Hobby a praca

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Hobby a praca

Post autor: Elinor » 24 sty 2019, o 22:39

Czy w czasie wolnym lubicie wracać do tematów takich, jakimi zajmujecie się w pracy? Lub zajmujecie się podobnymi? Czy też szukacie zupełnego oderwania i czegoś przeciwnego? Ja mając dużo ścisłego myślenia na studiach, szukam czegoś zupełnie odmiennego, więc na na przykład granie w szachy i rzeczy techniczne nie mam sił ani chęci, a chcę czytać, słuchać muzyki, uprawiać sport, gotować i tym podobne. A jak jest z Wami?
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hobby a praca

Post autor: marinnaWR » 25 sty 2019, o 13:09

To co robię po pracy niewiele ma wspólnego z moją pracą, więc chyba tak jest, że potrzebuję odpocząć i wyżywam się w zupełnie innych tematach. Ale fajną mam pracę i generalnie ją lubię, więc lubię do niej nawiązywać choćby w rozmowach podczas spotkań rodzinnych czy towarzyskich.
Ważna jest chyba taka równowaga i poczucie spełnienia, np praca jak to praca-trochę poczucie obowiązku i odpowiedzialność a potem to już jak czuję i kocham i daje mi radość
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Hobby a praca

Post autor: abecaduo » 25 sty 2019, o 22:07

W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jest to zupełnie oderwane od mojej pracy, która wymaga czytania, móżdżenia, gadania, wpatrywania się w ekran.
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: Hobby a praca

Post autor: kokona » 25 sty 2019, o 23:59

Moja zona jest trenerem plywania, kocha wode. Zarazila mnie swoja miloscia do wody i sportow wodnych. Mamy kajak i SUP, planujemy kupic lódkę. Dla mnie wiec, hobby to totalnie odmienna sprawa od zawodowej aktywnosci. Dla mojej zony bardzo blisko praca i hobby.
She's not the chapter. She's all the story
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Hobby a praca

Post autor: Sad_Rabbit » 26 sty 2019, o 08:29

Kiedy moje hobby stalo sie moja praca, przewrotnie wszystko wyszlo tak, ze zmienilam prace na cos zupelnie mi odleglego, ale wszystkie 'znaki na niebie' wskazywaly, ze tak ma wlasnie byc, wiec poszlam za ciosem:> Teraz musze znalezc sobie hobby do pracy, bo czesto mam niewiele pracy w pracy, ale jestem pozytywnie nastawiona, bo licze, ze mimo wszystko nowe umiejetnosci przydadza mi sie pozniej.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: Hobby a praca

Post autor: mofo » 4 lut 2019, o 22:17

3 z 4 moich hobby stało się moją pracą (trzy dziedziny mocno powiązane z sobą) Teraz czas po pracy przeznaczam na to czwarte hobby - nauka gry na instrumentach i komponowanie muzyki. Pozostały czas poświęcam na to co jest moją pracą - warto rozwijać swoje umiejętności. W sumie to czasami zastanawiam się czy moge to nazwać pracą. W większości czasu idąc do pracy czuję się jakbym szła na ciekawe zajęcia/warsztaty pozalekcyjne :)
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
gutka_00
Posty: 9
Rejestracja: 5 lut 2019, o 14:03

Re: Hobby a praca

Post autor: gutka_00 » 5 lut 2019, o 14:19

Oj zdecydowanie po pracy skupiam się już na innych rzeczach. Lubię swoją pracę, ale zajmować się tym samym hobbystycznie bym nie potrafiła :) Zdecydowanie wolę poświęcić się zwierzakom i sztuce
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: Hobby a praca

Post autor: mofo » 5 lut 2019, o 19:08

gutka_00 pisze:
5 lut 2019, o 14:19
Oj zdecydowanie po pracy skupiam się już na innych rzeczach. Lubię swoją pracę, ale zajmować się tym samym hobbystycznie bym nie potrafiła :) Zdecydowanie wolę poświęcić się zwierzakom i sztuce
Jak człowiek pracuje w sztuce to chyba za bardzo wciąga;)
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: Hobby a praca

