Plastik

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 25 paź 2018, o 20:49

ola39 pisze:
25 paź 2018, o 20:31
dobranocka14 pisze:
25 paź 2018, o 19:16
ola39 pisze:
25 paź 2018, o 18:42


[...]
Czy nadal metal / karton / szkło nad plastik ?

Ola
Ty nie używasz poza domem ale inni tak. Poza tym, sama wiesz, że są tacy, którym możesz mówić 100 razy ze w domu segregujesz odpady a i tak będą wrzucać jak popadnie.
Pierwszy lepszy przykład poza domem - jedzenie na mieście z food tracków albo imprezy masowe - wszystko w plastiku, sporo ludzi zostawia też w plenerze śmieci po swojej imprezie. Najczęściej właśnie z plastiku.
[...]
Czyli mam rozumieć że sam plastik jest ok - tylko problem jest usytuowany w jego poprawnym zwracaniu ?
Czyli jeśli będą ustawowe ograniczenia i zachęty by plastik był prawidłowo segregowany to sam plastik będzie ok ?
Problemem wiec nie jest plastik per se . Tylko ludzie którzy po prostu śmiecą..

Oczywiście szklana butelka nie będzie pływała po morzu tylko zatonie . Co z oczu to z serca.
Jednak muszę się zgodzić że przyjemniej mi się je z "kartonowego" talerza niż z plastikowego.
Patyczki "do uszu" mogłyby też drewniane.

Ola
https://www.independent.co.uk/voices/pl ... 1540446341
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Plastik

Post autor: ola39 » 25 paź 2018, o 21:03

ImaSumak pisze:
25 paź 2018, o 20:49
ola39 pisze:
25 paź 2018, o 20:31
[...]
https://www.independent.co.uk/voices/pl ... 1540446341
Dziękuje za link - lecz za :
https://en.wikipedia.org/wiki/Plastic_recycling

Heat compression : [...] The most obvious benefit to this method is that all plastic is recyclable, not just matching forms. However, criticism rises from the energy costs of rotating the drums, and heating the post-melt pipes

Nie ma siły- jeśli spojrzeć na plastik też jako formę energii to zawsze da się ją odzyskać ( w sposób bezpieczny) inna sprawa że plastik jako produkt z ropy naftowej powstał przy udziale roślin i zwierząt. Taka forma uporządkowania materii.

Ola
P.s.
Jeśli któraś z nas ma samochód, jeździ komunizacją czy lata samolotami - to podejrzewam dużo bardziej szkodzi środowisku niż recycling plastiku
p.s2 Każdy ekstremizm jest zły. (piszę o sobie)
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 25 paź 2018, o 21:16

Tutaj jeszcze o plastiku dla dzieci:
https://www.kenburn.co.uk/ocean-plastic-for-kids/
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Plastik

Post autor: dobranocka14 » 25 paź 2018, o 21:17

ola39 pisze:
25 paź 2018, o 20:31
dobranocka14 pisze:
25 paź 2018, o 19:16
ola39 pisze:
25 paź 2018, o 18:42


[...]
Czy nadal metal / karton / szkło nad plastik ?

Ola
Ty nie używasz poza domem ale inni tak. Poza tym, sama wiesz, że są tacy, którym możesz mówić 100 razy ze w domu segregujesz odpady a i tak będą wrzucać jak popadnie.
Pierwszy lepszy przykład poza domem - jedzenie na mieście z food tracków albo imprezy masowe - wszystko w plastiku, sporo ludzi zostawia też w plenerze śmieci po swojej imprezie. Najczęściej właśnie z plastiku.
[...]
Czyli mam rozumieć że sam plastik jest ok - tylko problem jest usytuowany w jego poprawnym zwracaniu ?
Czyli jeśli będą ustawowe ograniczenia i zachęty by plastik był prawidłowo segregowany to sam plastik będzie ok ?
Problemem wiec nie jest plastik per se . Tylko ludzie którzy po prostu śmiecą..

