Mnóstwo pytań w jednym poście.

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
ladykatrin
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:07

Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: ladykatrin » 12 lip 2018, o 19:49

Cześć Dziewczyny!

Nie jestem lesbijką, jestem raczej heteroflexible (tak mnie kiedyś określił kolega), ale od dawna śledzę Wasze rozmowy na forum. Mam do Was tyle pytań, że nie wiem od czego zacząć dlatego post może być trochę chaotyczny.

1. Jako kobieta mająca więcej doświadczenia z facetami, a mniej z dziewczynami często się ostatnio zastanawiam czy związki homoseksualne pod pewnymi względami nie mają lepiej niż związki heteroseksualne. Na przykład zuważyłam, że na etapie poznawania się czasem panowie i panie prowadzą grę/walkę kto dzięki komu uzyska więcej korzyści. Zaczyna się od zwykłych oczekiwań na randce, gdzie pan mimo, że zaprosił oczekuje, że ona dorzuci połowę rachunku, a ona jeśli została zaproszona oczekuje, że pan zapłaci i będzie to romantyczny gest, potem walka toczy się o podział obowiązków w związku, o to kto jest lepszy w danej dziedzinie (dyskusje na temat tego, która płeć jest inteligentniejsza, a ostatnio panowie chcą być nawet płcią piękną i choć są hetero twierdzą, że to mężczyźni lepiej wyglądają od kobiet. W związkach homo nie ma takiej walki i takiej przepychanki, skoro są dwie kobiety to grają do jednej bramki, obie starają się sobie przypodobać żadna drugiej nie urazi komentarzem "a bo wy kobiety to tak macie". Czy przy randkowaniu i podrywie jest jakiś podział ról, że np. pani butch woli otwierać drzwi odsuwać krzesła niż być w roli tej adorowanej czy często się zamieniacie?
2. Pytanie do kobiet biseksualnych: czy możecie opisać jakieś istotne różnice między związkiem z kobietą, a związkiem z mężczyzną? Czy nie jest tak, że "kobiety środka" chętniej wybiorą mężczyznę jeśli chcą mieć dzieci, a z mężczyzną będzie o nie łatwiej zwłaszcza przy polskim prawie? Czy zgodziłybyście się ze stwierdzeniem, że z mężczyzną seks jest lepszy bo nie trzeba używać zabawek, a z kobietą to trochę bardziej jakby petting niż "prawdziwy seks"?
3. Wybaczcie mi to stwierdzenie, ale Was lubię natomiast u gejów zauważyłam dość dużo mizoginii i do nich nie czuję już takiej sympatii jak do Was, może nawet niechęć. Miałam pewne problemy przez które zaczęłam zazdrościć mężczyznom ciała. zaczęłam chodzić po forach gejowskich i bardzo mnie zasmuciło to co tam przeczytałam "nikt mi nie powie, że wagina jest ładna, dwa łady skóry, z których na dodatek coś wycieka, obrzydliwe" "dla mnie kobiece ciało jest obrzydliwe, zamiast pięknie umięśnionej klaty mają dwa wiszące worki". Poza tym teksty takie jak tutaj http://gay-relations.blogspot.com/2017/ ... d3ff2c8911
4. Czytając wiele wypowiedzi gejów zauważyłam także, że nie można porównać zachowania pasywnego geja do zachowania niedostępnej kobiety. Pasywni mężczyźni też są wzrokowcami jak widzą przystojnego muskularnego mężczyznę to dla nich jest istota boska doskonała i nie wymagają od niego, żeby ich zdobywał , sami chcą się oddać a nawet czytałam że lubią to uczucie kiedy mężczyzna włada ich duszą i ciałem. nie ma z nimi takich problemów jak z kobietami bo oni są jeszcze bardziej oddani i ulegli. Czy to nie jest tak, że dla biseksualnej osoby prawie zawsze mężczyzna będzie lepszą opcją niż kobieta? Czy w Waszym środowisku lesbijek też jesteście zauważyć takie "większe oddanie"?
Oto też wypowiedź mojego znajomego "Zależy jaki jest cel znajomości. W moim odczuciu seks z kobietami i mężczyznami jest zupełnie inny, cały schemat postępowania się zmienia i przyjemności czerpie się na różne sposoby. Prawdą jest na pewno drugi akapit i sam tego doświadczyłem podrywając homoseksualnych uległych facetów. Jeśli jesteś dla nich, jako mężczyzna, przystojny to nie mają żadnych wstępnych warunków i są gotowi się oddać. Nie grają niedostępnych, tak jak piszesz, mają natomiast skłonności do degradacji. Zwracają, dużo bardziej niż kobiety, na estetykę ciała, jako, że mężczyźni są wzrokowcami." Zgadzacie się z nią?

