Poznałyście taką osobę?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
beautiful_world
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2014, o 15:48

Poznałyście taką osobę?

Post autor: beautiful_world » 25 maja 2020, o 20:16

Hej,
wybaczcie, nie wiedziałam w którym dziale umieścić ten post.
Chciałam zapytać co myślicie o tym: Jak Zdemaskowac Manipulatora i Chronic Sie Przed Toksycznymi Ludzmi -youtube.
I czy poznałyście taką osobę?
Ja po dłuższym czasie zaczęłam dostrzegać, jak "moja ukochana" mną manipuluje, jak dozuje moje uczucia... Zauważyłam, że dba tylko o siebie, o swoje dobre samopoczucie, a moje uczucia traktuje jak sposób na poprawienie sobie dnia, podbudowanie ego. Na szczęście zobaczyłam to w porę. Jestem ciekawa waszych doświadczeń. Czy poznałyście kobietę/dziewczynę, która igrała z waszymi uczuciami, która manipulowała wami na różnych płaszczyznach? Jeśli tak, jestem ciekawa w jaki sposób to dostrzegłyście, czy ktoś ze znajomych otworzył wam oczy, rodzina?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: ImaSumak » 25 maja 2020, o 21:10

Jeżeli ktoś w swoich życiowych osiągnięciach na pierwszym miejscu wpisuje, że:
"W ciągu 4 miesięcy schudłam 15 kg"
i w związku z tym postanowił nauczać o świecie i życiu, to ja nie mam więcej pytań. :D

Ponadto ja ćwiczę codziennie, wiec takie 4 x w tygodniu nie jest w stanie mi zaimponować.

No ale tu jednak chyba o reklamę chodzi, wiec sorka. :ziewam:
Lubię kiedy kobieta...
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: spacerowiczka9 » 25 maja 2020, o 21:39

beautiful_world pisze:
25 maja 2020, o 20:16
Hej,
wybaczcie, nie wiedziałam w którym dziale umieścić ten post.
Chciałam zapytać co myślicie o tym:Jak Zdemaskowac Manipulatora i Chronic Sie Przed Toksycznymi Ludzmi -youtube I czy poznałyście taką osobę?
Ja po dłuższym czasie zaczęłam dostrzegać, jak "moja ukochana" mną manipuluje, jak dozuje moje uczucia... Zauważyłam, że dba tylko o siebie, o swoje dobre samopoczucie, a moje uczucia traktuje jak sposób na poprawienie sobie dnia, podbudowanie ego. Na szczęście zobaczyłam to w porę. Jestem ciekawa waszych doświadczeń. Czy poznałyście kobietę/dziewczynę, która igrała z waszymi uczuciami, która manipulowała wami na różnych płaszczyznach? Jeśli tak, jestem ciekawa w jaki sposób to dostrzegłyście, czy ktoś ze znajomych otworzył wam oczy, rodzina?
Chyba nie musi być tak, że jakaś osoba stosuje wszystkie te zachowania, na przykład wcale nie jest oczywiste, że manipulująca osoba będzie ciągle wymieniała znajomych albo będzie kłamała w każdej sprawie. Może być tak, że manipuluje tylko w pewnych okolicznościach, na przykład właśnie w związku, tak jak było u Ciebie, a na zewnątrz czy w pracy jest gotowa funkcjonować normalnie. Ale dużo uwag z nagrania wydaje mi się trafne, na przykład żeby zawsze mieć zaufanie do samopoczucia - zapytać siebie czy w relacji z tą osobą czujemy się samotne, albo żeby patrzeć na to, co dana osoba robi a nie tylko słuchać deklaracji uczuć.
agnieszka007
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2019, o 17:22

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: agnieszka007 » 25 maja 2020, o 22:36

Co to znaczy, że ktoś "dozowal uczucia"?
Wzbranialabym sie przed nazwaniem kogos manipulator em, winy szukalabym w sobie 😒 Nie pielegnuj w sobie nienawiści lub żalu do innych, bo sama sobie wyrzadzasz krzywdę 😉
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: Zaufacodnowa » 25 maja 2020, o 23:43

