Jak myślicie, z czego wynika taki brak “reprezentacji” w polskim show-biznesie?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
iksde
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2020, o 16:32

Jak myślicie, z czego wynika taki brak “reprezentacji” w polskim show-biznesie?

Post autor: iksde » 19 lut 2020, o 22:59

Cześć. Od dłuższego czasu mieszkam w Irlandii i zaczela mnie zastanawiać pewna sprawa dotyczaca polskiego show-biznesu. Absolutny brak wyoutowanych kobiet.
Gdy byłam młodsza czułam, że wśród osob znanych nie ma nikogo z kim moglabym sie utożsamiać, pomyśleć, że może nie jestem dziwadłem, skoro oni tez tacy sa :poop:
Potem okazalo sie ze tak popularna w czasach mojego liceum K.Stew jest branzowa :roll:
Jesli chodzi o zagraniczne gwiazdy to przez ostatnie 10-15 lat WIELE wyszło z szafy. A w naszym rodzimym show-biznesie kompletne zero jesli chodzi o panie. No oprócz Dody w sumie, ale nie wiem co o tym myśleć :shock:
Przecież to statystycznie niemożliwe, żeby wszystkie były hetero, a więc obawa przed nietolerancja musi byc ogromna, skoro ani jedna nie zdecydowała się na coming out...
Ja rozumiem, że Polska to nie UK, czy USA czy nawet Irlandia ale... ani jedna?
Doda w sumie wyskoczyla z tymi deklaracjami i nic zlego sie nie przydazylo, ale z drugiej strony jest specyficzna...
Może mnie jakieś plotki ominęły i coś się jednak zmieniło w tej kwestii?
iksde
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2020, o 16:32

Re: Jak myślicie, z czego wynika taki brak “reprezentacji” w polskim show-biznesie?

Post autor: iksde » 19 lut 2020, o 23:20

Chyba nie od dawna wiadomo, że jeśli chodzi o młodych celebrytów zagranicznych to tak - prawda, wychodzą z szafy, ale prawie nigdy jako stricte homo. Natomiast te prawdziwe, bardziej „wiekowe” gwiazdy, które są z branży - pozostają w ukryciu. W większości, bo nie można generalizować (Jodie Foster np. wyszła z szafy, ale co do niej to wszyscy i tak wiedzieli).
Kolejną sprawą jest, że o ile w muzyce orientacja często nie ma aż takiego znaczenia, to nagle jeśli chodzi o aktorstwo, staje się sprawą nie do przeskoczenia (mówię o Hollywood).
Więc co w takiej Polsce...
Chociaż to prawda, dziwne, że ani jedna kobieta nie jest wyoutowana. Mam swoje typy, osoby, na które wyje mi gaydar :twisted:
Wątpię jednak, że w najbliższym czasie usłyszymy jakieś rewelacje.
missmoody
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 101
Rejestracja: 24 paź 2019, o 22:03

Re: Jak myślicie, z czego wynika taki brak “reprezentacji” w polskim show-biznesie?

Post autor: missmoody » 25 lut 2020, o 18:43

iksde pisze:
19 lut 2020, o 23:20
Chyba nie od dawna wiadomo, że jeśli chodzi o młodych celebrytów zagranicznych to tak - prawda, wychodzą z szafy, ale prawie nigdy jako stricte homo. Natomiast te prawdziwe, bardziej „wiekowe” gwiazdy, które są z branży - pozostają w ukryciu. W większości, bo nie można generalizować (Jodie Foster np. wyszła z szafy, ale co do niej to wszyscy i tak wiedzieli).
Kolejną sprawą jest, że o ile w muzyce orientacja często nie ma aż takiego znaczenia, to nagle jeśli chodzi o aktorstwo, staje się sprawą nie do przeskoczenia (mówię o Hollywood).
Więc co w takiej Polsce...
Chociaż to prawda, dziwne, że ani jedna kobieta nie jest wyoutowana. Mam swoje typy, osoby, na które wyje mi gaydar :twisted:
Wątpię jednak, że w najbliższym czasie usłyszymy jakieś rewelacje.

a jakie to typy, a raczej "typiary"? :D
...rappelle-moi le jour et l'année...
nikimja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 13 lis 2013, o 12:54
Lokalizacja: Poznan

Re: Jak myślicie, z czego wynika taki brak “reprezentacji” w polskim show-biznesie?

