Kim właściwie jest tomboy?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Nuss96
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 01:40
Lokalizacja: Łódź

Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: Nuss96 » 14 sie 2018, o 21:15

Cześć :-D

Chciałabym zapytać się Was o opinię: Jak Wy rozumiecie określenie 'tomboy'?

Do tej pory uważałam, że tomboy to kobieta, która równie dobrze mogłaby być trans (przepraszam, jeśli kogoś tym stwierdzeniem uraziłam), bo prawdopodobnie w środku czuje się mężczyzną. Myślałam, że tomboy'e kompletują szafę tylko w działach męskich, nienawidzą makijażu i ubrań kobiecych.

Kilka dni temu podczas pisania z nowo poznaną kobietą, uznała mnie za tomboy'a, co mnie bardzo uraziło, bo zawsze kupuję ubrania w dziale kobiecym i co prawda okazjonalnie, no ale zdarza mi się nosić sukienki i robić makijaż.
Jak to się dzieje, że za noszenie na co dzień trampek, spodni i koszuli zostaję uznana za tomboy'a?
Czy to dla Was nie wydaje się lekką przesadą?

Oczywiście rozumiem, że w takim wypadku nie mogę uważać się za kobietę (bardzo) kobiecą, no ale bez przesady - chyba nie można z jednej skrajności (kobieta kobieca) popadać w drugą (kobieta-tomboy), bo istnieje również coś pomiędzy (np. ja).
Może powinnam podkreślić, że ubieram się na co dzień w ubrania całkiem eleganckie i wygodne, bo spędzam całe dni poza domem i to w sposób dosyć aktywny, a jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś na ulicy wziął mnie za mężczyznę.

Pozdrawiam serdecznie i chętnie dowiem się co o tym myślicie :wink:
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: zosia24 » 14 sie 2018, o 21:19

moim zdaniem, tomboy, to taki trochę metroseksualny mężczyzna :wink:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: reader » 14 sie 2018, o 23:43

Muj Borze, testosteron ci musi kapać uszami! Pewnie zaraz zamienisz się w faceta. :lol:
Ja mam całkiem sporo ubrań z działu męskiego i do tego nie zdarza mi się nosić sukienek ani makijażu, a niedawno usłyszałam, że "taka ze mnie kobietka". I to nie po raz pierwszy. Widać promieniuje ode mnie PRAWDZIWA KOBIECOŚĆTM :lol:

A tak poważnie, to przecież tomboj to kobieta, która ubiera się i zachowuje w sposób, który przez seksistów jest zarezerwowany dla płci męskiej. Czyli na przykład ważna jest dla niej wygoda, bo aktywnie spędza swoje dni i nie ma ciągot masochistycznych. Preferuje zawody i aktywności wymagające wysiłku fizycznego, tzw. umysłu ścisłego lub rywalizacji. Jest bardziej asertywna i mniej opiekuńcza niż przeciętna wśród kobiet (rzeczywista lub udawana ;)) i tak dalej. To, kto kogo uznaje za tomboja wynika często z tego, jakie dana osoba ma przekonania na temat płci. Jedni wierzą, że kobieta nie może kupić ubrania na dziale męskim, bo to znaczy, że ma problem z płcią. Inni wierzą, że kobieta nie powinna ubierać tombojowatych (często unisexowych i wzorowanych na męskich (trampki, spodnie, koszule, a nie sukienki, spódniczki, bluzeczki) ;)) ciuchów, bo to znaczy, że ma problem z płcią. Głupim seksistom zazwyczaj nie przychodzi do głowy, że kobieta może mieć problem z seksistowskimi wymogami stawianymi kobietom i w związku z tym pokazuje im środkowy wyprostowany palec. Poza tym, ludzie próbujący wpychać innych w stereotypy płciowe najczęściej mają problemy i kompleksy dotyczące własnej kobiecości lub męskości.
Ale oczywiście zawsze można grzecznie pognać po ubranie, które ludzie każą nosić. Po drodze warto też ogarnąć całą resztę: charakter, hobby, zawód, religię, płeć partnera. Bo zawsze się ktoś może przyczepić.

PS. Bardzo nie lubię określenia tomboj.
monia15
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 14:01

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: monia15 » 14 sie 2018, o 23:55

Tomboy to taka chlopieca dziewczyna (musi byc mloda, starsza to nie tomboy), raczej szczupla, w krotkich wloskach, ubrana nie mesko tylko chlopieco, troche po dziewczecemu slodka. Taka meska kobieta jak wy tu piszecie to nie tomboy tylko butch
Skaltonn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2016, o 15:10

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: Skaltonn » 15 sie 2018, o 00:03

Tomboy wydaje mi sie pasować do młodszych kobiet.Czasami pojecia tomboy, butch bywają mylnie interpretowane.
Ania
Awatar użytkownika
Prezeska
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 378
Rejestracja: 19 mar 2015, o 19:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: Prezeska » 15 sie 2018, o 00:13

Kurde ja ostatnio kupiłam kurtkę w Zarze na dziale męskim... Dziecięcym xD czy to mnie jednoznacznie określa? :D
Nuss96
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 01:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: Nuss96 » 15 sie 2018, o 00:17

