Kobiece grupy

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Kobiece grupy

Post autor: dalidaa » 23 gru 2020, o 20:23

Siemka,

Kojarzycie jakieś LGBT grupy na poziomie?
Ostatnio natchniona próbą zerkniecia za kulisy społeczności weszłam do kilku i stwierdzenie, że nie "czuję klimy" to eufemizm.
Może oprócz kk kojarzycie inne fajne miejscówki do pogadania? Tutaj ruch jest dość mały ostatnimi czasy...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kobiece grupy

Post autor: marinnaWR » 23 gru 2020, o 20:59

dalidaa pisze:
23 gru 2020, o 20:23
Siemka,

Kojarzycie jakieś LGBT grupy na poziomie?
Ostatnio natchniona próbą zerkniecia za kulisy społeczności weszłam do kilku i stwierdzenie, że nie "czuję klimy" to eufemizm.
Może oprócz kk kojarzycie inne fajne miejscówki do pogadania? Tutaj ruch jest dość mały ostatnimi czasy...
Hej Dalida,
Moja odpowiedź jest przewidywalna-to zależy jakie masz oczekiwania :D
To prawda, że KK nie zapewnia ognistych emocjonalnych dyskusji, tak jak kiedyś. Chociaż też bywa różnie, znów zależy np od tematu i kto akurat skomentuje.
Ja najczęściej zaglądam do dyskusji na fb lub tt. Czasem instagram. To mi w zupełności wystarcza, bo mam w znajomych osoby, które są równie aktywne a i 90% z tych znam osobiście. Są to koleżanki czy znajomi, znajome pary.
Do grup z fb, które mają w tytule LGBT czy Les raczej nie mam cierpliwości, wytrwałam tylko w tych stricte informacyjnych, jak np trzeba wiedzieć, czy lmatters.
Na insta śledzę co ciekawsze les/lgbt profile.
Na tt wyżywam się politycznie.
I jakoś leci :)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Kobiece grupy

Post autor: dalidaa » 23 gru 2020, o 22:40

Wpadłam z ciekawości na kilka i potwierdziłam tylko swoje przypuszczenia czemu w czasie bytności na portalach z których zrezygnowałam nie dało się poznać kogoś z sensem.
Desperacja ziejąca z wrzucanych fot gołych cycków, niekoniecznie smacznych, komentarze kręcące się wokół akcesoriów do samoczynnego zaspokajania, pisanina kłująca w oczy taką ilością byków, że odbija się wczorajsze śniadanie.

Powstał ciekawy temat o tym jakie są wymagania czy typy, to stwierdzenie, że odrzucam ludzi, którzy na zdjęciu wyglądają na niezadbanych wywołał poruszenie jak na dworcu w Monachium w czasie fali uchodźców. Bo przecież nie można oceniać ludzi po pozorach :) pytanie jak inaczej na portalach które składają się ze zdjęć 🙄
I takim oto sposobem doszłam do wniosku, że albo są miejsca w necie o których nie wiem, albo trzeba uciekać a przemyślenia spisywać w notatniku dla potomnych 🤣
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Kobiece grupy

Post autor: osiol » 24 gru 2020, o 11:36

Ja szukałam swojej grupy żeby czasem pogadać z ludźmi. W 99% grup les: alkohol, alkohol, alkohol, alkohol - bez tego nie może być żadnego spotkania, żadnego weekendu. Przekrzykiwanie się kto więcej wypił i co odwalił po alko = im większy obciach tym większy powód do dumy. I tak jak piszesz: zazwyczaj mało smaczne zdjęcia nawiązujące do erotyki, przynajmniej w zamyśle, bo z wykonaniem już trochę gorzej. Jedna grupa bez tego to Trzeba - forum lgbtq, ale nie jest to grupa kobieca.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Kobiece grupy

Post autor: dalidaa » 24 gru 2020, o 12:22

Jeśli nie alko i nie gołe foty z neta, to opowieści o tym która którą i jak bardzo + fotki jedzenia, ale nie rodem z Masterszefa.
Nie wiem co ja się tak mentalnie zestarzalam czy po prostu grupy zrzeszają dziwne indywidua
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Kobiece grupy

