Przystań dla kobiet aseksualnych - czy są jakieś na forum?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Przystań dla kobiet aseksualnych - czy są jakieś na forum?

Post autor: justsomebody10 » 7 mar 2017, o 13:20

reader pisze: Popełniasz ten sam błąd, co wcześni badacze homo. Oni też brali do swoich badań wyłącznie leczących się psychiatrycznie homo i wychodziło co wychodziło. Jeśli na wstępie weźmiesz ludzi zaburzonych, to na końcu ci wyjdzie, że są zaburzeni. Nie zaburzeni się tam nie będą wypowiadać lub będą w mniejszości.
To tylko oznacza, że nie znasz również poglądów tych "niezaburzonych" (jeśli osoby nieśmiałe i samotne uznać za zaburzone) w danej sprawie i nie możesz również wyciągnąć żadnych wniosków, bo nie masz danych. Poza tym ja po prostu podzieliłam się swoimi spostrzeżeniami, które dotyczyły i asów nie czujących obrzydzenia, i tych nadmiernie owe obrzydzenie eksponujących.

Mnóstwo dziewczyn na tym forum pisze o swoim negatywnym podejściu do seksu heteroseksualnego. Negatywne podejście do jakiegoś seksu nie wyklucza pozytywnego podejścia do innego seksu.
Mnóstwo osób heteroseksualnych pisze w internecie, że seks homoseksualny jest okropny. Rozumiem, że to wszystko są osoby po traumach?
Jak dla mnie to zupełnie inne przykłady, dotyczące zupełnie innego tematu. Czy osoby krytykujące homoseksualizm naprawdę czują do niego obrzydzenie? Różnie z tym może być. Stawiałabym na zaszczepienie poglądów, że dla nich homoseksualizm jest nienaturalny, bo tak, bo tak ich wychowano, bo takie maja poglądy polityczne, bo tak należy myśleć. Bo hasło "zakaz pedałowania" może być dla nich chwytliwy, tak samo jak noszenie koszulek ze znakiem Polski Walczącej czy naklejanie takich naklejek na zderzaki nie świadczy jeszcze o wielkim umiłowaniu i znajomości polskiej historii.
Wypowiadałam się w sprawie konkretnego przykładu, w którym dopuszczam możliwość takiego a nie innego zachowania.
Ba, nawet na przykład mięsożercy wchodzą w wątki i na fora dla wegetarian, by pisać jak zły, głupi jest wegetarianizm. Mają traumy? Zaburzenia?
Lewicowcy spamują prawicowe fora, a prawicowcy lewicowe. Sami zaburzeni.
Znów robisz to samo. Temat powiązany ze sferą seksualną rozmywasz i łączysz go z innymi, zupełnie innego kalibru. Odpowiem w tym samym tonie: łatwiej wyleczyć się z nieprzyjemnego doświadczenia związanego ze zjedzeniem czegoś nieciekawego (chociaż i takie osoby się znajdą, które z tym będą mieć problem) niż dojść do siebie po np. gwałcie (chociaż to też zależy od osoby).

Pewnie, że mogą. Ale nie muszą. Albo inaczej, wysoki poziom obrzydzenia nie musi być efektem traumy, co ty sugerowałaś i przeciw temu protestuję. Negatywne nastawienie u ofiar gwałtu to nie tylko obrzydzenie do cudzego ciała czy konkretnego aktu, ale również strach czy obrzydzenie do własnego ciała. I są też ofiary gwałtów lub pruderyjnego wychowania, którym idzie w drugą stronę i zaczynają podejmować częste i ryzykowne zachowania w seksie.
I o to mi chodziło, że mogą.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Przystań dla kobiet aseksualnych - czy są jakieś na forum?

Post autor: justsomebody10 » 7 mar 2017, o 13:21

Altena_Q pisze:Just nie denerwuj się, wcale nie chodziło mi o Ciebie. Chociaż rozumiem, że tak to wyglądało, bo akurat tylko Ty aktywnie odpowiadasz. Mi chodziło o generalne reakcje od początku założenia tematu. Znalazłoby się parę osób, które on gdzieś w środku gryzie. I oczywiście, w takiej formie, w jakiej to teraz ujęłaś, zgadzam się. Uważam też, że o ile pobudzenie seksualne spycha odczucia obrzydzenia na dalszy plan, tak przy osobie aseksualnej mogą one się wydawać silniejsze, bo nie ma czynnika, który by je na jakiś czas zablokowal. Amen ;)
Trochę się pewnie pospieszyłam z pisaniem i może nie wyszło zbyt zrozumiale :wink:
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Przystań dla kobiet aseksualnych - czy są jakieś na forum?