Na koniec napiszę, że czytanie Waszego forum pełni też dla mnie funkcję terapeutyczną. Czytając o tym jak doceniane jest tutaj kobiece ciało i emocjonalność kobiet łatwiej mi znów zaakceptować siebie i poczuć się piękną :). Dziękuję Wam za to!
Shizumaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 21:24

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: Shizumaa » 12 lip 2018, o 23:18

1. Jest za to mnóstwo innych problemów. Co dwie podejrzliwe i sprytne kobiety, to nie jedna ;)
2. Jestem les, więc to pytanie mojej osoby nie dotyczy. Natomiast z obserwacji mogę powiedzieć, że różnie bywa i w dużej mierze z tego co widzę, to czy ktoś jednak woli kobiety czy mężczyzn to kwestia indywidualna.
3. Na tym forum też można poczytać komentarze dotyczące męskiego przyrodzenia - np. ''faceci mają grzyba między nogami, blee''.
4. Tak jak napisałam wcześniej - kwestia preferencji jest indywidualna. Szczerze mówiąc to trochę dostrzegam u ciebie myślenie 'heteryczki' - to nie żadna obraza, tylko stwierdzenie. Wydaje mi się, że gdzieś tam głęboko tkwi w tobie przekonanie o doskonałości mężczyzn i jakiegoś braku czegoś u kobiet. Kobiety są zupełnie inne w relacji z mężczyznami niż z innymi kobietami. Kobieta szybciej pójdzie do łóżka z kobietą niż z mężczyzną - nawet były na ten temat badania. Relacje układają się różnie, natomiast nie ma tu tak, że zawsze jedna zdobywa, a druga jest zdobywana. To nie jest relacja mężczyzna-kobieta, w której stereotypowo mężczyzna ma pełnić rolę zdobywcy, a kobieta ma być zdobyczą.
Poza tym któraś Pani na tym forum ma ładnie napisane, że 'to, co znajdę w mężczyźnie, znajdę też w kobiecie, ale to co znajdę w kobiecie, tego nie znajdę w mężczyźnie'. Moja opinia jest taka, że coś w tym jest.
Jest też ta kwestia, że jedna kobieta może przyjmować różne role w relacjach z kobietami.

I teraz coś zupełnie ode mnie. Pomimo tego, że jestem lesbijką i naturalną dla mnie rzeczą jest to, że istotnie wolę kobiety, to muszę powiedzieć, że nawet obiektywnie porównując kobiety i mężczyzn muszę przyznać, że kobiety są obiektywnie lepsze. Łatwiej znaleźć dobrą kobietę niż dobrego mężczyznę. Presja społeczeństwa oczywiście jest większa, kiedy jest się z kobietą, ale mnie zdanie innych ludzi, a konkretnie tych, którzy czują, że mają prawo wtrącać się w moje życie wgl. nie interesuje. Ludzie hetero z resztą też czują presję, ale jest ona nieco inna.
Ah, jeszcze co do butch i femme - hm.. Różnie z tym bywa. W łóżku też. Poza tym pamiętam, że jakaś lesbijka była zaskoczona tym, że została wyrwana przez butch, a ta butch, gdy doszło do tego i owego okazało się, że miała na sobie stringi. Życie to paleta barw, a każdy lubi różne kolory.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: osiol » 13 lip 2018, o 14:00

1. Nie do końca tak jest. Dwie kobiety również mogą prowadzić grę/walkę która będzie miała więcej korzyści. To raczej zależy od ludzi a nie ich płci.
Jeśli chodzi o randkowanie, ja z z moją dziewczyną obie nawzajem się podrywamy, flirtujemy ze sobą. Co prawda żadna z nas nie jest butch, ale za to każda z nas lubi być adorowana ale także lubi adorować. Czasem jedna zaprosi gdzieś drugą , czasem druga zaprosi pierwszą. Płaci ta która zapraszała, lub płacimy ze wspólnej kasy. Chociaż ja ostatnio zaprosiłam A. do kina a pod kinem okazało się że nie wzięłam portfela ;)
W domu ja gotuję, bo to uwielbiam, a moja dziewczyna zajmuje się praniem. Co nie znaczy że jak ja nie mam ochoty stać przy garach, albo się źle czuję, to A. nie zrobi obiadu, a gdy A. jest chora - ja nie zrobię prania. Ale podział obowiązków domowych jakoś tak wyklarował nam się z czasem i dość naturalnie - każda zajmuje się tym co bardziej woli i dobrze nam z tym. Chociaż nie pilnujemy żeby tych obowiązków było równo po 50% dla każdej z nas :)

2. Nie jestem bi, ale kto powiedział że z kobietą to trochę bardziej jak petting? Bo w seksie nie uczestniczy penis? Seks dwóch kobiet może być ostry, nawet brutalny, chociaż może być też czuły i delikatny. Wszystko zależy od tego co dane kobiety lubią, czego oczekują i co ich kręci. Do penetracji nie potrzeba zabawek. Nie potrzeba ich też aby seks był fantastyczny. Chociaż zabawki potrafią urozmaicić życie łóżkowe, to wiele kobiet nie lubi ich i nie używa.

3. Geje bywają mizoginami, ale także są les które nienawidzą mężczyzn. To raczej kwestie danych osób a nie całych grup. Taką przynajmniej mam nadzieję :)

4. Na temat tego punktu nie potrafię się wypowiedzieć, nigdy nie spałam z uległym gejem, ani też nigdy nie byłam uległym gejem.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: takeyoudowntown » 13 lip 2018, o 17:45

Ten post wygląda na napisany przez faceta, który marzy o seksie gejowskim, ale boi się do tego przyznać.
Be someone who makes you happy
ladykatrin
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:07

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: ladykatrin » 14 lip 2018, o 02:16

W tym wypadku intuicja Cię zawiodła. Nie jestem facetem, mogę to nawet udowodnić :P
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: marinnaWR » 14 lip 2018, o 11:51