Post autor: biglove90 » 5 lut 2019, o 20:33

Omijam tematy o pracy czy związany z moją pracą.
gutka_00
Posty: 9
Rejestracja: 5 lut 2019, o 14:03

Re: Hobby a praca

Post autor: gutka_00 » 7 lut 2019, o 15:05

mofo pisze:
5 lut 2019, o 19:08
gutka_00 pisze:
5 lut 2019, o 14:19
Oj zdecydowanie po pracy skupiam się już na innych rzeczach. Lubię swoją pracę, ale zajmować się tym samym hobbystycznie bym nie potrafiła :) Zdecydowanie wolę poświęcić się zwierzakom i sztuce
Jak człowiek pracuje w sztuce to chyba za bardzo wciąga;)
Możesz mieć rację :) sztuka potrafi wciągnąć, czasem się łapię na tym, że się czymś zajmę wieczorem, a potem odkrywam, że juz po północy... a rano do pracy :mrgreen: No cóż, takie życie :D
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:43

Re: Hobby a praca

Post autor: Juni » 12 lut 2019, o 19:49

Ja mam pracę która wymaga tak różnych kompetencji i zainteresowania wieloma tematami, że mogę jednak to tak okreslic że praca to moje hobby i duży wycinek zycia
Awatar użytkownika
Alita
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2019, o 09:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hobby a praca

Post autor: Alita » 20 lut 2019, o 09:49

Rzeczy z pracy bardzo często przydają mi sie także w moim hobby, wiec to w pewnym sensie naczynia połaczone.
Awatar użytkownika
Hanni-Bunny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2019, o 15:17

Re: Hobby a praca

Post autor: Hanni-Bunny » 21 lut 2019, o 15:41

jako hobby? uwielbiam robić foto i w sumie jestem po jakimś wykształceniu w tym kierunku (plastyk), do tego malarstwo. w tym momencie myślę też o pójściu na filmówkę, bo ludzie się rozwijać tak z pasji a nie z przymusu ;p a co do pracy? no cóż.. jak wpadnie zlecenie w malarstwie, rysunku czy foto to robie ;p
Można? MOŻNA!
Awatar użytkownika
czarnenabialym
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 02:33

Re: Hobby a praca

Post autor: czarnenabialym » 2 mar 2019, o 10:10

Ja spełniam jedno moje hobby w pracy a więc czerpię z tego dużą radość i wracam jak najbardziej do tego w czasie wolnym ale to także dlatego, że to dość przyjemny temat :)
Z drugiej zaś strony mam hobby zupełnie nie związane z pracą i takie, które w jakiś sposób się łączą z nią i z tego powodu stały się częścią mojego życia. Najwazniejsze dla mnie jest by znaleźć balans pomiędzy wszystkim.
Ty jesteś reżyserem swojego życia.
Napisz swój własny scenariusz.
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Hobby a praca

Post autor: AnnaArendt » 3 mar 2019, o 01:06

Dziekuje :) właśnie mi uswiadomilyscie ze zamieniłam hobby w pracę ;)
Awatar użytkownika
Cori
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 11:43

Re: Hobby a praca

Post autor: Cori » 4 kwie 2019, o 11:57

Od zawsze szlam w edukacji w takim kierunku, aby dokształcać sie w czyms co bylo moim konikiem i zainteresowaniem, wiec to sie na szczescie przelozylo tez na pracę.
OnaOna79
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2019, o 23:17

Re: Hobby a praca

Post autor: OnaOna79 » 6 kwie 2019, o 23:51

AnnaArendt pisze:
3 mar 2019, o 01:06
Dziekuje :) właśnie mi uswiadomilyscie ze zamieniłam hobby w pracę ;)
Wygląda na to że mam tak samo.
ODPOWIEDZ