Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 27 paź 2015, o 15:19

Hej. Jestem Magda mam 29 lat jestem w związku z kochana partnerka ma 33 lata.
Mam pod swoją opieką młodsza siostrę ma 15 lat... Nie akceptuje mojej partnerki ;( nie akceptuje nas jako nas :(
Pyskuje lekceważy obraża :(
Jest okropna :(
Partnerka zamieszkała z nami stara się pomaga troszczy stara zbliżyć do Julki wszystko na daremno :( rozmowy nic nie dają :(
Chwilami mam już dość jej zachowania...
Macie jakieś pomysły jak młoda można uteperowac :(
Pozdrawiam Magda
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: lewelof » 27 paź 2015, o 15:25

niech sobie znajdzie chłopaka i skupi się na nim. słuchaj, powiedz jej że wkrótce ona będzie dorosła, i też będzie chciała ułożyć sobie życie z kimś, kogo pokocha. i zapytaj czy wtedy chciałaby żebyś ty jej się wtrącała w jej wybory? jak by się czuła, gdybyś nie akceptowała jej miłości? to już nastolatka, wkrótce będzie dorosła, zacznie własne życie. najlepsze co może się stać, to by się zakochała w kimś i zajęła własnym życiem, własną miłością, wtedy wy zejdziecie u niej na drugi plan, a pewnie wtedy też więcej zrozumie. bo tłumaczenie dzieciakowi czym jest miłość między dorosłym ludźmi, podczas gdy sam dzieciak jej nigdy nie przeżył, to walenie grochem o scianę. cierpliwości. jak się dziewucha zakocha, to przestanie jeść, spać i czepiać się innych.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: takeyoudowntown » 27 paź 2015, o 16:24

Mogłaś jej już jako dziecku uświadomić na czym polega homoseksualizm i z czym się to je, to pewnie później nie byłoby takich problemów. Jak się dziecku coś wpoi wcześniej, to to zostaje. Kiedy w rodzinie jest szacunek i tolerancja, to dziecko wyrasta na mądre. Kiedy nie ma, to w okresie buntu wyskakują takie kwiatki. Być może siostra woła o uwagę, której nie ma od Ciebie, nie ma od nikogo. Może czuje się bardzo samotna. Myślę, że to nie jest homofobia dla homofobii. Spróbuj do niej dotrzeć przez kilka, kilkanaście rozmów. Nie byłoby takiej sytuacji, gdybyście miały dobry kontakt, były przyjaciółkami i gdyby ona po prostu czuła się kochana. Ludzie przez takie zachowania, przez nienawiść, obrażanie kogoś, poniżanie, głośno wołają o miłość.

Teraz obraża Ciebie, a skąd wiesz, czy nie obraża też jakiejś lesbijki, lub geja w szkole? Zajmij się tym, to poważne.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: salami » 27 paź 2015, o 19:12

Kanion1111 pisze:Hej. Jestem Magda mam 29 lat jestem w związku z kochana partnerka ma 33 lata.
Mam pod swoją opieką młodsza siostrę ma 15 lat...
Nie akceptuje mojej partnerki ;( nie akceptuje nas jako nas :(
Pyskuje lekceważy obraża :(
Jest okropna :(
Partnerka zamieszkała z nami stara się pomaga troszczy stara zbliżyć do Julki wszystko na daremno :(
rozmowy nic nie dają :(
Chwilami mam już dość jej zachowania...
Macie jakieś pomysły jak młoda można uteperowac :(
Pozdrawiam Magda
Hej Magda. Spróbuję Ci pomóc, potrzebuję jednak więcej informacji.
Co to znaczy że 'masz pod opieką'młodszą siostrę ? Rodzice żyją ? kto jest jej opiekunem prawnym ?
Opisz trochę Waszą sytuację rodzinną.
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 27 paź 2015, o 19:21