Mam podobne wrażenie jak Takeyoudowntown, w dodatku twoja ostatnia wypowiedź Ladykatrin to wrażenie potwierdza. Nie wspomnę już o homofobicznych określeniach z twojej pierwszej wypowiedzi :(
np tu :
"jest jakiś podział ról, że np. pani butch woli "
"być w roli tej adorowanej czy często się zamieniacie?"
"z mężczyzną seks jest lepszy bo nie trzeba używać zabawek, a z kobietą to trochę bardziej jakby petting"
"że dla biseksualnej osoby prawie zawsze mężczyzna będzie lepszą opcją niż kobieta?"
buba5
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2016, o 14:32

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: buba5 » 14 lip 2018, o 12:57

Zdziwiłabyś się bardzo ile kobiet kobiecych żyje ze sobą nie znając ich nawet byś na to nie wpadła że to para. :pilka: U mnie obie jesteśmy kobiece nie ma podziału obowiązków ja jestem ta duża i silna a moja partnerka ta delikatna a to ona ma zmysł techniczny i ona wymienia zamki elektrykę i co tam trzeba.
Kto w domu ten gotuje i częściej ona bo ja pracuję po 12 h ,to samo z praniem. :D
Obie miałyśmy mężów zanim dotarło do nas kim jesteśmy...Seks z kobietą jest fascynujący i nie zastąpi go żaden mężczyzna żeby nie wiem jak się starał.... :twisted:
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: Melbo » 14 lip 2018, o 15:39

Dziwi mnie po co osoby hetero śledzą forum dla lesbijek :scratch:
1. Buch zawsze musi otwierać drzwi i nie musi być adorowana? Poza tym widzę tutaj stereotypowe myślenie że kobieta les to musi być "babochłopem"
2. Seks z kobietą to nie seks?? Bo nie ma penisa i nic się nie wkłada?. Trzymajcie mnie. A seks oralny z facetem to jest seks czy może nie... :roll:
3. Po co wchodzisz na fora gejowskie?? :?: Jakoś mnie nie dziwią komentarze gejow na temat waginy. Chyba z reguly geje wolą penisy. wizualnie też. Równie dobrze ja bym mogła powiedzieć że "penis jest fuj. mięsień pokryty skóra z którego coś wycieka. Obrzydliwe: :cool: :cool:
Każdy lubi coś innego.
Awatar użytkownika
wiosenna_burza
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 21 gru 2012, o 19:37

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: wiosenna_burza » 14 lip 2018, o 19:10

Melbo pisze:
14 lip 2018, o 15:39
Równie dobrze ja bym mogła powiedzieć że "penis jest fuj. mięsień pokryty skóra z którego coś wycieka. Obrzydliwe: :cool: :cool:
Każdy lubi coś innego.
Penis nie jest mięśniem.
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: Melbo » 14 lip 2018, o 19:29

To ciala jamiste i gabczaste. Nieistotne.
I tak fuj :-)
ladykatrin
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:07

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: ladykatrin » 14 lip 2018, o 21:23

marinnaWR pisze:
14 lip 2018, o 11:51
Mam podobne wrażenie jak Takeyoudowntown, w dodatku twoja ostatnia wypowiedź Ladykatrin to wrażenie potwierdza. Nie wspomnę już o homofobicznych określeniach z twojej pierwszej wypowiedzi :(
np tu :
"jest jakiś podział ról, że np. pani butch woli "
"być w roli tej adorowanej czy często się zamieniacie?"
"z mężczyzną seks jest lepszy bo nie trzeba używać zabawek, a z kobietą to trochę bardziej jakby petting"
"że dla biseksualnej osoby prawie zawsze mężczyzna będzie lepszą opcją niż kobieta?"
1. No to masz złe wrażenie.
2. Te określenia mogą być stereotypowe, ale nie są homofobiczne. Poza tym są w formie pytań. Są to określenia, które słyszałam od mężczyzn hetero i od mężczyzn biseksualnych a także od niektórych biseksualnych kobiet, np. właśnie takie "jeśli partnerka miałaby mnie zdradzić wolałbym, żeby zrobiła to z kobietą, bo dla mnie taki seks to bardziej petting niż prawdziwy seks, więc nie byłbym zadrosny". Poza tym są postawione w formie pytań co oznacza, że przyszłam tu po to, aby wysłuchać sprostowania. Także uprzejmie proszę o nieposądzanie mnie o homofobię.
3. Nie wiem czy jestem do konca hetero. Samo ciało nie pociąga mnie u kobiet, ale zdarzyło mi się, że jak bliżej poznałam kobietę to się w niej mocno zakochałam, a uczucia sprawiły, że cała ona była dla mnie śliczna. Tyle, że nie jest to częste w moim życiu. Dlatego określam się jako heteroflexible a nie jako bi czy po prostu hetero.
ladykatrin
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:07

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: ladykatrin » 14 lip 2018, o 21:35