Oczywiście szklana butelka nie będzie pływała po morzu tylko zatonie . Co z oczu to z serca.
Jednak muszę się zgodzić że przyjemniej mi się je z "kartonowego" talerza niż z plastikowego.
Patyczki "do uszu" mogłyby też drewniane.

Ola
Jeśli plastik mógłby być poddawany recyklingowi w nieskończoność przy założeniu, że 99,99% trafia do recyklingu to problemu by nie było.
Co do butelek szklanych, czy ich wpływ na środowisko jest tak samo szkodliwy jak plastiku?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 25 paź 2018, o 21:30

dobranocka14 pisze:
25 paź 2018, o 21:17
ola39 pisze:
25 paź 2018, o 20:31
dobranocka14 pisze:
25 paź 2018, o 19:16


Ty nie używasz poza domem ale inni tak. Poza tym, sama wiesz, że są tacy, którym możesz mówić 100 razy ze w domu segregujesz odpady a i tak będą wrzucać jak popadnie.
Pierwszy lepszy przykład poza domem - jedzenie na mieście z food tracków albo imprezy masowe - wszystko w plastiku, sporo ludzi zostawia też w plenerze śmieci po swojej imprezie. Najczęściej właśnie z plastiku.
[...]
Czyli mam rozumieć że sam plastik jest ok - tylko problem jest usytuowany w jego poprawnym zwracaniu ?
Czyli jeśli będą ustawowe ograniczenia i zachęty by plastik był prawidłowo segregowany to sam plastik będzie ok ?
Problemem wiec nie jest plastik per se . Tylko ludzie którzy po prostu śmiecą..

Oczywiście szklana butelka nie będzie pływała po morzu tylko zatonie . Co z oczu to z serca.
Jednak muszę się zgodzić że przyjemniej mi się je z "kartonowego" talerza niż z plastikowego.
Patyczki "do uszu" mogłyby też drewniane.

Ola
Jeśli plastik mógłby być poddawany recyklingowi w nieskończoność przy założeniu, że 99,99% trafia do recyklingu to problemu by nie było.
Co do butelek szklanych, czy ich wpływ na środowisko jest tak samo szkodliwy jak plastiku?
Przede wszystkim plastik zdominował rynek światowy. Jest go zdecydowanie najwięcej. Szkło rozklada się dluzej niż plastik, ale ten materiał nie musi być szkodliwy, ponieważ można go stosować wielokrotnie, przetwarzając w nieskończoność.
Lubię kiedy kobieta...
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Plastik

Post autor: massgirlz » 25 paź 2018, o 22:05

Edukacja i segregacja są kluczem. Materiały same w sobie szkodza dopiero jak je głupio wyrzucimy.
Co do rzeczy papierowych i drewnianych to niestety też nie jest kolorowo...
Ze swojej strony ponownie używam czego się da a co już się nie nadaje segreguje lub sama przetwarzam.
Lubię kiedy stare graty dostają nowe życie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 28 paź 2018, o 15:58

Projekt już ruszył. Ciekawa jestem efektów:
https://www.facebook.com/GazetaplNOW/vi ... 242904311/
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Szaku
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 19:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Plastik

Post autor: Szaku » 29 paź 2018, o 02:44

dobranocka14 pisze:
24 paź 2018, o 22:24
ImaSumak pisze:
24 paź 2018, o 22:02
dobranocka14 pisze:
24 paź 2018, o 21:28
https://www.money.pl/gospodarka/unia-eu ... 19544.html
Plastikowe jednorazówki, jak sztućce, tacki, słomki do picia czy patyczki do uszu, będą zakazane. Europosłowie przegłosowali zakaz.
Tak, to świetna wiadomość! Zobaczymy jakie rozwiązania przyjmą poszczególne kraje.
Mnie zastanawia czym zastąpią plastikowe sztućce.
Pomysłów ludziom nie brakuje na szczęście i w tej dziedzinie :)

https://www.videoman.gr/pl/94164

http://przystaneknauka.us.edu.pl/artyku ... je-sztucce
kasianka
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2018, o 11:41