Post autor: biedronca » 24 gru 2020, o 13:59

Ja się zgadzam, że przywiązywanie zbyt dużej wagi do zdjęć nie jest rozsądne. Nie każdy ma zmysł artystyczny, umiejętności fotograficzne.i nie każdy jest zwyczajnie fotogeniczny. Z drugiej strony niektórzy są tak utalentowani, że z ziemniaka potrafią na zdjęciu stworzyć piękność.

A poza tym przecież dla poważnej relacji przede wszystkim liczy się wnętrze.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Kobiece grupy

Post autor: dalidaa » 24 gru 2020, o 14:09

Jest różnica między nieumiejętnie zrobionym zdjęciem a byciem niezadbanym, a jak widać w komentarzu wyżej odnosiłam się do tego pierwszego. I widać nie tylko ja widzę takie rzeczy, skoro powstał cały wątek o byciu niezadbanym właśnie.
Bo kiepskie foto, a pozowanie w wyciągniętych łachach i brudnych włosach to dwie różne historie i nie sądzę, że poszłabys na spotkanie z kimś, kto swój profil takim zdjęciem reprezentuje w imię "nie można nikogo oceniać po pozorach".

Spotykałam się z dziewczyną, która miała fatalne zdjęcia nie dlatego, że się nie starała, nie dlatego, że była brzydka, tylko dlatego, że nie umiała sobie zrobić dobrej fotki. A to można naprawdę prosto odróżnić od podejścia "w nosie mam jak wyglądam, klekajcie narody, bo ja siebie akceptuje w wyciągniętej piżamie i włosach na których można smażyć jajka".

Naprawdę jestem ciekawa czy wszystkie wielbicielki wnętrza dają tylko na prawo i spotkają się z każdą dziewczyną, która wykaże zainteresowanie, bo nóż widelec będzie magicznie:)
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
oona26
Posty: 6
Rejestracja: 1 gru 2012, o 19:41

Re: Kobiece grupy

Post autor: oona26 » 24 gru 2020, o 15:42

Cześć! Też o tym myślałam, bo wróciłam tu po 5 latach i jest katastrofa 🤦 więc chętnie dowiem się to istnieniu innych stron.





Siemka,

Kojarzycie jakieś LGBT grupy na poziomie?
Ostatnio natchniona próbą zerkniecia za kulisy społeczności weszłam do kilku i stwierdzenie, że nie "czuję klimy" to eufemizm.
Może oprócz kk kojarzycie inne fajne miejscówki do pogadania? Tutaj ruch jest dość mały ostatnimi czasy...
[/quote]
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kobiece grupy

Post autor: marinnaWR » 25 gru 2020, o 00:26

biedronca pisze:
24 gru 2020, o 13:59
Ja się zgadzam, że przywiązywanie zbyt dużej wagi do zdjęć nie jest rozsądne. Nie każdy ma zmysł artystyczny, umiejętności fotograficzne.i nie każdy jest zwyczajnie fotogeniczny. Z drugiej strony niektórzy są tak utalentowani, że z ziemniaka potrafią na zdjęciu stworzyć piękność.

A poza tym przecież dla poważnej relacji przede wszystkim liczy się wnętrze.
:rotfl:
Widocznie nie jestem statystyczną Polką, dla mnie wygląd ma znaczenie. Jeśli nie dbasz o siebie, to zadbasz o drugą osobę, albo o związek ? Moim zdaniem szanse na to są niewielkie. Zatem wygląd miałby dla mnie znaczenie, gdybym szukała partnerki.Zaniedbany wygląd to czasem nonszalancja a czasem ważny komunikat. Czasem, to prawda, przyczyny zaniedbania są obiektywne i nie zależą (w jakimś stopniu) od zainteresowanej. Choroba, dramat osobisty. Pytanie tylko, czy gdy kryzys minie, to troska o samą siebie powróci.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Kobiece grupy

Post autor: biedronca » 25 gru 2020, o 00:33

A dlaczego dbanie o siebie miałoby się sprowadzać do dbania o wygląd?