Melbo pisze:
14 lip 2018, o 15:39
Dziwi mnie po co osoby hetero śledzą forum dla lesbijek :scratch:
1. Buch zawsze musi otwierać drzwi i nie musi być adorowana? Poza tym widzę tutaj stereotypowe myślenie że kobieta les to musi być "babochłopem"
2. Seks z kobietą to nie seks?? Bo nie ma penisa i nic się nie wkłada?. Trzymajcie mnie. A seks oralny z facetem to jest seks czy może nie... :roll:
3. Po co wchodzisz na fora gejowskie?? :?: Jakoś mnie nie dziwią komentarze gejow na temat waginy. Chyba z reguly geje wolą penisy. wizualnie też. Równie dobrze ja bym mogła powiedzieć że "penis jest fuj. mięsień pokryty skóra z którego coś wycieka. Obrzydliwe: :cool: :cool:
Każdy lubi coś innego.
1. Czy ja gdzieś napisałam, że musi? Opisałam zasłyszane zwroty od różnych osób, żeby usłyszeć co Wy na ten temat sądzicie. A niektóre pytania wzięły się też po przeczytaniu wątków na Waszym forum. W jednym Wasza forumowiczka napisała m/w "nie próbuj jej poderwać kupując jej kwiaty, jeśli to jest lesbijka typu butch to raczej się z kwiatów nie ucieszy" stąd to pytanie.
2. To stwierdzenie akurat usłyszałąm od znajomego biseksualisty i również od niego usłyszałam "jeśli miałbym być zdardzony przez dziewczynę to wolałbym, żeby zrobiła to z kobietą bo dla mnie seks kobiet to bardziej petting niż seks" więc jestem ciekawa czy biseksualne kobiety odbierają to w taki sam sposób.
3. Wchodziłam na te fora kiedyś. Moje życie miłosne jest niezbyt szczęśliwe. Zauroczyłam się kiedyś gejem, nie wiedziałam, że jest gejem przez kilka miesięcy, dowiedziałam się niestety dopiero jak coś do niego poczułam. Wtedy z ciekawości zaczęłam wchodzić na fora gejowskie bo chciałam zobaczyć kobiety jego oczami.
Dziwią, nie dziwią, przykro się to czytało.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: marinnaWR » 14 lip 2018, o 22:57

Aha. To wydaje ci się, że cytując lub ubierając w pytania treści homofobiczne przestają być obraźliwe ?
Niiee. Jeśli chciałeś/chciałaś wiedzieć, co o tym myślimy to już wiesz.
I co z tego, że jakaś forumowiczka tak czy siak napisała ? Wyciągasz to z kontekstu i wciskasz swoje pożal się boże wnioski. To nie na miejscu na lesbijskim forum. Idź sobie na forum bi i tłumacz im, że są zboczeńcami a w ogóle są brzydcy. Oczywiście zawsze możesz twierdzić, że cytujesz czyjeś wypowiedzi a chamskie obraźliwe tezy ubierz w pytania. Zobaczymy, czy przyjmą ciebie ciepło.
ladykatrin
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:07

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: ladykatrin » 14 lip 2018, o 23:22

marinnaWR pisze:
14 lip 2018, o 22:57
Aha. To wydaje ci się, że cytując lub ubierając w pytania treści homofobiczne przestają być obraźliwe ?
Niiee. Jeśli chciałeś/chciałaś wiedzieć, co o tym myślimy to już wiesz.
I co z tego, że jakaś forumowiczka tak czy siak napisała ? Wyciągasz to z kontekstu i wciskasz swoje pożal się boże wnioski. To nie na miejscu na lesbijskim forum. Idź sobie na forum bi i tłumacz im, że są zboczeńcami a w ogóle są brzydcy. Oczywiście zawsze możesz twierdzić, że cytujesz czyjeś wypowiedzi a chamskie obraźliwe tezy ubierz w pytania. Zobaczymy, czy przyjmą ciebie ciepło.
To jest bardzo duża nadinterpretacja moich słów. "Z kolei słynny amerykański słownik Merriam Webster informuje, że homofobia to "irracjonalny strach, dyskryminacja i awersja wobec homoseksualistów i homoseksualizmu". Ja nie czuję ani lęki, ani awersji. Jeśli pytanie o to czy występuje w Waszym środowisku jakaś tendencja w zachowaniu uważasz za homofobię to widocznie nie znasz definicji. I nie zamierzam nikomu pisać, że jest zboczony albo brzydki. Nigdzie nie napisałam tak u Was ani nie zamierzam pisać na innym forum. To już jest bardzo wielka nadinterpretacja.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: marinnaWR » 14 lip 2018, o 23:37

Z twoich wypowiedzi wyziera owszem strach i niechęć. Powielasz niechętne lesbijkom stereotypy, cytujesz obrażające wypowiedzi. Z twoich pseudo pytań wynika pełna niechęci teza. Jak już wiele dziewczyn się wypowiedziało-błędna. Twierdzisz, że pomimo obraźliwych stwierdzeń nie obrażasz ? nooo ok, one obrażają nas niechcący i w imieniu nie istniejących twoich kolegów. Aha I w środowisku lesbijskim nie ma "tendencji" do obrażania i poniżania samych siebie. Może są w twojej głowie ?
ladykatrin
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:07

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: ladykatrin » 15 lip 2018, o 00:06

marinnaWR pisze:
14 lip 2018, o 23:37
Z twoich wypowiedzi wyziera owszem strach i niechęć. Powielasz niechętne lesbijkom stereotypy, cytujesz obrażające wypowiedzi. Z twoich pseudo pytań wynika pełna niechęci teza. Jak już wiele dziewczyn się wypowiedziało-błędna. Twierdzisz, że pomimo obraźliwych stwierdzeń nie obrażasz ? nooo ok, one obrażają nas niechcący i w imieniu nie istniejących twoich kolegów. Aha I w środowisku lesbijskim nie ma "tendencji" do obrażania i poniżania samych siebie. Może są w twojej głowie ?
Nie wiem co jest obraźliwego w stwierdzeniu kto w jaki sposób kogo adoruje. Moi koledzy istnieją. To, że z moich wypowiedzi wyziera strach i niechęć to jest TWOJA OPINIA. Jeśli z czyichś wypowiedzi wyziera niechęć to z twoich do mnie. Nigdzie nie napisałam, że w środowisku lesbijskim jest "tendencja do obrażania samych siebie" kolejna Twoja nadinterpretacja.