Post autor: nikimja » 27 lut 2020, o 21:12

Chylińska gdzieś ostatnio przebaknela "dziewczyny też lubię", ale nie pamiętam przy jakiej okazji.
Alex912
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 16 lut 2020, o 21:51

Re: Jak myślicie, z czego wynika taki brak “reprezentacji” w polskim show-biznesie?

Post autor: Alex912 » 6 kwie 2020, o 14:47

iksde pisze:
19 lut 2020, o 22:59
Cześć. Od dłuższego czasu mieszkam w Irlandii i zaczela mnie zastanawiać pewna sprawa dotyczaca polskiego show-biznesu. Absolutny brak wyoutowanych kobiet.
Gdy byłam młodsza czułam, że wśród osob znanych nie ma nikogo z kim moglabym sie utożsamiać, pomyśleć, że może nie jestem dziwadłem, skoro oni tez tacy sa :poop:
Potem okazalo sie ze tak popularna w czasach mojego liceum K.Stew jest branzowa :roll:
Jesli chodzi o zagraniczne gwiazdy to przez ostatnie 10-15 lat WIELE wyszło z szafy. A w naszym rodzimym show-biznesie kompletne zero jesli chodzi o panie. No oprócz Dody w sumie, ale nie wiem co o tym myśleć :shock:
Przecież to statystycznie niemożliwe, żeby wszystkie były hetero, a więc obawa przed nietolerancja musi byc ogromna, skoro ani jedna nie zdecydowała się na coming out...
Ja rozumiem, że Polska to nie UK, czy USA czy nawet Irlandia ale... ani jedna?
Doda w sumie wyskoczyla z tymi deklaracjami i nic zlego sie nie przydazylo, ale z drugiej strony jest specyficzna...
Może mnie jakieś plotki ominęły i coś się jednak zmieniło w tej kwestii?
Tez sie nad tym zastanawialam. Jest duzo kobiet homoseksualnych w polskim show biznesie ale nie mowia o tym. U nas w Polsce lepiej przemilczec niz powiedziec za duzo i potem sprowadzic na siebie nienawisc. Chyba jedyna wyoutowana jaka znam to Olga Chajdys i Katarzyna Adamik- para. Bardzo ciekawe kobiety, dzieki Bogu przyznaja sie do swojej orientacji.
basick
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2020, o 20:13

Re: Jak myślicie, z czego wynika taki brak “reprezentacji” w polskim show-biznesie?

Post autor: basick » 12 maja 2020, o 23:15

nikimja pisze:
27 lut 2020, o 21:12
Chylińska gdzieś ostatnio przebaknela "dziewczyny też lubię", ale nie pamiętam przy jakiej okazji.
Aaaa wiem, ktos na twitterze pisał o tym. Gadała z tym jurorem z Mam talent że nie przeszkadza jej jak facet ma gruby brzuch, bo po prostu lubi facetów i potem dodała, ze kobiety też lubi (tak mimo woli to powiedziała), a potem glosno ze 'po prostu lubi ludzi'. Nie wiem po co to było, ale była to rozmowa miedzy nimi podczas przerwy najwyraźniej :?
Też innym razem jak z nim rozmawiala powiedziała coś takiego, ze musi zrobic taki 'coming out' (uzyła tego sformulowania) i chodzilo o to, ze była jego fanką w mlodosci i ze to zaszczyt zrobic mu herbate :? :? :?
Także nie wiem o co chodzi z nią, ale moze ma bliska kolezanke z branży? nie wiem, z tym mi sie takie zachowanie kojarzy, nie pytajcie czemu :shock:

Gdzieś na tym forum czytałam kiedyś, ze ponoć Kayah jest bi. Ale nie wiem na jakiej podstawie to stwierdzenie ale XD
basick
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2020, o 20:13

Re: Jak myślicie, z czego wynika taki brak “reprezentacji” w polskim show-biznesie?

Post autor: basick » 16 maja 2020, o 02:32

Ja tam myślę, że Chyla jest bi czy coś w tym rodzaju. I szczerze nawet się z tym nie kryje jakoś. Tylko po co jej wchodzić w życie, kto wie jak słuchać, ten wie :wink:

Pamiętacie jak Monika Miller tak zwyczajnie wspomniała, że jest bi? A ludzie mieli problem. Młoda dziewczyna, wiadomo, że ma inne spojrzenie na świat... i ten niezręczny wywiad dla onetu, gdzie Kuźniar nie mógł pojąć, ze jej orientacja to nie jest dla niej sekret, skandal czy coś dzinwego...ech. Tzn. wiadomo lepsze to niż nietolerancja.
ODPOWIEDZ