Wygląd

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Wygląd

Post autor: reader » 18 maja 2018, o 10:46

takeitoff pisze: Dokładnie tak! Nie chodzi tu o jakis wszechobecny kanon piękna. Dla każdego jest to coś innego i też to się zmienia w miarę poznawania drugiej osoby. To co nawet na początku może wydawać nam się niekoniecznie atrakcyjne z upływem czasu i innych cech nabiera uroku. Wszystko jest kwestia gustu i to właśnie jest piękne, że tak jak w wyglądzie tak samo w tej kwestii wszyscy się różnimy :)
No różnorodności jest piękna. Wy macie tak, że coś co wydaje się wam wadą zaczyna wam się podobać po pewnym czasie, a my tak nie mamy.

Inna sprawa, że ja nie postrzegam wyglądu w kontekście wada-zaleta, tylko raczej atrakcyjny-nieatrakcyjny seksualnie dla mnie personalnie. A sporo cech jest też dla mnie neutralnych. Gdyby wygląd nie miał znaczenia, to wszyscy byliby omniseksualni i każdy mógłby się podobać fizycznie każdemu, bez względu na płeć i wiek. Wystarczyłyby odpowiednie cechy charakteru. Tak jednak nie jest.
daktyl
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2015, o 13:52

Re: Wygląd

Post autor: daktyl » 19 maja 2018, o 01:13

jasandra pisze:..."Wygląd", jak sama nazwa wskazuje, to to, co widać. A widać może być wiele rzeczy: pewność siebie, empatię, ale też kompleksy czy mściwość. Po prostu takie rzeczy odbijają się w twarzy, w sposobie chodzenia; w tonie głosu, uśmiechu. I tak, to ma strasznie duże znaczenie. .....
i nie wiem kto wypromował zasadę o tym, że o powodzeniu związku decyduje pierwsze 3-4- sek :wink:
te szczegóły o których pisze jasandra są całą esencją; spojrzenia, mimika, łapanie "wspólnych fal" podczas przebywania w swoim towarzystwie. Moje wszystkie 3 dotychczasowe dziewczyny poznawałam dużo wcześniej przed decyzją, a nawet myślą o partnerstwie, luźne tygodnie i miesiące, i udawało nad się być ze sobą na lata. Chyba każdy ma swój "ideał partnera" :)
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: Wygląd

Post autor: trusia26 » 21 maja 2018, o 23:46

Jeśli chodzi o wygląd, to mi wszyscy są mi równie obojętni. Dla mnie jest to bardzo wygodne, bo zawsze mogłam skupić się w swoich poszukiwaniach na innych aspektach, jakie są dla mnie istotne u potencjalnych partnerek (a niektóre są warte tyle co wygląd). Wiem jacy ludzie podobają się moim znajomym, bo spędziłam wiele godzin na marszczeniu czoła podczas słuchania monologów na temat wyglądu aktorów, aktorek, obcych ludzi na ulicy itd. i totalnie nie rozumiem ich gustów. Znam osoby, które mówią, że są z kimś, kto totalnie nie jest w ich guście (jeśli mówimy o wyglądzie) i w razie rozstania nigdy by nie szukali podobnej osoby, do tej z którą są. Znam też takie osoby, które są ze swoim 10/10, podczas gdy ich druga połówka mówi wprost, że w jej przypadku jest totalnie na odwrót. I jeszcze taką jedną parę, w której każda z osób gustuje w swoim totalnym przeciwieństwie (chodzi o włosy, kształt twarzy, usta, oczy i typ sylwetki), każdą kręci wygląd tej drugiej ale ciągle się sprzeczają o wygląd idealny i to najbardziej zabawne rozmowy jakie miałam okazję słyszeć.
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Wygląd