Naprawdę ciężko się rozmawia z kimś, jeżeli rozmowa wygląda jak stąpanie po polu minowym jeżeli przychodzę z dobrymi intencjami, a jestem posądzana
1) że ma inną płeć niż podaję
2) że zmyśliłam sobie kolegów i moje wypowiedzi są kłamstwem
3) że ma złe intencje i jest homofobiczny kiedy zrobił dużo dla tego środowiska i był niegdyś aktywistą, walczył o prawa.
4) napisał dużo miłych słów które wcale homofobiczne nie są "Wasze forum pełni dla mnie funkcję terapeutyczną bardzo Wam za to dziękuję", "często wydaje mi się, że związki jednopłciowe mają lepiej niż te heteroseksualne". Jak mam nie czuć się zrażona kiedy z mojej wypowiedzi zostały wybrane tylko te "złe" zdania?

Taka rada ode mnie: człowiek nie jest samotną wyspą, nie jest nim również jedna wspólnota ponieważ obok żyją inne. Narzekacie często na homofobię, na złe traktowanie, na brak tolerancji. Jest dużo ludzi takich jak ja, niektórzy absoluntie nic nie wiedzą o waszym środowisku, ale chcą poznać. Skoro mają o Was walczyć to nic dziwnego, że chcą poznać. Po takim przywitaniu rzeczywiście mogą narodzić się negatywne emocje. Naprawdę nie sądziłam, że kogoś urażę. Wywnętrzyłam się, opisałam parę bardzo intymnych rzeczy i liczyłam na poradę, zrozumienie, wyjaśnienie. Dostałam gniew. Pierwszy post był bardzo miły dziewczyna wytłumaczyła mi w spokojny sposób jak jest. Dziękuję jej za ten post.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: marinnaWR » 15 lip 2018, o 01:17

Lady, obraźliwe jest to, że przychodzisz na lesbijskie forum i twierdzisz, że to są związki gorsze od innych a seks nie dorównuje innemu. A jeszcze twierdzisz, że w związkach dwóch kobiet jedna odgrywa rolę mężczyzny. To nie jest moja opinia tylko twoje słowa, jakoby cytowane. Jeżeli nie używasz konkretnych obraźliwych sformułowań czy epitetów, to nie znaczy że nie poniżasz czy obrażasz. Już ci to tłumaczyłam, nie udawaj, że nie kumasz. Sugerując jakiekolwiek "tendencje w środowisku" przy formułowaniu nieprzyjaznych twierdzeń chcesz wcisnąć nieprawdziwą informację. Zagmatwane to, ale twoje intencje są jednoznacznie nieprzychylne.
Przeanalizuj swoje wypowiedzi-nie widać w nich dobrych intencji.Nawet jeśli piszesz coś pozytywnego, to są to rzeczy powierzchowne lub powielające niechętne stereotypy ("żadna drugiej nie urazi komentarzem "a bo wy kobiety to tak macie").
Fajnie, że doradzasz więcej życzliwości i sympatii-to jest właśnie to czego ci zabrakło, pomyśl o tym. Wydaje się, że masz sporo informacji na temat lesbijek. A te nieprzychylne najwyraźniej do ciebie przemawiają. Nie ściemniaj że masz głowę otwartą i chcesz poznawać. Przyszłaś (lub przyszedłeś) tu najwyraźniej z misją, której my tu nie potrzebujemy.
Aha i nie jestem urażona czy pełna gniewu do ciebie. Niestety takich apostołów tu pełno-przychodzą i odchodzą :D
Nawet ta pierwsza odpowiedź, którą otrzymałaś (otrzymałeś) i nazywasz miłą, mówi o tym, że mylisz się, więc wiesz 8)
meitar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2012, o 13:18

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: meitar » 15 lip 2018, o 16:20