Dziękuję za odzew.
Dziewczyny to nie jest tak, że jej nie kocham nie mam z nią kontaktu :(
Wszystko było ok do momentu kiedy wiedziała, że moja partnerka jest TYLKO moją przyjaciółką...
Kryłyśmy się po prostu, nie ujawniałyśmy się...
Nie raz wspólnie spędzałyśmy czas, wspólne wyjazdy wakacje, kino, itp.
Wszystko się zawaliło w momencie kiedy się ujawniłyśmy.... Kiedy się dowiedziała, że Kocham partnerkę jak Kobietę i żyję z nią..
Było źle :(
W chwili gdy moja partnerka wprowadziła się do nas...
jest tragicznie :(
Mała szaleje...
Moja partnerka wykazuję ogromną cierpliwość, jednak serce mi się kraje kiedy widzę że ukradkiem płaczę z powodu małej..
Bo znów jej dokuczyła coś powiedziała, obraziła... Siostra ma 15 a partnerka 33...
Mała nie liczy się ze słowami, nie poznaje jej :(
Wszystko jest na NIE, ogromny bunt i robienie na złość...
Spokojne rozmowy prośby próby wspólnego wyjazdu czy wyjścia wszystko jest na nie :(
Jest lekceważenie olewanie wrzaski i wyganianie z domu mojej partnerki :(:(:(
Kiedy partnerka ze mną prowadzi dom... Mała nie robi w nim kompletnie nic :(
Wiem, że to głupie... ale czasem mam po prostu ochotę już jej wlać :( Kiedy tak szaleje nic nie dociera... Wiem, że to głupie...
ale kiedy się wydziera do mojej partnerki wyjdź z naszego pokoju, wyjdź z naszej kuchni mam ochotę nią potrząsnąć :(
Za chwilę muszę wyjechać na delegację...
Boje się zostawić je same.. :(
Partnerka całym sercem mnie wspiera i jest ze mną znosi to wszystko.. Mówi, że potrzeba czasu...
Sama robi wszystko co tylko może by zbliżyć się do Julki..
Zawsze dużo czasu poświęcałam siostrze..
Zapewniam ją że mimo że jest moja ukochana NIC się nie zmieni...Zawsze będę miała dla niej czas!
Ma nas może przychodzić z każdym problemem z każdym smutkiem, że nigdy jej nie zostawimy.
Wiem że wiele z was na pewno pomyśli jedna wielka patologia :(:(:(
Ech...
Ale nie wiem co ja mam już robić :(
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 27 paź 2015, o 19:26

Ja jestem jej opiekunem prawnym.
Sama się na to zgodziłam kiedy nie chciała wyjeżdżać za granice z Rodzicami.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: salami » 27 paź 2015, o 19:30

Kanion1111 pisze:Ja jestem jej opiekunem prawnym.
Sama się na to zgodziłam kiedy nie chciała wyjeżdżać za granice z Rodzicami.
Czy pełnisz również funkcję rodziny zastępczej dla siostry ?
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 27 paź 2015, o 19:33

Jestem za nią odpowiedzialna...
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 27 paź 2015, o 19:34

Odpowiedzialna za nią na zasadzie szpital lekarz w razie W mogę decydować o wielu rzeczach.
Jest pod moją opieką. Od 2 lat.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: salami » 27 paź 2015, o 19:44

Zadałam konkretne pytanie.
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 27 paź 2015, o 19:49

formalnie nie pełnie funkcji rodziny zastępczej
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: salami » 27 paź 2015, o 19:55

To dziwne, to standardowa procedura przy pozbawianiu rodziców władzy rodzicielskiej.
A tak a propo, z jakiego powodu zostali jej pozbawieni ? ( możesz oczywiście przejść na priv)
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 27 paź 2015, o 20:00

!!! Rodzice nie są pozbawieni praw rodzicielskich!!
Tylko trochę trudno decydować z USA w razie "W" o jakiejś sprawie która ma być podjęta już...
Albo kiedy wylądowała by w szpitalu...
Tu w PL jestem po prostu za nią odpowiedzialna!
Decyduje o niej
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: salami » 27 paź 2015, o 20:20

Ok.
Pytań ciąg dalszy.
Czy jesteście tylko dwie siostry ( chodzi o inne rodzeństwo), czy rodzice wiedzą o Tobie i Twojej partnerce,
od dwóch lat mieszkasz razem z siostrą, a od kiedy mieszka z Wami Twoja dziewczyna,
rozumiem, że chodzisz na wywiadówki - jaką opinię ma Julka w szkole ?
Awatar użytkownika
czarodziej-z-oz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 710
Rejestracja: 28 gru 2012, o 18:51

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: czarodziej-z-oz » 27 paź 2015, o 20:35

Kanion,

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość...

Niestety, wybraliście sobie najgorszy moment na uświadamianie młodej, ale nic to, stało sie...

