Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Sepe
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2016, o 19:45

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Sepe » 13 mar 2016, o 20:50

NewTedy pisze:O kilka psychopatek sie odezwalo a może jedna pod kilkoma nickami.
Psychofan to ktoś chorobliwie zakochany w osobie popularnej.
Psychopata to pewnie ktoś taki jak Poznański.
Gdyby to wszyscy psychopaci popełniali przestępstwa jak ten typ Poznański.... Wiedzą, że zabójstwo jest złym czynem. Jednak 'normalnego' człowieka zjadłoby sumienie, psychopata po prostu otrzepałby się.

Btw psychopatka dająca się zidentyfikować przeciętnej osobie jest słaba, a szczególnie w wiadomościach emailowych. Żeby się przed nią uchronić na myśl przychodzi mi tylko traktowanie nowych znajomości na zasadzie koleżeństwa, a nie potencjalnej partnerki. Utrzymywanie dystansu, konkretne rozmowy oraz obserwacja i analiza. I przeniesienie znajomości na realne tory.
Pisanie w ogłoszeniach, że szuka się nowej partnerki po trudnym rozstaniu jest tak głupie, że aż mi żal. Jak można zaraz po rozstaniu szukać pocieszacza? Jeśli dojrzały związek to był, to rozstanie potrzebuje czasu, zabliźnienia rany. Zastanawiające jest to, że psychopatów przyciągają nic innego jak przynęty ;)

Pozdrawiam
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: NewTedy » 14 mar 2016, o 18:47

Sepe pisze:
NewTedy pisze:O kilka psychopatek sie odezwalo a może jedna pod kilkoma nickami.
Psychofan to ktoś chorobliwie zakochany w osobie popularnej.
Psychopata to pewnie ktoś taki jak Poznański.
Gdyby to wszyscy psychopaci popełniali przestępstwa jak ten typ Poznański.... Wiedzą, że zabójstwo jest złym czynem. Jednak 'normalnego' człowieka zjadłoby sumienie, psychopata po prostu otrzepałby się.

Btw psychopatka dająca się zidentyfikować przeciętnej osobie jest słaba, a szczególnie w wiadomościach emailowych. Żeby się przed nią uchronić na myśl przychodzi mi tylko traktowanie nowych znajomości na zasadzie koleżeństwa, a nie potencjalnej partnerki. Utrzymywanie dystansu, konkretne rozmowy oraz obserwacja i analiza. I przeniesienie znajomości na realne tory.
Pisanie w ogłoszeniach, że szuka się nowej partnerki po trudnym rozstaniu jest tak głupie, że aż mi żal. Jak można zaraz po rozstaniu szukać pocieszacza? Jeśli dojrzały związek to był, to rozstanie potrzebuje czasu, zabliźnienia rany. Zastanawiające jest to, że psychopatów przyciągają nic innego jak przynęty ;)

Pozdrawiam
Jak ktoś jest chory psychicznie to już nic na to nie poradzimy.
Ja jestem ostrożna i mam intuicję.
Poza tym dla kogoś ktoś może być psychopatą a dla kogoś innego wielką miłością.
Są takie szczególne związki np sado masochistyczne gdzie różne typu dziwnych zachowań znajdują zrozumienie.
Psychopata jako ktoś osaczajacy dla własnej tylko uciechy to już niestety jest dramat ale jeszcze da sie z tym całe szczęście żyć.
Miło byłoby mi poznać lesbijkę o normalnych wartościach w celach koleżeńskich.
Awatar użytkownika
martwica_mózgu
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 gru 2005, o 00:00

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: martwica_mózgu » 14 mar 2016, o 23:11

Rok 2016, 25 lat internetu w Polsce i pytanie jak rozpoznać psychopatkę przez internet ...

