Dlaczego nie męskie kobiety?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
wanderlust
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 21 cze 2015, o 18:17

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: wanderlust » 18 sty 2017, o 07:36

salsa69 pisze:Uwielbiam zadbane męskie kobiety, niesamowicie mnie pociągają fizycznie, a piersi lubię i małe, i duże, po prostu wszystkie. Myślę, że niektóre z tych lesbijek, które wolą kobiece lesbijki, po prostu wstydzą się pokazać na ulicy z męską lesbijką, aby nie zostać wytknięte paluchami, czy coś w tym stylu. Jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam, ale wydaje mi się, że właśnie tak jest. A męskie kobiety też są czułe i cudowne, a i na golaska są śliczne bo to przecież stuprocentowe kobiety :*

Przecież to nie o wstyd chodzi, tylko o gust :D
AleksandraSka
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2015, o 14:18

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: AleksandraSka » 18 sty 2017, o 07:45

Kwestia gustu i tyle. Nad czym tu się zastanawiać? Tyle ile osób, tyle zapatrywań. Trzeba się po prostu przyzwyczaić do tego, że ktoś przywiązuje większą wagę do kobiecości a ktoś woli więcej pierwiastka męskiego, choć i tu uważam są mocne podziały. Kobieta chłopięca, zadbana jest ok, ale jeśli kobiety nie da się odróżnić od faceta, bebechy wiszą jej na wierzchu to ciężko na to patrzeć.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Altena_Q » 18 sty 2017, o 09:34

Prędzej czy później zakróluje ubiór w typie unisex i będzie po problemie ;) Długość włosów też powoli przestaje zależeć od płci, i chwała niebiosom za to.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: justsomebody10 » 18 sty 2017, o 10:45

Altena_Q pisze:Prędzej czy później zakróluje ubiór w typie unisex i będzie po problemie ;) Długość włosów też powoli przestaje zależeć od płci, i chwała niebiosom za to.
Już nawet nie długość włosów, ale i makijaż. Na youtube są już kanały dla mężczyzn dotyczące zrobienia lekkiego makijażu. W wielu kulturach makijaż męski, np. podkreślanie oczu konturówką nie jest niczym wyjątkowym. I jak dla mnie fajnie. Jest różnorodność. Niech każdy się ubiera tak, jak chce, a kategorie męskie/żeńskie zostawi na wieszaku. Image/strój może być co najwyżej niedobrany, bo nie na każdemu pasuje jego wyśniony wzorzec. A to, czy nam się coś podoba u drugiej osoby, to już kwestia gustu.
Śmieszy mnie stwierdzenie: skoro wolę kobiety, to się umawiam z kobietami (czyt. kobiecymi), a jak wolę mężczyzn, to się umawiam z mężczyznami (czyt. męskimi). Czyli jako lesbijka kim musiałabym się zauroczyć? Typową panienką jak z konkursu piękności? Blondi, duże ślepia, mina sarenki, odpowiednie wymiary + "kobiece stroje"? W końcu taki wzór jest niby powszechnie pożądany. A kobieta musi uwielbiać faceta-drwala? We flaneli, z zarostem, kudłami na całym ciele i siekierą w łapie? Śmieszne jest to narzucanie wzorów kobiecości, męskości. Prywatnie niech sobie ktoś lubi i gustuje w czym mu popadnie.
Od jakiegoś czasu nawet te "męsko" ubrane kobiety mi imponują, chociaż to nie mój typ. A imponują mi tym, że się nie wstydzą pokazywać swojej inności: "Jestem jaka jestem i g.... mnie to obchodzi, co sobie myślicie". Natomiast coraz śmieszniejsze wydaje mi się podejście: oj, czemu te lesbijki tak mało kobiece, co sobie o nas heterycy pomyślą (a czy oni dbają o to, co my sobie o nich pomyślimy?, oj, czy jak zetnę włosy i ubiorę to czy tamto, to nie będę wyglądała jak lesbijka?, itp.