Co zrobic, zeby tej cierpliwości nabyć? Patrzcie na nią przede wszystkim z perspektywy dzieciaka, który w tak paskudny sposób próbuje coś powiedzieć, coś wykrzyczeć...

Co ? Nie mam bladego... W pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy zazdrość, obawa przed odebraniem kochanej osoby itp.

Może pocieszeniem jest to, ze tak naprawdę w tym wieku takie zachowanie nastolatków wobec partnerów nie będących rodzicami. I nie ma większego znaczenia czy to jest kobieta, czy mężczyzna - istota jest wytępienie intruza.

Może warto spotkać sie z jakimś specem psychologiem od nastolatków, który podpowie Wam co robić a jednocześnie pomoże młodej przejść przez ten trudny dla niej czas?
Awatar użytkownika
czarodziej-z-oz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 710
Rejestracja: 28 gru 2012, o 18:51

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: czarodziej-z-oz » 27 paź 2015, o 20:37

Uciekło mi zdanie :)

Chciałam napisać, ze w tym wieku, takie zachowanie wobec parterów nie będących rodzicami jest standardem. Ich największa wada jest to, ze wogole sa.
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 27 paź 2015, o 20:57

Dzięki za odzew :)
Cierpliwość, cierpliwość, wiem................................................
Uwierz, że nie jest to jednak czasem takie łatwe...
Szczerzę podziwiam Partnerkę która mimo wszystko spokojnie to znosi. Boje się jednak że miarka kiedyś się przebierze :(
Teraz już wiemy,że moment fatalny........... No ale cóż.
Tylko że rozmawiamy, tłumaczymy, zapewniamy, żeby się nie bała że zostanie sama itd...
partnerki nie cierpi :( najchętniej wypędziła by z domu.... Mnie też coraz mniej słucha, olewa lekceważy.
Robi dosłownie wszystko by Ewie uprzykrzyć życie :(
Awatar użytkownika
czarodziej-z-oz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 710
Rejestracja: 28 gru 2012, o 18:51

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: czarodziej-z-oz » 27 paź 2015, o 21:19

Kanion, nie muszę wierzyć, ja wiem jak to jest :cool:

Zreszta jak poszukasz w starszych wątkach w dziale Lesmama, zobaczysz jak podobne miały dziewczyny doświadczenia.

Od jak dawna mieszkacie razem we 3? Kiedy nastąpił Wasz comming out wobec młodej? Macie możliwość uzyskania wsparcia u szkolnego psychologa czy pedagoga? Nie każdy wbrew pozorom jest kretynem z założenia :D
Awatar użytkownika
czarodziej-z-oz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 710
Rejestracja: 28 gru 2012, o 18:51

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: czarodziej-z-oz » 27 paź 2015, o 21:27

I może niezbyt optymistyczna, ale myśle, ze ważna uwaga.

Niejeden upiorny nastolatek skutecznie przepędził "obcego" z domu, wiec ważne w tym piekle jest abyście z partnerka cały czas były wspólnie w tym co sie wydarza, nie podzieliły sie na tę, która ma po dziurki w ńosie i zastanawia sie "na cholerę mi to" oraz na tę, która jest rozdarta miedzy miłością siostrzano-quasi/matczyną a miłością do partnerki.
Bo wtedy to będzie początek końca...
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: salami » 27 paź 2015, o 21:51

Posadź Ewę przed kompem.
Niech napisze jak ten konflikt wygląda z jej strony.
Może to rozjaśni trochę sytuację.
Awatar użytkownika
czarodziej-z-oz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 710
Rejestracja: 28 gru 2012, o 18:51

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: czarodziej-z-oz » 28 paź 2015, o 05:55

Nie działa pw :( wyrzuca błąd SQL :(
Szuszka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 22 paź 2015, o 12:32

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Szuszka » 28 paź 2015, o 10:41

NIestety nastolatki takie są, że przeszkadza im wszystko tylko dlatego, że istnieje. Hormonmy.
Ja bym byłą cierpliwa, ale również trochę surowsza. Nie dajcie sobie wejść na głowę. Posadź siostrę i pogadajcie z nią. Delikatnie jej wytłumacz, że to jest Twoje życie i nie jej decyzja z kim je spędzisz.
Awatar użytkownika
Florka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1381
Rejestracja: 3 mar 2010, o 08:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Florka » 28 paź 2015, o 14:03

Niech wypieprza do rodziców jak jej tak źle u Was
... ale to tylko moje zdanie.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Gaik » 28 paź 2015, o 14:16

Florka pisze:Niech wypieprza do rodziców jak jej tak źle u Was
Tak. To dobra taktyka. Poczuje się tak skrzywdzona lub niezrozumiana, że znienawidzi całą rodzinę do końca życia. Jeżeli chce się podtrzymać z kimś relacje to nie powinno się bagatelizować odczuć tej osoby w taki sposób.