A co by było rzeczowo, to niegdyś w temacie "czy spotkaliscie kogos "normalnego" na chacie?" z roku 2012 padła jedna znakomita odpowiedź (kto chce, niech sobie przetransponuje na "rozpoznanie psychopatki w internecie"):

Każda z osób wchodzących na czat uważa się za osobę normalną. Nienormalny jest zawsze kto inny, nigdy my.
.: disclosure :.
emu
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 106
Rejestracja: 16 lut 2016, o 13:22

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: emu » 14 mar 2016, o 23:29

.... przeprowadzić prosty test:
czy jesteś psychopatą? Jeżeli odpowie twierdząco, to jest idiota, jeżeli zaprzeczy to należy się bać ;)
Margita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2013, o 14:28

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Margita » 15 mar 2016, o 00:16

Nie wiem, czy da się ochronić, coraz bardziej wątpię. Ale może chociaż rozpoznać tych mniej przebiegłych.
Ja polecam nie ufać, być podejrzliwym. Na pewno przegooglać wzdłuż i wszerz. Wiele dziewczyn używa tego samego maila tu i ówdzie. Wpisz w google, sprawdź, co Ci wyskoczy, pochodź trochę po śladach. Jeśli obie jesteście studentkami: wpisz imię i nazwisko w usosa, żeby zobaczyć, że taka osoba w ogóle istnieje i studiuje kierunek, o którym mówi. Wysłane zdjęcie też warto wklikać w wyszukiwanie obrazem googla. Nie jest to niezawodne, bo czasem wystarczy lekko przyciąć i google nie rozpozna, ale można chociaż wyłapać intrygi grubymi nićmi szyte. Jeśli ktoś jest bardzo ostrożny, dużo komfortu daje tymczasowy numer telefonu, jakiś prepaid, który w razie potrzeby bez żalu wyrzucisz i nikt nie będzie Cię nękał telefonami.
No i jeśli spotkanie, to najlepiej w bardzo publicznym miejscu, np. w kawiarni w galerii handlowej.
Romantyzmu w tym za grosz, ja wiem. Ale ludzi udających kogoś innego jest zaskakująco dużo.
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: NewTedy » 15 mar 2016, o 20:11

Margita pisze:Nie wiem, czy da się ochronić, coraz bardziej wątpię. Ale może chociaż rozpoznać tych mniej przebiegłych.
Ja polecam nie ufać, być podejrzliwym. Na pewno przegooglać wzdłuż i wszerz. Wiele dziewczyn używa tego samego maila tu i ówdzie. Wpisz w google, sprawdź, co Ci wyskoczy, pochodź trochę po śladach. Jeśli obie jesteście studentkami: wpisz imię i nazwisko w usosa, żeby zobaczyć, że taka osoba w ogóle istnieje i studiuje kierunek, o którym mówi. Wysłane zdjęcie też warto wklikać w wyszukiwanie obrazem googla. Nie jest to niezawodne, bo czasem wystarczy lekko przyciąć i google nie rozpozna, ale można chociaż wyłapać intrygi grubymi nićmi szyte. Jeśli ktoś jest bardzo ostrożny, dużo komfortu daje tymczasowy numer telefonu, jakiś prepaid, który w razie potrzeby bez żalu wyrzucisz i nikt nie będzie Cię nękał telefonami.
No i jeśli spotkanie, to najlepiej w bardzo publicznym miejscu, np. w kawiarni w galerii handlowej.
Romantyzmu w tym za grosz, ja wiem. Ale ludzi udających kogoś innego jest zaskakująco dużo.
Przekombinowałaś.
Ja właśnie jestem inteligentna i nie lubie wścibskich a przy tym mam poczucie humoru.
Jeśli ktoś wpisując mój adres mailowy będzie mnie szukał nie znajdzie mnie tylko postać fikcyjną.
Ludzie którzy odczuwają swoja wartość chcą być traktowani z szacunkiem a nie podejrzewani o bycie psychopatą.
U mnie nie trzeba kombinować, wystarczy być szczerym , sympatycznym i koleżeńskim.
oldzina
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2015, o 14:13