beautiful_world pisze:
25 maja 2020, o 20:16
Hej,
wybaczcie, nie wiedziałam w którym dziale umieścić ten post.
Chciałam zapytać co myślicie o tym: Jak Zdemaskowac Manipulatora i Chronic Sie Przed Toksycznymi Ludzmi -youtube I czy poznałyście taką osobę?
Ja po dłuższym czasie zaczęłam dostrzegać, jak "moja ukochana" mną manipuluje, jak dozuje moje uczucia... Zauważyłam, że dba tylko o siebie, o swoje dobre samopoczucie, a moje uczucia traktuje jak sposób na poprawienie sobie dnia, podbudowanie ego. Na szczęście zobaczyłam to w porę. Jestem ciekawa waszych doświadczeń. Czy poznałyście kobietę/dziewczynę, która igrała z waszymi uczuciami, która manipulowała wami na różnych płaszczyznach? Jeśli tak, jestem ciekawa w jaki sposób to dostrzegłyście, czy ktoś ze znajomych otworzył wam oczy, rodzina?
Przewinął mi się ten filmik całkiem niedawno. Filmik jak filmik. Cała masa jest tego. Czy spotkałam? Zdecydowanie tak. Kto mi otworzył oczy?Ona sama. Mówiąc, że mnie brała, bo byłam na wyciągnięcie ręki.

Natomiast co do terminu "dozowania uczyć" jestem ciekawa co to oznacza według Ciebie. Dlatego, że mam pojęcie o systemach dozowania w przetwórstwie tworzysz sztucznych, ale uczuć? 🤔
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
331017
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 94
Rejestracja: 16 maja 2020, o 16:16

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: 331017 » 26 maja 2020, o 09:53

Nie wiem jak w przypadku innych Dziewczyn ale mój toksyczny związek wpłynął na każdą sfera mojego życia.
Psychiczną,duchową, materialną i na fizyczną był to proces ciągły. Mój problem polegał na tym że zbyt mocno kochałam (wrażliwie,emocjonalnie ponad wszystko tak na zawsze, i bezgranicznie ) i niektóre sygnały były dla mnie nie zrozumiałe tym bardziej że wcześniej nie miałam z taką miłością do czynienia. W moim przypadku miała ona miejsce w czasie w którym byłam już bardzo świadoma swoich uczuć i podejmowałam w życiu ważne decyzje z którymi do dzisiaj się borykam.
Problem polega w tym że My nie jesteśmy w stanie wychwycić że są nieszczeży względem Nas. I tu wydaje mi się polega najistotniejszy problem bo potrafią w każdej chwili nas urobić po przez wpływanie emocjonalne które ma na celu realizację swojego planu . A ja zawsze sądziłam że jestem taką spostrzegawczą i inteligentną Kobietką a tu taki peszek. 😂😂😂😂
Ja osobiście nawet potrafiłam się obwiniać za spowodowanie kłótni przez moją partnerkę co spowodowało że w konsekwencji to ja przepraszałam bo przecież to Ja byłam winna temu 🙄🙄🙄 i tu jest psychiczne sterowanie które ma na celu zmniejszyć nasze poczucie WŁASNEJ WARTOŚCI co czyni z nas bardziej podatniejszymi na dalsze manipulacje... Odwrócenie się od wszystkich (bliskich, przyjaciół) bo względem spostrzeżeń mojej byłej partnerki mogli wiele złego wnieść w nasz związek i tak dalej .... Oczywiście nadrobiłam z nawiązką po rozstaniu te braki 😂😂😂😂😂💪💪💪
Prawda jest taka że każda z Nas jest w pewien sposób manipulatorką bo zawsze będziemy chciały wpłynąć na decyzję Partnerki tylko różnica jest taka że My się kierujemy naszym wspólnym dobrem a w przypadku manipulacji o jakiej mowa to tylko cele które manipulator sobie przyjął są dla niego najważniejsze.
W moim przypadku w późniejszym czasie za każdym razem przebywając przy Partnerce traciłam bardzo dużo energii wewnętrznej do życia, nie do końca wiem jak mam to Wam przedstawić bo to jest wewnętrzny stan ale to tak jak w przypadku "wampirów energetycznych" gdzie przebywanie w pobliżu powoduje nagły spadek energii.
I niestety ciężko było oderwać się od takiej osoby bo usilna próba kontaktu nawet już po rozstaniu była nie do przerwania bo przecież nawet jak się " rozstajemy to możemy się przyjaźnić" 😂😂😂😂😂 NIE !!! nie należy potem tego ciągnąć !!! I takie moje małe spostrzeżenie miałam wrażenie że w tamtejszym związku moja partnerka jest" Pusta " czyli czasami kiedy normalnie Człowiek reaguje emocjami adekwatnymi do danej sytuacji u Niej ich nie było mogła opowiadać że czuję ale nie przejawiała ich w danym momencie. Takie jakieś malutkie porycie 😁😁😁.
beautiful_world
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2014, o 15:48