W tej relacji jest jak dla mnie trochę za mało danych na temat tego co siostra mówi. Są jakieś postawy wyrażające brak akceptacji,złość, ale dziewczyna jest już nieomal dorosła i chyba podaje jakieś przyczyny.Od tego też można zacząć analizować sprawę.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: gimmeeverything » 28 paź 2015, o 14:59

a moim zdaniem zanadto się ze smarkulą cackacie;
nie chciała wyjeżdżać z rodzicami do USA - no OK (chociaż IMO problematyczne OK), ale skoro jej wola została uszanowana/wzięta pod uwagę, a Ty zdecydowałaś się na podjęcie wszelkich obowiązków związanych z opieką nad nią, to niestety ona też musi się dostosować do pewnych reguł - a póki co wygląda to tak, że wszyscy włazicie rozkapryszonej królewnie do dupy;
ona jest nastolatką, Wy jesteście dorosłe = to Wy ustalacie zasady. proste.
co to znaczy, że nic nie robi w domu?, że wyrzuca z niego Twoją partnerkę?, że ją obraża? - co to w ogóle ma być?; wiek wiekiem, bunt buntem, ale są granice, na których przekraczanie zwyczajnie nie możecie pozwalać; oczywiście nie wszystko musi się jej podobać, nie ze wszystkim musi się zgadzać (co jak najbardziej ma Wam prawo zakomunikować), ale dopóki jest niepełnoletnia, to jednak bardziej Wy decydujecie o jej życiu, niż ona o Waszym;
z cierpliwie-lamentujących ciepłych kluch zmieńcie się w stanowcze, konsekwentne i wymagające twardzielki, zlewajcie chamskie odzywki i bezczelne zachowania małolaty, przestańcie skupiać całą uwagę na jej(nie)zadowoleniu, skoncentrujcie się na Waszych osobistych sprawach (w tym na najdrobniejszych nawet radościach) wysyłając czytelny sygnał, że nie będziecie tolerować ingerowania w waszą prywatną sferę i że żadne formy nacisku nie robią na Was wrażenia, natomiast skoro ten stan jej nie odpowiada, to alternatywą będzie bilet za ocean;
róbcie swoje dając jej czas na oswojenie się z nową sytuacją, a jeśli będzie używać histerycznych/emocjonalnych argumentów w stylu "masz mnie gdzieś" - oczywiście spokojnie zaprzecz dodając "ale właśnie usilnie pracujesz, żeby tak się stało";
o ile w swoich postawach i metodach postępowania będziecie wraz z partnerką nieugięte, to może szybciej, niż się spodziewacie Twoje siostra przekalkuluje i/lub zrozumie, ile ma do stracenia.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: salami » 28 paź 2015, o 16:12

A moimi zdaniem jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o mieszkanie.
Siostry są dwie, mieszkanie jedno, w dodatku pewnie nadal na rodziców.
Więc Młoda bez pardonu walczy - w swoimi mieszkaniu - z nielegalnymi lokatorami.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Gaik » 28 paź 2015, o 16:35

