Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ktotowie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2016, o 16:34

Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ktotowie » 22 maja 2018, o 14:40

Cześć dziewczyny,
Nie jest to moim problemem przez który nie mogę spać, aczkolwiek w końcu postanowiłam zapytać, bo sama tego nie rozumiem; co może być powodem totalnego braku odzewu na ogłoszenie (ze zdjęciem-normalnej zwykłej dziewczyny) o treści mniej więcej "poznam normalną wartościowa kobietę, mającą zasady, spoza środowiska (...)" itd. czyli wymagań w zasadzie żadnych (a raczej nie wygórowanych - chyba że niemożnoscią jest dzisiaj posiadanie zasad :)), a mimo to, odzewu brak, i to od długiego czasu - +/- od roku. Zero odzewu.
Czy jest naprawdę tak ciężko z liczbą zaglądających, czy raczej to samo ogłoszenie, tylko lekko modyfikowane co jakiś czas, jest już w jakiś sposób "przejedzone"?
Wiem, że kk to nie jedyna możliwość na poznanie kogoś, ale akurat moj tryb życia jak i praca nie ułatwiają, do poznania kogoś tej samej orientacji. Poza tym, nawet poznanie kogoś na luźne wyjście na rower, jest tu chyba niemożliwe.
Czy problem leży po mojej stronie (zbyt "normalne" ogłoszenia, treści, oczekiwania) czy rzeczywiście na kk nikt nie siedzi?
Z góry dziękuje za odp, ewentualne rady jak i pewnie jakieś "bury" też polecą.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: biedronca » 22 maja 2018, o 14:59

A o sobie coś napisałaś, czy jedyne, czym się podzieliłaś to wygląd? Podejrzewam, że taka normalna i wartościowa sama ma jakieś oczekiwania i nie napisze do człowieka, o którym nic nie wiadomo. Mi by się nie chciało odpisywać.
ktotowie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2016, o 16:34

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ktotowie » 22 maja 2018, o 15:24

O sobie ? Tak, konkrety; typu spoza branży, normalna i tym podobne. Nie piszę o spędzaniu czasu czy zainteresowaniach, bo większość ogłoszeń nie jest taka. Uważasz że kilka "konkretów", to za mało? Że większy odzew byłby na mini elaborat o sobie. Nie wiem, nie znam się. Przeglądając ogłoszenia, widziałam, że w nich właśnie przeważa albo pisanie o "dupie marynie, wielkiej miłości ble ble", albo właśnie wymienione są konkrety. Nikt raczej nie otwiera się tak bardzo...
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: biedronca » 22 maja 2018, o 18:11

Ja potrafię tylko powiedzieć, jak ja bym zareagowała. Nie wiem, być może większość reaguje inaczej.

Spoza branży i normalna to dla mnie zbyt duże ogólniki i nie mówią o człowieku zupełnie nic. No i jeśli wzorujesz się na innych ogłoszeniach, to w Twoim zabraknie czegoś ciekawego, co by przyciągnęło uwagę.
monia15
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 14:01

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: monia15 » 22 maja 2018, o 20:54

ja bym jeszce doadała, ze regularne odswiezanie ogloszenia = stare bywalczynie widza je non stop i mysla ,ze albo desperatka, albo co chwile szuka nowej panienki
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: Perrin » 22 maja 2018, o 22:09

Ja czytam te ogłoszenia sporadycznie, z czystej ciekawości i co mnie przeraża (sprawdzam co prawda tylko swój region) - ciągle te same ogłoszenia od tych samych osób... :shock: Rozumiem potrzebę, ale nie rozumiem tej intensywności...
ktotowie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2016, o 16:34

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ktotowie » 23 maja 2018, o 10:29

Nie aktualizuje ogłoszenia chyba aż tak często. Teraz to już w ogóle jak spadnie to trudno. I tak nie przynosi żadnych korzyści.
*Perrin - masz rację. Mam tak samo jak Ty, a jednocześnie będąc po drugiej stronie barykady, to też wiem, że nie skłania mnie ani depseracja ani zmienianie partnerek, tylko brak zainteresowania :roll:
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: Absolut6na9 » 23 maja 2018, o 11:06

ktotowie pisze:
22 maja 2018, o 14:40
"poznam normalną wartościowa kobietę, mającą zasady, spoza środowiska (...)" itd.
Moim zdaniem brak odpowiedzi spowodowany jest jednym z dwóch czynników:

albo "środowisku" jesteś już spalona więc szukasz świeżej krwi...
albo jesteś homofobką, gdyż szukasz kogoś spoza środowiska (sic!)
Fish92
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2016, o 16:00

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: Fish92 » 23 maja 2018, o 12:57

Większość ogłoszeń powiela ten sam schemat.