Czy idąc tym tropem nie należałoby sądzić, że osoba dbająca o swój wygląd będzie tak samo dbała o wygląd związku. Czy to takie istotne?
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kobiece grupy

Post autor: marinnaWR » 25 gru 2020, o 01:49

biedronca pisze:
25 gru 2020, o 00:33
A dlaczego dbanie o siebie miałoby się sprowadzać do dbania o wygląd?

Czy idąc tym tropem nie należałoby sądzić, że osoba dbająca o swój wygląd będzie tak samo dbała o wygląd związku. Czy to takie istotne?
Moim zdaniem dbanie o siebie to nie tylko troska o własny wygląd, to maleńki szczególik zaledwie. Ale jest pozytywnym sygnałem.

Jeśli zależy Ci na takim drobiazgu jak własny wygląd, to może również zależy Ci na reszcie (np zdrowie psychiczne, równowaga emocjonalna, czy energetyczna). Jeśli masz poczucie np szczęścia, bezpieczeństwa czy stabilności, to masz czas i energię aby spojrzeć na ludzi obok i rozwijać u siebie empatię. I tak, chcesz nie tylko troszczyć się o siebie, ale też o dobrostan partnerki. Nie twierdzę, że to działa z automatu-skoro dbasz o wygląd-to stworzysz szczęśliwy związek. Chodzi raczej o wychwycenie przesłanek, szczegółów i wyciągnięcie własnych wniosków.
Perfume84
Posty: 1
Rejestracja: 3 paź 2020, o 18:55

Re: Kobiece grupy

Post autor: Perfume84 » 25 gru 2020, o 05:47

Proponuję zajrzeć do mojej grupy. Nikt zdjęć w rozciągnięty ciuchach i brudnych włosach nie wrzuca ;) Nikt też nie chwali się ile zaliczył, atmosfera może nie jest uniwersytecki, a dość luźna, ale jeśli ktoś ma ochotę porozmawiać o sztuce to ze mną zawsze można :) Kobiecy Azyl na fb.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Kobiece grupy

Post autor: biedronca » 25 gru 2020, o 06:27

marinnaWR pisze:
25 gru 2020, o 01:49
biedronca pisze:
25 gru 2020, o 00:33
A dlaczego dbanie o siebie miałoby się sprowadzać do dbania o wygląd?

Czy idąc tym tropem nie należałoby sądzić, że osoba dbająca o swój wygląd będzie tak samo dbała o wygląd związku. Czy to takie istotne?
Moim zdaniem dbanie o siebie to nie tylko troska o własny wygląd, to maleńki szczególik zaledwie. Ale jest pozytywnym sygnałem.

Jeśli zależy Ci na takim drobiazgu jak własny wygląd, to może również zależy Ci na reszcie (np zdrowie psychiczne, równowaga emocjonalna, czy energetyczna). Jeśli masz poczucie np szczęścia, bezpieczeństwa czy stabilności, to masz czas i energię aby spojrzeć na ludzi obok i rozwijać u siebie empatię. I tak, chcesz nie tylko troszczyć się o siebie, ale też o dobrostan partnerki. Nie twierdzę, że to działa z automatu-skoro dbasz o wygląd-to stworzysz szczęśliwy związek. Chodzi raczej o wychwycenie przesłanek, szczegółów i wyciągnięcie własnych wniosków.
Nadal nie rozumiem, dlaczego to właśnie z dbałości o wygląd miałabym te wszystkie wnioski wyciągać. A dlaczego nie z dbałości o rozwój intelektualny? Jeżeli zależy Ci na takim drobiazgu jak własny intelekt, to może również zależy Ci itd. I to akurat łatwiej sprawdzić na dystans, bo na intelekt nikt żadnego filtra piękności nie nałoży.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Kobiece grupy

Post autor: dalidaa » 25 gru 2020, o 09:24

Czyli, że fleja jest ok pod warunkiem że ma coś w głowie?