gimmeeverything pisze: róbcie swoje dając jej czas na oswojenie się z nową sytuacją, a jeśli będzie używać histerycznych/emocjonalnych argumentów w stylu "masz mnie gdzieś" - oczywiście spokojnie zaprzecz dodając "ale właśnie usilnie pracujesz, żeby tak się stało";
o ile w swoich postawach i metodach postępowania będziecie wraz z partnerką nieugięte, to może szybciej, niż się spodziewacie Twoje siostra przekalkuluje i/lub zrozumie, ile ma do stracenia.
Zgadzam się z tym, że nie można pozwalać nikomu na dezorganizowanie życia. Ignorowanie jest jednak doraźne. Robiłam to kiedyś z nadpobudliwym psem. Gdy szczekał godzinami starałam się nawet nie skierować na niego wzroku,nie drgnąć, nie mówić i opanowałam to dobrze z tym, że tak, czy owak chodziłam w domu spięta a jemu niekoniecznie zrobiło się od tego lepiej.
Konsekwencja może, ale nie musi, doprowadzić do zmiany, bo nie każdy kalkuluje w taki sposób, że nie jest wstanie np. poświęcić komfortu dla czegoś co odczuwa jako wyższą wartość.A nie wiadomo, czy ona może zostać od tak odesłana do rodziców zagranicę. W tym wieku są chyba rytmy roku szkolnego, ale i różnic w systemach edukacji pomiędzy państwami. Tu potrzeba więcej danych.
I ta kwestia partnerki w mieszkaniu, o której wspomina Salami to tez ważne. Jeśli to jej ,,dom rodzinny" w którym wychowywała się z rodzicami i siostrą a który starsza siostra przywłaszczyła sobie tworząc gniazdko pod nieobecność właścicieli to też jest jakiś argument do buntu z powodu niesprawiedliwości losu.
Kanion1111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:12

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: Kanion1111 » 28 paź 2015, o 17:08

Dziewczyny nie chodzi o mieszkanie...
Poza tym mieszkanie nie jest małe..( a nawet w przyszłości nie mam zamiaru o to z nią walczyć..)
Tak jak pisałyście Julka traktuje Ewę jak intruza czasem jak służącą...
Sytuacja z przed kilku ostatnich Dni.
Obie z Ewą pracujemy w korporacyjnych firmach.
Ostatnio Ewa miała wolny dzień ja poszłam do pracy.
Mała nie wiedziała, że Ewa jest w domu...
Zrobiła sobie wagary.
Kiedy Ewa weszła do niej do pokoju z pytaniem dlaczego nie jest w szkole?!
Julka siedziała przy laptopie nie zwracając na Ewe uwagi, Ewa pytała ją kilka razy mała nic totalna zlewka :(
W końcu Ewa podeszła i zamknęła jej laptopa i z lekko podniesionym głosem powiedziała do Małej spójrz na mnie jak do Ciebie mówię i odpowiedz mi dlaczego nie jesteś w szkole?! Magda wie?!
Na co Julka już się jej włączył agresor i z tekstem do Ewy g*wno Cie to dz*wko obchodzi!!! i z krzykiem wyjdź z tego pokoju! Daj mi święty spokój! Ewa odpuściła dalsze dociekanie dlaczego nie jest w szkole...
To było w poniedziałek.
W zasadzie w żaden sposób nie ukarałyśmy jej za te słowa...
Ale to chyba błąd...
Dziś proszę Julka pozmywaj po obiedzie?!
Julka Ja? dlaczego ja? niech Ewa pozmywa....
i tak mogłabym wymieniać i wymieniać :(
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: salami » 28 paź 2015, o 17:23

Kanion1111 pisze: Poza tym mieszkanie nie jest małe..( a nawet w przyszłości nie mam zamiaru o to z nią walczyć..)
Nie odpowiedziałaś jasno czyje jest mieszkanie. Jak nie wiesz, zapytaj siostry, Julka Cię uświadomi w tym temacie.
Bystra z niej dziewczyna. Zaczynam jej kibicować.
Skoro mieszkanie jest duże, tym bardziej jest o co walczyć.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Proszę o pomoc poradę. Problem z młodsza siostra :(((((

Post autor: takeyoudowntown » 28 paź 2015, o 17:37

Podziwiam Twoją kobietę. Ja bym nie dała rady w takich warunkach wytrzymać. Zwariowałabym od ciągłego napięcia, które powodowałaby dwa razy młodsza (jeśli Twoja kobieta jest po 30-ce jak pisałaś) dziewczyna, u której ewidentnie wychodzą braki w wychowaniu, kulturze i szacunku do drugiego oraz kompletny brak autorytetu u osoby starszej siostry.
Ale wy obie zbyt pobłażliwe dla niej jesteście.
Zróbcie jedzenie tylko dla siebie, a jej powiedzcie, że dostanie, jak w domu coś zrobi.
Zresztą Twoje zachowanie też nie jest godne pochwały, bo jak można zlekceważyć nazwanie ukochanej osoby dziwką.
Be someone who makes you happy
ODPOWIEDZ