ladykatrin pisze:
15 lip 2018, o 00:06

Taka rada ode mnie: człowiek nie jest samotną wyspą, nie jest nim również jedna wspólnota ponieważ obok żyją inne. Narzekacie często na homofobię, na złe traktowanie, na brak tolerancji. Jest dużo ludzi takich jak ja, niektórzy absoluntie nic nie wiedzą o waszym środowisku, ale chcą poznać. Skoro mają o Was walczyć to nic dziwnego, że chcą poznać. Po takim przywitaniu rzeczywiście mogą narodzić się negatywne emocje. Naprawdę nie sądziłam, że kogoś urażę. Wywnętrzyłam się, opisałam parę bardzo intymnych rzeczy i liczyłam na poradę, zrozumienie, wyjaśnienie. Dostałam gniew. Pierwszy post był bardzo miły dziewczyna wytłumaczyła mi w spokojny sposób jak jest. Dziękuję jej za ten post.
Hej, Ladykatrin. MarinnaWR wyraziła swoja opinię, odczucia, ja wyrażę swoja. Nie poczułam się osobiście urażona niczym co napisałaś, ani żadnym z Twoich pytań. Nie dostrzegam w nich niechęci, ani homofobii, a bardziej po prostu ciekawość człowieka, który nie bardzo się orientuje w rzeczywistości homo, więc ciężko mu sobie wyobrazić i myśli sztampowo. W realu mnie np. podobne pytania trochę męcza, drażnia, a jednocześnie tak jak piszesz, też zdaję sobie sprawę, że jest mnóstwo ludzi hetero, która się w nasza rzeczywistość, w różnice między naszymi (homo i hetero, jeśli już rozróżniamy) zwiazkami nie zagłębia i stad wynikaja często jakieś krzywdzace poglady na temat osób nie-hetero.
Więc spoko, że pytasz. Mi nie przeszkadza. ;) Pozdrawiam

P.S. Sorry za brak literki ą w wypowiedzi
proud
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2017, o 18:36

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: proud » 15 lip 2018, o 18:24

Ja również nie czuję się w żaden sposób urażona czy dotknięta tymi pytaniami.
Dziewczyna nie wie,więc pyta.Nie ma sensu atakować. Wyluzujmy pośladki :wink:
Awatar użytkownika
poznanianka88
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2015, o 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: poznanianka88 » 15 lip 2018, o 18:46

1. W związkach homo też są takie sytuacje. Tak jak już ktoś tu napisał, jeśli jedna zaprasza na kolację drugą, to jasne jest że ta pierwsza płaci. A jeśli np robimy wspólnie zakupy to czasem pojawia się pytanie "kto płaci?". Obowiązki dzielimy, jeśli jedna jest lepsza w gotowaniu, a druga woli np naprawiać szafki to się tak dzielimy. Nie ma podziału, że ta zawsz robi to a ta to.
A adorujemy się nawzajem. Zależy od sytuacji, nastroju. Obie lubimy być adorowane.
2. Nie jestem biseksualna, ale miałam doświadczenia z mężczyznami, zanim odkryłam, że jestem les. Mogę więc to porównać i stwierdzić, że zdecydowanie lepszy sex jest z kobietą. Kobieta lepiej wie co lubi druga kobieta, jest też bardziej niż mężczyzna nastawiona na dawanie przyjemności partnerce. No i co najważniejsze, kobieta jest przeważnie gotowa i sex trawa dłużej i wielokrotnie.
Nie uważam, że sex z kobietą to nie sex bo nie uczestniczy w nim penis. Zapewniam, że kobiece dłonie mogą zdziałać o wiele więcej i nie są do tego potrzebne żadne zabawki :D
3. Geje są różni, tak samo jak inne orientacje. Zrozumiałe, że geje nie będą się zachwycać damskimi narządami, a lesbijki męskimi.
4. Tu nie wiem co napisać, bo nie jestem ani gejem, ani bi.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: marinnaWR » 15 lip 2018, o 22:14

Zatem nikt nie czuje się urażony, ale każdy potwierdza, że się mylisz :-P :sing: autorze w swoich osądach
liberlove
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 29 gru 2017, o 13:49

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: liberlove » 15 lip 2018, o 23:22

Marina Wr daj jej spokoj ...niech pyta ...Odpowiedz a nie się rzucasz do gardła -trochę dystansu dziewczyno
liberlove
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 29 gru 2017, o 13:49

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: liberlove » 15 lip 2018, o 23:52

Jeżeli chodzi o seks między kobietami to jest to coś cudownego ...jest to mieszanka namiętności ,uczuciowego porozumienia i tego czegos ,,ponad” ...moja partnerka była bi ..po naszym pierwszym miesiącu wspólnego pożycia powiedziała ze ona nie mogłaby teraz wrócić do sypiania z mężczyznami to inny poziom ..dużo gorszy ...po każdym seksie płakała ...po orgazmie ..ale tak ze wzruszenia ...i mówiła ze mnie kocha...mysle ze nikt nigdy nie dał jej tyle ciepła i miłości w łóżku ...a nawet ten petting o którym piszesz Lady Katrin z taka rezerwa to w wykonaniu mężczyzny to jest takie sobie ale kobiety robią to mistrzowsko-dwa albo trzy razy doprowadziłam moja kobietę do orgazmu tylko pieszczące jej ciało ...a co tu mówić o innych rzeczach u kobiet podniecenie i orgazm jest w głowie ...kobiety hetero są niedokonane ,niedopieszczone ...serio
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: Gaik » 15 lip 2018, o 23:54

Mnie te pytania nie dziwią i nie. Bardziej dziwią kiedy ktoś deklaruje, że przegląda to Forum, bo na nim widać wyraźnie, że niektóre zagadnienia są tutaj częścią wewnętrznych sporów kobiet nieheteroseksualnych.

