Czy znacie jakieś les baśnie w formie książki ?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
arbuz888
Posty: 1
Rejestracja: 9 lip 2020, o 12:28

Czy znacie jakieś les baśnie w formie książki ?

Post autor: arbuz888 » 9 lip 2020, o 12:35

Zależy mi aby poczytać coś lub pooglądać (komiksy) w klimacie baśniowym o tematyce lesbijskiej, wiecie, księżniczki, wróżki, rycerze w formie damskiej, syrenki itp. Wiem że dużo jest japońskich mang w tym stylu, ale czy mamy coś europejskiego ? Za wszystkie odpowiedzi dziękuję :serce:
Awatar użytkownika
buzi_zabci
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 536
Rejestracja: 7 lis 2013, o 19:40

Re: Czy znacie jakieś les baśnie w formie książki ?

Post autor: buzi_zabci » 10 lip 2020, o 16:43

Frozen?
Kontrola jest najwyższą formą zaufania.
Awatar użytkownika
plimpton322
super forma
super forma
Posty: 1611
Rejestracja: 2 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czy znacie jakieś les baśnie w formie książki ?

Post autor: plimpton322 » 17 lip 2020, o 11:53

Jest książka " lesbian pillow book", ale nie wiem co tam są za opowiadania i czy to są baśnie. jest to książka w języku angielskim. Mozesz zerknąć w necie. Kiedyś dostałam ją na urodziny ale nie złożyło mi się przeczytać a teraz to już nawet nie wiem gdzie jest 😉
nie ma postępu bez herezji
Magi_15
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2020, o 17:28

Re: Czy znacie jakieś les baśnie w formie książki ?

Post autor: Magi_15 » 24 lip 2020, o 10:56

Jest taka książka pt. "Te wiedźmy nie płoną", ale jest ona raczej przeznaczona dla YA. Opowiada o wiedźmach we współczesnym świecie, a główna bohaterka jest lesbijką. Jest tam zdecydowanie więcej postaci żeńskich. Z tego co słyszałam drugi tom jest już tłumaczony na język polski :) (i to chyba książka bardziej amerykańska, nie europejska)
Awatar użytkownika
Ned
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2020, o 22:15

Re: Czy znacie jakieś les baśnie w formie książki ?

Post autor: Ned » 7 lis 2020, o 00:10

W czerwcu wyszła antologia queerowa pod tytułem "Tęczowe i fantastyczne". Jest darmowa! Można ją sobie ściągnąć z FB Wydawnictwa Alpaka. Kilkaset stron tęczowych tekstów, polecam <3
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: Czy znacie jakieś les baśnie w formie książki ?

Post autor: trusia26 » 7 lis 2020, o 23:53

Prócz mang są też Webtoons, też azjatyckie ale nie japońskie. Najpopularniejsza to Mage and Demon Queen, autorką jest Filipinka, seria nadal wychodzi.
ODPOWIEDZ