Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: truestorytrue » 23 lip 2022, o 00:26

Minimum 3-4 z miejsca na raz 400setki ibuprofenu. Ketonal. Mogą być hormonalne jak lekarz nic innego nie wymyśli, a Ty chcesz sobie pobrać. Jeszcze robią okladziki z ciepłego, ale nie wiem, czy to komuś pomaga? Generalnie ból a ból, to inny ból.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Aerial » 4 sie 2022, o 18:24

No i jednak nie recepta, a badanie w kierunku trobmofilii, bo od antykoncepcji drętwiały mi nogi.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Aerial » 13 wrz 2022, o 01:53

Astaksantyna ma jakieś efrkty uboczne? Biorę i nie odczuwam. Nie wiem też, czy pomaga, bo mniej niż miesiąc.
Disanzhe
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2020, o 01:34

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Disanzhe » 14 wrz 2022, o 09:57

Oprócz termoforu i rumianku odkąd suplementuję magnez ból nie jest aż taki dokuczliwy.

Podobno warto też jeść marchew przez cały miesiąc bo zawarte w niej składniki redukują coś w organizmie, co wpływa na ból ale nie testowałam tego akurat :wink:
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Aerial » 23 wrz 2022, o 09:50

Ile magnezu suplementujesz? Ja mam suplement 48mg i od wielu lat go stosuję, w internecie piszą, że w przypadku dolegliwości bólowych trzeba brać 200mg w przypadku kobiet, a 400mg w przypadku mężczyzn (zakładam, że jakoś skorelowali to z wagą).
Milka112277
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2022, o 07:15

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Milka112277 » 21 paź 2022, o 07:37

termofor na brzuch
ciepła kąpiel
leżenie pod kocem - odpoczynek
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Aerial » 14 lis 2022, o 16:29

Nienawidzę mojej macicy za to, co mi robi :poop: Chyba ją przy najbliższej okazji wytnę. Próbuję cały czas nowych rzeczy i nic nie działa, dalej nie mogę się ruszyć z łóżka w czasie okresu i szlag mnie trafia, tydzień wyjęty z życia, przyprawia mnie to o depresję. Powiedzcie, kogo w estabishmencie medycznym mam ukatrupić za brak opcji dla osób, które nie mogą brać hormonów? Nie, nie mam endometriozy i szczerze mówiąc doszukiwanie się jej uważam za równie racjonalne jak udowadnianie, że nie mam zielonego ogona, bo nie należę do rasy reptilian.
Sympatyczna1974
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 304
Rejestracja: 8 lut 2022, o 08:03

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Sympatyczna1974 » 14 lis 2022, o 17:25

Aerial chcesz to napisze Ci na priv o moim nowym życiu … bez macicy bez krwi bez leków. Jestem syrenka ❤️Nie chce pisać ba forum bo to indywidualne sprawy i różne są opinie w tym temacie
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Aerial » 18 gru 2022, o 12:20

No dobra... udało się! <3 :mrgreen:

Sprawa jest skomplikowana.
1. Leki przeciwbólowe. Ginekolog zaleciła wzięcie więcej ibupromu, jak tylko pojawi się plamienie, ale zatrułam się nim, bo wzięłam podwójnie, choć bólu nie było. Ale ketonal działa wzięty w dużej dawce i z wyprzedzeniem.
2. Probiotyk złowiony przez ciotkę na zjeździe lekarskim - w Polsce takich nie ma. Zniknęły też bóle brzucha nie związane z miesiączką i pokarmowe.
3. Luteina, bo dostałam w końcu przeciągających się nie miesiączkowych krwawień, przepisana na zatrzymanie i regulację okresu.
Arona
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 7 paź 2022, o 16:13

Re: Bolesne miesiączkowanie - jak radzić?

Post autor: Arona » 18 gru 2022, o 12:30

Miałam bolesne i obfite miesiączki, do momentu, aż zaczęłam pić kapsułki z żelazem. Nie chcę tutaj reklamować konkretnego produktu, więc napiszę tylko, że opakowanie jest biało-czerwone :wink: Jest to żelazo nowej generacji.
Brałam te kapsułki codziennie przez 2 miesiące, a potem już tylko tuż przed i w trakcie okresu. Teraz już mam normalne krwawienie, jak za dawnych czasów. Prawdopodobnie po prostu miałam anemię, ale oczywiście to niekoniecznie musi być wyjaśnienie bolesnych miesiączek u wszystkich Forumowiczek.
ODPOWIEDZ