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: beautiful_world » 26 maja 2020, o 21:59

agnieszka007 pisze:
25 maja 2020, o 22:36
Co to znaczy, że ktoś "dozowal uczucia"?
Wzbranialabym sie przed nazwaniem kogos manipulator em, winy szukalabym w sobie 😒 Nie pielegnuj w sobie nienawiści lub żalu do innych, bo sama sobie wyrzadzasz krzywdę 😉
Pisząc o "dozowaniu uczuć" miałam na myśli pozwalanie na zbliżenie, wzbudzanie uczuć, po czym odsuwanie tej osoby. Można też powiedzieć "krok wprzód i dwa wstecz" w danej relacji :wink:
A co do szukania winy w sobie... Cóż, szukałam, nawet dość długo. Zastanawiałam się nad każdą sytuacją, analizowałam je. Starałam się odnaleźć w nich swoje błędy, złe zachowania... Nic jednak nie odkryłam. Może nie widzę "oczywistych oczywistości"? :roll:
Odnośnie do pielęgnowania w sobie nienawiści - nie robię tego. Mimo tego, jak bardzo mnie zraniła, nie umiem jej nienawidzić. Może to wada, może zaleta - nie mi rozsądzać.
beautiful_world
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2014, o 15:48

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: beautiful_world » 26 maja 2020, o 22:05

ImaSumak pisze:
25 maja 2020, o 21:10
Jeżeli ktoś w swoich życiowych osiągnięciach na pierwszym miejscu wpisuje, że:
"W ciągu 4 miesięcy schudłam 15 kg"
i w związku z tym postanowił nauczać o świecie i życiu, to ja nie mam więcej pytań. :D

Ponadto ja ćwiczę codziennie, wiec takie 4 x w tygodniu nie jest w stanie mi zaimponować.

No ale tu jednak chyba o reklamę chodzi, wiec sorka. :ziewam:
Post nie miał wskazywać na konkretny kanał na YT, czy tym bardziej na autora materiałów (o którym właściwie nic nie wiem :shock: ), a na treść. Równie dobrze możemy posiłkować się tym filmikiem:

https://www.youtube.com/watch?v=QmfaKIg0Qbw
lub tym: https://www.youtube.com/watch?v=OoSvNKlAOvA
czy chociażby tym: https://www.youtube.com/watch?v=rrtLWfFG-U4

Materiał źródłowy nie jest aż tak istotny :wink:
beautiful_world
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2014, o 15:48

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: beautiful_world » 26 maja 2020, o 22:13

Zaufacodnowa pisze:
25 maja 2020, o 23:43
beautiful_world pisze:
25 maja 2020, o 20:16
Hej,
wybaczcie, nie wiedziałam w którym dziale umieścić ten post.
Chciałam zapytać co myślicie o tym:Jak Zdemaskowac Manipulatora i Chronic Sie Przed Toksycznymi Ludzmi -YT czy poznałyście taką osobę?
Ja po dłuższym czasie zaczęłam dostrzegać, jak "moja ukochana" mną manipuluje, jak dozuje moje uczucia... Zauważyłam, że dba tylko o siebie, o swoje dobre samopoczucie, a moje uczucia traktuje jak sposób na poprawienie sobie dnia, podbudowanie ego. Na szczęście zobaczyłam to w porę. Jestem ciekawa waszych doświadczeń. Czy poznałyście kobietę/dziewczynę, która igrała z waszymi uczuciami, która manipulowała wami na różnych płaszczyznach? Jeśli tak, jestem ciekawa w jaki sposób to dostrzegłyście, czy ktoś ze znajomych otworzył wam oczy, rodzina?
Przewinął mi się ten filmik całkiem niedawno. Filmik jak filmik. Cała masa jest tego. Czy spotkałam? Zdecydowanie tak. Kto mi otworzył oczy?Ona sama. Mówiąc, że mnie brała, bo byłam na wyciągnięcie ręki.

Natomiast co do terminu "dozowania uczyć" jestem ciekawa co to oznacza według Ciebie. Dlatego, że mam pojęcie o systemach dozowania w przetwórstwie tworzysz sztucznych, ale uczuć? 🤔
Po pierwsze uwielbiam Twój nick - za każdym razem czytam go na nowo :wink: (tak wiem, było o tym kiedyś na forum, więc nie będę powtarzać).
A co do Twojego pytania o "dozowanie uczuć" - pisałam o tym chwilę temu, jednak pofatyguję się o spersonalizowaną odpowiedź i dla Ciebie. A więc, miałam na myśli powiedzmy "zabawę uczuciami". Grę w kotka i myszkę. Gdy udawało mi się do niej zbliżyć, gdy zaczynałyśmy patrzeć w jednym kierunku ona nagle zmieniała pozycję o 180 stopni. Odsuwała się ode mnie. Gdy nieco emocje opadały, moja luba znów wracała z kolejną dawką zauroczenia i nadziei na "happy end". I tak w kółko :roll:
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: mastabasta » 26 maja 2020, o 22:18

