Jaki kraj?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Jaki kraj?

Post autor: justsomebody10 » 2 lip 2016, o 01:53

Altena_Q pisze:Kalifornijczycy mają kompleks bycia jednym z najgłupszych stanów USA. Serio, kilka razy słyszałam, jak ludzie z Kaliforni tak o tym mówili. Nie wiem skąd im się to wzięło :) Mi się też kojarzy raczej dobrze, chyba wpływ Hollywoodu`` No i Los Angeles prześliczne jest :serce:
Rozmawiałam kiedyś z pewnym Amerykaninem, który też był zafascynowany Kalifornią i gdzie postanowił zamieszkać, ale właśnie Los Angeles uznał za najbrzydsze z większych miast. W filmach przedstawione jest zbyt idealnie, a może to właśnie fascynacja hollywoodzkim glamourem dodaje mu uroku. Rzeczony Amerykanin był bardzo rozczarowany rzeczywistym wyglądem znanych miejsc, np. Bulwar Zachodzącego Słońca, tandetnymi, polującymi na turystów sobowtórami znanych ludzi, wiecznym polowaniem na celebrytów, itp. Mieszka w Kalifornii, ale nie w LA.

A ja - gdybym miała wybierać, to: kraje skandynawskie (chociaż zimno może być zniechęcające), Holandia (ale tylko duże miasto), UK (tylko Londyn), USA (wschodnie wybrzeże + domek wakacyjny gdzieś w Kalifornii) :D Gdybym miała taką możliwość, to moim idealnym wyborem byłoby mieszkać na stałe w Polsce, ale wyjeżdżać na kilka miesięcy, żeby pomieszkać sobie w różnych ciekawych miejscach, posprawdzać, jak tam jest, jak się mieszka na co dzień, np. na jakichś idealnych zadupiach, które na fotosach wyglądają jak bajkowe krainy 8)

Ogólnie zniechęciłyby mnie kraje: zbyt gorące i obfitujące w robactwo typu" duże, jadowite pająki, jadowite żmijowate potworki, itp.
Awatar użytkownika
tessaract
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 3 maja 2014, o 19:52

Re: Jaki kraj?

Post autor: tessaract » 2 lip 2016, o 07:51

Myślę, że dobrze by mi się żyło w jakiejs wiosce w Amazoniskim lesie deszczowym. Tubylcy to zazwyczaj mili ludzie, ja jestem miła, jakoś byśmy się dogadali, :D a wszelką florę i faunę uwielbiam. W wolnych chwilach miedzy lezeniem na hamaku a kapiela w wodospadzie moglabym zajac sie walka o ochrone lasow tropikalnych. Ewentualnie, gdyby tamtejszy klimat okazal sie jednak dla mnie za gorący i zbyt duszny, to przeniosłabym się do malej wioski u podnoza himalajow. Miałabym piękne widoki i czyste powietrze, chętnie zglebialabym tajniki tybetańskiego buddyzmu.
Także raczej byśmy się nie spotkaly :lol:
Mi­nuta spędzo­na w stre­sie trwa dłużej niż godzi­na w relaksie.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jaki kraj?

Post autor: Wiosennagwiazda » 2 lip 2016, o 11:11

Desireless

a może tak ;-)
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Jaki kraj?

Post autor: Alpha » 2 lip 2016, o 11:44

Wiosennagwiazda pisze:Desireless

a może tak ;-)

Tak byłoby najlepiej :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Jaki kraj?

Post autor: moja_alchemia » 2 lip 2016, o 12:02

dobranocka14 pisze:Postawiłabym bardziej na to z kim niż gdzie :)
ale jak się nie ma, to można "przygruchać" sobie kogoś tam, gdzie się będzie mieszkało? ;)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Jaki kraj?

Post autor: osiol » 2 lip 2016, o 12:54

Gdzieś gdzie jest ciepło, ale nie gorąco. Gdzie jest dużo jezior, a przynajmniej kilka. I gdzie nie ma jakiegoś problemu ze skrajnymi prawakami ;)
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki kraj?