1. Kwestie tzw. męskich i kobiecych są wałkowane na wszystkie strony w wielu tematach. U lesbijek i bi na tym forum dominuje:
- problem niezrozumienia czemu niektóre kobiety wypełniają swoich wizerunkiem stereotyp męskości lub niewypełniają wizerunku przypisywanego kobietom.
Przeważają posty ukierunkowane na zrozumienie zagadnienia (czy to transpłciowość, transgenderyzm, nieświadomy wynik zaniedbania, świadoma kreacja i kilka podobnych)
- podobnego dylematu do Twojego, czyli czy za byciem butch, fem idzie tylko wizerunek, czy zachowanie w konkretnych sytuacjach
- wypowiedzi krytyczne wobec wizerunku zewnętrznego lesbijek i bi o aparycji kojarzonej z męskością oraz wychwalanie aparycji kojarzonej z żeńskością, co u podłoża też ma nie wprost wyrażony podział na my/ja (super) - one/Ty (beznadzieja).

Pierwsze kilka tematów i widać, że schematów brak, chyba, że mamy na myśli indywidualne powtarzanie podobnych zachowań wynikające z osobowości danej Foremki.
Natomiast podejrzewanie Ciebie o stereotypizowanie wynika pewnie z tego, że co my tu sobie wewnętrznie o sobie piszemy (np. jestem lesbą) to niekoniecznie ma prawo pisać inna osoba, która w naszej grupie tożsamościowej się nie znajduje. Pozostaje zatem zawsze to czy to atak, czy ktoś rozumie, bo jest "nasz", "wewnątrz". Może to nie jest ok i jest dość ułomne, ale zrozum proszę, że jeśli ktoś na co dzień styka się ze niefajnymi zachowaniami, to nie za bardzo ma ochotę na zachowywanie dystansu.

2. Obecnie nie uważam się za biseksualną, ale kilkanaście lat temu byłam z ludźmi płci męskiej i jako nastolatka byłam też zakochana.
Ja postrzegam różnicę na niekorzyść mężczyzn.
Jestem przede wszystkim człowiekiem, a kultura dobrze rymuje się ze słowem bzdura.
Mam wrażenie, że związki hetero są koszmarnie ograniczające przez sztuczne wyolbrzymianie płci kosztem patrzenia, że z biologicznego i psychologicznego punktu widzenia nieomal niczym się nie różnimy. Takie są wyniki badań, a nie tylko obserwacji.
Dla mnie moment gdy zrozumiałam, że nie będę z facetem był momentem wolności, jak gdyby wziąć puchatego psa, który otrzepał się z wody ciążącej na jego sierści. A ja byłam w o tyle dobrej sytuacji, że presji społecznej, rodzinnej tak czy owak nie miałam.
To moje rozeznanie całkiem pozbawione typowych wyrzutów sumienia spowodowanych poczuciem więzi z matkami, ojcami, czy innymi krewnymi. Nikt ode mnie nie oczekiwał, nie socjalizował na siłę na "dziewczynkę", a i tak perspektywa oddalenia od tego czegoś (hetero związek) była wspaniała.
Obecnie jest mi trudno rozumieć kobiety i facetów w takich relacjach, co rodzi z mojej strony uprzedzenia wobec ludzi hetero. Czasem przywołuję w myślach badania o inteligencji, które wskazują, że im większa identyfikacja ze stereotypową kobiecością/męskością, tym niższe IQ, czy niższe IQ korelujące z dzietnością. Mogę jakoś nad tym panować i staram się nie obrażać osób takich jak Ty, ale myśli miewam niefajne...
Seksualność? To jest pytanie dziwne choćby z powodu znania męskich uwarunkowań biologicznych. Ale tak dobrze się na tym nie znam. Być może kwestia wytrysku nasienia nie jest faktycznym końcem, a właściwością indywidualną. Sądzę, że zarówno kobiety preferujące penetrację jak i nie więcej czerpią z seksu z kobietą, ale to już do działu Alkowa.

3 i 4. Nie interesowałam się nigdy gejami. Owszem, jakichś znam, ale ta sfera ich życia nie była w centrum uwagi.
Co do urody narządów płciowych - uważam, że na sucho wszystkie są brzydkie (człowiek jest brzydki jak na ssaka), a percepcję zmienia pożądanie.
Od wielu lat nie wyobrażam sobie obcowania z męskimi genitaliami i rozumiem, że ktoś nie wyobraża sobie z żeńskimi. Jesteś/byłaś zakochana? Interesujesz się? Ok. Ale porzuciłabym nadzieje na wyjaśnienie intelektualne i estetyczne by nakłonić którąkolwiek płeć do czegokolwiek.
I tu włącza mi się uprzedzenie powiązane ze świadomym stereotypem - Wy hetero (lub prawie hetero) jesteście karmione i karmieni przez media i kulturę infantylizującymi absurdami typu - wystarczy zakołować/zagrać/otumanić/zrobić sobie wygląd/zapozować i ją/go zdobyć, wystarczy coś tam i wszyscy/tkie na ciebie polecą, będą wierni/e, zostaną itd.. To bzdury z telewizji śniadaniowej i idiotycznych pism z których niektóre zapraszają nawet "mądre" osoby na wywiady i kosztują więcej niż 1,50, ale nie zmniejsza to ich głupoty. Ludzie nie lecą na rzęsy, na bluzki, na stylizowany kształt genitaliów, choć potrafią się tym zasłaniać właśnie z przyczyn kulturowych.
Odpuść kolesiowi - taka moja rada.
ladykatrin
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:07

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: ladykatrin » 16 lip 2018, o 14:39

Dziękuję za odpowiedzi!
Tak większość z Was napisała, że się mylę przyjmuję to do wiadomości i nawet przyjmuję z ulgą :).