Ja się zgadzam z Marianna, że zadbanie to też kwestia zdrowia psychicznego właśnie i szacunku do otoczenia.
Nie trzeba mieć pieniędzy, żeby być czystym i schludnym.
Świetnym przykładem jest moja macocha, zanim nią została- kobieta na wskroś prosta, żyjąca niezwykle skromnie, ale Nigdy nie widziałam jej w brudnych ciuchach. Skromna, ale schludna. Skoro ktoś ma w nosie tak elementarne rzeczy jak własny wygląd publicznie, to jak wygląda w domu?

Luźny styl często widoczny wśród męskich kobiet nie jest w moim typie, ale jeśli jest to kwestia gustu i stylu za nic w świecie bym nie śmiała tego komentować, bo niech każdy wyraża siebie jak potrzebuje, pod warunkiem, że zachowuje standardy higieny i o siebie dba.
Tak samo mój styl może komuś nie odpowiadać z powodu gustu, a noszę się raczej elegancko, ale jedyny moment kiedy wyszłam z domu w dresie w myszkę Miki oklejonym w sierść nie zwracając uwagi, że być może mam też futro w lokach był wtedy, kiedy jechałam nocą do przychodni 24/7 bo zwierzak mi się że dusił i wygląd to była ostatnia rzecz na którą zwróciłam uwagę, chwytając w amoku pierwszą rzecz jaką zobaczyłam byle nie lecieć tam z gołym tylkiem.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Kobiece grupy

Post autor: biedronca » 25 gru 2020, o 10:25

Tylko że czyste ubrania i dbanie o higienę to coś więcej niż dbanie o wygląd.

We mnie budzi większą sympatię i szacunek historia o wizycie u weterynarza w dresie, niż informacja, że zwykle dbasz o wygląd.
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: Kobiece grupy

Post autor: Shuk » 25 gru 2020, o 11:18

Zaliczałam się do dziewczynek, które dostawały ,,nerwa” kiedy miały założyć spodnie czy dresy na wf, skończyło się to tym, ze LO wybierałam z nastawieniem, ze szkoła ma mieć basen a nie sale gimnastyczna. Luźny styl to tylko na narty czy deskę, trzeba tu tez sprecyzować, co dla kogo oznacza luz w ubraniu. Piątki to dni kiedy w pewnych zawodach dopuszcza się założenie mniej oficjalnych ubrań i taki styl ja osobiście chętnie dopuszczam dla siebie. Styl wypracowałam na zawodowych spotkaniach z Panami (są dużo bardziej kreatywni od kobiet), którzy mankiety czy guziki do koszuli zamawiają u krawca to samo dotyczy rodzaju i gatunku bawełny z której maja szyta bieliznę. Tak bywa, ze na prywatnych spotkaniach rozmawiamy o męskim krawiectwie. Muszę dopisać, ze koszul raczej nie nosze.
Czy liczy się samo wnętrze? Trudne pytanie, bo nie każdego stać na to by wyglądać zawsze perfekcyjnie. Są tez tacy, których garderoba skrojona pod dopracowany dla nich styl przez ich krawców sprawia, ze co by ubrali zawsze wyglądają dobrze.
Czy liczy się samo wnętrze ... nie, liczy sie wygląd i nie tylko marka i styl w ktorym ktoś czuje się dobrze, ale tez typ urody, która na nas działa. Każdy człowiek ma taki typ urody za którym się obejrzy 😉
Osobiście odpycha mnie styl męski u kobiet (mam tu na myśli związanie się z taka kobieta). Uwielbiam kobiecość, ale znowu nie taka w mini w kabaretkach czy czerwonej szpili z widocznym makijażem na spotkaniu w biurze, czy na zakupach... fee. Musi uwielbiać zapachy i podkreślę, ze nawet nadmiar, mi osobiście jakoś nie przeszkadza🤪
Myśle, ze każdy czuje się dobrze jak ma przy sobie kogoś podobnego a nie z innej bajki.
Dres z miki oklejony sierścią ... słodko.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Kobiece grupy

