przestrzeń

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
carol56
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2018, o 21:03

przestrzeń

Post autor: carol56 » 28 sie 2018, o 20:50

Od jakiegoś czasu rozglądam się w naszym środowisku, szukam, sama nie wiem czego, ale szukam i nie porzucam nadziei. W trakcie moich poszukiwań dostrzegłam pewną kwestię. Właściwie, nie ma dla nas przestrzeni publicznej, przyjaznej, bezpiecznej, nam dedykowanej, gdzie można się spotkać, gdzie nie będziemy się czuć skrępowane czyimiś, pełnymi dezaprobaty, spojrzeniami, gdzie można napić się dobrej kawy, przeczytać świeżą prasę, gdzie można podyskutować, porozmawiać z ciekawymi ludźmi… takie trochę intelektualne miejsce, dla wymagających. Mam pomysł, żeby taką przestrzeń stworzyć, ale chciałabym od Was usłyszeć opinię na ten temat. Wiele z was krąży po świecie. Widziałyście niejedno. Napiszcie, proszę, jak miałoby wyglądać takie miejsce, co oferować, co by Was przyciągnęło. Bardzo liczę na Wasze wsparcie.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 731
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: przestrzeń

Post autor: acbc » 28 sie 2018, o 21:03

Ja bym chciała, żeby to było coś z ogródkiem, sofami, wygodnymi krzesłami, mnustwem zieleni. Niby z otwartą przestrzenja ale jednak pełna zakamarków. Taka niby knajpka ale dla wtajemniczonych :-P strasznie to pobierzne i sprzeczne miejscami ale diabeł twki właśnie w tym ;-)
PaniFejkowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 22 cze 2018, o 19:54

Re: przestrzeń

Post autor: PaniFejkowa » 28 sie 2018, o 21:58

Nigdy nie czułam się skrępowana pijąc kawę, jedząc coś, czytając w miejscu publiczym i to wszystko nawet w obecności partnerki. Bo czym miałabym być?
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: przestrzeń

Post autor: Gaik » 28 sie 2018, o 22:52

To jest sprawa, która powraca co jakiś czas w różnych miastach. Wiele homo i biseksualnych kobiet (zapewne nie tylko) wydaje się preferować miejsca, które nie są dyskotekami. Gdy jednak takie powstaje okazuje się, że wolą siedzieć w domu, gdzie też mają herbatę i prasę.
Kulturalne miejsce dla kobiet będzie zatem nierentowne, bo umówmy się - jak ktoś kupi już tą kawę, czy dwie i siedzi 5 godzin czytając lub grając w planszówki to nie zostawi tyle co osoba, która kupi w tym czasie 4 piwa. Trzeba zatem nadrobić jakimś jedzeniem. Uwzględniając przy tym, że lesbijki statystycznie mniej zarabiają.
Starsze wychodzą rzadziej lub w grupach znajomych z którymi można się spotkać gdziekolwiek. Młodsze, które mają więcej chęci (mniej oporów) na poznawanie obcych w mieście wolą ostatecznie wylądować w tej dyskotece, nawet gdy jej nie lubią, bo w klimacie alkoholowo-tańczącym prościej zagadać, stworzyć lub skorzystać z "sytuacji" poznania, niż wśród powściągliwie usadowionych wśród rozsianych stolików i zatopionych w lekturach.
Żeby jakoś wybrnąć z sytuacji można ryzykować stworzenie w takim miejscu innej wspólnej aktywności zamiast tańca. Tak by skłaniać ludzi do nawiązywania znajomości mimochodem np. przy wspólnym działaniu np. gry codziennie o konkretnych godzinach, debaty, filmy z dyskusjami, przygotowywanie akcji typu pakowanie paczek dla osób z wspieranej grupy typu dzieci, zwierzaki ze schroniska.
I jeszcze lepiej - mieć kilka, kilkanaście osób, które będą tam od początku przesiadywać i tworzyć klimat poznania, żeby mimo ukierunkowania na inne formy niż alkohol i taniec, osoby w mieście miały poczucie, że jak wpadną spontanicznie na sok i nie są super przebojowe to też może im się tam zdarzyć coś atrakcyjnego (np. pogawędka, rozrywka).
Na sam koniec i początek miejsce powinno być w dużym mieście by w ogóle nie świecić pustkami.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 731
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: przestrzeń

Post autor: acbc » 29 sie 2018, o 11:35

Gaik dobrze napisane. Osobiście jeśli znalazlabym się w miejscu świeżo otwartym i należała do gr jednych z pierwszych osób/klientów przebywających tam czulabym się przede wszystkim swobodnie. Czulabym się częścią czegoś większego. To by było ciekawe doświadczenie i na pewno przyprowadzila bym znajomych :-). Przy takiej pogodzie ogródek +piwko = wszystko ;-)
buba5
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2016, o 14:32

Re: przestrzeń

Post autor: buba5 » 30 wrz 2018, o 19:14

Pomysł dobry do zrealizowania pytanie tylko czy wypali. :?: Mam dużo znajomych z którymi się spotykam i takie miejsca z pewnością byłyby atrakcyjne na spotkania w szerszym gronie i sprzyjały by poznaniu kogoś w realu .W pewnym wieku jest to niestety coraz trudniejsze :cool: Szczególnie starsze kobiety mają opory a tak mogłyby spotkać się bez narażenia na dziwne komentarze. Cóż jak widzę nasze społeczeństwo jeszcze długo nie dorośnie-tolerancja dalej jest obcym słowem w tym kraju.
monia15
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 14:01

Re: przestrzeń

Post autor: monia15 » 30 wrz 2018, o 21:11

niewiem jakie miasto chodzi Tobie po glowie, ale w Krk jest takie miejsce i nikt do niego nie chodzi :( sami geje :(
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 731
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: przestrzeń

Post autor: acbc » 30 wrz 2018, o 21:19

Gdzie??
monia15
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 14:01

Re: przestrzeń

Post autor: monia15 » 1 paź 2018, o 22:09

acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 731
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: przestrzeń

Post autor: acbc » 2 paź 2018, o 14:59

Aa lindo... Hymmm dla mnie wielkie rozczarowanie. Byłam tam z koleżankami ale większość przebywających tam ludzi to geje. Poza jakoś klimat tamtego miejsca mnie nie porwał. Plus dla chłopaków za barem bo są w porządku :-)
Awatar użytkownika
Tonya
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2018, o 11:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: przestrzeń

Post autor: Tonya » 3 paź 2018, o 11:52

Nie wiem, gdzie zyjesz, ale u nas w trojmiescie sa regularnie spotkania osob bi, gay, les i trans i odbywaja sie w normalnych kawiarniach, pubach itd. I jakos nikt krzywo na to nie patrzy.
ODPOWIEDZ