A mówiąc o niechlujności u "męskich" kobiet, to dla mnie to kwestia po prostu konkretnej osoby, która dba o siebie albo i nie. Bywają fleje kobiece (i wcale ich nie mało). Ile na ulicy jest kobiet "kobieco" ubranych, a z bliska - zapaszek taki jakiś, hmm, włosy zaniedbane, zmierzwione (ale długie, bo przecież kobiece 8) ), a na włosach tony lakieru (jak dotknąć takich włosów? ) i szpileczki, na których chodzić nie potrafią (jak chociażby na filmikach z yt, które w tym wątku zamieściłam), albo najzwyczajniej to nie jest odpowiednie obuwie do ich stylu życia.
Awatar użytkownika
DoItAllNight
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 7 maja 2010, o 20:42

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: DoItAllNight » 18 sty 2017, o 13:24

Nie mogę się nie wtrącić.
Cześć z Was pisze o " stylizowany się na faceta" o graniu jakiejś roli w związku.. Tymczasem, czy nie jest tak że styl ( zarówno ten uważany z męski, jak i kobiecy), a co za tym idzie strój, sposób bycia itp. jest czymś naturalnym? Że większości z nas, przychodzi to naturalnie i nie ma tu mowy o odkrywaniu czegokolwiek i udawanie. Gdybym nawet bardzo chciała (a nie chce :P ) założyć sukienkę, szpilki itp. ( czy jakikolwiek tego typu strój, uważany za typowo kobiecy) właśnie wtedy musiałabym kogoś kim nie jestem. Raz, że źle się czuję w takich ciuchach, dwa- wygląda to nienaturalnie. Niczego nie udaję, tak mam. Od zawsze. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z jak któraś z Was wyżej napisała " zaniedbaniem, brakiem higieny, kultury itp" , tego typu kobiety zdarzają się w każdej grupie.
Może męska, znaczy:
Śmiała
Wygadana
Szczera
Szarmancka ( :cool: )
Opiekuńcza
Zadbana

Jednym słowem- męska, kobieca... to się zaczyna w głowie, nie jest planem- będę grać faceta.
Tyle 8)
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: takeyoudowntown » 18 sty 2017, o 13:56

wanderlust pisze:Męskie lesbijki wzbudzają często zainteresowanie innych ludzi, na przykład na ulicy i od razu powstają komentarze w stylu "to facet czy kobieta?" lub "patrz, ale lesba". Z kobiecymi tak nie ma, dlatego, że nie wyróżniają się swoim sposobem ubierania się.
No właśnie. Po co czarnoskórzy ludzie wyróżniają się w naszej pięknej jednobarwnej Polsce? Powinni się zakryć, przemalować jak pan Jackson, aby nie wzbudzać zainteresowania i komentarzy. Taki Polak potem cały dzień ma tylko tego Murzyna w głowie, jak on śmiał naruszać jego umysłowy porządek swym wyglądem?!
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Wiosennagwiazda » 18 sty 2017, o 15:02

są te kobiece kobiety, niby z ubioru z makijażu czasami takie niesympatyczne i mało finezyjne...
są też te bardziej unisex, można by się spodziewać tego co powyżej a tu zaskoczenie.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: gimmeeverything » 18 sty 2017, o 15:26

AniaMac pisze: Czekałam, aż się wtrącisz, dzisiaj na słodko :* :twisted:


odwzajemniam :* :roza: :twisted: = kobiet zmiennym jest :mrgreen:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
wanderlust
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 21 cze 2015, o 18:17

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: wanderlust » 18 sty 2017, o 17:49

takeyoudowntown pisze:
wanderlust pisze:Męskie lesbijki wzbudzają często zainteresowanie innych ludzi, na przykład na ulicy i od razu powstają komentarze w stylu "to facet czy kobieta?" lub "patrz, ale lesba". Z kobiecymi tak nie ma, dlatego, że nie wyróżniają się swoim sposobem ubierania się.
No właśnie. Po co czarnoskórzy ludzie wyróżniają się w naszej pięknej jednobarwnej Polsce? Powinni się zakryć, przemalować jak pan Jackson, aby nie wzbudzać zainteresowania i komentarzy. Taki Polak potem cały dzień ma tylko tego Murzyna w głowie, jak on śmiał naruszać jego umysłowy porządek swym wyglądem?!
Owszem, czarnoskórzy wyróżniają się w Polsce, dlatego, że ich pochodzenie etniczne jest zupełnie inne. Tak samo blond włosa białoskóra dziewczyna będzie wzbudzać zainteresowanie rdzennych mieszkańców. Mieszasz pojęcia ;)
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: takeyoudowntown » 18 sty 2017, o 17:58

Pochodzenie etniczne, bla bla ;)
Po prostu są inni niż wzorcowi Polacy w dresie z papierosem i puszką piwa, ot co.
Be someone who makes you happy
Monka35m
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2017, o 14:40

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Monka35m » 18 sty 2017, o 19:26

161c pisze:Witam, wszystkich.