Post autor: Interlokutorka » 2 lip 2016, o 19:51

moja_alchemia pisze:
dobranocka14 pisze:Postawiłabym bardziej na to z kim niż gdzie :)
ale jak się nie ma, to można "przygruchać" sobie kogoś tam, gdzie się będzie mieszkało? ;)
Żeby z tym przygruchiwaniem jeszcze tak prosto było... :wink:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jaki kraj?

Post autor: Altena_Q » 2 lip 2016, o 19:58

Ja zawsze chciałam gdzieś, gdzie jest ciepło, bo źle znoszę zimę, za to bardzo dobrze upały. Niestety, tam gdzie ciepło, tam zwykle kultura arcy nieprzyjazna lesbijkom, więc oswoiłam się już z zimą ;) Czy też bezustannymi opadami, jak w tej chwili XD

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jaki kraj?

Post autor: Wiosennagwiazda » 2 lip 2016, o 20:05

Interlokutorka pisze:
moja_alchemia pisze:
dobranocka14 pisze:Postawiłabym bardziej na to z kim niż gdzie :)
ale jak się nie ma, to można "przygruchać" sobie kogoś tam, gdzie się będzie mieszkało? ;)
Żeby z tym przygruchiwaniem jeszcze tak prosto było... :wink:
do tego potrzeba działania ;-)
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki kraj?

Post autor: Interlokutorka » 2 lip 2016, o 20:50

Wiosennagwiazda pisze: do tego potrzeba działania ;-)
Jeśli chodzi o to, co trzeba, to powiedziałabym, że do tanga trzeba dwojga ;-)
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Jaki kraj?

Post autor: Alfa_Omega » 2 lip 2016, o 21:46

Altena_Q pisze:Ja zawsze chciałam gdzieś, gdzie jest ciepło, bo źle znoszę zimę, za to bardzo dobrze upały. Niestety, tam gdzie ciepło, tam zwykle kultura arcy nieprzyjazna lesbijkom, więc oswoiłam się już z zimą ;) Czy też bezustannymi opadami, jak w tej chwili XD
Altena, a słyszałaś o Argentynie? Nie dość, że można zawrzeć małżeństwo to jeszcze jako Polka będziesz tam miała swoje święto (8 czerwca) :lol:
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Jaki kraj?

Post autor: ImaSumak » 2 lip 2016, o 21:49

salami pisze:Francja.
Południowa Francja zawsze była moim marzeniem. No i Paryż... niestety teraz jest tam kryzys i miałabym problem ze znalezieniem pracy w interesującym mnie zawodzie. Ponadto porzuciłam myśli o Paryżu ponieważ z wiekiem mi się trochę pozmieniało i teraz preferuję miasta portowe. W grę więc weszła Barcelona, a zwłaszcza dzielnica średniowieczna, no ale w Hiszpanii jeszcze większy kryzys. Dlatego sądzę, że całkiem niezłym rozwiązaniem byłoby kupno apartamentu w Barcelonie i traktowanie go jako weekendowa/wakacyjna odskocznia od deszczowej Anglii.
dobranocka14 pisze:Postawiłabym bardziej na to z kim niż gdzie :)
No ale ... Nowa Zelandia przy swoich walorach krajobrazowo - klimatycznych to całkiem ciekawy kierunek.
Najdalej położone państwo od Polski. To taki trochę "wyjazd na koniec świata". :) Co ma swoje plusy, jak również minusy.
Państwo "stworzone" przez bandytów: złodziei, morderców i gwałcicieli (plus rdzennych ludożerców), które z drugiej strony od lat uznawane jest za najmniej skorumpowane i korupcjogenne na świecie. Chciałabym to zobaczyć. No i również najbardziej stromą ulicę na świecie oraz oczywiście te walory krajobrazowo- klimatyczne: a to pojeździć na nartach, a to pożeglować lub poleżeć na plaży. :)
Lubię kiedy kobieta...
Potterova
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2015, o 18:13

Re: Jaki kraj?

Post autor: Potterova » 2 lip 2016, o 23:16

Marzy mi się Nowy York :D :cool:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Jaki kraj?