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: oldzina » 16 mar 2016, o 18:02

hej ja osobiście poznałam taka kobietę miałąm więcej problemów niż co warte i jak ktoś to napisał ze takie kobiety są niegrozne to i o wszem sa grozne historia jest długa takie osoby bawia sie ludzkimi uczuciami,doprowadzają do łez i nerwowo wykańczają przeoczyłam zbyt dużo i zorientowałąm sie zbyt puzno
sayuri1984
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 16:29

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: sayuri1984 » 29 kwie 2016, o 14:57

Dobre pytanie,sama chciałabym wiedzieć. Bo Faceta to chyba łatwiej wyczuć, jak chce wyłudzić zdjęcie czy coś...
WiększośćMoichTekstówTotylkoIWyłącznieMojaPrywatnaOpinia.NieZgadzaszSięznią-NieReaguj-bądżTolerancyjna.
sayuri1984
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 16:29

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: sayuri1984 » 29 kwie 2016, o 15:00

A zawsze w razie spotkania takowej/takowego warto mieć blokadę nru/odrzucanie połączeń od takiego a takiego nru w fonie i kupować tylko takie telefony:P.Taka moja dobra rada.
WiększośćMoichTekstówTotylkoIWyłącznieMojaPrywatnaOpinia.NieZgadzaszSięznią-NieReaguj-bądżTolerancyjna.
kandr
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2016, o 15:31

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: kandr » 30 kwie 2016, o 23:26

Świetny temat.Akurat jestem po takiej sytuacji, gdzie na pewnym portalu, spotkałam się z takimi zachowaniami. Być może sa tutaj też osoby z którymi miałam do czynienia, bo był to portal dla lesbijek i biseksualistek. Dużo by trzeba pisać żeby opisać całą sytuację. Ale zaczęło się od tego że kilka osób wręcz nachalnie wbijało mi się na priv. Zabawa trwała prawie 3 miesiące.Zorientowałam się bardzo szybko i podjęłam gierkę użytkowniczek tego portalu. Z tego co wiem przed moją rejestracją na tym portalu zabawiono się już jedną osobą i akurat zabawa dobiegała końca . Osoba którą się zabawiano dostała bana. W całą gierkę zaangażowana jest również moderatorka tegoż portalu.Trafiłam tam chyba w złym czasie.Wydaje mi się że wzięto mnie za osobę z którą się wcześniej zabawiono :roll: Myślę że ten portal jest założony przez kilka osób i tylko dla tych osób aby mogły się zabawiać.Działają w grupie. Oczywiscie jest tam zarejestrowanych dużo użytkowniczek. Nie wiem na czym polega selekcja ale trafiło na mnie :D Nie obrażałam nikogo i nie używałam obrażliwych słów, czego nie można powiedzieć o drugiej stronie :roll: a i tak dostałam bana, tamte osoby oczywiście nie. Nie spodobało się grającym że zorientowałam się o co chodzi, że podjęłam ich gierkę i że o tym napisałam na tymże portalu.Bardzo szybko mój post został usunięty . Odwiedziłam jeszcze raz ten portal pod innym nickiem ale napisałam że jestem tą i tą osobą i że wszystkich pozdrawiam :lol: mnie ta sytuacja bawiła bo mam bardzo dużo dystansu do pewnych spraw ,ale reszty to nie bawiło, a wręcz rozwścieczyło :roll: i posypały się słowa niecenzuralne. Zakończyło się kolejnym banem mojego nowego konta, bez słowa wyjaśnienia ze strony zarządzającej tym portalem, tak samo jak za pierwszym razem. Ja się śmieję z tej sytuacji ale gdyby trafiło na kogoś, kto by się nie zorientował i we wszystko wierzył...
sayuri1984
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 16:29

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: sayuri1984 » 2 maja 2016, o 11:44