Uważam, że te ogłoszenia są trochę jak ogłoszenia sprzedaży samochodu - niby wiesz czego się spodziewać w takim ogłoszeniu, ale ciągłe czytanie tego samego zaczyna w końcu nudzić i aż się odechciewa. Nawet jeśli potrzebuje się tego samochodu. Natomiast jeśli trafisz na ogłoszenie np. zabawne, to czujesz taki powiew świeżości i bardziej przychylnie patrzysz na auto.

Myślę, że właśnie o ten powiew świeżości chodzi. Grunt to tytuł, który przyciągnie. Sama czytam ogłoszenia z ciekawości i jak widzę "Szukam miłości/partnerki/przyjaciółki" czy co tam jeszcze może się pojawić, to przewijam z automatu. A potem oczywiście sama treść. Nie chodzi o to, żeby opisać siebie nie wiadomo jak, bo już z samego stylu pisania (wliczam w to również ortografię itd.) można mniej więcej wywnioskować co nieco o Tobie. Ale napisanie, że jesteś "normalna"... A czym jest ta normalność? Bo dla niektórych to imprezowanie co tydzień w klubie, dla innych kościół w każdą niedzielę, a dla jeszcze innych leniuchowanie w łóżku cały dzień. Daj więcej od siebie, napisz może jednak o tych zainteresowaniach, nawet jeśli bardziej ogólnikowo - skłoni to do pociągnięcia tematu i próby uzyskania od Ciebie więcej informacji, a zatem rozmowy. A potem kto wie :)

Dwa lata temu w swoim ogłoszeniu (jedynym - na szczęście!) skorzystałam z porównania motoryzacyjnego. Może nie miałam tłumów cisnących mailami na moją pocztę, ale ogłoszenie wystarczyło, żeby poznać moją obecną kobietę :)
Die Liebe meines Lebens :serce:
sunandmoon
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 9 sty 2018, o 20:53

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: sunandmoon » 23 maja 2018, o 17:32

To jak inni piszą ogłoszenia nie ma znaczenia, nie warto dostosowywać się do formy czy treści innych anonsów,
zwłaszcza, że większość z nich jest bardzo słaba.

Pomyśl o tym, że dostosowujesz swoje ogłoszenie do odbiorcy: Czego Ty sama jako odbiorca chcesz się dowiedzieć czytając ogłoszenia innych? Co Twoim zdaniem może być ważne dla czytających tu ogłoszenia? Umieść te informacje w ogłoszeniu. Pomyśl też, o co pytały Cię dziewczyny, które wysyłały Ci do tej pory maile w odpowiedzi na Twoje wcześniejsze anonse, albo czego Ty się chciałaś od nich dowiedzieć? Co było powodem zakończenia wymiany wiadomości albo z jakiego powodu ktoś zachwycił się Tobą? Zaczynając mailowanie z kobietą, zawsze pytam, dlaczego do mnie napisała i co spodobało jej się, na co zwróciła uwagę w moim ogłoszeniu. Te istotne informacje powtarzają się, wierz mi. Dobrze jest budować kolejne ogłoszenia w oparciu o feedback :-)

Dając odpowiednie informacje w ogłoszeniu zaoszczędzasz sobie i innym czasu, pracy i rozczarowań. Ja zawsze piszę, że jestem plus size, bo dużo osób szuka szczupłej laski. Słabo jest dostać po jakimś czasie mailowania z kilkoma osobami wiadomość typu ''ja jednak wolę szczupłe'', czy w odpowiedzi na pytanie, czy jej się podobasz usłyszeć ''wiesz, wygląd nie ma znaczenia''. To po prostu przykre. Zaoszczędź sobie podobnych przykrości i wspomnij o rzeczach, które mogą być dla innych istotne;-)
Od ostatniego rozstania zaczęłam też pisać jakie mam potrzeby w bliskości seksie. Niektórym się wydaje, że pisanie takich rzeczy wprost nie brzmi najlepiej w ogłoszeniu czy pierwszych wiadomościach. Otóż nieprawda. Źle to zabrzmi, kiedy dziewczyna, w której zdążyłaś się zauroczyć mówi Ci, że jest aseksualna, podczas gdy Ty potrzebujesz często. Źle to jest dowiedzieć się po jakimś czasie bycia w związku, że macie zupełnie inne upodobania.

