozpoznawałam właśnie :)
Jak gestykulują lesbijki? XD

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: kiki88 » 5 lip 2016, o 20:06

Altena_Q pisze:
kiki88 pisze:
gestykulacja

Większość lesbijek po tym rozpoznawałam właśnie :)
Jak gestykulują lesbijki? XD
nie umiem tego opisać, po za tym nie wszystkie, ale częśc uważam, że ma inne ruchy niż hetero :)
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Jak poznać czy kobieta gustuje w kobietach

Post autor: confusedgirl » 5 lip 2016, o 22:53

kiki88 pisze:
Altena_Q pisze:
kiki88 pisze:
gestykulacja

Większość lesbijek po tym rozpoznawałam właśnie :)
Jak gestykulują lesbijki? XD
nie umiem tego opisać, po za tym nie wszystkie, ale częśc uważam, że ma inne ruchy niż hetero :)
Jestem biseksualna i ciekawi mnie czy tez mam takie inne ruchy. Chociaz moj kumpel kiedys mi powiedzial , ze inaczej sie zachowuje niz wszystkie hetero laski :p.Hmm , moze chodzi o luzniejsze podejscie-chodzenie z rekami w kieszeniach :p, opieranie sie jedna noga o jakies wzniesienia,trzymanie butelki piwa bardziej za szyje a nie obejmujac delikatnie calej butli :D ehehe no sama cos w sobie "dziwnego" szukam :D
ODPOWIEDZ