podchodzi mi to pod psychopatyczno-socjopatyczno-narcystyczno-borderline osobowość. Nie jestem psychologiem ani psychiatrą ale coś w ten deseń z tą jej osobowością jest...znałam coś w tym stylu osoby a nawet znam w dalszym ciągu
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: Zaufacodnowa » 26 maja 2020, o 22:50

beautiful_world pisze:
26 maja 2020, o 22:13
Zaufacodnowa pisze:
25 maja 2020, o 23:43
beautiful_world pisze:
25 maja 2020, o 20:16
Hej,
wybaczcie, nie wiedziałam w którym dziale umieścić ten post.
Chciałam zapytać co myślicie o tym:Jak Zdemaskowac Manipulatora i Chronic Sie Przed Toksycznymi Ludzmi -YT I czy poznałyście taką osobę?
Ja po dłuższym czasie zaczęłam dostrzegać, jak "moja ukochana" mną manipuluje, jak dozuje moje uczucia... Zauważyłam, że dba tylko o siebie, o swoje dobre samopoczucie, a moje uczucia traktuje jak sposób na poprawienie sobie dnia, podbudowanie ego. Na szczęście zobaczyłam to w porę. Jestem ciekawa waszych doświadczeń. Czy poznałyście kobietę/dziewczynę, która igrała z waszymi uczuciami, która manipulowała wami na różnych płaszczyznach? Jeśli tak, jestem ciekawa w jaki sposób to dostrzegłyście, czy ktoś ze znajomych otworzył wam oczy, rodzina?
Przewinął mi się ten filmik całkiem niedawno. Filmik jak filmik. Cała masa jest tego. Czy spotkałam? Zdecydowanie tak. Kto mi otworzył oczy?Ona sama. Mówiąc, że mnie brała, bo byłam na wyciągnięcie ręki.

Natomiast co do terminu "dozowania uczyć" jestem ciekawa co to oznacza według Ciebie. Dlatego, że mam pojęcie o systemach dozowania w przetwórstwie tworzysz sztucznych, ale uczuć? 🤔
Po pierwsze uwielbiam Twój nick - za każdym razem czytam go na nowo :wink: (tak wiem, było o tym kiedyś na forum, więc nie będę powtarzać).
A co do Twojego pytania o "dozowanie uczuć" - pisałam o tym chwilę temu, jednak pofatyguję się o spersonalizowaną odpowiedź i dla Ciebie. A więc, miałam na myśli powiedzmy "zabawę uczuciami". Grę w kotka i myszkę. Gdy udawało mi się do niej zbliżyć, gdy zaczynałyśmy patrzeć w jednym kierunku ona nagle zmieniała pozycję o 180 stopni. Odsuwała się ode mnie. Gdy nieco emocje opadały, moja luba znów wracała z kolejną dawką zauroczenia i nadziei na "happy end". I tak w kółko :roll:
Nik jak nik, każdy go czyta jak chce :)
Fakt faktem takie 180 stopni mi zafundowano.Bardzo to przeżywam do dziś. Weszło mi w umysł zbyt głęboko. Nie życzę takich emocji nikomu, nadziei przeplatanej z płaczem i ciągłymi pytaniami, co ja takiego zrobiłam? Dlaczego tak mnie traktuje, jak byle jaką rzecz, że patrzała na mnie jak na osobę, która nie posiada żadnych uczuc...Niestety ciężki temat dla kogoś, kto obdarzyl uczuciem taka osobę..
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
beautiful_world
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2014, o 15:48

Re: Poznałyście taką osobę?

Post autor: beautiful_world » 26 maja 2020, o 23:23

mastabasta pisze:
26 maja 2020, o 22:18
podchodzi mi to pod psychopatyczno-socjopatyczno-narcystyczno-borderline osobowość. Nie jestem psychologiem ani psychiatrą ale coś w ten deseń z tą jej osobowością jest...znałam coś w tym stylu osoby a nawet znam w dalszym ciągu
Możliwe, że ma jakieś problemy ze sobą, czy to co napisałaś jest trafną "diagnozą" nie wiem, ale śmiem twierdzić, że osoba zupełnie zdrowa nie robi takich rzeczy. Jeśli się z kimś nie chce być (z jakiegokolwiek powodu) mówi się o tym i ucina wszelkie zachowania i tematy dążące do próby zbliżenia (pod każdym względem). Natomiast zdecydowanie nie powinno się igrać z uczuciami innych. Jednak - jak widać - nie dla każdej jest to jasne :roll:
ODPOWIEDZ