Zwróć też uwagę na to, że kobieta, która będzie sobie szukała kogoś, ma tych ogłoszeń jak stąd do nieskończoności. Czym ją zainteresujesz na tyle, że zechce wybrać akurat Twoje ogłoszenie i na nie odpisać?
Napisz coś prawdziwego, takiego ''twojego'' i prosto z serca. Powiedz, co jest w Tobie niezwykłego i ciekawego -a zarazem pozytywnego. Na pewno masz takie rzeczy! ;-)
I nawet jeśli szukam innego rodzaju relacji niż panna, która daje ogłoszenie, albo szukam do związku kogoś zupełnie innego, to napiszę i zaproponuję zakumplowanie się komuś, kto będzie podzielał moje nietypowe zainteresowania. Chętnie poznałabym dziewczyny, które malują mandale, robią masaże misami dźwiękowymi, praktykują shibari, zaczytują się w kosmologii czy fizyce kwantowej, albo lubią się tatuować.

Najważniejsze treści w ogłoszeniu:
-Wiek i miasto -Twoje, możesz też określić oczekiwania wobec drugiej str
-konkretny rodzaj relacji, której szukasz -ja np klasyczny związek w ramach którego jest bdsmowa relacja. związek monogamiczny. Możesz opisać krótko jaką masz wizję relacji, w której chcesz być.
-jaka Ty jesteś i jakiej kobiety szukasz- pod względem wyglądu, osobowości, zainteresowań, wykształcenia

Forma też ma znaczenie ;-)
Nie odpowiadam na ogłoszenia ani maile- napisane niegramatycznie i bez znaków interpunkcyjnych, zlepkami słów, słowami kluczami. Nie mówię o jednym, dwóch błędach, ale o niechlujnej całości. Moim zdaniem takie ogłoszenia świadczą o poziomie intelektualnym/wiedzy piszącego i o jego lekceważącym stosunku do odbiorców. Swoje ogłoszenia czytam i poprawiam z pięć razy zanim je wstawię.

Co do treści Twojego ogłoszenia, skomentuję to tak:
-Dla mnie każdy człowiek jest wartościowy. Każdy. Jeśli kobieta nie będzie uważać, że jest wartościowa, to ma po prostu problemy z samoakceptacją. Może być jednak fajną partnerką.
-Normalność jest pojęciem względnym. Określanie siebie albo pożądanej partnerki to żadna informacja.
-Spoza środowiska -to dla każdego znaczy co innego, dla jednego żeby nie nosić tęczowych drobiazgów, dla innego nie chodzić po klubach, paradach równości, a dla innego znaczy, że spowiada się z homoseksualizmu, albo że o jego potencjalnym związku nie wie nikt z jego znajomych i mówi o partnerce koleżanka. Ogólnie to określenie ma dla mnie negatywny wydźwięk i jak ktoś umieszcza taki tekst to nie odpowiem na ogłoszenie.
-Zasady i wartości są ważne, ale wiem już, że ludzie lubią mówić o sobie, że mają zasady i jak ważne są dla nich wartości, a codzienna praca nad sobą i życie w zgodzie z wartościami nie jest już takie łatwe. Poza tym zasady i wartości i priorytety różni ludzie mają różne.
-Napisałaś, że nie masz wymagań prawie. To też powoduje, że nie masz odpowiedzi ;-) Zastanów się czego oczekujesz.

