Leczenie homoseksualizmu

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: ImaSumak » 11 lip 2016, o 17:36

KobiecaPrzyjazn pisze:Ta strona istnieje parę ładnych i z powodzeniem pierze ludziom mózgi.
Mam przyjaciółkę, która jest bardzo religijna i z oczywistych powodów jedynie toleruje homoseksualizm, ale mimo to dalej przyjaźnimy się bo bardzo się lubimy. Nie dziwię się, że ma takie podejście. Jest inteligentną osobą, w dodatku po studiach, jednak przez takie dyskryminujące spojrzenie katolickich organizacji ona, nie to że nie ma wiedzy, ale po prostu nie rozumie problemu, nie rozumie we właściwy sposób naukowych badań ani publikacji.

Hmm...katolickich, czy na pewno???
Jeśli głowa kościoła katolickiego wygłasza takie oficjalne stanowisko... :

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105404, ... rects=true

To jak organizacje katolickie (?) mogą wygłaszać takie??? :

http://www.homoseksualizm.edu.pl/index. ... ychicznych
Polski katolicyzm nie ma nic wspólnego z tym na świecie. Zdanie obecnego papieża jest kompletnie nieistotne ani dla polskich hierarchów kościelnych, ani wierzących. Wszyscy doskonale wiedzą, że papież był tylko jeden i był Polakiem.
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: justsomebody10 » 12 lip 2016, o 00:25

ImaSumak pisze: Polski katolicyzm nie ma nic wspólnego z tym na świecie. Zdanie obecnego papieża jest kompletnie nieistotne ani dla polskich hierarchów kościelnych, ani wierzących. Wszyscy doskonale wiedzą, że papież był tylko jeden i był Polakiem.
To akurat nie dziwi, bo wiele osób w naszym kraju nie akceptuje "niedobrych" wyborów. W końcu był nieuznawany prezydent wybrany "przez pomyłkę", niewłaściwy premier, którego nie tytułowano premierem (przy jednoczesnym tytułowaniu w ten sposób byłego premiera), a i sposób przedstawiania obecnego papieża przy okazji ŚDM jest kuriozalny. Wspominany jest tylko Papież-Polak, a że z okazji spotkania młodzieży przyjedzie sobie jakiś tam Franciszek... Przecież wiadomo, ze rację ma tylko polski episkopat i tylko katolicyzm w naszym kraju jest w porządku :wink:
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 12 lip 2016, o 12:44

Zwyczajny Polak może tak to wszystko rozumieć, że Jan Paweł II przecież w różnych dokumentach (Katechizm Kościoła Katolickiego, Kongregacja Doktryny Wiary) wypowiedział się bardzo klarownie, bo to co tam przeczytałam aż przeraziło mnie i zadziwiło, a czytałam naprawdę pobieżnie (bo zwyczajnie mnie odrzuciło). Jednak papież Polak, jak i papież Niemiec są osadzeni w szerszym kontekście. Istnieje coś takiego jak Kuria Rzymska, która zmienia swój skład. Kiedyś biskupi w tych dokumentach utrzymywali, że homoseksualiści są wezwani do czystości, są chorzy, a rodziny które tworzą nie mogą być analogiczne do rodzin heteroseksualnych oraz że niepowstrzymywanie się od aktów płciowych z osobami tej samej płci jest grzechem. Dziś niemieccy biskupi za to przepraszają.
http://www.pch24.pl/niemieccy-biskupi-n ... 960,i.html
To nie jest tylko kwestia Polski. To była organizacja, która konsekwentnie prała ludziom mózgi w imię konieczności utrzymania wiernych w zaplanowanym i zorganizowanym systemie kontroli. Jej siła oddziaływania jest tak ogromna, że w momencie rozpoczęcia reformowania Kościoła, dochodzi do wyłamywania się poszczególnych organizacji kościelnych, które głoszą co innego niż Głowa Kościoła i Kuria biskupów.Co to za kościół?
Odnośnie tematu - Kościół Katolicki zaczyna się rozwijać i jest w nim coraz bardziej normalnie, nie dyskryminuje, zaprasza grupy, które wcześniej odtrącał, nie potępia duchownych, którzy udzielają Komunii osobom w związkach niesakramentalnych, zaprasza, a nie wyklucza.
Kościół nie jest od dawna jednorodną organizacją, Polska, inne kraje, ale też różne małe odłamy nie tworzą w tej chwili spójnej całości, co oznacza chęć zmiany, która w końcu wyszła na światło dzienne. Najważniejsze w każdym wyznaniu powinno być jednak to co mówi papież, a papież nie popiera dyskryminacji i nie jest to udawana poprawność polityczna.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
wolnedzwieki
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016, o 10:52