Post autor: dalidaa » 25 gru 2020, o 11:45

Well, o trzeciej nad ranem z królikiem któremu się przytrafiło zapalenie płuc w czasie zmiany futra, więc wzięcie 5 kilogramowego gada na ręce kończy się olepieniem w kłaki od góry do dołu, raczej nie ubierałabym się w żakiet niosąc pod pachę torebkę z Furli :roll:

Styl i hajs z tym związany nie był celem mojej wypowiedzi, bo nie każdego stać, a z kolei obnoszenie się z markowoscia mi się nie podoba, może nie u ludzi, którzy tak żyją bo mogą, ale u tych którzy robią to tylko dla pozy i nadmuchania swojego ego.
Odnosiłam się tylko i wyłącznie do niezadbania i niechlujstwa widocznego gołym okiem na wrzucanych w internet zdjęciach.

Moja gosposia mawia, że nawet faceci mają więcej ubrań niż ja, bo zakupów nie lubię, jedna szafa mi wystarcza, a co potrzebuję to dokupie na bieżąco. Zdecydowanie wolę jakość niż ilość jeśli chodzi o ciuchy wyjściowe. Domowe wymieniam często i nie wydaję na nie milionów, bo mając w domu zoo regularnie nabawiam się dziur, bo tu ząb a tu pazur, a tam jakiś olej czy inne lekarstwo i do wyrzucenia.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: Kobiece grupy

Post autor: Shuk » 25 gru 2020, o 12:03

Dostałam od koleżanki krolika, są takie miesiące, ze w domu bywam gościem, by królikowi nie było smutno dostałam od innej kolejnego ... tak to sobie wymyśliły. Dość szybko po domu kicalo 11 sztuk, nie będę rozpisywała się ile było finalnie ale wiem doskonale co to znaczy karmienie każdego w dłoniach ogrzewanie chuchanie by przeżyły 3 miesiące byłam poza zawodem w okresie największego magla... . Na koniec szukanie dla każdego domu.
Zle mnie zrozumiałaś nie pisze o marce czy hajsie.
Zanim zacznę interesować się kobieta musi mi wpaść w oko a tu ... zawsze jakoś tak same brunetki... 😊🥳🤪🤗
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Kobiece grupy

Post autor: dalidaa » 25 gru 2020, o 12:15

Kastracja jednak jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza że większość krolic choruje w średnim wieku na choroby narządów rodnych. Druga rzecz to znalezienie domu, a większość ludzi myśli, że królik to gryzoń i nie zapewnia im odpowiedniej opieki od jedzenia po ilość miejsca. Jak widzę "klatka dla królika 60x40" to mam ochotę gryźć i kopać. A jak słyszę że króliki śmierdzą i wszędzie zostawiają bobki, to już w ogóle mnie trzęsie.
Ja pierwszą mam z szantażu, drugiego uratowanego od zagłodzenia z silnym stanem zapalnym i porażeniem nerwów. Nadal jest karzelkiem, bo powinien być dwa razy większy jak na tą rasę, ale jest szczęśliwym potworem. I świetnym radarem na ludzi. Jak ktoś mu nie pasuje, to niech się ma na baczności
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Kobiece grupy

Post autor: biedronca » 25 gru 2020, o 12:35

Zastanawiam się też na ile to dbanie o wygląd jest po prostu tożsame z posiadaniem odpowiednio wysokich dochodów. Bo ubrania muszą być porządne. Tanich butów na obcasie nosić się na dłuższą metę nie da. Dobre kosmetyki kosztują. Dobranie stylu, wybranie ciuchów zajmuje czas, którego jest więcej, jeśli stać nas na zatrudnianie kogoś, kto ogarnia prozę życia.