Odpowiednio skonstruowane ogłoszenie działa.
Na przykład tak, że wstawiłam je przedwczoraj wieczorem, a w ciągu wczorajszego dnia dostałam siedem odpowiedzi ;-)
letsdoit
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 11 mar 2018, o 17:18

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: letsdoit » 23 maja 2018, o 17:37

a może masz jakieś zdjęcie nie najlepsze ? ;)
Awatar użytkownika
buzi_zabci
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 536
Rejestracja: 7 lis 2013, o 19:40

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: buzi_zabci » 23 maja 2018, o 17:57

Ogloszen jest masa. Nikt nie ma czasu na czytanie oklepanych ogloszen. Musi byc ciekawie i nietuzinkowo. Spedz troche czasu i napisz ciekawie.
Kontrola jest najwyższą formą zaufania.
ktotowie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2016, o 16:34

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ktotowie » 23 maja 2018, o 18:15

Dziękuje dziewczyny, wezmę pod uwagę WSZYSTKIE Wasze rady i coś pokombinuje, a na razie spasuje.
Najważniejsze jest to, żeby ogloszenie zainteresowało głównie TĄ JEDNĄ, KONKRETNA, ODPOWIEDNIĄ -> FIsh92, gratuluje i powodzenia <3
artemis22
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 6 lut 2016, o 21:11

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: artemis22 » 23 maja 2018, o 20:10

ktotowie pisze:
23 maja 2018, o 18:15
Dziękuje dziewczyny, wezmę pod uwagę WSZYSTKIE Wasze rady i coś pokombinuje, a na razie spasuje.
Najważniejsze jest to, żeby ogloszenie zainteresowało głównie TĄ JEDNĄ, KONKRETNA, ODPOWIEDNIĄ -> FIsh92, gratuluje i powodzenia <3

Dziewczyny już właściwie wyczerpały temat, ale dorzucę od siebie parę słów. Moim zdaniem normalność - to ogólnik i rzecz bardzo względna. A zasady każdy może mieć inne. Nie zgadzam się, że trzeba dostosować się do innych ogłoszeń. Wręcz przeciwnie ! Stawiaj na oryginalność, na konkret ubrany ładnie w słowa. Napisz coś więcej o sobie. Niekoniecznie standardy typu : jestem brunetką i lubię zwierzęta. Może lubisz też coś, co przyciągnie uwagę potencjalnej partnerki. Absolutnie nie zgadzam się też z tymi, którzy piszą, że nie mają wymagań. Każdy je ma. Chodzi o to, że jako osoba dorosła i świadoma siebie wiesz jakie typy ludzi lubisz, z kim się prędzej dogadasz a z kim nie. Nie pisz jednak tylko o wymaganiach bez napisania czegokolwiek o sobie. Takie ogłoszenia też widzę :-) Dobre ogłoszenie to jak dobry lead w gazecie. Trzy zdania, po których masz ochotę na więcej :-)
ulotna_chwila40
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 917
Rejestracja: 16 lis 2014, o 20:36

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ulotna_chwila40 » 23 maja 2018, o 23:00

Absolut6na9 pisze:
23 maja 2018, o 11:06
ktotowie pisze:
22 maja 2018, o 14:40
"poznam normalną wartościowa kobietę, mającą zasady, spoza środowiska (...)" itd.
Moim zdaniem brak odpowiedzi spowodowany jest jednym z dwóch czynników:

albo "środowisku" jesteś już spalona więc szukasz świeżej krwi...
albo jesteś homofobką, gdyż szukasz kogoś spoza środowiska (sic!)
A przepraszam,dla mnie to ostatnie stwierdzenie jest absurdalne.
Dlaczego osoba homoseksualna,jak mniemam,mialaby byc...homofobka i szukac,no wlasnie-kogo??
Przeciez to sie wzajemnie totalnie wyklucza.
Wszystko co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy.
Seneka.
ankaarendt
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 9 maja 2016, o 12:35

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ankaarendt » 24 maja 2018, o 09:29

ulotna_chwila40 pisze:
23 maja 2018, o 23:00
Absolut6na9 pisze:
23 maja 2018, o 11:06
ktotowie pisze:
22 maja 2018, o 14:40
"poznam normalną wartościowa kobietę, mającą zasady, spoza środowiska (...)" itd.
Moim zdaniem brak odpowiedzi spowodowany jest jednym z dwóch czynników:

albo "środowisku" jesteś już spalona więc szukasz świeżej krwi...
albo jesteś homofobką, gdyż szukasz kogoś spoza środowiska (sic!)
A przepraszam,dla mnie to ostatnie stwierdzenie jest absurdalne.
Dlaczego osoba homoseksualna,jak mniemam,mialaby byc...homofobka i szukac,no wlasnie-kogo??
Przeciez to sie wzajemnie totalnie wyklucza.
hehe, właśnie niezbyt - znam pare dziewczyn które "boją się prawdziwych lesbijek ze środowiska i nie lubia "lesb""
Awatar użytkownika
cu_kierkowa
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2018, o 16:27