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: wolnedzwieki » 15 lip 2016, o 18:00

słyszałam, że rutinoscorbin pomaga :P
Boje się ze gdy zamknę oczy znikniesz
I boje się okazać lęk

Gram obojętność naturalnie
Nie zranisz mnie bo nie przyznam się
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: eminem98xd » 7 sie 2016, o 17:42

wolnedzwieki pisze:słyszałam, że rutinoscorbin pomaga :P
A ile trzeba go wziąć ? Bo jestem w trakcie jedzenia 3 paczki i dalej nic nie pomaga .
wolnedzwieki
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016, o 10:52

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: wolnedzwieki » 15 sie 2016, o 16:26

eminem98xd pisze:
wolnedzwieki pisze:słyszałam, że rutinoscorbin pomaga :P
A ile trzeba go wziąć ? Bo jestem w trakcie jedzenia 3 paczki i dalej nic nie pomaga .

Tego jeszcze nie wiem :P Jak to odkryje to dam znac, póki co choroba mi się pogłębia :P
Boje się ze gdy zamknę oczy znikniesz
I boje się okazać lęk

Gram obojętność naturalnie
Nie zranisz mnie bo nie przyznam się
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: eminem98xd » 16 sie 2016, o 15:02

wolnedzwieki pisze:
eminem98xd pisze:
wolnedzwieki pisze:słyszałam, że rutinoscorbin pomaga :P
A ile trzeba go wziąć ? Bo jestem w trakcie jedzenia 3 paczki i dalej nic nie pomaga .

Tego jeszcze nie wiem :P Jak to odkryje to dam znac, póki co choroba mi się pogłębia :P
Ty , bo jeszcze w lekomanie wpadniemy xD
wolnedzwieki
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016, o 10:52

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: wolnedzwieki » 25 sie 2016, o 10:16

eminem98xd pisze:
wolnedzwieki pisze:
eminem98xd pisze:
A ile trzeba go wziąć ? Bo jestem w trakcie jedzenia 3 paczki i dalej nic nie pomaga .

Tego jeszcze nie wiem :P Jak to odkryje to dam znac, póki co choroba mi się pogłębia :P
Ty , bo jeszcze w lekomanie wpadniemy xD
Z jednej choroby w druga. Człowiek młody, a już takie problemy ze zdrowiem :P
A babcia mówiła - jedz więcej warzyw 8)
Boje się ze gdy zamknę oczy znikniesz
I boje się okazać lęk

Gram obojętność naturalnie
Nie zranisz mnie bo nie przyznam się
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: eminem98xd » 27 sie 2016, o 00:35

wolnedzwieki pisze:
eminem98xd pisze:
wolnedzwieki pisze:

Tego jeszcze nie wiem :P Jak to odkryje to dam znac, póki co choroba mi się pogłębia :P
Ty , bo jeszcze w lekomanie wpadniemy xD
Z jednej choroby w druga. Człowiek młody, a już takie problemy ze zdrowiem :P
A babcia mówiła - jedz więcej warzyw 8)

Jednak trzeba się było słuchać babci :/
wolnedzwieki
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016, o 10:52