Jeżeli pracujesz na etat, robisz zlecenia, studiujesz, to z czasem może być ciężko i musisz być zmuszona wybierać, czy wolisz iść do kosmetyczki i na zakupy, czy przeczytać książkę i iść do teatru. Albo może rzucisz w cholerę te studia i wtedy czasu będzie na wszystko... no chyba postanowisz, że zamiast tego coś poczytasz :wink:
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Kobiece grupy

Post autor: dalidaa » 25 gru 2020, o 12:49

Bycie schludnym nie oznacza posiadania hajsu. Na mydło czy szampon człowieka stać, skoro stać go na internet.

Owszem, poczucie stylu czy dbanie o siebie pt "pazurki i kosmetyczki" wymagają nakładu środków ale nie to było w ogóle tematem od którego wyszlysmy.
Ja nie uważam się za zaniedbaną choć do kosmetyczki nie chodzę, bo wnerwia mnie marnowanie czasu i nie umiem tyle wysiedzieć na tyłku.

Zaczęłam pracować mając 16 lat. Pracowałam przez całe dzienne studia. Nie dla zbytku, tylko dla chleba. Nie byłam na ani jednej imprezie, bo zwyczajnie nie miałam na to czasu. I nie uważam, że z uwagi na przepracowanie i brak czasu miałam prawo do rezygnacji z używania szczotki do włosów. Nie popadajmy w paranoję.
Nie mówimy o sytuacji krytycznej jak wybiegniecie do sklepu po bułki w dresie, tylko o firmowaniu swojego profilu radkowego /czy wysyłaniu komuś kogo chcemy poderwać zdjęciami, które wskazują na brak zadbania o siebie.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: Kobiece grupy

Post autor: Shuk » 25 gru 2020, o 13:11

Biedronca. Dochody nie są tu bez znaczenia, płacimy dosłownie za wszystko. Pamiętaj, ze każdy kiedyś był młody, studiował, był na etacie a z pierwszym awansem nie dostaje się asystentki/ta, czy samemu się jaj nie zatrudnia.
Są ludzie, którzy planują swój budżet na każdy miesiąc i potrafią się fajnie prezentować otoczeniu. (Ogromne znaczenia ma tu dla mnie czystość).
Inni żyją realizując siebie swoje pasje bez myślenia o kasie bo ona była jest i będzie, a i tak jest kiczowato, tandetnie i jakoś tak mało zachęcająco by rozpakować to co jest pod... czy życie pod jednym dachem.
Każdy jest inny a i tak zwykle ciągnie nas do kogoś kto jest podobny do nas. Widze to szczególnie patrząc na pary gejów. Kobiet nie mogę oceniać bo mam ich mało w swoim otoczeniu, ale myśle, ze jest podobnie. Trzy kobiety, które darzyłam uczuciem były podobne do mnie, nie sadze, ze to przypadek.
Gejów w środowisku mam kilku i każdy wyglada doskonale. Chciałabym by Panie tez tak ochoczo dbały nie tylko o wnętrze ale tez o to jak się prezentują na zewnątrz.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Kobiece grupy

Post autor: ImaSumak » 25 gru 2020, o 13:14

Nie wiem czy komuś, kto nie jest nauczony czystości od dziecka, da się wytlumaczyć co znaczy dbać o siebie.
Mycie codzienne odpada, bo przecież raz na jakiś czas wystarczy, a dbanie o siebie to wizja niezdobytego bogactwa i być może nawet sławy. :)
To zupelnie różne sposoby postrzegania świata. Dlatego z lęku przed wodą i brakiem sławy i TAKICH pieniędzy, ludziom tym pozostaje (również specyficzne) dbanie o własne wnętrze i utwierdzanie niedouczonego, nietolerancyjnego otoczenia oczywiscie, w tej kwestii.
Lubię kiedy kobieta...
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Kobiece grupy

