Reakcje ludzi

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Xxxx2
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:43

Reakcje ludzi

Post autor: Xxxx2 » 24 lut 2020, o 20:28

Cześć. Z racji, ze calkiem niedawno zaczelam swój pierwszy związek z kobietą to mam obawy przed reakcjami ludzi w miejscach publicznych. Będąc cale zycie w zwiazkach z mezczyznami nie krylam sie ze swoim uczuciem publicznie i w tym zwiazku rowniez nie chce tego robić, ale nie wiem jak inni reagują. Duzo sie slyszy o tzw hejcie w stosunku do homoseksualistow, ale czy naprawdę jest go az tak duzo wobec dwoch kobiet?
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Reakcje ludzi

Post autor: Zaufacodnowa » 24 lut 2020, o 20:40

Ja wychodzę z założenia co moje to moje i nie muszę swojego uczucia manifestowac na ulicy. A Ty spróbuj to się przekonasz :)
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
Xxxx2
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:43

Re: Reakcje ludzi

Post autor: Xxxx2 » 24 lut 2020, o 20:43

Zaufacodnowa pisze:
24 lut 2020, o 20:40
Ja wychodzę z założenia co moje to moje i nie muszę swojego uczucia manifestowac na ulicy. A Ty spróbuj to się przekonasz :)
Nie chodzi o manifestowanie, a raczej o drobne gesty ktore dla innych moglyby byc "niesmaczne" i prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Reakcje ludzi

Post autor: Zaufacodnowa » 24 lut 2020, o 20:45

Xxxx2 pisze:
24 lut 2020, o 20:43
Zaufacodnowa pisze:
24 lut 2020, o 20:40
Ja wychodzę z założenia co moje to moje i nie muszę swojego uczucia manifestowac na ulicy. A Ty spróbuj to się przekonasz :)
Nie chodzi o manifestowanie, a raczej o drobne gesty ktore dla innych moglyby byc "niesmaczne" i prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.
Czyli co to za gesty? Całowanie, dotyk, przytulenie, nazwanie kogoś skarbem?
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
Xxxx2
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:43

Re: Reakcje ludzi

Post autor: Xxxx2 » 24 lut 2020, o 20:54

Zaufacodnowa pisze:
24 lut 2020, o 20:45
Xxxx2 pisze:
24 lut 2020, o 20:43
Zaufacodnowa pisze:
24 lut 2020, o 20:40
Ja wychodzę z założenia co moje to moje i nie muszę swojego uczucia manifestowac na ulicy. A Ty spróbuj to się przekonasz :)
Nie chodzi o manifestowanie, a raczej o drobne gesty ktore dla innych moglyby byc "niesmaczne" i prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.
Czyli co to za gesty? Całowanie, dotyk, przytulenie, nazwanie kogoś skarbem?
Przykladowo tak. Nie chodzi o zaden nachalny gest. Albo złapanie za rękę np podczas spaceru. Obie mieszkamy w jednym z wiekszych miast w Polsce i im wiecej ludzi to mam wrazenie ze tym bardziej bedziemy narazone na ten "hejt".
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Reakcje ludzi

Post autor: Akwa35 » 24 lut 2020, o 21:45

Weź daj prostemu człowiekowi przykład.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Reakcje ludzi

Post autor: gimmeeverything » 24 lut 2020, o 23:33

nic mi nie wiadomo o żadnym homo hejcie, albo go po prostu nie zauważam (bardziej zauważalne zainteresowanie wzbudza moja rockowa stylówa czy dziary, niż to, że idę z dziewczyną za rękę); zawsze zachowujemy się zwyczajnie i naturalnie będąc zajęte przede wszystkim sobą i/lub tym, co akurat robimy, a nie skupianiem się na reakcjach ludzi; oczywiście trudno zaprzeczyć, że inność drażni jednakowość, więc bez względu na to, czy masz niebieskie włosy, kolczyka w nosie, pięcioraczki w wózku, protezę w nodze, czy platynę w portfelu - zawsze może się znaleźć jakiś dupek, który zechce obwieścić światu, jak bardzo mu z tym nie po drodze - ale im mniej się spinasz i wkręcasz we własną odmienność, tym hejterów jakby mniej, a i radocha z hejtu słabsza.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Reakcje ludzi

