Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Annebelle » 16 cze 2018, o 01:18

Na odległość czy wspólne mieszkanie? Dużo swobody czy ograniczeń? Wierność, zamknięty związek czy otwarty? Wspólne finanse? Jeśli byłaby możliwość to ślub czy nie jest to potrzebne do szczęścia? Wychowywanie dziecka czy lepiej cieszyć się tylko sobą?
buba5
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2016, o 14:32

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: buba5 » 16 cze 2018, o 16:13

Ja jestem już stara i chyba konserwatywna.
Wspólne mieszkanie ,ślub i proste życie z dzieckiem bo je mamy tak się ułożyło.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Gaik » 18 cze 2018, o 16:51

Wspólne mieszkanie. Wolę wspólny dom a podróże ewentualnie z niego dokądś, nie z domu do kogoś.
Wspólne przedsięwzięcia życiowe typu NGO, firma, prowadzenie agroturystyki, blog, cokolwiek na miarę aktualnych możliwości. Nie musi być spektakularne.
Wspólne rytuały typu weekendowe śniadania, wycieczki, wieczorny sport, kultywowanie rocznic, cokolwiek.
Co kilka lat zmiany, jakieś nowe plany, przedsięwzięcia, przeprowadzki, zmiany sposobu zarabiania itp..
Brak dzieci. Może być zwierzak, ale z upodobaniem do jeżdżenia.
Małżeństwo mogłoby być dobre, aczkolwiek wolałabym nie mieć teściów. Najlepiej wcale lub milion kilometrów dalej.
Na jakimś etapie relacja nie musi być wyłączna. To już kwestia oddziaływania z konkretnym człowiekiem. Jeżeli czułabym się z kim bezpiecznie i generalnie mocno w sferze przyjaźni, wspólnych wartości i rozwoju życiowego, to przygody czy eksperymenty mogłyby być mi zupełnie obojętne.
Truskawka7
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2018, o 17:23

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Truskawka7 » 18 cze 2018, o 17:03

Oczywiście ze względu na swobodę na MAŁĄ odległość. Czasem wspólne spanie, spotkania, ale na ogół życie na własną rękę i rozwijanie się własną ścieżką. Dla mnie przebywanie z tą samą osobą przez miesiące czy lata staje się męczące i nudne. Wolę kogoś widzieć 2 - 3 razy w tygodniu. Nie jestem też a ślubem kościelnym. Ah to młode pokolenie milenialsów... :D
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Annebelle » 18 cze 2018, o 18:06

Haha fakt, brak teściów to duży plus braku ślubu. :D

Ciekawe podejścia, myślałam, że dla większości ślub i dziecko to najwyższa forma szczęścia.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Elinor » 18 cze 2018, o 18:20

Fajnie jest założyć rodzinę, ale nie potrzeba jej do wspólnego szczęścia :) Ja bym chciała dzieci dopiero w pewnym wieku, nie wiem dokładnie w jakim, ale chciałabym mieć pozycję zawodową i się wyszaleć zanim będą pociechy. Więc pewnie zajmie mi to gdzieś do trzydziestki.
Immortal87
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2014, o 16:37

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Immortal87 » 18 cze 2018, o 21:12

Wspólne mieszkanie, wyjazdy, świętowanie czegokolwiek. Szanowanie nawzajem swoich granic i zainteresowań. Poczucie wolności przy drugiej osobie. Wierność. Finanse osobno, ale mogłoby być jedno wspólne konto oszczędnościowe. Ślub raczej nie jest wyznacznikiem poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji - przynajmniej nie dla mnie. A z dziećmi to nie wiem. Moja utopia
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: biglove90 » 18 cze 2018, o 21:40

Mieszkanie dzieci i slub (w Pl to raczej nie bardzo ) -wspolnie.Wiadomo swieta wakacje razem .
Kasa osobno ,praca osobno bo 24 h tez niszczy zwiazek to jest czas na odpoczynek od siebie.
ankaarendt
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 9 maja 2016, o 12:35

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: ankaarendt » 18 cze 2018, o 22:05

Ja doświadczam obecnie. Nie wyobrażam sobie za wiele ;) generalnie to chcę żeby tak było jak jest - bo jest właśnie tak jak powinno.
Awatar użytkownika
buzi_zabci
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 536
Rejestracja: 7 lis 2013, o 19:40

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: buzi_zabci » 18 cze 2018, o 22:06