Zastanawia mnie jedna rzecz i chciałabym się dowiedzieć od czego TO zależy. Czasami z przyjaciółką przeglądam ogłoszenia i czytam ze zdziwieniem, a może nawet i ze smutkiem wpisy o treści „szukam normalnej, nie męskiej”. Nie wiem, jak to rozumieć? Czy męskie lesbijki są jakieś nienormalne? Halo, kobiece panie? Co nie tak jest z tymi męskimi kobietami? Sama jestem męska – chłopięca. Jestem kobietą zadbaną, mam duże poczucie humoru, ale przede wszystkim staram się być dobrym człowiekiem. Rozumiem, że fizyczność jest dla wielu osób istotna; osobiście uważam, że po prostu druga osoba musi mieć to coś, aby przykuć moją uwagę, jednak w wielu przypadkach liczy się zupełnie coś innego. Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego męskie kobiety Was nie pociągają? Od czego to zależy? Jakie są powody? Cholera, jak dobrze, że nie szukam partnerki, bo chyba miałabym problem. ;) Zatem, jak to jest?
Monka35m
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2017, o 14:40

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Monka35m » 18 sty 2017, o 19:28

Ja jestem męska i mam w nosie ze ktoś muwi o mnie jestem sobą i nie udaje niczego
Awatar użytkownika
161c
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 29 gru 2013, o 00:08

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: 161c » 18 sty 2017, o 20:13

Najbardziej smuci mnie wewnętrzna homofobia, wykluczanie, wstyd. I tak, jak rozumiem, że są różne gusta, tak za cholerę nie rozumiem tych wszystkich wykluczeń. To jest temat rzeka. Wpierw czarnoskórzy, potem drag queen, teraz męskie lesbijki. A na miasto, to tylko z Monicą B. i Angeliną J. Peace.
"Powiem to tylko raz. Nigdy wcześniej tego nie mówiłem. Taką pewność ma się tylko raz w życiu."
kiwi40
Posty: 5
Rejestracja: 4 mar 2015, o 17:03

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: kiwi40 » 18 sty 2017, o 21:27

Napisz do mnie.wytłumaczę ,,dogłębnie,, :pilka:
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Wiosennagwiazda » 18 sty 2017, o 22:09

:shock:
kiwi40 pisze:Napisz do mnie.wytłumaczę ,,dogłębnie,, :pilka:
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: gimmeeverything » 18 sty 2017, o 22:18

Monka35m pisze: Ja jestem męska i mam w nosie że ktoś muwi o mnie jestem sobą i nie udaje niczego
i właśnie owo "że" zamiast standardowego "co" jest IMO kluczowe w kwestii wspomnianego (nie)wykluczenia -

bo czy nie jest trochę tak, że tego typu problemy ludzie w większości jednak generują sobie sami, przywiązując nadmierną wagę do tego, jak odbierają ich inni?; człowiek o stabilnym poczuciu własnej wartości = pewien tego kim jest, nie ma potrzeby poddawania się wiecznej weryfikacji otoczenia, dopieszczając się akceptacją i/lub lamentując nad każdym przejawem krytyki -

mam już na swoim koncie parę lat ( z czego większość przeżyłam w naszym kraju), i ani jako w pełni wyoutowana lesbijka, ani tym bardziej jako ta zdecydowanie unisex--->męska nie doświadczyłam jakoś przejawów braku tolerancji (również w naszym środowisku) - wobec czego albo:
a) mam nadzwyczajnego farta
b) otaczają mnie nadzwyczajni ludzie
c) mam nadzwyczajnie wy**bane, że ktoś mnie ocenia :D
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Altena_Q » 18 sty 2017, o 22:25

gimmeeverything pisze: a) mam nadzwyczajnego farta
b) otaczają mnie nadzwyczajni ludzie
c) mam nadzwyczajnie wy**bane, że ktoś mnie ocenia :D
Stawam na punkt a.
Zgodzę się, że ktoś niepewny siebie będzie wyczulony na oceny i wszędzie się ich doszukiwał. Ale na pewne sprawy nie mamy wpływu, chociażby na to, w jakiej rodzinie się wychowujemy. Nie wszyscy mają tego farta.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: gimmeeverything » 18 sty 2017, o 22:55