Ja sie właśnie nacięłam na jedna/jednego raczej?Pisał,że ma taki sam charakter jak mój, wyłudził ode mnie zdjęcie,obraził mówiąc,że jestem brzydka i się nie podobam no i wywołał burzę. Sam stwierdził,ze swojego zdjęcia po moim nie ma nawet co wysyłać...dlaczego?Bo jest facetem i tchórzem w dodatku,skoro nawet swojej fotki nie wyśle.Pisałam setki razy mu,niech pokaże swoje zdjęcie zmęczonego i niewyspanego to porównamy kto jest ładniejszy:D:D.Ostatnio strasznie obraził się na mnie,że ośmieliłam się wydać jego dane i ostrzec inne foremki przed nim, zatem wyzywa mnie od k i innych pogarszając tylko swoją i tak beznadziejną sytuację.Szkoda tylko,że nie ma tu jak wlepić scrinów jego wypowiedzi ze skrzynki mailowej. Uważajcie więc-nigdy pierwsze nie wysyłajcie swoich zdjęć, nie podawajcie od razu nr tel,ani nie dawajcie się nabrać na teksty w stylu:"Mam taki sam charakter".Po tym też idzie poznać psychopatę. Pozdrawiam wszystkie "normalne"Formy.
WiększośćMoichTekstówTotylkoIWyłącznieMojaPrywatnaOpinia.NieZgadzaszSięznią-NieReaguj-bądżTolerancyjna.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Altena_Q » 2 maja 2016, o 12:22

Ja tylko jeszcze o tych zdjęciach. Jak się zaczyna korespondencję z kimś, kogo nie zna się nawet z forum (a przecież i tu można się bardzo naciąć) to żądanie zdjęcia w pierwszych dniach pisania jest już lampką alarmową. Takie osoby są przeważnie niecierpliwe, im się nie chce tygodniami starać, pisać elokwentne listy, oni już muszą wiedzieć, czy fizycznie ich kręcisz, czy nie. Dlatego jak ktoś tak ponagla, natychmiast zrywać kontakt.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
cetera
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 196
Rejestracja: 1 sie 2011, o 23:58

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: cetera » 2 maja 2016, o 13:45

Ciekawy wątek, kiedyś poznawałam dużo dziewczyn przez internet, w ogóle nie mając pojęcia z czym się to je i z czym się to wiąże. Od wielu lat nie utrzymuję żadnych internetowych znajomości. Oczywistym jest, że mając te 17 nie miałam takiej wiedzy i świadomości jak dzisiaj, ale poprzez porównanie tego, co było kiedyś i tego, co jest teraz, mogę stwierdzieć, że:
1. Nie podałabym nikomu przez internet tego, czego nie mogłbym potem "odciąć" czyli np numeru telefonu bo zależy mi na tym, żeby go zatrzymać i nie musieć zmieniać. Podałabym maila, bo tam mogę zablokować wysyłanie wiadomości. Podałabym FB bo tam mogę określić co taka osoba widzi, a potem usunąć ze znajomych.
2. Nie ciągnęłam by długo wirtualnej znajomości, kilka wiadomości, pasuje, ok, spotykamy się. Nie to nie.
3. Gdyby przyszło mi do głowy konwersowanie w celu romansowym nie szukałabym osoby z 2 końca kraju, tylko mieszkającego blisko.
4. Wszystko zależy od celu znajomości, gdyby była to osoba z forum hobbystycznego albo zwiazanego z moim zawodem lub studiami to mogłabym pewnie pisać w nieskończoność bez potrzeby poznania się.
5. Gdyby coś wydawało mi się nie dziwne, co albo bym zakończyła znajomość albo poprostu zapytała czy wszystko jest w porządku. Anonimowość naprawdę daje nam możliwość zadania takiego pytania. I być może ktoś odpowie "tak, cierpię na to i tamto", a może i nie. Nic nam nie szkodzi zapytać.
Jakiś czas temu zajmowałam się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych i często miałam odczucie w rozmowie na żywo albo przez telefon, że coś jest nie tak i że gdzie ta rozmowa nie przebiega tak jak powinna. W takiej sytuacji poprostu prosto z mostu ale grzecznie pytałam "Czy ma Pan/ Pani jakąś dolegliwość natury psychicznej, o której powinien mi Pan/ Pani powiedzieć, zanim rozpoczniemy?". I ludzie często się wtedy wyluzowawyli i mówili, że faktycznie tak jest, albo mówili, że nie, ale coś tak się innego stało i z tego powodu takie zachowanie. Oczywiście inaczej sformułujemy to pytanie na czacie, ale zapytać, grzecznie i z wyczuciem, zawsze można.