Idealnie to tak: przychodze z pracy to juz obiad na stole. O pranie sie nie musze martwic, ewentualnie czasem moge poprasowac. W odkurzaniu tez nie bardzo mi idzie, wiec zostawie to dla niej. Moze czasem jakies wyjscie, najchetniej jakby ona zaplacila i cos zaproponowala. W sumie to wielkich wymagan nie mam, marzen chyba tez nie. No i jeszcze, zeby byla w miare ladna, zeby sie nie bylo wstyd pokazac.
Kontrola jest najwyższą formą zaufania.
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: biglove90 » 18 cze 2018, o 22:12

:shock: haha to u gory to sa jakies jaja ?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: ImaSumak » 18 cze 2018, o 22:20

buzi_zabci pisze:
18 cze 2018, o 22:06
Idealnie to tak: przychodze z pracy to juz obiad na stole. O pranie sie nie musze martwic, ewentualnie czasem moge poprasowac. W odkurzaniu tez nie bardzo mi idzie, wiec zostawie to dla niej. Moze czasem jakies wyjscie, najchetniej jakby ona zaplacila i cos zaproponowala. W sumie to wielkich wymagan nie mam, marzen chyba tez nie. No i jeszcze, zeby byla w miare ladna, zeby sie nie bylo wstyd pokazac.
Zapomniałaś dodać, że powinna mieć dużo pieniędzy i co równie ważne, ciekawe zainteresowania i hobby. Powinna też być zawsze gotowa i chetna na seks.
Lubię kiedy kobieta...
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: adama » 18 cze 2018, o 22:33

buzi_zabci pisze:
18 cze 2018, o 22:06
Idealnie to tak: przychodze z pracy to juz obiad na stole. O pranie sie nie musze martwic, ewentualnie czasem moge poprasowac. W odkurzaniu tez nie bardzo mi idzie, wiec zostawie to dla niej. Moze czasem jakies wyjscie, najchetniej jakby ona zaplacila i cos zaproponowala. W sumie to wielkich wymagan nie mam, marzen chyba tez nie. No i jeszcze, zeby byla w miare ladna, zeby sie nie bylo wstyd pokazac.
O nie! Pranie mogę włożyć do pralki, byle potem poprasowała :lol:
OnaSama3X
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2011, o 20:36

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: OnaSama3X » 19 cze 2018, o 00:03

Idealnie jest, kiedy jest idealnie 😉

A poważnie... gdy chcesz spedzic z kims życie, to jaki sens ma rozdzielnosc? Wspolnie to wspolnie..
+ Wierność, szacunek, zaufanie i przyjazn
Gloskobiety
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, o 07:21

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Gloskobiety » 19 cze 2018, o 06:54

Idealnie nigdy nie będzie bo daleko nam do ideału aczkolwiek gdybym miała fantazjować:
- obie dobrze zarabiamy aczkolwiek finanse mamy oddzielne a wspólne inwestycje
- mieszkanie razem z opcją oddechu dla siebie (np. Ona ma daleko rodzicow wiec przynajmniej raz w miesiącu jedzie do nich na kilka dni)
- ślub niepotrzebny wręcz niepożądany ponieważ to głupie przyrzekac komuś miłość do końca życia poza tym papierek działa niczym akt własności i ludzie przestają się starac
- dzieci być może aczkolwiek tylko wtedy gdy będzie nas stać na dyspozycyjna opiekunkę, która zaopiekuje się dzieckiem nie tylko w ciągu tygodnia ale czasami w weekend
- ograniczenia: ufamy sobie i dajemy sobie dużo swobody i wolności, właściwie oprócz wierności nie ma innych ograniczeń czy zakazów
Idealnie jest gdy oprócz miłości łączy nas wspólna wizja przyszłości i podejście do życia. Wsumie mój obecny związek nie jest daleki od ideału wiec może za jakiś czas....
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Annebelle » 19 cze 2018, o 22:21

Gloskobiety fajne, ale czemu opiekunka do dziecka, nie sądzisz, że matka powinna się zajmować dzieckiem w pierwszych latach by zbudować z nim głębszą więź, zwłaszcza gdy finanse pozwalają na siedzenie w domu?
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: gimmeeverything » 19 cze 2018, o 22:58

krótko.



no bo nudno.