Altena_Q pisze: (...) na pewne sprawy nie mamy wpływu, chociażby na to, w jakiej rodzinie się wychowujemy.
tym większa motywacja, by się uniezależnić ( = kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - powód) :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Altena_Q » 18 sty 2017, o 22:59

gimmeeverything pisze:
Altena_Q pisze: (...) na pewne sprawy nie mamy wpływu, chociażby na to, w jakiej rodzinie się wychowujemy.
tym większa motywacja, by się uniezależnić ( = kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - powód) :wink:
Kiedy my tu nie mówimy o nie/zależności ale o tym, czy ktoś odczuwa, że jest negatywnie oceniany. Można być super niezależnym, a pewne sprawy w sercu bolą, i tyle. Ja wiem, że łatwo na forum pisać, że ma się na wszystko wyrąbane ;) ale doświadczenie z ludźmi pokazuje, że im większy gieroj w internecie tym... w życiu bywa różnie ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
DoItAllNight
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 7 maja 2010, o 20:42

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: DoItAllNight » 18 sty 2017, o 23:44

Altena_Q pisze: Zgodzę się, że ktoś niepewny siebie będzie wyczulony na oceny i wszędzie się ich doszukiwał. Ale na pewne sprawy nie mamy wpływu, chociażby na to, w jakiej rodzinie się wychowujemy. Nie wszyscy mają tego farta.
Nie mamy wpływu na to, jak postrzegają nas inni, czy jak na nas reagują- to racja, to od nas zależy jednak jak reagujemy na różne objawy dyskryminacji itp.
tzw. "męskie" lesbijki po prostu bardziej rzucają się w oczy, a więc niestety w naszym chorym kraju, bardziej drażnią otoczenie. Pozostaje wypracować odpowiednie nastawienie :wink:
Ja akurat nie mam z tym problemu, wiem kim jestem i jest mi z tym dobrze, jeśli komuś to nie pasuje- jego problem..
Fakt, że zazwyczaj albo mam szczęście do ludzi, albo moje pozytywne nastawienie szybko zmienia postrzeganie mnie przez ludzi :wink:

Potem słyszę, że tylko na pierwszy rzut oka taka s....a ze mnie 8) :twisted:
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: gimmeeverything » 19 sty 2017, o 00:53

Altena_Q pisze: Kiedy my tu nie mówimy o nie/zależności ale o tym, czy ktoś odczuwa, że jest negatywnie oceniany. Można być super niezależnym, a pewne sprawy w sercu bolą, i tyle.
mówimy również o tym, że można się pogrążać w swojej super wrażliwości, poddając się dobrowolnie złu podłego świata - co kto lubi :wink:
Ja wiem, że łatwo na forum pisać, że ma się na wszystko wyrąbane ;)
:> :twisted:
ale doświadczenie z ludźmi pokazuje, że im większy gieroj w internecie tym... w życiu bywa różnie ;)
jakie źródło, takie wnioski - najwyraźniej mamy odmienne (doświadczenia) :)
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: justsomebody10 » 19 sty 2017, o 03:37

DoItAllNight pisze: tzw. "męskie" lesbijki po prostu bardziej rzucają się w oczy, a więc niestety w naszym chorym kraju, bardziej drażnią otoczenie.
Niestety, drażnią nie tylko otoczenie (heteroseksualne), ale i to lesbijskie, co jest jeszcze bardziej smutne - i co można znaleźć w tym wątku.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: takeyoudowntown » 19 sty 2017, o 10:15

"Drażnią otoczenie".
A powiedzcie mi co w tym kraju nie drażni otoczenia :twisted: Eh.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Altena_Q » 19 sty 2017, o 10:55

gimmeeverything pisze: mówimy również o tym, że można się pogrążać w swojej super wrażliwości
tej nie mają tylko psychopaci, reszta jedynie usiłuje ją ukrywać (często przed sobą samym ;))
jakie źródło, takie wnioski - najwyraźniej mamy odmienne (doświadczenia) :)
i tu się zgadzamy ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: gimmeeverything » 19 sty 2017, o 11:05

Altena_Q pisze:
gimmeeverything pisze: mówimy również o tym, że można się pogrążać w swojej super wrażliwości
tej nie mają tylko psychopaci, reszta jedynie usiłuje ją ukrywać (często przed sobą samym ;))
przeczytaj raz jeszcze = nie pisałam o braku wrażliwości tylko o sposobie jej wykorzystania :)
takeyoudowntown pisze: "Drażnią otoczenie".
Obrazek (od Edwarda Stachury - krótko i w temacie).
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
DoItAllNight
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 7 maja 2010, o 20:42