Chciałabym poprosić o większą wrażliwość i zastanowienia się nad używaniem takich sformułowań jak 'psychol, psycholka' itd. Rozumiem skrzywdzenie i emocje, ale jest wiele osób, które cierpią na choroby psychiczne i nie jest to żadna ujma. Jeżeli ktoś jest psychopatą, to ok, jest, co nie zmiania faktu, że sformułowanie 'psychol' jest obraźliwe i osoby z chorobami psychicznymi nie chcą ladąć we wspólnym worze dla 'psycholi'.
Myself, I hold your big fat heart in my hands
I hold your bleeding heart in my hands
A supernova
A flame on fire
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: biedronca » 2 maja 2016, o 21:21

Altena_Q pisze:Ja tylko jeszcze o tych zdjęciach. Jak się zaczyna korespondencję z kimś, kogo nie zna się nawet z forum (a przecież i tu można się bardzo naciąć) to żądanie zdjęcia w pierwszych dniach pisania jest już lampką alarmową. Takie osoby są przeważnie niecierpliwe, im się nie chce tygodniami starać, pisać elokwentne listy, oni już muszą wiedzieć, czy fizycznie ich kręcisz, czy nie. Dlatego jak ktoś tak ponagla, natychmiast zrywać kontakt.
Mi też by się nie chciało tygodniami starać dla kogoś, kogo znam tylko z maili. Dlatego uważam, że w Internecie można zahaczyć znajomość, ale jak najszybciej trzeba ją przenieść na poziom realny. Łatwo jest się zachowywać jak debil siedząc przed kompem w ciepłym mieszkanku. Trudniej patrząc komuś w oczy gdzieś wśród ludzi.
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Interlokutorka » 31 lip 2016, o 21:14

Psychopaci psychopatami... obecnie wśród ogłoszeń można znaleźć ogłoszenie (porządne, napisane poprawną polszczyzną, chociaż takie trochę mało zaangażowane) z adresem emailowym jednego z salonów erotycznych - czy jak to nazwać, nie wiem, nie znam się na terminologii.

Chyba mi się odechciało używać działu ogłoszeń na kk :?
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Umkala
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2016, o 00:01

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Umkala » 31 lip 2016, o 21:53

Ja już sie nauczyłam, że jak kogoś poznaje przez internet to przed spotkaniem lubie z tą osoba porozmawiać przez tel albo skypa, bo kiedyś byłam przekonana ze pisze z super dziewczyna a na spotkanie przyszedł napalony nastolatek, ale to było kilka lat temu. Psychopatkę, też miałam okazję poznać, początki były spoko ale później wydzwaniała o różnych godzinach w nocy, nad ranem chciała sprawdzać co robię ale nie da sie wcześniej chyba rozpoznać czy osoba z którą sie spotykamy jest normalna...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Interlokutorka » 31 lip 2016, o 22:02

Rozmowa przed spotkaniem dla mnie to standard - i w miarę szybkie spotkanie, żeby zobaczyć, z kim mam do czynienia. Ale po tym moim odkryciu, o którym pisałam wyżej, to strach się spotykać, żeby nie stać się potem obiektem szantażu przestępców albo czegoś podobnego.... :?
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Wiosennagwiazda » 1 sie 2016, o 21:17

Interlokutorka pisze:Rozmowa przed spotkaniem dla mnie to standard - i w miarę szybkie spotkanie, żeby zobaczyć, z kim mam do czynienia. Ale po tym moim odkryciu, o którym pisałam wyżej, to strach się spotykać, żeby nie stać się potem obiektem szantażu przestępców albo czegoś podobnego.... :?

może szukają sprzedawcy zabawek erotycznych na dział lesbijka;-)
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Interlokutorka » 1 sie 2016, o 21:53