Post autor: jasandra » 25 lut 2020, o 00:53

Z jednej strony, dla mężczyzn chodzenie za rękę jest naprawdę niebezpieczne (choćby dziś czy wczoraj doszło do pobicia dwóch chłopaków na Nadodrzu we Wrocławiu przy całkowicie biednej reakcji policjantów - w końcu nie ich rewir) - więc potencjalne umniejszanie tego zagrożenia uważam za skandal - ale jako kobieta możesz czuć się stosunkowo bezpieczna z inną kobietą. Sama chodziłam po mieście z dziewczyną/ami za rękę, widuję też takie pary dość regularnie, nie budzą większego zainteresowania. W najgorszym razie możecie liczyć się z jakimś gwizdem w waszą stronę czy niewybrednym komentarzem, ale równie dobrze kobieta może go "zarobić", idąc sama albo mając zbyt kolorowe włosy czy stylówę, która komuś nie podpasuje. W dużym mieście bym się jednak nie obawiała. O ile nie idziecie głęboko "w ślinę", to nie widzę nic złego ani w pocałunku, ani w objęciu, ani w ukazaniu czułości, ani w jednoznacznych określeniach wobec ukochanej/partnerki. Nie macie się czego bać.
Xxxx2
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:43

Re: Reakcje ludzi

Post autor: Xxxx2 » 25 lut 2020, o 20:20

Okej, dzięki za odpowiedzi, pomimo ze to i tak nie zmniejsza moich obaw. Trzeba bedzie faktycznie po prostu spróbować.
kubasiowa
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2017, o 19:50

Re: Reakcje ludzi

Post autor: kubasiowa » 25 lut 2020, o 23:03

Ja nie mam problemów z okazywaniem uczuć mojej dziewczynie – robimy to jak wszystkie świeże związki, bo niby dlaczego miałybyśmy tego nie robić? :) Trzymanie sie za ręce, przytulanie czy pocałunki są naturalne i nie robimy z tego wielkiego halo. Zdarzyło nam się natomiast, że w pubie chcieli się dosiadać do nas jacyś napaleni kolesie – widać dwie całujące się dziewczyny to jakieś spełnienie ich erotycznych fantazji. Na szczęście nie było jednak problemu z ich spławieniem. ;)
Echolokacja
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 27 cze 2015, o 21:23

Re: Reakcje ludzi

Post autor: Echolokacja » 26 lut 2020, o 12:15

Z moją partnerką chodzimy za rękę praktycznie cały czas, kiedy jesteśmy razem. Nie są nam obce delikatne, czułe gesty - pocałunek w czoło albo w usta, odgarnięcie kosmyka włosów, głaskanie po policzku, przytulanie. Ona bardzo lubi na przykład dotykać mnie po karku, kiedy robimy zakupy, a ja prowadzę sklepowy wózek. Ja lubię głaskać ją po plecach.
Mieszkamy co prawda w jednym z największych miast w Polsce, więc łatwiej zachować anonimowość i wtopić się w tłum, ale... Tak naprawdę zauważyłam, że zazwyczaj ludzie mają cię absolutnie w tyłku i nawet nie zwracają na ciebie uwagi. No, chyba że ostentacyjnie "liżesz się" publicznie (takie zachowanie u hetero drażni). W każdym razie ja żadnych obaw nie mam.
markaro69
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:10

Re: Reakcje ludzi

Post autor: markaro69 » 26 lut 2020, o 23:56

Próbuj małymi krokami, aby czuć się publicznie co raz pewniej, a potem miej wszystkich koło nosa. Wiem po sobie, kiedy byłam na kawowej randce (pierwsze randkowanie w życiu z kobietą) z nowo poznaną dziewczyną i chciałam zagrać dotykiem, to miałam ogromne obawy. Z jednej strony pragnęłam jej dotknąć, ująć jej rękę nad stołem i po prostu sobie ją potrzymać, ale przy stoliku obok siedziała rodzinka z dzieciakami, a z drugiej strony jakichś dwóch facetów. I nie zrobiłam tego ze strachu. Ale już przy następnym spotkaniu, kiedy stałyśmy na przystanku, już miałam to gdzieś, że stoją obok jakieś randomy, bo chciałam ją pocałować i to było najważniejsze.
annak
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 18 sie 2013, o 13:11

Re: Reakcje ludzi

Post autor: annak » 2 mar 2020, o 21:41

Ja się nie spotkałam z negatywnym odbiorem. Zawsze trzymamy się żoną za ręce czasem buziaki. Lubimy czułostki wiec ciężko się na obyć i nigdy nie było publicznego linczu. Ale.. No własnie. mieszkamy w dużym mieście na zachodzie Polski. Nie wiem jak ludzie zareagowaliby w mniejszym np dajmy na to na Podkarpaciu w strefie wolnej od LGBT...
ODPOWIEDZ