Re: Plastik

Post autor: kasianka » 8 lis 2018, o 11:43

Najlepiej używać wielorazówek lub toreb materiałowych
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 9 lis 2018, o 18:29

Rzućcie proszę okiem na to:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7746841478
Bardzo mi się podoba ta idea.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 9 lis 2018, o 21:45

A tu fajna akcja a propos świąt i oleju palmowego:
https://youtu.be/JdpspllWI2o
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Plastik

Post autor: dobranocka14 » 13 lis 2018, o 16:52

Krok w dobrym kierunku:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ularne_00d
Unia Europejska chce obowiązkowego recyklingu 90 proc. butelek plastikowych już w 2025 r. Oznaczałoby to konieczność wprowadzenia systemu kaucji. Pomysł popierają producenci opakowań - pisze "Rzeczpospolita

acz
Jak informuje "Rz", za systemem kaucji jest Komisja Europejska, Parlament Europejski i większość państw UE, ale Polska się sprzeciwia.
Uzasadnienie w linku.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 15 gru 2018, o 12:12

Kiedy wprowadzą kaucje za butelki (również szklane), to ja się bardzo ucieszę.

W Polsce trwa konferencja klimatyczna. Wypowiedź Adriana jak zwykle wywołała u mnie conajmniej zdziwienie (najbardziej podobał mi się fragment o niezależności energetycznej- to pewnie ona powoduje, że Polska kupuje węgiel od Rosji)

Ostatnio czytałam jak wiele zasobów kosztuje ziemię wyprodukowanie jednego telefonu komórkowego. Masakra!

A tutaj wzmianka o kolejnym zwierzu, który umarł z powodu plastiku:
https://www.o2.pl/artykul/martwy-zolw-w ... 075857537a
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 6 maja 2019, o 04:57

Nagłaśnianie problemu i mówienie o tym ma sens. Warto rozmawiać i nagłaśniać problem.
Spójrzcie na to:
https://www.globalcitizen.org/en/conten ... -plastics/

Generalnie bardzo polecam filmy dokumentalne BBC o Ziemi. Nawet jeśli ktoś rozważa oglądając, czy to czy tamto zwierzę zjadł i jak smakowało, to zdjęcia są wyborne i zawsze można się jednak czegoś nowego dowiedzieć.

Przy tej okazji ogromny ukłon dla Pana Attenborough za całokształt jego działalności. Co warto wiedzieć: poza zainteresowaniem naturą i mieszkańcami Ziemi od młodości, karierę zrobił właściwie po pięćdziesiątce. Obecnie ma dziewięćdziesiąt parę lat, a jego głos nadal ma istotne znaczenie dla Ziemi w umysłach ludzi. Wszystkiego dobrego dla niego i Wam, użytkownicy tego forum!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Plastik

Post autor: TuriRuri » 8 maja 2019, o 11:25

Kilka dni temu natknelam sie calkiem przypadkiem na cos co zwie sie Garbage Guzzlers (https://www.garbageguzzler.com/about/), do reki mi wcisnieto pudelko "plastikowe", ktore bylo produktem koncowym dzieki tejze super maszynie (https://planglow.com/services/compostab ... g-disposal). Przyznam, ze nie mialam czasu sie temu blizej przyjzec i nie mam pojecia czy ja jestem taka zacofana, czy jest to pewnego rodzaju nowosc, ale bylam pod wrazeniem :roll: Ludzie, ktorzy to promowali prosili o wsparcie i naglasnianie tej formy ograniczenia dystrybucji plastiku. Twierdzili, ze te biodegradalne opakowania po 24h przemieniaja sie w cos co przypominalo torf, ktory oczywiscie dotykalam. Po tej krotkiej prezentacji zastanawialo mnie tylko jedno, dlaczego jezeli to jest prawda i ta cudna maszyna moze przetworzyc odpady w cos tak przydatnego i dobrego dla srodowska to dlaczego jest taki problem zeby wprowadzic to do codziennego uzytku swiata? Plastik "pokrywa" swiat, wiec pomyslalabym ze kazda mala pomoc, moze byc kroczkiem zeby bylo lepiej?
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 9 maja 2019, o 16:23