Wiosennagwiazda pisze: może szukają sprzedawcy zabawek erotycznych na dział lesbijka;-)
Oj tam, żarty żartami ale wygląda na to, że szukając kogoś przez internet można się wpakować z niezłe kłopoty...
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Wiosennagwiazda » 1 sie 2016, o 22:54

Interlokutorka pisze:
Wiosennagwiazda pisze: może szukają sprzedawcy zabawek erotycznych na dział lesbijka;-)
Oj tam, żarty żartami ale wygląda na to, że szukając kogoś przez internet można się wpakować z niezłe kłopoty...
zawsze trafisz na śliwkę robaczywkę inaczej się nie da ;-)
Awatar użytkownika
moos17
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 11 lip 2016, o 12:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: moos17 » 1 sie 2016, o 23:13

Altena_Q pisze:Czytałam kiedyś jeden z wielu blogów o psychologicznej tematyce, tam autorka wypowiadała się właśnie jak jej zdaniem można poznać psychopatę będąc już z kimś w emocjonalnej relacji - podała interesujące przykłady i wynikało z nich, że, jak najbardziej można poznać, co więcej, nieraz niemożliwość takiego rozpoznania podkreślają... sami psychopaci :) To jasne, nikt nie chce być rozszyfrowanym, prawda? ^^
No ale. Jak ktoś nie ma doświadczenia, to istotnie, nie wyczuje. Jak ktoś jednak się raz sparzył, to intuicja się wyostrza. Są pewne sformuowania, pewne zachowania, które dla "laika" pozostaną niezauważone, jak ktoś jednak miał rozmaite nieprzyjemne przeżycia, będzie wyczulony na drobiazgi.
Ogólna skrytość, wspomniana już a propos przemycania życia codziennego. Subtelne przekierowywanie każdego niewinnego tematu na to, co psychopatę interesuje (zwykle jest to życie emocjonalne i seksualne ofiary).
Unikanie spotkania/wideo tłumacząc to bardzo wysublimowanie. A że ktoś ma duże kompleksy, boi się, że rozczaruje, że ojej, zdjęcie zostanie wykorzystane (nie bardzo wiem do czego, ale pomysłów na pewno byłoby sporo), ogólnie druga osoba może tylko pisać, bo jest taką Ważną Osobistością, że nie może zdradzić swojego wyglądu osobie niepowołanej, bo może to grozić Tragicznymi Konsekwencjami dla tej osoby i reszty ludzkości ;)

Ale poważnie. Chciałabym aby wypowiedziały się osoby, które kiedyś właśnie na kogoś się nacięły i teraz walą głową w biurko myśląc "co za kretynka ze mnie, że nie zauważyłam wcześniej". Jakie sygnały przeoczyły wcześniej, na co powinny były zwrócić uwagę? Szczególnie, jeśli chodzi o sprawy subtelniejsze niż rozmowy wideo.
Alti,ja byłam w takiej sytuacji,na szczęście dla mnie nie doszło do spotkania z powodu mojego zachorowania.Ale telefony o 3 w nocy,krzyki,że się zabija,że ktoś ją krzywdzi,lamenty,telefony maile i tak w kółko...Musiałam zmienić numer,konto i modlić się,żeby nie pisała już więcej na KK. To było 7 lat temu,a do dzisiaj mam dreszcze jak o niej pomyślę...Koszmarek...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Altena_Q » 2 sie 2016, o 10:35

No to nie zazdroszczę. Ale to forum (nie tylko zresztą) przyciąga różne niepokojące osoby.
Jeszcze raz ostrzeżenie dla dziewczyn korzystających z ogłoszeń, profil portalu przyciąga nie tylko prywatne osoby chcące zabawić się innymi, ale także rozmaite sex instytucje, kryjące się za mailowymi adresami. To jest nie do sprawdzenia odgórnie, dlatego naprawdę, dziewczyny, ostrożność i jeszcze raz ostrożność. Nie nakręcajcie się po paru mailach, nie ufajcie szybko.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Wiosennagwiazda » 2 sie 2016, o 16:55