Post autor: dobranocka14 » 2 lip 2016, o 23:35

Interlokutorka pisze:
moja_alchemia pisze:
dobranocka14 pisze:Postawiłabym bardziej na to z kim niż gdzie :)
ale jak się nie ma, to można "przygruchać" sobie kogoś tam, gdzie się będzie mieszkało? ;)
Żeby z tym przygruchiwaniem jeszcze tak prosto było... :wink:
Alchemia nasłuchała się o marynarzach - w każdym porcie dziewczyna ;)
To całkiem dobra koncepcja ;)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Jaki kraj?

Post autor: dobranocka14 » 2 lip 2016, o 23:43

ImaSumak pisze:
salami pisze:Francja.
Południowa Francja zawsze była moim marzeniem. No i Paryż... niestety teraz jest tam kryzys i miałabym problem ze znalezieniem pracy w interesującym mnie zawodzie. Ponadto porzuciłam myśli o Paryżu ponieważ z wiekiem mi się trochę pozmieniało i teraz preferuję miasta portowe. W grę więc weszła Barcelona, a zwłaszcza dzielnica średniowieczna, no ale w Hiszpanii jeszcze większy kryzys. Dlatego sądzę, że całkiem niezłym rozwiązaniem byłoby kupno apartamentu w Barcelonie i traktowanie go jako weekendowa/wakacyjna odskocznia od deszczowej Anglii.
dobranocka14 pisze:Postawiłabym bardziej na to z kim niż gdzie :)
No ale ... Nowa Zelandia przy swoich walorach krajobrazowo - klimatycznych to całkiem ciekawy kierunek.
Najdalej położone państwo od Polski. To taki trochę "wyjazd na koniec świata". :) Co ma swoje plusy, jak również minusy.
Państwo "stworzone" przez bandytów: złodziei, morderców i gwałcicieli (plus rdzennych ludożerców), które z drugiej strony od lat uznawane jest za najmniej skorumpowane i korupcjogenne na świecie. Chciałabym to zobaczyć. No i również najbardziej stromą ulicę na świecie oraz oczywiście te walory krajobrazowo- klimatyczne: a to pojeździć na nartach, a to pożeglować lub poleżeć na plaży. :)
W Światowym Indeksie Szczęścia, Nowa Zelandia zajmuje 9 miejsce. Dla porównania Polska 60. Przed NZ jest Skandynawia no ale tam chłodno i Szwajcaria ale jak dotychczas żadna z pań nie reflektowała.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Jaki kraj?

Post autor: ImaSumak » 3 lip 2016, o 00:11

dobranocka14 pisze:
ImaSumak pisze:
salami pisze:Francja.
Południowa Francja zawsze była moim marzeniem. No i Paryż... niestety teraz jest tam kryzys i miałabym problem ze znalezieniem pracy w interesującym mnie zawodzie. Ponadto porzuciłam myśli o Paryżu ponieważ z wiekiem mi się trochę pozmieniało i teraz preferuję miasta portowe. W grę więc weszła Barcelona, a zwłaszcza dzielnica średniowieczna, no ale w Hiszpanii jeszcze większy kryzys. Dlatego sądzę, że całkiem niezłym rozwiązaniem byłoby kupno apartamentu w Barcelonie i traktowanie go jako weekendowa/wakacyjna odskocznia od deszczowej Anglii.
dobranocka14 pisze:Postawiłabym bardziej na to z kim niż gdzie :)
No ale ... Nowa Zelandia przy swoich walorach krajobrazowo - klimatycznych to całkiem ciekawy kierunek.
Najdalej położone państwo od Polski. To taki trochę "wyjazd na koniec świata". :) Co ma swoje plusy, jak również minusy.
Państwo "stworzone" przez bandytów: złodziei, morderców i gwałcicieli (plus rdzennych ludożerców), które z drugiej strony od lat uznawane jest za najmniej skorumpowane i korupcjogenne na świecie. Chciałabym to zobaczyć. No i również najbardziej stromą ulicę na świecie oraz oczywiście te walory krajobrazowo- klimatyczne: a to pojeździć na nartach, a to pożeglować lub poleżeć na plaży. :)
W Światowym Indeksie Szczęścia, Nowa Zelandia zajmuje 9 miejsce. Dla porównania Polska 60. Przed NZ jest Skandynawia no ale tam chłodno i Szwajcaria ale jak dotychczas żadna z pań nie reflektowała.
Spoko, ktoś w końcu o niej wspomni. :)