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: cu_kierkowa » 24 maja 2018, o 16:34

A może nie bazuj tylko na ogłoszeniu, może spróbuj innymi kanałami?
marta1234567890
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2018, o 12:46

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: marta1234567890 » 25 maja 2018, o 00:01

A może spróbuj sama odpowiadać na ogłoszenia innych, jak jeszcze tego nie próbowałaś ;)
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: takeitoff » 25 maja 2018, o 11:31

Mi się wydaje, ze ogłoszenia to trochę już odchodzą do zascianka. Czasy się zmieniają i mentalność ludzi. Nie mówię, że nikt z nich nie korzysta, ale już zdecydowana mniejszość. Przynajmniej jeśli mowa o ogłoszeniach matrymonialnych.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: takeyoudowntown » 25 maja 2018, o 17:00

U heteryków tak, Takeitoff, ale u nas? Gdzie kobieta po 30-ce z ułożonym życiem, w którym nie ma imprez ani nowych znajomych co tydzień, tylko ci sami ludzie z pracy, może poznać drugą kobietę niehetero, która też będzie zainteresowana taką relacją? Pole manewru jest bardzo małe.
Be someone who makes you happy
ktotowie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2016, o 16:34

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ktotowie » 25 maja 2018, o 18:58

Dla mnie określenie "spoza środowiska" oznacza kogoś o orientacji homo, ale bez tęczowych dodatków, bez afiszowania się orientacją, przebywania w klubach co weekend...
Wiem, że ogłoszenia to jedno z opcji, ale dla osoby która nie posiada wokół siebie ludzi homo ani w pracy ani w życiu prywatnym (czyli ktoś spoza środowiska :), to jednak jest ciężko, stąd poratowanie ogłoszeniem....na które nie ma odpowiedzi.
Brzydka źle, ładna źle. Nie wiem o co chodzi tym kobietom czasami :)
vampirka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 9 maja 2014, o 02:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: vampirka » 25 maja 2018, o 19:38

Komuś może przeszkadzać, ze nie przyznajesz się do bycia homo (bo tak odbieram określenie „spoza branży”) - mi np. by przeszkadzało. Nie mam co prawda masy znajomych homo, nie chodzę ciagle po klubach (a raczej bardzo sporadycznie), ale nie ukrywam swojej orientacji i nie podobałoby mi się gdybym miała kobietę, która oficjalnie się do mnie nie przyznaje ;)
varicella
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 10 lut 2012, o 15:59

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: varicella » 25 maja 2018, o 23:54

Totalnie nic w tym ogłoszeniu nie zachęca. Ani nie jest zabawne, ani ciekawe, ani intrygujące. Nawet nie sugeruje, ze napisała je sympatyczna, otwarta osoba.
Tylko wymagania. A jaka nagroda za przejście rekrutacji?
ktotowie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2016, o 16:34

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ktotowie » 26 maja 2018, o 08:57

vampirka - nie każdy wlasnie chce się przyznać do swojej orientacji, bo i po co. Ja nikomu nie zaglądam do łóżka ;)
Trochę z tymi ogłoszeniami to chyba jak casting, kto ładniejszy, fajniejszy itd. Hmm....
vampirka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 9 maja 2014, o 02:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: vampirka » 26 maja 2018, o 09:42

Nigdy nie zrozumiem jak można się nie przyznawać do swojej orientacji albo raczej do kogoś z kim się jest... np. Sytuacja typu chces iść gdzieś, gdzie wszyscy będą ze swoimi drugimi połówkami, Ty idziesz sama, prawda? To samo jakieś rodzinne wydarzenia - sama albo „z koleżanka”. Skoro ważniejsze jest „co ludzie powiedzą” niż ja to nie znaczę wiele dla takiej kobiety. Napewno nie umiałabym udawać, ze jest ok po czymś takim. Dlatego pewnie tez sporo osób tym odpychasz... Jakbyś była hetero to tez byś ukrywała, ze kogoś masz?
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: biedronca » 26 maja 2018, o 11:28

ktotowie pisze:
26 maja 2018, o 08:57
vampirka - nie każdy wlasnie chce się przyznać do swojej orientacji, bo i po co. Ja nikomu nie zaglądam do łóżka ;)
Trochę z tymi ogłoszeniami to chyba jak casting, kto ładniejszy, fajniejszy itd. Hmm....
No jeśli dla Ciebie związek to tylko łóżko, to rzeczywiście nie ma o czym mówić.

