Potrzebna pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego.

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Potrzebna pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego.

Post autor: neutrall » 15 paź 2017, o 15:33

Jest tu jakaś osoba która zawodowo siedzi w prawie administracyjnym? Przeczytałam już wiele artykułów, i mam wrażenie że administrator, właściciel, czy tam jakaś mieszkaniówka komunalna, rażąco łamie prawo lokatorskie.

Moja znajoma ma nakaz opuszczenia lokalu socjalnego, ale nie jest to nakaz sądowy, tylko nakazuje to ta mieszkaniówka komunalna. Ma 2 tygodnie na dobrowolne opróżnienie i opuszczenie mieszkania, i w jej przypadku mieszkaniówka, nawet nie poinformowała, ani nie przydzieliła jej chociażby nawet żadnego miejsca noclegowego. Facet w mieszkaniówce powiedział tylko, że ma obowiązek opróżnić mieszkanie, wysprzątać, i wynająć sobie mieszkanie we własnym zakresie, a o miejscu noclegowym już nie wspomniał :shock: Z tego co wyczytałam to gmina nie ma obowiązku przydzielania lokalu zastępczego, ale już jakieś tymczasowe miejsce noclegowe musi być. To jest nawet nakazane ustawowo. Przecież to jest przepis która ma na celu przeciwdziałać bezdomności. Chyba że ja źle to czytam. Bo ponoć, w obecnym stanie prawnym, nie da się kogoś eksmitować na bruk.

Główne powody to:
1). Niezamieszkiwanie tego lokalu. No taki zarzut, tyczy się osób, które nie zamieszkują lokalu przez okres 12 miesięcy.
I właśnie nie wiem czy w sposób ciągły. Bo z tego co wiem przyjeżdżała na soboty, niedziele.

2). I za wysokie zarobki.

No w tej mieszkaniówce była z jakimś prawnikiem firmowym, i ponoć nie da się nic zrobić, ani nawet przekształcić to mieszkanie socjalne na komunalne.

Ale tak poza wszystkim.... Czy jest w ogóle możliwe, że mieszkaniówka komunalna, w razie wymówienia umowy i odebrania praw do mieszkania, może nie przydzielić chociażby jakiegoś tymczasowego miejsca noclegowego??
''Wolność to stan umysłu''
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Potrzebna pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego.

Post autor: AnnaArendt » 15 paź 2017, o 18:52

Czy to TBS?
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Potrzebna pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego.

Post autor: neutrall » 15 paź 2017, o 19:23

AnnaArendt pisze:Czy to TBS?
Nie to nie żadne TBS-y. To jest jakieś mieszkanie z zasobów gminy. To mieszkanie socjalne. Potocznie na tą mieszkaniówkę mówi się ''komunalka'' jakiś ZMK- Zakład Mieszkań Komunalnych(?) jakoś tak.

Tzn. sprawa wygląda tak, że mieszkaniówka nie przydzieliła nawet żadnego miejsca noclegowego, bo osoba której wymówiono umowę na mieszkanie (mojej znajomej) przebywa obecnie tymczasowo w innym miejscu. I nie ma teraz nawet możliwości żeby przyjechać chociaż na 2-3 dni żeby coś załatwić. Gdy była w tej mieszkaniówce urzędnik stwierdził, że skoro moja znajoma jest w innym miejscu, i ma dach nad głową to nie ma problemu.... No ok teraz niby nie. A jeszcze brak zameldowania, to już kolejny temat. Ale co potem gdy wróci do miasta gdzie mieszkała ?? Czy ta sama mieszkaniówka będzie obowiązana, przydzielić mojej znajomej chociaż jakieś miejsce noclegowe?
''Wolność to stan umysłu''
Sabishii
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 4 paź 2017, o 01:12

Re: Potrzebna pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego.

Post autor: Sabishii » 16 paź 2017, o 01:24

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kompetentny w prawie i powie też: jak tu jest w przypadku nakazu opuszczenia mieszkania podczas sezonu grzewczego?
justdobosz21
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2017, o 14:45

Re: Potrzebna pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego.

Post autor: justdobosz21 » 18 paź 2017, o 13:25

Polecam złgosic sie po darmowe porady do http://notariusz-guckler.pl/
ODPOWIEDZ