Mam problem z rodziną a szczególnie ze sobą

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Pavaula
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2021, o 07:14

Mam problem z rodziną a szczególnie ze sobą

Post autor: Pavaula » 21 mar 2021, o 07:39

Mam problem z rodziną i samą sobą.
Mam słaba relację z rodzicami, to znaczy nie jest zła ale z mamą się kłócę, z tatą rozmawiam najwyżej 15 minut bo on męczy się rozmowa ze mną.
Rodzeństwa nie mam, tylko kuzyni. Uwiera mnie w kontaktach z nimi że oni mają swoje życie i nie ma w nim mnie. O tym że brat cioteczny będzie miał drugie dziecko nikt nie raczył normalnie powiedzieć, tylko w jakiejś sztywnej atmosferze... Ja zawsze im mówiłam o swoich sukcesach zawodowych czy szkolnych, o problemach np moich rodziców że zdrowiem. Tylko kto by tam martwił się o moich rodziców, sama się martw :x
A tak promuje się rodzinę, że to siła, drużyna itp. bardzo, zostają tylko rodzice... Mimo że kiedyś dalszą rodziną dużo mi pomagała, nadal spytają się co u mnie ale gdy ja chcę coś wiedzieć czy pomoc to wtedy staję się obcą osobą.
Mam jeszcze chłopaka ale z nim boli mnie w relacji to, że odkąd dużo czytam o rodzinach, myślę o tym to on staje się mało ważny. Mam takie poczucie że to mimo wszystko obca osoba, że zostaje tylko rodzina. I jakoś sztucznie się czuję z tym, że osoba z którą spotykam się raz na dwa tygodnie, coś do mnie czuje, a ja w sumie do niego też jest bardziej naturalna przy mnie niż osoby z którymi łączy mnie jakaś krew. Nie powinnam być w związku, wiem i pewnie go skończę. Ale takie dziwne to dla mnie.
Na psychoterapię chodzę ale wiele mi nie daje
Jak to rozwikłać?
frodzia11
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:57

Re: Mam problem z rodziną a szczególnie ze sobą

Post autor: frodzia11 » 21 mar 2021, o 23:27

Hej, początek twojego posta pokazuje, że masz bardzo niskie poczucie własnej wartości. Jeśli męczy twojego ojca rozmowa z Tobą to nie dlatego, że Ty coś źle robisz ale dlatego, że on Cie nie docenia albo nie traktuje poważnie, tylko jak dziecko.
Jeśli chcesz mieć kontakt z tą dalszą rodziną, kuzyni, ciocie itp to postaraj się z nimi często kontaktować, z czasem Wasz częsty kontakt będzie naturalny.
Hmmm chłopak z którym widzisz się co dwa tygodnie to chyba nie dokońca poważna relacja, chyba, że mieszkacie daleko, w innych krajach czy coś, no ale nawet taka relacja na odległość jest bardzo ciężka a w niektórych relacjach charakterów nawet niemożliwa.
Może rzeczywiście źródłem Twoich problemów jest zaniska samoocena i za mały szacunek do siebie, spróbuj mniej się krytykować i mieć większy dystans do siebie i życia.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