Lesbijki z zaburzeniami

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Lesbijki z zaburzeniami

Post autor: ola39 » 3 sty 2021, o 12:11

half_serious pisze:
3 sty 2021, o 09:43
Lesbijka albo bi, zgodnie z prośbą z któregoś z poprzednich komentarzy pamiętaj, żeby nie być bifobiczna podczas generalizowania i wnioskowania logicznego 😂
Wow , Ok , nawet nie wiedziałam - nigdy nie chciałbym być jakkolwiek "fobiczna" w stosunku do aktywnych bi :)

Pozdrowienia dla wszystkich na forum
Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijki z zaburzeniami

Post autor: biedronca » 3 sty 2021, o 12:34

Co to są aktywne bi? :shock:
Awatar użytkownika
half_serious
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2016, o 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Lesbijki z zaburzeniami

Post autor: half_serious » 3 sty 2021, o 12:47

biedronca pisze:
3 sty 2021, o 12:34
Co to są aktywne bi? :shock:
Może są aktywne i pasywne? 🤔 Albo aktywne i uśpione? 🤔😂
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiona jestem.
Oprócz błękitnego nieba... 8) https://youtu.be/3FQK5gxpqfQ
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijki z zaburzeniami

Post autor: biedronca » 3 sty 2021, o 13:05

No właśnie jedyne, co mi przyszło do głowy to aktywne w takim sensie jak geje. Co jest pewnie teoretycznie możliwe, ale czy rzeczywiście istnieje? :shock: i jeśli istnieje, to dlaczego miałoby dotyczyć tylko bi, a nie kobiet w ogóle?

A jeżeli aktywne jako przeciwieństwo do uśpione, to czy chodzi o seksualność. O te które są seksualnie aktywne?

No i dlaczego Ola nie chce być fobiczna tylko w stosunku do aktywnych? Czym one sobie na to zasłużyły?

Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Lesbijki z zaburzeniami

Post autor: ola39 » 3 sty 2021, o 15:48

biedronca pisze:
3 sty 2021, o 13:05
No właśnie jedyne, co mi przyszło do głowy to aktywne w takim sensie jak geje.
[...]
A jeżeli aktywne jako przeciwieństwo do uśpione, to czy chodzi o seksualność. O te które są seksualnie aktywne?

No i dlaczego Ola nie chce być fobiczna tylko w stosunku do aktywnych? Czym one sobie na to zasłużyły?

Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.
Hello ! :)
Jak fajnie :) Zrobiła się "burza" :)
Napisałam "aktywne" w aspekcie :
[quote=half_serious
Lesbijka albo bi, zgodnie z prośbą z któregoś z poprzednich komentarzy pamiętaj, żeby nie być bifobiczna podczas generalizowania i wnioskowania logicznego 😂
[/quote]
Czyli aby nie generalizowac i myśleć stricte logicznie wywnioskowałam że gdy "bi" nie jest aktywna w sensie nie jest w trybie "bi" bycia z facetem to jest z dziewczyną - czyli jest w stanie "lesb" .

Inaczej :
bi "aktywna" - to bi aktualnie w relacji z mężczyzną
bi "pasywna" - to kobieta która aktualnie jest w relacji z kobietą - inaczej les.

Podobnie jak woda zmienia stany skupienia , może być w stanie ciekłym , gazowym lub stałym , HA !

Nie jestem ogólnie fobiczna :)
I mam nawet gdzieś na to prawomocny wyrok sądu :) Serio !

Lecz asekuracyjnie PRZEPRASZAM wszystkie osoby które mogłyby poczuć się urażone / nie było to moją intencją :)

Ola
p.s.
Fajne forum :)
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijki z zaburzeniami

Post autor: biedronca » 3 sty 2021, o 16:07

Ale dlaczego bi pasywna jest z kobietą, a biorąc aktywna z mężczyzną. Skąd Ci się wzięły akurat takie określenia? I czy ktoś jeszcze tego używa? I dlaczego akurat dla tych w związkach z mężczyzną masz szczególne względy? I do czego w ogóle przydaje się takie rozróżnienie?

Nie, nie czuję się urażona. Serio jestem ciekawa, jaki ciąg myślowy stoi za takim określeniem, bo ja jakoś tu logiki nie widzę.
Awatar użytkownika
half_serious
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2016, o 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Lesbijki z zaburzeniami

Post autor: half_serious » 3 sty 2021, o 17:05

ola39 pisze:
3 sty 2021, o 15:48
biedronca pisze:
3 sty 2021, o 13:05
No właśnie jedyne, co mi przyszło do głowy to aktywne w takim sensie jak geje.
[...]
A jeżeli aktywne jako przeciwieństwo do uśpione, to czy chodzi o seksualność. O te które są seksualnie aktywne?

No i dlaczego Ola nie chce być fobiczna tylko w stosunku do aktywnych? Czym one sobie na to zasłużyły?

Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.
Hello ! :)
Jak fajnie :) Zrobiła się "burza" :)
Napisałam "aktywne" w aspekcie :
[quote=half_serious
Lesbijka albo bi, zgodnie z prośbą z któregoś z poprzednich komentarzy pamiętaj, żeby nie być bifobiczna podczas generalizowania i wnioskowania logicznego 😂
Czyli aby nie generalizowac i myśleć stricte logicznie wywnioskowałam że gdy "bi" nie jest aktywna w sensie nie jest w trybie "bi" bycia z facetem to jest z dziewczyną - czyli jest w stanie "lesb" .

Inaczej :
bi "aktywna" - to bi aktualnie w relacji z mężczyzną
bi "pasywna" - to kobieta która aktualnie jest w relacji z kobietą - inaczej les.

Podobnie jak woda zmienia stany skupienia , może być w stanie ciekłym , gazowym lub stałym , HA !

Nie jestem ogólnie fobiczna :)
I mam nawet gdzieś na to prawomocny wyrok sądu :) Serio !

Lecz asekuracyjnie PRZEPRASZAM wszystkie osoby które mogłyby poczuć się urażone / nie było to moją intencją :)

Ola
p.s.
Fajne forum :)
[/quote]

O kurcze, ja już to sobie zaczęłam rozkminiać zupełnie w przeciwnym kierunku, np. aktywna bi to mogłaby być taka w związku z kobietą, a pasywna to taka przyczajona, z facetem bo tak niby zerka w stronę kobiet, ale jednak związek ma w danym momencie hetero 😂🤔

Ps. Przepraszam jeśli kogoś urażają takie żarty - przybywam w pokoju, kocham i szanuję ludzi, tylko niektóre rozważania mnie bawią 😁😋
Oprócz błękitnego nieba... 8) https://youtu.be/3FQK5gxpqfQ
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijki z zaburzeniami

Post autor: biedronca » 3 sty 2021, o 17:27

Ja też zaczęłam kombiwać i wyszło mi, że może aktywna to taka, która ma jednocześnie związki i z kobietami, i z mężczyznami.

Mam nadzieję, że autorka terminu wkrótce się odezwie, żeby go wyjaśnić :)
ODPOWIEDZ