Jak sobie radzić w nowym miejscu,mieście ??

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Nieznajoma1915
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2018, o 20:26

Jak sobie radzić w nowym miejscu,mieście ??

Post autor: Nieznajoma1915 » 11 lut 2019, o 22:47

Cześć dziewczyny. :)
W końcu odważyłam się tu wejść i napisać. Mam nadzieję ,że chociaż odrobinę mi to pomoże.
Przechodząc do rzeczy..
Jak poradzić sobie z tym,że jest się samym w nowym mieście,miejscu,bez znajomych ??

Aby lepiej zrozumieć moją sytuację napiszę parę słów na swój temat. :)
Jestem osobą dość nieśmiałą,która zbytnio nie ufa ludziom ,gdyż za bardzo mnie zranili i wykorzystali.
Nie lubię imprez, wolę domówki lub miejsca,gdzie nie jest zbyt tłoczno.
Praca w zawodzie wiązała się z wyprowadzką z domu rodzinnego,ale też w połowie przeprowadziłam się ze względu na dziewczynę,bo się zakochałam,ale jak to w życiu bywa już z Nią nie jestem.
Mam 23 lata, odcięłam się od rodziców ,którzy mnie kontrolowali,gdy dowiedzieli się,że spotykam się z dziewczyną..
Nie mam zielonego pojęcia jak poradzić sobie w nowym miejscu,jak poznawać ludzi nie chodząc na imprezy..
Możecie mi coś doradzić ?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i dziękuję,że dotrwałyście do końca czytając to.
eM :)
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:43

Re: Jak sobie radzić w nowym miejscu,mieście ??

Post autor: Juni » 12 lut 2019, o 19:47

Ja nie wiem jak mają inni ale mi najlepiej wychodzi nawiązywanie znajomości w "naturalnych okolicznościach" czyli poprzez spotkanie ich tam gdzie znajduje się nie przez przypadek. Imprezy były dla mnie zawsze kiepskim źródłem znajomości. Wolę poznawać ludzi w pracy, na kursach, zajęciach które są bliskie moim zainteresowaniom. To jakaś trochę odsiana grupa ludzi z którymi teoretycznie mam większe szanse znaleźć wspolny język. Czasem ludzi spotykam przypadkowo i to też fajne.

Wiele razy w życiu się przeprowadzalam ale w moim świecie lepiej sprawdza się taki model nawiązywania relacji niż imprezy
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Jak sobie radzić w nowym miejscu,mieście ??

Post autor: reader » 13 lut 2019, o 14:55

Po pierwsze, to nie ma powodu, żebyś zrywała znajomości z poprzedniego miejsca zamieszkania. Masz internet, telefon, autobusy, pociągi. Dlaczego przeprowadzka miałaby oznaczać zerwanie kontaktów. A jeśli nie masz znajomych w starym miejscu zamieszkania, to nie przeprowadzka jest problemem.
A jak poznać ludzi? Nie na imprezach. Na imprezy to się chodzi do znajomych albo ze znajomymi. Jak się ich już ma.
Poznawanie nowych osób, jeśli jest się nieśmiałym wymaga cierpliwości. Zazwyczaj po prostu ludzie kumplują się z kimś, kogo znajdują wokół siebie. Praca, studia, hobby - czyli to co sama robisz regularnie. Wszelkie zajęcia hobbystyczne są dobrym sposobem, tylko trzeba naprawdę lubić co się robi i pochodzić gdzieś dłużej. Na przykład na zajęciach sportowych jest tak, że przez pierwsze parę miesięcy ludzie odpadają i dopiero potem ci co zostają jakoś się ze sobą zaczynają kumplować i spotykać poza treningami. I to niekoniecznie każdy z każdym. Ale czasami nawet wspólne organizowanie dojazdów może dać możliwość pogadania poza treningiem.
Jeśli zależy ci konkretnie na kobietach homo i bi, to szukaj przez ogłoszenia. Tylko bądź szczera odnośnie tego, czego szukasz, a czego nie szukasz i nastaw się na to, że jakaś część nie będzie do końca szczera w tym względzie. Możesz poszukać kobiet do wspólnego zajmowania się czymś konkretnym: bieganie, chodzenie po górach, siłownia. Co tam lubisz.
marylkaa
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2019, o 09:17

Re: Jak sobie radzić w nowym miejscu,mieście ??

Post autor: marylkaa » 21 lut 2019, o 09:27

Zacznij od ludzi z pracy, może ktoś będzie chętny na jakieś wspólne wyjść wyjście :)
Poza tym dobrą opcją są grupy zainteresowania na fejsie, ludzie tam często szukają towarzystwa do wyjścia na koncert/uprawiania sportu/grania w planszówki itp. Tylko trzeba pokonać nieśmiałość i wyjść do ludzi, bo samo się nie zrobi.
ODPOWIEDZ