TuriRuri pisze:
8 maja 2019, o 11:25
Kilka dni temu natknelam sie calkiem przypadkiem na cos co zwie sie Garbage Guzzlers (https://www.garbageguzzler.com/about/), do reki mi wcisnieto pudelko "plastikowe", ktore bylo produktem koncowym dzieki tejze super maszynie (https://planglow.com/services/compostab ... g-disposal). Przyznam, ze nie mialam czasu sie temu blizej przyjzec i nie mam pojecia czy ja jestem taka zacofana, czy jest to pewnego rodzaju nowosc, ale bylam pod wrazeniem :roll: Ludzie, ktorzy to promowali prosili o wsparcie i naglasnianie tej formy ograniczenia dystrybucji plastiku. Twierdzili, ze te biodegradalne opakowania po 24h przemieniaja sie w cos co przypominalo torf, ktory oczywiscie dotykalam. Po tej krotkiej prezentacji zastanawialo mnie tylko jedno, dlaczego jezeli to jest prawda i ta cudna maszyna moze przetworzyc odpady w cos tak przydatnego i dobrego dla srodowska to dlaczego jest taki problem zeby wprowadzic to do codziennego uzytku swiata? Plastik "pokrywa" swiat, wiec pomyslalabym ze kazda mala pomoc, moze byc kroczkiem zeby bylo lepiej?
Dzięki za linki! Wysłałam je kilku moim znajomym bieglejszym ode mnie w temacie przetwarzania plastiku. Podzielę się opinią gdy otrzymam odpowiedź.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 9 maja 2019, o 17:11

Dobranocko skopiowałam Twoją wypowiedź z innego wątku tu żeby było w temacie, bo tam nie chciałam odpowiadać:
dobranocka14 pisze:
9 maja 2019, o 15:27
Przy okazji tematu, o którym mowa była [w wątku "Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób"]*

https://www.newsweek.pl/wiedza/szoste-w ... ty/x3552n2
[ ]* - mój dopisek.

Artykuł przedstawia szczątkowe informacje zawarte w raporcie i jedynie nakreśla temat w wątkach wybranych przez autora. Nie wspomniano np. o hodowlach przemysłowych i ich tragicznym w skutki wpływie na środowisko czy przeludnieniu miast, do którego dojdzie (jeśli nic się nie zmieni) za kilkanaście lat i konfliktów na tym tle. Dużo by o tym pisać.
Dobre i to, że w ogóle informacje na ten temat są jakoś przetwarzane.

By podsumować to, co jest napisane w części tego artykułu i prosto zobrazować, załóżmy, że Ziemia ma 46 bilionów lat i teraz przełóżmy to na bardziej przyjazną skalę ludzkiej wyobraźni i przyjmijmy, że w naszej skali to 46 lat. W tej skali homo jest na Ziemi od 4 godzin. Rewolucja przemysłowa rozpoczęła się minutę temu, a w tym czasie zniszczyliśmy ponad 50% wszelakiego rodzaju lasów na Ziemi.
To taki przykład dla pobudzenia wyobraźni.

Było kilka rewolucji w dziejach ludzkości.
Wraz z początkiem rewolucji przemysłowej ludzkość poszła za ciosem i obecnie mamy to, co mamy. Decyzją ludzi, każdego człowieka z osobna, jest jakiego wyboru dokonamy. Jako istoty rozumne i władające Ziemią i innymi Ziemianami, stoimy przed wyborem: czy w wyniku rewolucji przemysłowej zniszczymy naszą Planetę i jej mieszkańców, czy zechcemy ją i jej mieszkańców chronić, a co za tym idzie, również siebie.