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: DoItAllNight » 19 sty 2017, o 12:24

justsomebody10 pisze:
DoItAllNight pisze: tzw. "męskie" lesbijki po prostu bardziej rzucają się w oczy, a więc niestety w naszym chorym kraju, bardziej drażnią otoczenie.
Niestety, drażnią nie tylko otoczenie (heteroseksualne), ale i to lesbijskie, co jest jeszcze bardziej smutne - i co można znaleźć w tym wątku.
Tylko zastanawiam się, co tak bardzo wk....a to "lesbijskie otoczenie", czy nie zależy nam (chyba wszystkim ) na akceptacji i prawie do własnych wyborów...
Czyli idąc tym tokiem, mogę robić co chcę, i z kim chcę byle się nie rzucać w oczy...? :roll:
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Wiosennagwiazda » 19 sty 2017, o 12:54

A to nie jest tak, że te które oceniają, są bardziej wyczulone by perfekcyjnie dopasować się do środowiska?
Znam kilka takich niewiast, drżą przed oceną, ale same nie stronią od komentarzy....
Awatar użytkownika
DoItAllNight
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 7 maja 2010, o 20:42

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: DoItAllNight » 19 sty 2017, o 13:53

Gdzieś wyczytałam kiedyś taka mądrość- wypowiedź lesbijki notabene... że lepiej byłoby/ dla dobra całego środowiska lgbt żeby tzw. męskie lesbijki, nie rzucały sie tak w oczy (czyli co? Mam zmienić się na siłę, ubierać sukienki i szpilki :hahaha: )
Nie jestem w stanie zrozumieć takiej hipokryzji.
Podobnie jak wywodów na temat " skoro jestem lesbijką i podobają mi się kobiety ( w domyśle kobiece kobiety), to jak można robić z siebie faceta"
Takie to trudne, że nikt nikogo "z siebie nie robi" na siłę, że tak po prostu jest, że wygodniej mi w spodniach (niekoniecznie stereotypowych bojowkach), że lubię koszule ( niekoniecznie flanelowe, w kratę ) 8)
Jak można oczekiwać, że w społeczeństwie coś się zmieni w nastawieniu do tzw. branży, jeśli my same (na szczęście nie wszystkie) mamy takie podejście... :-?
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: reader » 19 sty 2017, o 21:28

DoItAllNight pisze:Gdzieś wyczytałam kiedyś taka mądrość- wypowiedź lesbijki notabene... że lepiej byłoby/ dla dobra całego środowiska lgbt żeby tzw. męskie lesbijki, nie rzucały sie tak w oczy (czyli co? Mam zmienić się na siłę, ubierać sukienki i szpilki :hahaha: )
Nie jestem w stanie zrozumieć takiej hipokryzji.
Podobnie jak wywodów na temat " skoro jestem lesbijką i podobają mi się kobiety ( w domyśle kobiece kobiety), to jak można robić z siebie faceta"
Takie to trudne, że nikt nikogo "z siebie nie robi" na siłę, że tak po prostu jest, że wygodniej mi w spodniach (niekoniecznie stereotypowych bojowkach), że lubię koszule ( niekoniecznie flanelowe, w kratę ) 8)
Jak można oczekiwać, że w społeczeństwie coś się zmieni w nastawieniu do tzw. branży, jeśli my same (na szczęście nie wszystkie) mamy takie podejście... :-?
To nie tylko problem branży, choć oczywiście u lesbijek to bardziej może być nasilone ze względu na strach przed otoczeniem i nadzieje na wyżebranie warunkowej tolerancji.
Ja się jednak też u heteryczek spotkałam z dyscyplinowaniem kobiet, które odstają od stereotypowych wyobrażeń na temat tego, jak powinna wyglądać i zachowywać się kobieta. Próby nakłaniania do makijażu, sukienek, obcasów, zniechęcania do sportów i budowania mięśni, itp. Ot, zwykły, powszedni seksizm.
gitarra-95
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2016, o 21:07

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: gitarra-95 » 20 sty 2017, o 20:34

Skoro kobieta chce być z kobietą to szuka takiej, która wygląda jak kobieta i zachowuje się jak kobieta. A nie jak facet w ciele kobiety, co niestety jest dosyć powszechne. Często obserwując męskie kobiety mam wrażenie, że mają więcej testosteronu niż facet. Nie obrażając nikogo. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