Dla mnie Szwajcaria to trzy uwagi:
1. Giger, no ale już nie żyje, natomiast pozostało muzeum, które chciałabym zobaczyć,
2. Rosiński, bo bardzo lubię jego "kreskę" i dodatkowo fajnie rysuje kobiety, tak jak lubię,
3. Państwo policyjne, w którym bym się nie odnalazła.
Czyli: zwiedzić tak, ale nigdy zamieszkać.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Jaki kraj?

Post autor: dobranocka14 » 3 lip 2016, o 00:35

[quote="ImaSumak")

Dla mnie Szwajcaria to trzy uwagi:
1. Giger, no ale już nie żyje, natomiast pozostało muzeum, które chciałabym zobaczyć,
2. Rosiński, bo bardzo lubię jego "kreskę" i dodatkowo fajnie rysuje kobiety, tak jak lubię,
3. Państwo policyjne, w którym bym się nie odnalazła.
Czyli: zwiedzić tak, ale nigdy zamieszkać.[/quote]

Ja nawet zastanawiałam się nad Szwajcarią nie tak dawno temu ale jedna moja kol uświadomiła mi, że mój styl życia może nie spotkać się ze zrozumieniem w kraju producentów punktualnych zegarków.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jaki kraj?

Post autor: Altena_Q » 3 lip 2016, o 00:37

Alfa_Omega pisze:
Altena_Q pisze:Ja zawsze chciałam gdzieś, gdzie jest ciepło, bo źle znoszę zimę, za to bardzo dobrze upały. Niestety, tam gdzie ciepło, tam zwykle kultura arcy nieprzyjazna lesbijkom, więc oswoiłam się już z zimą ;) Czy też bezustannymi opadami, jak w tej chwili XD
Altena, a słyszałaś o Argentynie? Nie dość, że można zawrzeć małżeństwo to jeszcze jako Polka będziesz tam miała swoje święto (8 czerwca) :lol:
No niby tak, ale ten latynoski temperament chyba nie dla mnie ;) Ale chętnie pojechałabym tam kiedyś na wakacje^^

Ima, Szwajcaria jest taka śliczna, może i policję dałoby się znieść. Ale i tak zostanę przy moich Niemcach i Kanadzie :D

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
konwaliowa87
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 11 mar 2016, o 12:26

Re: Jaki kraj?

Post autor: konwaliowa87 » 3 lip 2016, o 10:49

Irlandia piekne widoki i muzyka
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Jaki kraj?

Post autor: moja_alchemia » 3 lip 2016, o 11:40

dobranocka14 pisze:
Interlokutorka pisze:
moja_alchemia pisze: ale jak się nie ma, to można "przygruchać" sobie kogoś tam, gdzie się będzie mieszkało? ;)
Żeby z tym przygruchiwaniem jeszcze tak prosto było... :wink:
Alchemia nasłuchała się o marynarzach - w każdym porcie dziewczyna ;)
To całkiem dobra koncepcja ;)
opowieści o tym, że w każdym porcie inna dziewczyna nie znam, więc chętnie posłucham ;)
natomiast w temacie chyba chodzi o stałe osadnictwo :?
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Jaki kraj?

Post autor: AniaMac » 3 lip 2016, o 12:32

Nowa Zelandia, Szkocja,Irlandia, Norwegia,Holandia ;)) ewentualnie Kanada. Jeeej, chyba nie umiałabym wybrać. Szaleństwo pcha mnie do wciąż nowych miejsc. Chęć mobilności parzy mi tyłek. Pragnienie nowych wrażeń nie pozwala usiedzieć na miejscu.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Jaki kraj?