8)
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Annebelle » 19 cze 2018, o 23:31

@gimmeeverything to tak bez miłości? Ona trwa troszkę.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: gimmeeverything » 20 cze 2018, o 02:13

Annebelle pisze:
19 cze 2018, o 23:31
@gimmeeverything to tak bez miłości? Ona trwa troszkę.
:> :twisted: :wink:

z autopsji znam nawet taką, co trwa już osiem lat -

i prawdopodobnie (również) dlatego, że nie jest idealnie :D
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
buzi_zabci
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 536
Rejestracja: 7 lis 2013, o 19:40

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: buzi_zabci » 20 cze 2018, o 14:02

Pytanie bylo o idealny zwiazek. A jak dajemy swoje odpowiedzi, ktore sa nie zgodne z wizja to od razu zle. To zadajcie inaczej pytanie!
Kontrola jest najwyższą formą zaufania.
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Annebelle » 20 cze 2018, o 14:31

Miłość nie może trwać tak długo, to już tylko przyzwyczajenie. :P
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: gimmeeverything » 20 cze 2018, o 17:40

Annebelle pisze:
20 cze 2018, o 14:31
Miłość nie może trwać tak długo, to już tylko przyzwyczajenie. :P
przyzwyczajenie jest paskudnie nieromantyczne = wyrko robi robotę i tyle :twisted:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
meitar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2012, o 13:18

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: meitar » 20 cze 2018, o 22:05

Gaik pisze:
18 cze 2018, o 16:51
Wspólne mieszkanie. Wolę wspólny dom a podróże ewentualnie z niego dokądś, nie z domu do kogoś.
Wspólne przedsięwzięcia życiowe typu NGO, firma, prowadzenie agroturystyki, blog, cokolwiek na miarę aktualnych możliwości. Nie musi być spektakularne.
Wspólne rytuały typu weekendowe śniadania, wycieczki, wieczorny sport, kultywowanie rocznic, cokolwiek.
Co kilka lat zmiany, jakieś nowe plany, przedsięwzięcia, przeprowadzki, zmiany sposobu zarabiania itp..
Brak dzieci. Może być zwierzak, ale z upodobaniem do jeżdżenia.
Małżeństwo mogłoby być dobre, aczkolwiek wolałabym nie mieć teściów. Najlepiej wcale lub milion kilometrów dalej.
Na jakimś etapie relacja nie musi być wyłączna. To już kwestia oddziaływania z konkretnym człowiekiem. Jeżeli czułabym się z kim bezpiecznie i generalnie mocno w sferze przyjaźni, wspólnych wartości i rozwoju życiowego, to przygody czy eksperymenty mogłyby być mi zupełnie obojętne.

Podpisuję się pod tym. Dla mnie to samo.
Loupinek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 21 cze 2018, o 21:13

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Loupinek » 21 cze 2018, o 22:13

Gaik pisze:
18 cze 2018, o 16:51
Wspólne mieszkanie. Wolę wspólny dom a podróże ewentualnie z niego dokądś, nie z domu do kogoś.
Wspólne przedsięwzięcia życiowe typu NGO, firma, prowadzenie agroturystyki, blog, cokolwiek na miarę aktualnych możliwości. Nie musi być spektakularne.
Wspólne rytuały typu weekendowe śniadania, wycieczki, wieczorny sport, kultywowanie rocznic, cokolwiek.
Co kilka lat zmiany, jakieś nowe plany, przedsięwzięcia, przeprowadzki, zmiany sposobu zarabiania itp..
Brak dzieci. Może być zwierzak, ale z upodobaniem do jeżdżenia.
Małżeństwo mogłoby być dobre, aczkolwiek wolałabym nie mieć teściów. Najlepiej wcale lub milion kilometrów dalej.
Na jakimś etapie relacja nie musi być wyłączna. To już kwestia oddziaływania z konkretnym człowiekiem. Jeżeli czułabym się z kim bezpiecznie i generalnie mocno w sferze przyjaźni, wspólnych wartości i rozwoju życiowego, to przygody czy eksperymenty mogłyby być mi zupełnie obojętne.
A kiedy etap na nie wyłączność następuje. Najgorzej jak partnerce by się zaczął dużo wcześniej.
Gloskobiety
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, o 07:21

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Gloskobiety » 21 cze 2018, o 22:26

Annebelle pisze:
19 cze 2018, o 22:21
Gloskobiety fajne, ale czemu opiekunka do dziecka, nie sądzisz, że matka powinna się zajmować dzieckiem w pierwszych latach by zbudować z nim głębszą więź, zwłaszcza gdy finanse pozwalają na siedzenie w domu?
Oczywiście, że to matka (wsumie to matki) powinna wychowywać dziecko aczkolwiek to nie oznacza, że musi ze wszystkiego rezygnować. Chciałabym mieć dziecko, ale mieć i czas dla siebie, na przyjemności, na pracę, na spotkania z przyjaciółmi czy randkę z własną dziewczyną...
Loupinek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 21 cze 2018, o 21:13