Wróciłam do tamtej rozmowy i zobaczyłam, że jednak domówiłam sobie, że chodzi o tomboy'a. Tak naprawdę w rozmowie padło określenie, że "wyglądam męsko", więc przepraszam. A domówiłam sobie tomboy'a, bo tylko to określenie na kobietę męską, więc dzięki Wam mam okazję się dokształcić, za co Wam dziękuję :)
Julia_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 4 sie 2018, o 21:20

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: Julia_ » 15 sie 2018, o 01:25

tomboy = chłopczyca. Proste :D
livka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:51

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: livka77 » 15 sie 2018, o 08:26

Tomboy to zaprzeczenie kobiecości u kobiety.
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: mayawaska » 15 sie 2018, o 11:06

myślę, że można określić ten typ jako pewien rodzaj minimalistycznego wizerunku kobiety, stawiającego na surowy i wygodny styl, nieujawniający fizycznych atutów kobiety, pozbawiony wabików. "zaprzeczenie kobiecości" może być trafnym określeniem.
Przypomniała mi się pewna reklama :D
https://www.youtube.com/watch?v=r1vfGBNp_VY
atram_md
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 26 lip 2011, o 12:36

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: atram_md » 22 sie 2018, o 00:55

Tomboy nie znaczy butch. Oba okreslenia odnosza sie do bardziej meskiego stylu ubioru, fryzury i poczesci zachowania ale ale... Jest sporo roznych rodzajow Tomboyow. W karajach azjatyckich tomboy oznacza chlopczyce, wyglad mlodego przystojnego chlopca. Ubior zblizony do niegrzecznego nastalotka. Rzeczywiscie tam maskuja swoja kobiecosc, szczegolnie piersi. Stylizacja bardziej na gwiazdy K-Pop kultury, poniewaz taki jest tam kanon mieskiego "ciacha" (np. Tina Jittaleela, Lalana "Jeab" Kongtoranin). W Europie, USA natomiast tomboy juz bardziej przypomina wersje metro mezczyzny, nie koniecznie maskujacego swoja kobiecosc. Tomboyki z Europy i USA dziela sie przewaznie na dwa glowne nurty. Pierwszy stara sie laczyc eleganckie meskie stylizacje z kobiecymi dodatkami. Cenia sobie dobre kosmetyki, perfumy, zadbane fryzury i lekki makijaz. Natomiast drugi odpowiada wizerunkowi luzno ubranej, wysportowanej dziewczyny czesto z dlugimi wlosami, pomalowanymi paznokaciami i makijazem. Przez luzny styl rozumiem, czapki bejsbolowki, dluzsze koszulki, poszarpane spodnie (np. Ari Fizt, AmberCloset, Ruby Rose, Brittenelle Fredericks, Erika Linder,Cara Delevingne)

Tak czy owak chodzi o sposob bycia, mentalnosc i wyrazanie siebie.

https://www.youtube.com/watch?v=SMU1D6FtN-U
https://www.youtube.com/watch?v=LnIxKO2rzLk
https://www.youtube.com/watch?v=CcrNYLzdSCU
https://www.youtube.com/watch?v=zhoQwUINhTY
http://www.itomboys.com/category/us-uk-au-eu-tomboy
atram_md
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 26 lip 2011, o 12:36

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: atram_md » 22 sie 2018, o 01:06

acha i nie trzeba kupowac ubran na dziale meskim, ktore mozna nazwac typowymi dla tomboy :cool:
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: osiol » 22 sie 2018, o 12:04

monia15 pisze:
14 sie 2018, o 23:55
Tomboy to taka chlopieca dziewczyna (musi byc mloda, starsza to nie tomboy)
Mnie tylko interesuje jedna kwestia, w które urodziny tomboy przestaje być tomboyem i w kogo się wtedy zamienia?
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: AnnaArendt » 22 sie 2018, o 12:27

osiol pisze:
22 sie 2018, o 12:04
monia15 pisze:
14 sie 2018, o 23:55
Tomboy to taka chlopieca dziewczyna (musi byc mloda, starsza to nie tomboy)
Mnie tylko interesuje jedna kwestia, w które urodziny tomboy przestaje być tomboyem i w kogo się wtedy zamienia?
Po osiągnięciu magicznej 40stki zamienia się w demona... seksu ;)
monia15
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 14:01

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: monia15 » 22 sie 2018, o 20:06

Mniej wiecej wtedy jiedy boy zamienia sie w mena ;)
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: massgirlz » 23 sie 2018, o 11:17

Masakra, czy wy czytacie co piszecie?? Same wkładacie sie w schematy i jeszcze was to zachwyca. Tomboy to jest jakis podmuch przeszlosci kiedy ludzie nie wiedzieli co zrobic z kobieta w spodniach, nie wspominajac o lesbijce.
To ze pojecie stalo sie popularne nie oznacza ze wyraza jakas prawde o danej osobie, lub grupie lasek w dresach.....
KwiatPustyni30
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2016, o 23:51

Re: Kim właściwie jest tomboy?

Post autor: KwiatPustyni30 » 25 sie 2018, o 12:21

Z angielskiego Toy Boy ... chłopiec zabawka ... kobiety starsze określają młodego mężczyznę przy którym się zabawiają ( często to słyszę wśród starszych kobiet ) ... takie jest prawidłowe... więc możliwe ze wśród kobiet to jest o kobiecie która się zabawia innymi kobietami
ODPOWIEDZ