Z innej beczki, też nawiązując do artykułu, w UK pojawiła pierwsza restauracja, która poza ilością kalorii przy daniu, podaje również ile przy przygotowaniu danego dania wyprodukowano CO2.
https://www.telegraph.co.uk/news/2019/0 ... rint-meal/
To taka ciekawostka.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 29 wrz 2019, o 14:10

Co panie sądzą o Grecie Thunberg? Czy jej działania mają sens? Czy jest sterowanym produktem? Czy to co robi jest prawdziwe, czy to tylko kreacja? Czy jej działania coś zmienią?
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plastik

Post autor: marinnaWR » 29 wrz 2019, o 18:03

ImaSumak pisze:
29 wrz 2019, o 14:10
Co panie sądzą o Grecie Thunberg? Czy jej działania mają sens? Czy jest sterowanym produktem? Czy to co robi jest prawdziwe, czy to tylko kreacja? Czy jej działania coś zmienią?
Chciałabym to wszystko wiedzieć, Ima.
Mnie porusza działalność tej dziewczynki, skłania do refleksji i intensyfikacji działań (na moją mikro skalę). Myślę też, że wielu zaczyna myśleć poważnie o zagrożeniach po jej wystąpieniach i apelach. Greta jest takim symbolem, bo hejt, który na nią spływa jest ogromny i pochodzi od wpływowych mężczyzn. Bogaci tego świata kontra dziewczynka z warkoczykiem. Smuteczek.
Balba
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 55
Rejestracja: 7 sty 2016, o 21:15

Re: Plastik

Post autor: Balba » 30 wrz 2019, o 02:27

ImaSumak pisze:
29 wrz 2019, o 14:10
Co panie sądzą o Grecie Thunberg? Czy jej działania mają sens? Czy jest sterowanym produktem? Czy to co robi jest prawdziwe, czy to tylko kreacja? Czy jej działania coś zmienią?
Troska o środowisko naturalne i naszą planetę jest bardzo ważna i potrzebna. Jej działania mają sens, bo zmieniły moje życie i uświadomiły mi wiele rzeczy. Ona wierzy w to, co mówi.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Plastik

Post autor: ola39 » 30 wrz 2019, o 16:22

ImaSumak pisze:
29 wrz 2019, o 14:10
Co panie sądzą o Grecie Thunberg? Czy jej działania mają sens? Czy jest sterowanym produktem? Czy to co robi jest prawdziwe, czy to tylko kreacja? Czy jej działania coś zmienią?
Podoba mi się to pytanie. Sama się nad tym zastanawiałam.
Jednak niezależnie co jest " pod spodem Grety" , czy jest tylko narzędziem czy nie. Wydaje się że sumarycznie bilans będzie dla świata na plus.

Ludzie potrzebują jasnego i prostego przekazu. Prostego i wiarygodnego. Greta jest nowa i młoda. Nikt jej nie może jescze posądzać o złe intencje...
Może zainspiruje innych ? Może zrobi się z tego większy ruch społeczny a nie lekko już skompromitowani zieloni ?

Fajnie by ruch na rzecz planety był zdroworozsądkowy a nie typu "na hurra", gdzie nagle kreujemy wroga publicznego np "słomki" a zostawiamy prawdziwe problemy odłogiem ( brak rozwiązań systemowych na tematy planety).
Nasza energia jest kanalizowana na "słomki" a setki ton węgla są wdychane przez ludzi...

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
Hanny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 11 lip 2019, o 13:14

Re: Plastik

Post autor: Hanny » 1 paź 2019, o 13:32

Co do patyczkow do uszu to w rossmanie są papierowe za kilka zlotych.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 2 paź 2019, o 19:08

Hanny pisze:
1 paź 2019, o 13:32
Co do patyczkow do uszu to w rossmanie są papierowe za kilka zlotych.
Nie powinno się używać patyczków do uszu, tako rzecze mój laryngolog.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 2 paź 2019, o 22:29

ola39 pisze:
30 wrz 2019, o 16:22
ImaSumak pisze:
29 wrz 2019, o 14:10
Co panie sądzą o Grecie Thunberg? Czy jej działania mają sens? Czy jest sterowanym produktem? Czy to co robi jest prawdziwe, czy to tylko kreacja? Czy jej działania coś zmienią?
Podoba mi się to pytanie. Sama się nad tym zastanawiałam.
Jednak niezależnie co jest " pod spodem Grety" , czy jest tylko narzędziem czy nie. Wydaje się że sumarycznie bilans będzie dla świata na plus.