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: wolnedzwieki » 29 sie 2016, o 10:13

Ostatnio obiło mi się o uszy że to kwestia wychowania. Jak dziecko jest wychowane NORMALNIE to żaden homoseksualizm nie grozi. Uwielbiam takie teorie <3
Boje się ze gdy zamknę oczy znikniesz
I boje się okazać lęk

Gram obojętność naturalnie
Nie zranisz mnie bo nie przyznam się
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: ImaSumak » 29 sie 2016, o 11:24

wolnedzwieki pisze:Ostatnio obiło mi się o uszy że to kwestia wychowania. Jak dziecko jest wychowane NORMALNIE to żaden homoseksualizm nie grozi. Uwielbiam takie teorie <3
Ale takie teorie to tylko w krajach trzeciego świata (choć nie wszystkich) oraz byłego bloku komunistycznego, więc spokojnie. :)
Lubię kiedy kobieta...
wolnedzwieki
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016, o 10:52

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: wolnedzwieki » 3 wrz 2016, o 18:26

ImaSumak pisze:
wolnedzwieki pisze:Ostatnio obiło mi się o uszy że to kwestia wychowania. Jak dziecko jest wychowane NORMALNIE to żaden homoseksualizm nie grozi. Uwielbiam takie teorie <3
Ale takie teorie to tylko w krajach trzeciego świata (choć nie wszystkich) oraz byłego bloku komunistycznego, więc spokojnie. :)
Generalnie niech myślą co chca ale przez takie poglądy ludzie boją sie ujawniać i się męczą sami ze sobą.
Boje się ze gdy zamknę oczy znikniesz
I boje się okazać lęk

Gram obojętność naturalnie
Nie zranisz mnie bo nie przyznam się
katarzyna2464
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2015, o 17:39

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: katarzyna2464 » 12 paź 2016, o 17:40

kiki88 pisze:
Ella_Bronia pisze:Homoseksualizmu zapewne nie da sie "wyleczyc", ale nie wszystkie osoby zyjace w zwiazkach jednoplciowych jest homoseksualna. Czesc z nich jest tak naprawde bi czasem nie zdajac sobie z tego sprawy. W przypadku takiej osoby zmiana stylu zycia jest mozliwa. Rodzi sie w takich przypadkach pytanie dlaczego ktos, kto ma wybor wybiera trudniejsza droge zyciowa jaka jest homoseksualizm? To moze byc spowodowane jakas blokada psychiczna, trauma , a to mozna wyleczyc
A może ten ktoś poprostu kocha i chce być z tą osobą, która jest tej samej płci? A nie od razu trauma..

Zgadzam się, bo jeśli wybiera bycie z druga osoba tej samej płci za cenę cierpienia, to może wartościowy wybór, a nie trauma.Dlaczego orientację sprowadzać do hormonów i seksu.Uczucie, troska, poświęcenie to jest coś jeszcze.Nie dajmy sobie tego odebrać.
Natalia251
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2020, o 17:29

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: Natalia251 » 27 cze 2021, o 21:17

Dzień dobry, chciałabym zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w badaniach etnograficznych, które prowadzę w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. W ramach dwuletnich badań rozmawiam z osobami, które mają za sobą doświadczenie tzw. terapii konwersyjnej w różnych jej formach. Jeśli znalazłyby się tu osoby, które mają za sobą doświadczenie tego typu i zechciałyby ze mną o nim porozmawiać, będę bardzo wdzięczna za kontakt pod adresem mailowym: nt.badania2021@gmail.com
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji pod tym adresem.
WikiiVici
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2021, o 10:51

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: WikiiVici » 27 sie 2021, o 12:37

jezu, okropieństwo. Dlaczego ktoś ma się leczyć z orientacji? Od kiedy to choroba. Ja osobiście jestem hetero ale uwierzcie, gdybym miała możliwość decyzji, albo się z tego wyleczyć, to wybrałabym kobiety ;p
ODPOWIEDZ