Post autor: massgirlz » 22 maja 2018, o 09:51

takeitoff pisze:
reader pisze:Wygląd jest dla mnie ważny. Tyle, że wbrew tutejszej tradycji :wink: nie mam na myśli stylu ubierania czy fryzury, a rysy twarzy, proporcje ciała, mimikę, sposób poruszania się, mówienia, głos, zapach. To co w głowie też jest dla mnie ważne, w szczególności inteligencja, poczucie humoru i to jak dana osoba się do mnie odnosi.
To, że jakaś kobieta nie podoba mi się fizycznie i nie jest atrakcyjna dla mnie erotycznie i romantycznie nie znaczy, że oceniam ją jako człowieka przez wygląd. Wartość człowieka nie zależy od wyglądu. Mogę się kolegować, przyjaźnić i podziwiać osoby wyglądające dowolnie. Tu znaczenie ma właśnie inteligencja, poczucie humoru, to jak mnie traktują i czy dobrze nam się spędza razem czas. Natomiast żebym mogła się zakochać, albo chociaż napalić, to kobieta musi być dla mnie również fizycznie atrakcyjna. I to, że ktoś dla mnie nie jest atrakcyjny nie oznacza, że jest obiektywnie nieatrakcyjny, bo mój gust to żadna wyrocznia.
I też nie ufam osobom twierdzącym, że wygląd się nie liczy. Mam wrażenie, że nigdy nikt nie wywołał w nich mocnego stanu pożądania.
Dokładnie tak! Nie chodzi tu o jakis wszechobecny kanon piękna. Dla każdego jest to coś innego i też to się zmienia w miarę poznawania drugiej osoby. To co nawet na początku może wydawać nam się niekoniecznie atrakcyjne z upływem czasu i innych cech nabiera uroku. Wszystko jest kwestia gustu i to właśnie jest piękne, że tak jak w wyglądzie tak samo w tej kwestii wszyscy się różnimy :)
A mnie się wydaje, ze to nie przez wyglad sie na kogos napalamy.. aczkolwiek nie neguje bo tez zwracam uwage na wyglad, ale jest to raczej wlasnie te 3 sekundy, w ktorych stwierdzam czy ktos jest atrakcyjny czy nie, i zabieram sie za poznanie czlowieka, juz wiele razy te malo atrakcyjne osoby przy blizszym spotkaniu stawaly sie piekne (mam jakas swoja granice=)) ale jednak nakreca mnie umysl a nie cialo. Cialo to tylko skorupa, ktora ulega stalej degradacji nie da sie na tym zbudowac stalej relacji.
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 22 maja 2018, o 13:00

Mam wrażenie, że nikt nie czyta dokładnie tego co pisze. Według mnie wygląd jest tak samo ważny kam inne czynniki, takie jak m.in inteligencja, osobowość, styl bycia, temperament, poczucie humoru itp. I wygląd nie znaczy tu laski z pierwszych stron gazet. Chodzi o coś dużo większego, ponieważ każdy ma swój gust. I to co dla jednego nie będzie interesujące, dla drugiego będzie czymś cudownym. Ale to musi być. To tak samo jakby podobała nam się czyjąś inteligencja, ale ani nie byłby w naszych oczach atrakcyjny, ani nie miał odpowiedniego poczucia humoru, ani nie odpowiadał temperamentem. Wygląd jest o tyle płynnym aspektem, że często w miarę poznawania drugiej osoby pewne cechy zaczynamy odbierać inaczej. Nabierają uroku i tak to odbieramy, czyli PODOBAJĄ NAM SIĘ. A nie stwierdzamy sobie, w sumie to z wyglądu średnia, ale nadrabia inteligencja. No to tak nie działa. I nawet mogę powiedzieć, ze trochę to byloby przykre gdyby tak działało.
CallmeSusan
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2018, o 13:45

Re: Wygląd

Post autor: CallmeSusan » 22 maja 2018, o 13:43

takeitoff pisze:Mam wrażenie, że nikt nie czyta dokładnie tego co pisze. Według mnie wygląd jest tak samo ważny kam inne czynniki, takie jak m.in inteligencja, osobowość, styl bycia, temperament, poczucie humoru itp. I wygląd nie znaczy tu laski z pierwszych stron gazet. Chodzi o coś dużo większego, ponieważ każdy ma swój gust. I to co dla jednego nie będzie interesujące, dla drugiego będzie czymś cudownym. Ale to musi być. To tak samo jakby podobała nam się czyjąś inteligencja, ale ani nie byłby w naszych oczach atrakcyjny, ani nie miał odpowiedniego poczucia humoru, ani nie odpowiadał temperamentem. Wygląd jest o tyle płynnym aspektem, że często w miarę poznawania drugiej osoby pewne cechy zaczynamy odbierać inaczej. Nabierają uroku i tak to odbieramy, czyli PODOBAJĄ NAM SIĘ. A nie stwierdzamy sobie, w sumie to z wyglądu średnia, ale nadrabia inteligencja. No to tak nie działa. I nawet mogę powiedzieć, ze trochę to byloby przykre gdyby tak działało.
Zgadzam się :salut:
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Wygląd