Zgadzam się z pierwszą użytkowniczką, że cyt. "kobieta szybciej pójdzie do łóżka z kobietą niż z facetem". Ja nie mam w tym dużo doświadczenia, ale mogę powiedzieć, że facetom stawiałam więcej wymagań, musiałam sprawdzić czy są opiekunczy dokładnie wybadać ich zamiary. Kiedy poznałam pierwszą kobietę, którą się zauroczyłam, nie stawiałam jej takich wymagan, zaufanie pojawiło się od razu.

Co do tych dylematów to...no właśnie mężczyźni też mają różne gusta jeden lubi takie kobiety inny takie, ale da się wyłapać pewne schematy np. szczupła kobieta ze średnim biustem, zgrabnymi nogami i długimi włosami raczej się spodoba, panowie też lubią szpilki i sukienki. Z tego co napisałaś rozumiem, że ciężko stworzyć obraz kobiety, która wizualnie (bo wiadomo, że dochodzą jeszcze inne rzeczy jak charakter, zachowanie) spodoba się 80% lesbijek? No masz rację, że trochę jesteśmy karmieni czymś takim.

Powiem ze swojego punktu widzenia, że jednak te różnice biologiczne sprawiają, że nie czułam się dobrze z facetami. Czułam, że nie jesteśmy równi bo przez swoją naturę on będzie miał zawsze więcej pola manewru, wolności niż ja. Z kobietami chyba wiele dylematów znika.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: marinnaWR » 16 lip 2018, o 21:40

Liberlove, napisałam autorowi co myślę właśnie na temat, który go interesuje, więc nie spinaj się tak i skup się na odpowiedziach na temat :)
Lady, to dobrze, że cieszysz się, że nikt ci nie przyznał racji, to pewnie skłoni cię do refleksji, czego ci życzę.
Zaciekawił mnie kontekst twierdzenia, że kobieta szybciej pójdzie do łóżka z kobietą niż z mężczyzną. I wygląda na to Lady, że ja w przeciwieństwie do ciebie mam doświadczenie i (tu pewnie ciebie nie zaskoczę) nie zgodzę się z takim twierdzeniem. Może to zależy z jakim nastawieniem, jakie masz zamiary wobec relacji ? Nad tym się zastanów, bo jeśli mnie interesuje seks z osobą którą właśnie się zauroczyłam, to niezależnie od płci, moje wymagania ulegają redukcji i jest to zrozumiałe.
Szkoda, że interesujesz się schematami i stereotypami. I to właściwie w każdej dziedzinie. Nawet tak powierzchownej jak długość obcasa czy włosów. Nie wrzucaj lesbijek do jednego worka, to środowisko jest tak różnorodne jak całe społeczeństwo i nie ma czegoś takiego jak pewniak, że 80 % procent lesbijek to czy tamto. To krzywdzące podejście.
My tutaj wszystkie ci piszemy, że kobiety są cudowne, seks z kobietą o niebo lepszy niż ten z mężczyzną a ty na to, że mężczyzna "przez swoją naturę będzie miał zawsze więcej pola manewru, wolności". Przewrotne te wnioski wyciągasz mimo, że przecież tak doceniasz, wręcz leczysz się treściami tego forum (coś tam było o terapii). My jednak wolimy kobiety :slonko: Nawet jeśli ty czujesz inaczej. Może dlatego (i tu powiem o sobie) że z kobietą właśnie (a nie z mężczyzną), przez swoją naturę, czuję wolność i nieograniczone pole manewru.
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 621
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: Ella_Bronia » 17 lip 2018, o 15:30

ladykatrin pisze:
14 lip 2018, o 02:16
W tym wypadku intuicja Cię zawiodła. Nie jestem facetem, mogę to nawet udowodnić :P
W 12 linijce od dołu napisałeś ..."sam tego doświadczyłem"... Błąd? Nie sądzę.
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: devise » 18 lip 2018, o 15:53

Zdajesz sobie sprawę, że autorka cytowała swojego znajomego :?: :cool:
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
ladykatrin
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 20:07

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: ladykatrin » 21 lip 2018, o 11:55

Ella_Bronia pisze:
17 lip 2018, o 15:30
ladykatrin pisze:
14 lip 2018, o 02:16
W tym wypadku intuicja Cię zawiodła. Nie jestem facetem, mogę to nawet udowodnić :P
W 12 linijce od dołu napisałeś ..."sam tego doświadczyłem"... Błąd? Nie sądzę.
Proponuję spotkanie na żywo. Zobaczysz, że jestem kobietą.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mnóstwo pytań w jednym poście.

Post autor: marinnaWR » 21 lip 2018, o 12:00

ladykatrin pisze:
21 lip 2018, o 11:55
Ella_Bronia pisze:
17 lip 2018, o 15:30
ladykatrin pisze:
14 lip 2018, o 02:16
W tym wypadku intuicja Cię zawiodła. Nie jestem facetem, mogę to nawet udowodnić :P
W 12 linijce od dołu napisałeś ..."sam tego doświadczyłem"... Błąd? Nie sądzę.
Proponuję spotkanie na żywo. Zobaczysz, że jestem kobietą.
Lady, nie ma to znaczenia. Kobiety też bywają owładnięte podejrzanymi teoriami, popatrz na taką Godek.
ODPOWIEDZ