Post autor: justsomebody10 » 7 mar 2017, o 13:23

Altena_Q pisze:JUważam też, że o ile pobudzenie seksualne spycha odczucia obrzydzenia na dalszy plan, tak przy osobie aseksualnej mogą one się wydawać silniejsze, bo nie ma czynnika, który by je na jakiś czas zablokowal. Amen ;)
A to też ciekawe spostrzeżenie, z którym się zgadzam. :wink:
Awatar użytkownika
avi345
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 17 paź 2016, o 23:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Przystań dla kobiet aseksualnych - czy są jakieś na forum?

Post autor: avi345 » 8 mar 2017, o 15:35

justsomebody10 pisze: Szkoda, że nie ma przystani dla tych, którzy co prawda nie są aseksualni, nie brzydzi ich seks, ale w pewnym sensie są zamknięci na związki, nie planują ich z różnych przyczyn. A tu w każdym dziale tylko związki, związki. Już chyba lepiej byłoby faktycznie być aseksualnym :cry:
i co jest w końcu gdzieś taki temat na forum?

Mnie osobiście zainteresował ten aspekt, o którym tutaj wcześniej pisała koleżanka wyżej, czy wszyscy uznający się za aseksualnych rzeczywiście są aseksualni.. sama sie nad tym kiedyś zastanawiałam. Potem poznało się osoby, które tez tak mówiły, a jak sie potem okazało wynikało to albo ze strachu przed zbliżeniem, że coś pójdzie nie tak i się ośmieszy. Albo obawiała się tylko tego, że nic nie będzie czuła i automatycznie ją to blokowało i tak się działo. Myślę, że co najmniej w części tych osób które się uważają za aseksualne (ale reagują na jakieś pieszczoty, zbliżenia tylko nie czują podniecenia jak ma byc coś więcej) brakuje odpowiedniej osoby przy której się przełamie. Ciężko się przełamać jak druga osoba oczekuje że będzie Ci dobrze w łóżku, a tak chyba z reguły jest, że tego chce i oczekuję najlepiej od razu. ( nie jest Ci ze mną dobrze to się smuci, ta pierwsza ma poczucie winy) Najlepiej wtedy mieć kogoś kto się takimi rzeczami nie przejmuje. Zawsze swój musi trafić na swego, no ale to w temacie tej grupy seksualnej uważającej się za aseksualnych..
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Przystań dla kobiet aseksualnych - czy są jakieś na forum?

Post autor: justsomebody10 » 8 mar 2017, o 16:50

avi345 pisze:
justsomebody10 pisze: Szkoda, że nie ma przystani dla tych, którzy co prawda nie są aseksualni, nie brzydzi ich seks, ale w pewnym sensie są zamknięci na związki, nie planują ich z różnych przyczyn. A tu w każdym dziale tylko związki, związki. Już chyba lepiej byłoby faktycznie być aseksualnym :cry:
i co jest w końcu gdzieś taki temat na forum?

Zainicjowałam taki temat pt. związkowa/seksualna emerytura:
viewtopic.php?f=2&t=23754

chyba wszystkie zainteresowane osoby już się tam wypowiedziały :cool:
Awatar użytkownika
avi345
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 17 paź 2016, o 23:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Przystań dla kobiet aseksualnych - czy są jakieś na forum?

Post autor: avi345 » 9 mar 2017, o 02:01

justsomebody10 pisze:
avi345 pisze:
justsomebody10 pisze: Szkoda, że nie ma przystani dla tych, którzy co prawda nie są aseksualni, nie brzydzi ich seks, ale w pewnym sensie są zamknięci na związki, nie planują ich z różnych przyczyn. A tu w każdym dziale tylko związki, związki. Już chyba lepiej byłoby faktycznie być aseksualnym :cry:
i co jest w końcu gdzieś taki temat na forum?

Zainicjowałam taki temat pt. związkowa/seksualna emerytura:
viewtopic.php?f=2&t=23754

chyba wszystkie zainteresowane osoby już się tam wypowiedziały :cool:
ok moje uszanowanie :) :)
ODPOWIEDZ