Post autor: massgirlz » 22 maja 2018, o 15:38

takeitoff pisze:Mam wrażenie, że nikt nie czyta dokładnie tego co pisze. Według mnie wygląd jest tak samo ważny kam inne czynniki, takie jak m.in inteligencja, osobowość, styl bycia, temperament, poczucie humoru itp. I wygląd nie znaczy tu laski z pierwszych stron gazet. Chodzi o coś dużo większego, ponieważ każdy ma swój gust. I to co dla jednego nie będzie interesujące, dla drugiego będzie czymś cudownym. Ale to musi być. To tak samo jakby podobała nam się czyjąś inteligencja, ale ani nie byłby w naszych oczach atrakcyjny, ani nie miał odpowiedniego poczucia humoru, ani nie odpowiadał temperamentem. Wygląd jest o tyle płynnym aspektem, że często w miarę poznawania drugiej osoby pewne cechy zaczynamy odbierać inaczej. Nabierają uroku i tak to odbieramy, czyli PODOBAJĄ NAM SIĘ. A nie stwierdzamy sobie, w sumie to z wyglądu średnia, ale nadrabia inteligencja. No to tak nie działa. I nawet mogę powiedzieć, ze trochę to byloby przykre gdyby tak działało.
Ja czytalam nawet ze zrozumieniem, niestety nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze wyglad jest na rowni z pozostalymi cechami. Nie zainteresuje sie kims kto mnie odpycha wygladem ale to tyle.... Odnosze sie tez
do wypowiedzi innych w tym temacie i ciagle uwazam jak wyzej....
A jak ta dziewczyna co ma to coś, ulegnie jakiejs deformacji, przytyje, zbrzydnie po ciazy i to cos zniknie?
Co zrobisz?
Doceniam walory estetyczne ale fikcją jest obieranie ich jako rownowaznej cechy z pozostalymi.

Zresztą obawiam sie ze to co przez spoleczeństwo uznawane jest za kierowanie sie "wygladem" tak naprawde jest czyms czego ciagle nie rozumiemy to "coś" o którym wspominasz nie jest w powierzchownosci danej osoby tylko duzo glebiej i w duzo bardziej pierwotnej formie niz sami rozumiemy.
Patrząc na moje wczesniejsze zwiazki spotykalam sie z osobami ktore mi sie nie podobaly z wygladu a do zestawu cech fizycznych, które mi sie podobaja nawet nie bylo blisko mimo to byly to osoby piekne....
Wyglad jest za plytko zeby byl jednym w wyznacznikow decyzji o bliskosci.
Nie wiem co to jest co sprawia ze ktos staje sie kims bliskim ale nie uwazam ze jest to wyglad przynajmniej nie dla mnie. Ja wole brzydali=)
kreski_kropki
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2018, o 12:19

Re: Wygląd

Post autor: kreski_kropki » 23 maja 2018, o 19:28

Może tak, dla mnie nie jest istotne to jak ktoś wygląda. Nie mam swojego typu kobiety. Chodzi o to żeby ta druga osoba miała w sobie coś co nas przyciągnie. Nie musi być pięknością, może mieć w sobie malutki szczegół, który spowoduje, że zwariuje na jej punkcie :)
Toouch
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 22:16

Re: Wygląd

Post autor: Toouch » 28 maja 2018, o 20:49

I tak nie przebije nic dbanie o siebie :roll:
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Wygląd

Post autor: Sad_Rabbit » 15 cze 2018, o 18:58

Jasne, ze wyglad jest wazny ale to wszystko tez zalezy od tego co nam sie podoba :wink: Mnie w innych przyciaga energia a ona odzwierciedla sie tez w tym jak wygladamy. Osobiscie z racji mojego zawodu (i pasji)- kosmetologii, bez bicia przynajmniej, ze bardzo skupiam sie na wygladzie, szczegolnie mojej skory. Ladne ubrania tez lubie. Nigdy natomiast nie wymagam tego samego od innych. Nawet uwazam, ze niektorych wizyta u kosmetyczki moglaby popsuc :wink: Najwazniejsze, zeby wyglad wspolgral z tym jacy jestesmy w srodku.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Wygląd

Post autor: Elinor » 16 cze 2018, o 12:53

Coś w tym jest, że energia się odbija w wyglądzie. Też dla mnie jest atrakcyjny charakter, ale odbija się on w wyglądzie, więc?
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: Wygląd

Post autor: Annebelle » 16 cze 2018, o 13:31

takeitoff pisze:
14 maja 2018, o 13:25
Czy uważacie, że jest ważny?
Tak, najważniejszy, kobieta musi mi się spodobać, bo mam mieć na nią ochotę, skoro mamy ze sobą sypiać. :)
Gaik pisze:
15 maja 2018, o 18:42
Pociąg seksualny tak. A od estetyki to są kwiatki na wiosnę czy jakieś inne rzeźby.
Czyli gdy mówisz swojej kobiecie, że Cię pociąga i masz na nią ochotę, to w tym nie jest zawarta pochwała tego jak wygląda?
ODPOWIEDZ