Post autor: eminem98xd » 3 lip 2016, o 19:12

W Polsce zostanę , chociaż mam możliwość wyjechania do Chicago . W chwilach załamania poglądowego myślę o tym by tam wyjechać po szkole , ale na szczęście jest tyle pięknych krajobrazów , momentów i nie których ludzi że jednak zostaje i uciekam od zostania robolem , a dalej idę po swoje cele . Ale tak ogólnie kiedyś jeszcze przed falą ''uchodźców'' marzyła mi się Finlandia by tam parę miesięcy pobyć i czasami marzy mi się by przebywać w Japonii . Co jest bardzo możliwe , jednak muszę się bardziej przyłożyć do nauki języka .
Awatar użytkownika
DobraEnergia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:56

Kraj ze stolicą RTV

Post autor: DobraEnergia » 3 lip 2016, o 21:17

Urugwaj, bo stolica ma taką techniczną nazwę - Montevideo :lol:
Zamień myśli negatywne na te dobre - wprost przeciwne.
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Jaki kraj?

Post autor: Alfa_Omega » 3 lip 2016, o 22:04

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_ ... w_Urugwaju

a myślałam, że Argentyna to raj na ziemi :scratch: :cool:
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Mimmi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 19 mar 2014, o 16:45

Re: Jaki kraj?

Post autor: Mimmi » 4 lip 2016, o 21:54

Stany Zjednoczone.
Moje odwieczne marzenie... :serce:

Bardzo chętnie pomieszkałabym również w Rumunii, Finlandii czy Szwecji.
Nigdy nie ufaj nikomu i niczemu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg.
Awatar użytkownika
DobraEnergia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:56

Kraj Urugwaj

Post autor: DobraEnergia » 4 lip 2016, o 22:13

Alfa_Omega pisze:https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_ ... w_Urugwaju

a myślałam, że Argentyna to raj na ziemi :scratch: :cool:
A widzisz, jak trafiłam :D ! Kraj idealny, język nieskomplikowany, a wcale o tym Urugwaju tak nie słychać. Gdyby nie Oreiro, to w ogóle nie istniałby chyba w mojej świadomości :P
Zamień myśli negatywne na te dobre - wprost przeciwne.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Kraj Urugwaj

Post autor: ImaSumak » 4 lip 2016, o 22:16

DobraEnergia pisze:
Alfa_Omega pisze:https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_ ... w_Urugwaju

a myślałam, że Argentyna to raj na ziemi :scratch: :cool:
A widzisz, jak trafiłam :D ! Kraj idealny, język nieskomplikowany, a wcale o tym Urugwaju tak nie słychać. Gdyby nie Oreiro, to w ogóle nie istniałby chyba w mojej świadomości :P
Kiedyś mieli dobrą drużynę piłkarską. Teraz nie wiem, bo nie śledzę.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jaki kraj?

Post autor: Altena_Q » 4 lip 2016, o 22:20

Urugwaj lepiej sobie radzi i obyczajowo i ekonomicznie niż sąsiednie kraje, ale wciąż sporo tam biedy, bezpiecznie też pewnie nie jest. Mimo wszystko raczej bym się nie pisala. W Meksyku tez są śluby homoseksualne, nie zmienia to faktu, że ta kultura jak była, tak jest potwornie seksistowska.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
DobraEnergia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:56

Jaki kraj, taki raj

Post autor: DobraEnergia » 4 lip 2016, o 22:35

Rzeczą wiadomą nie od dziś jest to, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Palcem po mapie pojeździć sobie mogę, ale co by nie gadać, nie taka ta Polska zła, jak jak się wydaje, więc Urugwaj tylko turystycznie ewentualnie... Tak dla śmiechu z "technicznej" stolicy :D .
Zamień myśli negatywne na te dobre - wprost przeciwne.
Awatar użytkownika
Fockie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2015, o 00:59

Re: Jaki kraj?

Post autor: Fockie » 6 lip 2016, o 03:00

Wielka Brytania, Londyn
Stany Zjednoczone, Hawaje, Los Angeles
: )
ODPOWIEDZ