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Loupinek » 21 cze 2018, o 22:53

Gloskobiety pisze:
21 cze 2018, o 22:26
Annebelle pisze:
19 cze 2018, o 22:21
Gloskobiety fajne, ale czemu opiekunka do dziecka, nie sądzisz, że matka powinna się zajmować dzieckiem w pierwszych latach by zbudować z nim głębszą więź, zwłaszcza gdy finanse pozwalają na siedzenie w domu?
Oczywiście, że to matka (wsumie to matki) powinna wychowywać dziecko aczkolwiek to nie oznacza, że musi ze wszystkiego rezygnować. Chciałabym mieć dziecko, ale mieć i czas dla siebie, na przyjemności, na pracę, na spotkania z przyjaciółmi czy randkę z własną dziewczyną...
Od czasu do czasu dziecku nic się nie stanie jak zostanie z opiekunka lub dziadkami. Trzeba też czasem od pieluch się rozerwać i porobić coś innego z partnerką :cool:
Brunetka27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 70
Rejestracja: 11 cze 2018, o 21:34

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Brunetka27 » 22 cze 2018, o 11:18

Jestem artystką a więc cenie sobie swobodę ruchów w poruszaniu się po własnym świecie także potrzebuję wolności w związku i przestrzeni tylko dla mnie. Jak najbardziej wspólne mieszkanie choć odległość też jest dobra.


Moje idealne życie z kobietą ? Kochanie , błagam nie budź mnie przed południem :D
fantasia86
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 11:05

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: fantasia86 » 22 cze 2018, o 11:29

Brunetka27 pisze:
22 cze 2018, o 11:18
Jestem artystką a więc cenie sobie swobodę ruchów w poruszaniu się po własnym świecie także potrzebuję wolności w związku i przestrzeni tylko dla mnie. Jak najbardziej wspólne mieszkanie choć odległość też jest dobra.


Moje idealne życie z kobietą ? Kochanie , błagam nie budź mnie przed południem :D
Cholera mam podobnie. Swobodny wolny związek byłby dla mnie wręcz idealny. Niestety nie każda to zrozumie. Ogólnie to artyści mają postrzeloną osobowość, wiem to po sobie. :wink:
Awatar użytkownika
poznanianka88
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2015, o 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: poznanianka88 » 26 cze 2018, o 10:00

Dla mnie idealny związek to wspólne mieszkanie, wspólne wakacje, wspólne spędzanie czasu (chociaż osobno również, ze swoimi znajomymi, bo trzeba też czasem od siebie odpocząć), wspólne zakupy, chociaż nie muszą być wspólne finanse, każdy ma swoje a i tak żyjemy przecież razem. Wspólne wychowywanie dziecka, wspólne święta, rodzinne obiadki w rodzinie, która o nas wie i akceptuje. Dobra praca w tych samych godzinach, by się nie mijać tylko w domu, tylko mieć dla siebie czas.
Ślub? Fajnie przeżyć coś co umacnia związek, coś co stawia naszą miłość i nas na pierwszym miejscu w danej chwili. Ale nie jest to wymóg.
Ważna jest też wierność i zaufanie. Bez kontrolowania wszystkiego co robi druga strona.
Loupinek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 21 cze 2018, o 21:13

Re: Jak sobie wyobrażacie idealne życie z kobietą?

Post autor: Loupinek » 26 cze 2018, o 12:19

poznanianka88 pisze:
26 cze 2018, o 10:00
Dla mnie idealny związek to wspólne mieszkanie, wspólne wakacje, wspólne spędzanie czasu (chociaż osobno również, ze swoimi znajomymi, bo trzeba też czasem od siebie odpocząć), wspólne zakupy, chociaż nie muszą być wspólne finanse, każdy ma swoje a i tak żyjemy przecież razem. Wspólne wychowywanie dziecka, wspólne święta, rodzinne obiadki w rodzinie, która o nas wie i akceptuje. Dobra praca w tych samych godzinach, by się nie mijać tylko w domu, tylko mieć dla siebie czas.
Ślub? Fajnie przeżyć coś co umacnia związek, coś co stawia naszą miłość i nas na pierwszym miejscu w danej chwili. Ale nie jest to wymóg.
Ważna jest też wierność i zaufanie. Bez kontrolowania wszystkiego co robi druga strona.
Zgadzam się ze wszystkim. Jeda rzecz mnie tylko martwi, że już raz byłam w takim związku 8 lat ale i tak nie wyszło. Więc może jednak lepiej jest jak nie jest idealńie :cool:
ODPOWIEDZ