Większość prowadzi tu życie wirtualne, więc są bezpieczne :wink:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Altena_Q » 2 sie 2016, o 20:17

Tylko zdziwiłabyś się jak bardzo emocjonalne jest dla niektórych tu to życie wirtualne ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: biedronca » 2 sie 2016, o 21:48

Wiosennagwiazda pisze:Większość prowadzi tu życie wirtualne, więc są bezpieczne :wink:
Znaczy się z większością już próbowałaś się umówić i nie wyszło??
Próbuj, próbuj, pracuj nad sobą, może się uda :)
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Wiosennagwiazda » 2 sie 2016, o 22:09

biedronca pisze:
Wiosennagwiazda pisze:Większość prowadzi tu życie wirtualne, więc są bezpieczne :wink:
Znaczy się z większością już próbowałaś się umówić i nie wyszło??
Próbuj, próbuj, pracuj nad sobą, może się uda :)
ale gdzie? ale gdzie się znaczy? na niebie?
czy palcem po wodzie?


pracuje nad sobą, cały czas! i nic, co robię źle? Już nawet korzystałam z wirtualnych kursów robienia dobrego wrażenia, a pierwsze scenki odgrywałam na spotkaniach. Mam nadzieję, że jest tam dział, "Jak rozpoznać psychopat(k)ę". Tak, jak mi doradziłaś będę próbować do skutku, ale bez celu :wink: - liczę na to, że... może się uda.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Altena_Q » 2 sie 2016, o 22:19

Wiosennagwiazda pisze:

pracuje nad sobą, cały czas! i nic, co robię źle? Już nawet korzystałam z wirtualnych kursów robienia dobrego wrażenia, a pierwsze scenki odgrywałam na spotkaniach. Mam nadzieję, że jest tam dział, "Jak rozpoznać psychopat(k)ę". Tak, jak mi doradziłaś będę próbować do skutku, ale bez celu :wink: - liczę na to, że... może się uda.
Jak mówiła babcia "po oczach ich poznacie" ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
moos17
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 11 lip 2016, o 12:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: moos17 » 2 sie 2016, o 22:20

Wiosennagwiazda pisze:
biedronca pisze:
Wiosennagwiazda pisze:Większość prowadzi tu życie wirtualne, więc są bezpieczne :wink:
Znaczy się z większością już próbowałaś się umówić i nie wyszło??
Próbuj, próbuj, pracuj nad sobą, może się uda :)
ale gdzie? ale gdzie się znaczy? na niebie?
czy palcem po wodzie?


pracuje nad sobą, cały czas! i nic, co robię źle? Już nawet korzystałam z wirtualnych kursów robienia dobrego wrażenia, a pierwsze scenki odgrywałam na spotkaniach. Mam nadzieję, że jest tam dział, "Jak rozpoznać psychopat(k)ę". Tak, jak mi doradziłaś będę próbować do skutku, ale bez celu :wink: - liczę na to, że... może się uda.
:D Nikt Ci się Gwiazdko nie spodobał?
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: Wiosennagwiazda » 2 sie 2016, o 23:21

nie!
najważniejsze jest wnętrze.
ale temat dotyczy psychopatek, więc już sama nie wiem, na co zwracać uwagę :wink:
Awatar użytkownika
moos17
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 11 lip 2016, o 12:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Jak rozpoznać psychopat(k)ę przez internet?

Post autor: moos17 » 2 sie 2016, o 23:36

Wiosennagwiazda pisze:nie!
najważniejsze jest wnętrze.
ale temat dotyczy psychopatek, więc już sama nie wiem, na co zwracać uwagę :wink:
Na pewno na dziwne zachowanie, tematy poruszane,taka internetowa psychopatka próbuje się wszystkiego dowiedzieć o Tobie,a później to wykorzystuje,każdą info i słabość,tak było u mnie.
A co do wnętrza...ostatnio znajomy mi powiedział,że ludzie patrzą na "opakowanie" i jakoś coraz bardziej widzę,że ma rację...Smutne. Szukaj dalej,nie warto się poddawać :o
ODPOWIEDZ