Dla mnie związek to też wspólne istnienie w społeczeństwie. Wspólni znajomi, rodzina, wspólne spotykanie innych. Na głupie pytanie "jak ci minął weekend" ciężko odpowiedzieć, jeśli ukrywa się istnienie drugiej połówki.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: takeyoudowntown » 26 maja 2018, o 14:55

Ciekawie rozumiecie frazę "spoza środowiska" :wink: Ja to rozumiem tak, że ta osoba nie chodzi po klubach, nie żyje życiem środowiska np chodząc na parady czy uczestnicząc w kampaniach, nie wyróżnia się na co dzień przez ubiór, nie jest znana przez wszystkie lesbijki w mieście, nie ma jakiejś opinii która się za nią ciągnie latami. Żyje jak każdy inny człowiek. Dla mnie to określenie nie jest ani pejoratywne ani pozytywne, po prostu określa styl czyjejś codzienności.
Be someone who makes you happy
vampirka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 9 maja 2014, o 02:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: vampirka » 26 maja 2018, o 15:39

takeyoudowntown pisze:
26 maja 2018, o 14:55
Ciekawie rozumiecie frazę "spoza środowiska" :wink: Ja to rozumiem tak, że ta osoba nie chodzi po klubach, nie żyje życiem środowiska np chodząc na parady czy uczestnicząc w kampaniach, nie wyróżnia się na co dzień przez ubiór, nie jest znana przez wszystkie lesbijki w mieście, nie ma jakiejś opinii która się za nią ciągnie latami. Żyje jak każdy inny człowiek. Dla mnie to określenie nie jest ani pejoratywne ani pozytywne, po prostu określa styl czyjejś codzienności.
Takie coś mi nie przeszkadza. Sama zreszta życiem środowiska raczej nie żyje pomijając pójście na paradę raz w roku. Jednak nie ukrywam tego, ze jestem homo. Jeśli pojawia się temat związków mówię jak jest. Kiedy idę ze swoją dziewczyna (jeśli ja mam ofc ;)) i kogoś spotykam przedstawiam ja jako swoją partnerkę, a nie koleżankę i tego samego oczekiwałabym w druga stronę ;) Dla mnie bycie czyimś wstydliwym sekretem jest conajmniej przykre.
ktotowie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2016, o 16:34

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ktotowie » 26 maja 2018, o 16:41

Napisałam co oznacza dla mnie określenie "spoza środowiska". O mnie oprócz 3 zaufanych osób nikt nie wie, nawet rodzina. I dopoki nie poznam osoby, której będe pewna, to bez sensu się odkrywać. takie jest moje zdanie i mnie też nie razi, że ktoś nie mowi o mnie. osobiscie by mnie to nie bolalo, gdyby moja druga polowka, nie chciala również siebie/mnie/nas ujawniać.
ktotowie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2016, o 16:34

Re: Totalny brak odzewu na ogłoszenie.

Post autor: ktotowie » 26 maja 2018, o 16:44

Napisałam co oznacza dla mnie określenie "spoza środowiska" a jest to to o czym również napisala takeyoudowntown.

O mnie oprócz 3 zaufanych osób nikt nie wie, nawet rodzina. I dopoki nie poznam osoby, której będe pewna i z którą będe tez kilka lat na stały związek, to bez sensu się odkrywać. Takie jest moje zdanie i ja też nie wnikam czemu ktoś mowi o sobie, albo nie mowi. Nie bolaloby mnie, gdyby moja druga polowka, nie chciala również siebie/mnie/nas ujawniać. Biorąc pod uwagę mentalność w Polsce. Zresztą, jak wyzej, to indywidualna sprawa każdego czy się ujawnia czy nie :)
Ja akceptuje brak coming outu, tak samo jak i akceptuje coming out.
ODPOWIEDZ