Post autor: biedronca » 25 gru 2020, o 13:14

Ja też zupełnie nie mówię o dbaniu o higienę albo o zdrowie. Ale też posiadanie jakiegoś określonego stylu (czy nawet jakiegokolwiek stylu) wcale nie świadczy o braku higieny.
No i to co przede wszystkim chciałam przekazać to to, że dbanie o wygląd to nie jest całość "dbania o siebie" a nawet moim zdaniem to nie jest ważna część. A poza tym jest ono wypadkową posiadanych środków, czasu i priorytetów. Więc to, że dziewczyna na zdjęciu wygląda na zaniedbaną może świadczyć co najwyżej o tym, że nie bardzo dba o wygląd. Moim zdaniem nierozsądne jest wyciąganie z tego wniosków o innych sferach życia, albo o tym, jak będzie dbała o związek.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Kobiece grupy

Post autor: biedronca » 25 gru 2020, o 13:21

Shuk pisze:
25 gru 2020, o 13:11
Biedronca. Dochody nie są tu bez znaczenia, płacimy dosłownie za wszystko. Pamiętaj, ze każdy kiedyś był młody, studiował, był na etacie a z pierwszym awansem nie dostaje się asystentki/ta, czy samemu się jaj nie zatrudnia.
Są ludzie, którzy planują swój budżet na każdy miesiąc i potrafią się fajnie prezentować otoczeniu. (Ogromne znaczenia ma tu dla mnie czystość).
Inni żyją realizując siebie swoje pasje bez myślenia o kasie bo ona była jest i będzie, a i tak jest kiczowato, tandetnie i jakoś tak mało zachęcająco by rozpakować to co jest pod... czy życie pod jednym dachem.
Każdy jest inny a i tak zwykle ciągnie nas do kogoś kto jest podobny do nas. Widze to szczególnie patrząc na pary gejów. Kobiet nie mogę oceniać bo mam ich mało w swoim otoczeniu, ale myśle, ze jest podobnie. Trzy kobiety, które darzyłam uczuciem były podobne do mnie, nie sadze, ze to przypadek.
Gejów w środowisku mam kilku i każdy wyglada doskonale. Chciałabym by Panie tez tak ochoczo dbały nie tylko o wnętrze ale tez o to jak się prezentują na zewnątrz.
Dla mnie to jest ok. Możesz priorytetyzować dochody, wygląd, to co jest dla Ciebie ważne.

Zwróć tylko uwagę, że ludzie, którzy realizują swoje pasje też często myślą o kasie i planują budżet. Tylko że budżet nie jest z gumy, mniej ważne rzeczy się w nim nie zmieszczą i dla niektórych osób taką mniej ważną rzecz może być wizyta u drogiego krawca, a dla kogoś innego ciekawa wycieczka, czy prestiżowe studia.

I zgadzam się, jeżeli chcesz spędzać z kimś życie to lepiej z osobą z podobnymi priorytetami. Ale warto też spróbować zrozumieć kogoś, kto ma zupełnie inne priorytety. Związku może nie stworzymy, ale zawsze można ciekawie podyskutować :czerwononosyrenifer:
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: Kobiece grupy

Post autor: Shuk » 25 gru 2020, o 13:37

Nie podkreślam dochodów, tylko to, ze pieniądze są potrzebne do życia do realizacji różnych celów od małych po duże. Fajnie tez mieć jakieś ambicje i plany. Stopniowo podnosić sobie poprzeczkę a nie stać w miejscu i patrzeć jak ta sierota jak swiat ucieka. Tak to jest ważne w życiu by Żyć cała sobą, a i nie szukać partnerki za plecami ...

