Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
kiedybylammala
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:05

Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: kiedybylammala » 27 gru 2020, o 18:31

Witajcie,

Zdaje sobie sprawę, że jest to dosyć przykry temat. Może nie dla wszystkich, ale dla mnie tak. Zawsze uważałam, że poprawna relacja to taka kiedy partnerzy mają dobry kontakt ze swoimi rodzinami. W życiu czasem bywa jednak inaczej.
Proszę wypowiedzcie się kogo wybrałybyście w sytuacji, gdzie nie ma już wyjścia. Osobę, którą kochacie, zależy wam na niej, czy rodzinę sprzeciwiająca się waszemu szczęściu?
kwiatkika
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 16 gru 2019, o 15:03

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: kwiatkika » 27 gru 2020, o 18:36

Hej,
Dla mnie jest to bardzo ogólnie opisana sytuacja dlatego dopytam czy dostałaś takie ultimatum od rodziny, że musisz wybierać między nimi a osobą, którą kochasz ? Czy chodzi w tej sytuacji o Twoją orientację, czy o tą konkretną osobę?
kiedybylammala
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:05

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: kiedybylammala » 27 gru 2020, o 18:37

To nie ja dostałam, a druga storna została postawiona w takiej sytuacji. Podobno ani nie chodzi ani o orientację, ani o konkretną osobę. Tak naprawdę do końca nie wiadomo o co.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: dobranocka14 » 27 gru 2020, o 20:41

kiedybylammala pisze:
27 gru 2020, o 18:37
To nie ja dostałam, a druga storna została postawiona w takiej sytuacji. Podobno ani nie chodzi ani o orientację, ani o konkretną osobę. Tak naprawdę do końca nie wiadomo o co.


To jak brzmi pytanie?
Wikiwika12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 13:54

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: Wikiwika12 » 30 gru 2020, o 14:23

Cześć, ja wybrałabym osobę którą kocham zamiast toksycznej rodziny. Bycie szczęśliwym jest w życiu najważniejsze
Awatar użytkownika
half_serious
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2016, o 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: half_serious » 3 sty 2021, o 10:02

kiedybylammala pisze:
27 gru 2020, o 18:37
To nie ja dostałam, a druga storna została postawiona w takiej sytuacji. Podobno ani nie chodzi ani o orientację, ani o konkretną osobę. Tak naprawdę do końca nie wiadomo o co.
Twoja wypowiedź kłóci się z tytułem wątku 🤦
Oprócz błękitnego nieba... 8) https://youtu.be/3FQK5gxpqfQ
yyyyxxx1000
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 21 lip 2015, o 01:39

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: yyyyxxx1000 » 4 sty 2021, o 00:18

Oczywiście toksyczna rodzina! Co za pytanie. Chyba, że toksyczna partnerka vs toksyczna rodzina wtedy może być problemik, ale to już za wzorcami kulturowymi trzeba iść typu "moja miłość jest najważniejsza", kontra "jednak biologiczni krewni pierwszej linii to jest to".
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: Wiosennagwiazda » 4 sty 2021, o 09:03

yyyyxxx1000 pisze:
4 sty 2021, o 00:18
Oczywiście toksyczna rodzina! Co za pytanie. Chyba, że toksyczna partnerka vs toksyczna rodzina wtedy może być problemik, ale to już za wzorcami kulturowymi trzeba iść typu "moja miłość jest najważniejsza", kontra "jednak biologiczni krewni pierwszej linii to jest to".
:roll: :podbite oczko:
Alex912
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 16 lut 2020, o 21:51

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: Alex912 » 5 sty 2021, o 00:08

Zawsze moja partnerka. To moja rodzina, ktora sama znalazlam. A rodzina jesli nie akceptuje wyboru, to znaczy ze nie respektuja mnie i moich decyzji. Szanujmy sie. ❤️
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: Ella_Bronia » 5 sty 2021, o 23:03

Wybrałabym partnerkę.
wema
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2019, o 09:43

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: wema » 6 sty 2021, o 12:06

Musisz sobie postawić pytanie:
czy chcę być szczęśliwą? czy udawać szczęśliwą?
Pamiętajmy że miłość to wielki dar i jeżeli nam staje na drodze niepowinniśmy się odwracać tyłem do niej.
ToddSweeney
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2021, o 21:37

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: ToddSweeney » 11 sty 2021, o 21:41

To musi być absolutnie twój wybór. Pomyśl tylko o tym, gdzie iz kim widzisz siebie w przyszłości.
Awatar użytkownika
hoshi
super forma
super forma
Posty: 1186
Rejestracja: 11 lut 2010, o 02:29
Lokalizacja: Obieżyświat...

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: hoshi » 11 sty 2021, o 22:04

Cytując z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A tak na poważnie, to życie z toksycznymi osobami nieważne czy to rodzina czy znajomi nikomu nie wychodzi na dobre. Trzeba sobie postawić pytanie co jest ważniejsze spokój umysłu i szczęście czy stres. Jest to trudne i często toksyczność takiej relacji jest uzależniająca dla poszkodowanej osoby, ale to ta osoba musi dojrzeć do decyzji. Niestety...
So sleep sugar
Let your dreams flood in
Awatar użytkownika
elsinoe
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 164
Rejestracja: 22 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Belgia

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: elsinoe » 11 sty 2021, o 23:38

Pytanie czy to rodzina jest toksyczna czy partnerka :p Mnie by zastanowiło dlaczego rodzina partnerki nie chce, żeby z Tobą była (nie podając konkretnego powodu?). Może partnerka wie, ale nie chce Ci powiedzieć, żeby Cię nie urazić :p Jeśli nie chodzi o orientacje, ani Twoją osobowość, to może chodzi o kasę? Jak wygląda sprawa waszych finansów? Może rodzina ma poczucie, że wykorzystujesz partnerkę i że związek z Tobą jej szkodzi. Jeśli miałabym dobrą relację z rodziną, która się o mnie troszczy i nie jest homofobiczna, zastanowiłabym się przed czym chce mnie chronić.

Ten Twój post jest dość mętny. Jeśli ktoś stawia ultimatum: partnerka albo rodzina, to zazwyczaj wiadomo dlaczego tak polaryzuje (bo partnerka jest homo albo jest niewierząca, albo...). Warto się pochylić nad tym zagadnieniem i przegadać to z dziewczyną, zamiast wrzucać dziwnej treści post na kk, tytułując go jednoznacznie, licząc, że foremki zlinczują „toksyczną" rodzinę partnerki, a Ty będziesz miała argument w rękawie, że powinna się odciąć od toksyków i zostać z Tobą :p
WikiiVici
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2021, o 10:51

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: WikiiVici » 27 sie 2021, o 13:08

partnerka ;)
Awatar użytkownika
elsinoe
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 164
Rejestracja: 22 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Belgia

Re: Wybór pomiędzy partnerką, a toksyczną rodziną

Post autor: elsinoe » 28 sie 2021, o 20:15

WikiiVici pisze:
27 sie 2021, o 13:08
partnerka ;)
A między toksyczną partnerką a kochającą Cię, chroniącą rodziną? :p
Widzisz, wszystko zależy od tego jak się sformułuje pytanie i kto tu jest naprawdę „toksyczny".
ODPOWIEDZ