Ludzie potrzebują jasnego i prostego przekazu. Prostego i wiarygodnego. Greta jest nowa i młoda. Nikt jej nie może jeszcze posądzać o złe intencje...
Może zainspiruje innych ? Może zrobi się z tego większy ruch społeczny a nie lekko już skompromitowani zieloni ?
Z tego co widać, to inspiruje ludzi i pozytywnie i niestety również negatywnie.

Dzięki niej ludzie faktycznie zaczęli wychodzić na ulice i są to zwłaszcza młodzi ludzie. Cieszę się, że młodzież w większości nie jest głupia, zaczyna brać sprawy w swoje ręce, bo ich rodzice i dziadkowie, poza rozmnażaniem się jak króliki jakoś o faktyczną przyszłość swoich pociech zadbać nie chcą i nie dociera do nich, że postępując jak dotychczas skazują swoich potomków na śmierć w męczarniach.

Co do negatywnych inspiracji, to zauważyłam, że jeżdżą po niej szczególnie ludzie starsi, a zwłaszcza mężczyźni, co bardzo znamienne i budzi mój uśmiech.
Otóż powszechnie wiadomo, że bohaterami w książkach czy filmach mogą być tylko młodzi chłopcy. Dziewczynki w tym czasie powinny się uczyć lub pomagać mamie. To oczywiste. Mizoginia pełną parą!
Jest to straszne, a ci wszyscy faceci obrzydliwi.
Mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni, właśnie między innymi dzięki takim dziewczynkom jak Greta. Tylko musimy pozwolić im żyć w normalnym świecie, a nie w grobie planety.
ola39 pisze:Fajnie by ruch na rzecz planety był zdroworozsądkowy a nie typu "na hurra", gdzie nagle kreujemy wroga publicznego np "słomki" a zostawiamy prawdziwe problemy odłogiem ( brak rozwiązań systemowych na tematy planety).
Nasza energia jest kanalizowana na "słomki" a setki ton węgla są wdychane przez ludzi...

Ola
Olu fajnie by było zgłębiać wiedzę w kwestii ekologii.
Obecnie nadal ogromna większość ludzi plecie coś na ten temat mniej lub bardziej bez sensu. Może dzięki takiej Grecie się to zmieni?

Plastik jest obecnie ogromnym i prawdziwym zagrożeniem. Poczytaj ile zjadasz i wdychasz plastiku miesięcznie. Jego drobinki są wszędzie. Właśnie zajmowanie się "głupimi" słomkami,to paląca potrzeba na przedwczoraj. Nikt Ci teraz głośno nie powie jak plastik jest szkodliwy dla zdrowia, ale mogę Ci pokazać jak to wygląda na przykładzie azbestu:

Swego czasu azbest był wykorzystywany na bardzo szeroką skalę w budownictwie, materiałach ogniotrwałych itd. Był moment, gdy uznawano go za cudowny minerał i stosowano gdzie się da. Dopiero po wielu latach okazało się, jak szkodliwy dla zdrowia jest to surowiec. W Wielkiej Brytanii szacuje się, że pierwsza odnotowana osoba zmarła tu z powodu azbestu już w latach 20tych 20 wieku, podczas gdy dopiero od roku 2000 przestano w Wielkiej Brytanii wykorzystywać azbest w czymkolwiek... Francuzi już na początku 20 wieku przeprowadzili badania, z których wyszło im, że azbest jest szkodliwy dla zdrowia. I co? I nic. Polecam poczytać o miasteczku Wittenoon w Australii. Tam z kolei w latach 40stych 20 wieku się zorientowali czym grozi azbest i też bardzo długo nic z tą wiedzą nie zrobili, póki im 20 tysięcy mieszkańców nie umarło ( w sensie 99% mieszkańców) z powodu azbestu.
To, że np. w Wielkiej Brytanii (podobnie jak w wielu innych krajach) nie można już wykorzystywać azbestu, nie zmienia faktu, że ten azbest nadal jest i się w powietrzu unosi, bo jest go mnóstwo w różnych miejscach. W Wielkiej Brytanii szacuje się, że z powodu azbestozy (przepraszam, ale nie znam polskiej nazwy), umiera tygodniowo 10ciu elektryków... (są oni szczególnie narażeni), nie licząc innych zawodów, ale to tygodniowo idzie w setki, a rocznie w tysiące. Azbest teraz, kiedy już jest zakazany zbiera potężne żniwo i wiele tysięcy ludzi w UK umiera rocznie z powodu chorób wywołanych przez ten minerał. Nie wspominając o wielu krajach, w których jest nadal wydobywany i wykorzystywany (np. Rosja). Tak w skrócie, bo to temat rzeka.

Wolałabym więc, by myślano szerokopłaszczyznowo, w oparciu o dokonane już błędy i nie powielanie ich. Węgiel węglem i oczywiście, że należy od niego odejść i to jak najszybciej. Nie wolno jednak w związku z tym bagatelizować "plastikowych rurek", bo to poważny błąd i ignorancja, na którą obecnie już nie możemy sobie pozwolić.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Plastik

Post autor: dobranocka14 » 2 paź 2019, o 23:04

ImaSumak pisze:
2 paź 2019, o 22:29
Co do negatywnych inspiracji, to zauważyłam, że jeżdżą po niej szczególnie ludzie starsi, a zwłaszcza mężczyźni, co bardzo znamienne i budzi mój uśmiech.
Co ciekawe głównie (jeśli nie wyłącznie) politycy i publicyści prawicowi. Do tego u nas wtóruje im oświecona kurator małopolski, która kolejnymi wypowiedziami bije swoje rekordy bezmyślności czy wręcz głupoty.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Plastik

Post autor: ImaSumak » 2 paź 2019, o 23:15

dobranocka14 pisze:
2 paź 2019, o 23:04
ImaSumak pisze:
2 paź 2019, o 22:29
Co do negatywnych inspiracji, to zauważyłam, że jeżdżą po niej szczególnie ludzie starsi, a zwłaszcza mężczyźni, co bardzo znamienne i budzi mój uśmiech.
Co ciekawe głównie (jeśli nie wyłącznie) politycy i publicyści prawicowi. Do tego u nas wtóruje im oświecona kurator małopolski, która kolejnymi wypowiedziami bije swoje rekordy bezmyślności czy wręcz głupoty.
Swego czasu krążył po fb mem z pytaniem:

"Czy ktoś może doradzić jak wytłumaczyć dziewczynce czym jest homoseksualizm? Dziewczynka ma 60 lat i jest małopolskim kuratorem oświaty".

Coś w tym stylu. Ubawiło mnie to setnie. :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Plastik

Post autor: dobranocka14 » 2 paź 2019, o 23:31

ola39 pisze:
30 wrz 2019, o 16:22

Ludzie potrzebują jasnego i prostego przekazu. Prostego i wiarygodnego. Greta jest nowa i młoda. Nikt jej nie może jescze posądzać o złe intencje...
Jeszcze nie. Na dzień dzisiejszy została zmanipulowana i wykorzystana.
Fajnie by ruch na rzecz planety był zdroworozsądkowy a nie typu "na hurra", gdzie nagle kreujemy wroga publicznego np "słomki" a zostawiamy prawdziwe problemy odłogiem ( brak rozwiązań systemowych na tematy planety).
Nasza energia jest kanalizowana na "słomki" a setki ton węgla są wdychane przez ludzi...
"Słomki" zostały wykreowane? Węgiel jest skutecznie broniony przez nasz rząd. Tzn nie mój ale reprezentujący Polskę.
ODPOWIEDZ