Nie dam rady dyskutować o mydle, szamponie czy paście do zębów. Praniu, prasowaniu ... taki tamat a jednak potrafi mnie przerosnąć.
letsdoitagain
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2020, o 03:31

Re: Kobiece grupy

Post autor: letsdoitagain » 26 gru 2020, o 12:16

Znam taką grupę na fb, wolę nie podawać nazwy publicznie, bo sporo tu facetów, a w grupie nie potrzeba fejków.
Zainteresowane zapraszam na PW.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kobiece grupy

Post autor: marinnaWR » 26 gru 2020, o 13:07

letsdoitagain pisze:
26 gru 2020, o 12:16
Znam taką grupę na fb, wolę nie podawać nazwy publicznie, bo sporo tu facetów, a w grupie nie potrzeba fejków.
Zainteresowane zapraszam na PW.
Letsdo, nie wiem czy czytałaś wątek, ale problem z grupami dotyczy raczej natłok głupotkowych, lesbijskich wpisów, ale super, że jesteś czujna również w kwestii facetów
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Kobiece grupy

Post autor: she76 » 26 gru 2020, o 21:27

letsdoitagain pisze:
26 gru 2020, o 12:16
Znam taką grupę na fb, wolę nie podawać nazwy publicznie, bo sporo tu facetów, a w grupie nie potrzeba fejków.
Zainteresowane zapraszam na PW.
A myślisz, że na priv nie może napisać facet podający się za kobietę? Jak to zweryfikujesz? Rozmową telefoniczną ?
Awatar użytkownika
half_serious
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2016, o 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Kobiece grupy

Post autor: half_serious » 27 gru 2020, o 13:33

No sporo ciekawych opinii w tym wątku, miła odmiana jak na KK :cool:
Ale wracając do tematu, ja niedawno dołączyłam do reklamowanej wyżej grupy na fb, Kobiecy Azyl. Nie jestem "branżową" kobietą zatem nie chadzam na wydarzenia tematyczne i nie znam zbyt wielu lesbijek zatem chciałam, podobnie jak autorka tematu, znaleźć grupę podobnych mi kobiet, z którymi można porozmawiać na nieco głębsze tematy niż lesbodramy, alkoprzygody itp.
Byłam wcześniej tylko w Lmatters ale szczerze mówiąc mimo opisu, że będzie to grupa o szerokim spektrum tematów, jest właściwie skupiona tylko wokół feminizmu lesbijskiego.

Jeśli chodzi o Azyl to już w pierwszy dzień chciałam się wypisać i uciec gdzie pieprz rośnie bo wszystkie posty były właśnie o "cyckach bzykaniu i chlaniu". Ale na szczęście nie wyrabiam sobie opinii po okładce i zostałam dłużej. Piszę na szczęście ponieważ okazało się, że grupa jest tak liczna i różnorodna, że naprawdę można tam znaleźć przeróżne osoby i tematy.
Oczywiście przeważają wpisy osób, które szybciej piszą niż myślą no ale nie oszukujemy się, pusty dzban zawsze brzmi najgłośniej ;) Poza tym widząc, że w grupie jest ponad 800 osób, a wypowiada się możne z 15 z nich, podejrzewam, że reszta ma nieco głębsze zainteresowania od heheszków z dwuznacznych memów :wink:
Po zajrzeniu głębiej w komentarze czy mniej popularne wpisy widać, że trafiają się także osoby posiadające elementarną kulturę osobistą, wartości moralne, zainteresowania ponad zrobienie obiadu i paznokci czy rzeźby, zrównoważone emocje i szacunek do siebie i innych :wink:
I żeby mnie nikt źle nie zrozumiał, żarty i dystans są bardzo ważne, nie traktuję ich tu pejoratywnie, są tak samo ważne jak głębokie rozważania nad wartościami, relacjami, rozwojem człowieka, sztuką, kulturą itd. To element dający odskocznię od natłoku codziennych odpowiedzialności czy poważnych stanowisk. Tak sobie myślę, że tylko zachowanie równowagi na wielu obszarach życia, w których musimy się poruszać daje nam szczęście :slonko: Także nie albo książka i przygoda albo mydło i mop, a raczej organizacja czasu i miejsca na wszystko, w zdrowych ilościach :cool:

Ps. Podpowiedzcie proszę jakimi postami, tematami można pociągnąć i zachęcić takie kobiety jak Wy do wypowiadania się na L grupach? :mrgreen:
Oprócz błękitnego nieba... 8) https://youtu.be/3FQK5gxpqfQ
ODPOWIEDZ