Ile powinnam schudnąć?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Danio90
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2021, o 11:33

Ile powinnam schudnąć?

Post autor: Danio90 » 25 maja 2021, o 11:41

Mam 20 lat. 158 cm wzrostu i ważę 60 kg. Dla mnie to za dużo. Wydaje mi się że powinnam ważyć mniej o 10 kg. Zresztą nawet moi rodzice mówią mi że jestem gruba więc chyba coś w tym jest skoro nawet oni tak twierdzą. Mi też się wydaje że to dużo. Dlatego że wzrost mam niski a bmi pokazuje że do nadwagi brakuje bardzo mało a biorąc pod uwagę fakt że jestem osobą która mało się rusza to na pewno nie mięśnie tylko tłuszcz.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Ile powinnam schudnąć?

Post autor: Elinor » 25 maja 2021, o 13:01

Powinnaś schudnąć tyle, żeby wyglądać dobrze i nie mieć problemów zdrowotnych. Dla jednej osoby adekwatne będzie bmi 22, a dla innej 17.
Awatar użytkownika
Florka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1381
Rejestracja: 3 mar 2010, o 08:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ile powinnam schudnąć?

Post autor: Florka » 25 maja 2021, o 13:30

Danio90 pisze:
25 maja 2021, o 11:41
Mam 20 lat. 158 cm wzrostu i ważę 60 kg. Dla mnie to za dużo. Wydaje mi się że powinnam ważyć mniej o 10 kg. Zresztą nawet moi rodzice mówią mi że jestem gruba więc chyba coś w tym jest skoro nawet oni tak twierdzą. Mi też się wydaje że to dużo. Dlatego że wzrost mam niski a bmi pokazuje że do nadwagi brakuje bardzo mało a biorąc pod uwagę fakt że jestem osobą która mało się rusza to na pewno nie mięśnie tylko tłuszcz.
Mnie się wydaje, że Twoi rodzice powinni zmienić myślenie. Jak można swojej córce mówić, że jest gruba? :poop:
Jeśli czujesz, się źle w swoim ciele to ćwicz, jedz zdrowiej, zrób to dla siebie a nie dlatego, że ktoś Ci mówi, że jesteś gruba.
... ale to tylko moje zdanie.
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Ile powinnam schudnąć?

Post autor: jucha_22 » 25 maja 2021, o 14:39

Danio90 pisze:
25 maja 2021, o 11:41
Mam 20 lat. 158 cm wzrostu i ważę 60 kg. Dla mnie to za dużo. Wydaje mi się że powinnam ważyć mniej o 10 kg. Zresztą nawet moi rodzice mówią mi że jestem gruba więc chyba coś w tym jest skoro nawet oni tak twierdzą. Mi też się wydaje że to dużo. Dlatego że wzrost mam niski a bmi pokazuje że do nadwagi brakuje bardzo mało a biorąc pod uwagę fakt że jestem osobą która mało się rusza to na pewno nie mięśnie tylko tłuszcz.
Mam trochę więcej lat niż Ty ale także 158cm i lekko ponad rok temu ważyłam 61-62kg. Nie czułam się dobrze ze swoją waga ale bardziej z tym ze wejście po schodach powodowało nie mała zadyszkę. Zaczęłam biegać w lipcu zeszłego roku żeby coś ze sobą zrobić i o dziwo waga zaczęła lecieć w dół :) chciałam schudnąć choć nie sądziłam ze tak szybko zacznę gubić kg. Teraz ważę 53-54kg i dobrze mi z ta waga No i moim wyglądem.
Wracając do twojego pytania to nie ile powinnaś schudnąć tylko jak się czujesz w sowim ciele ? Bo jeśli czujesz się dobrze to nic z tym nie rób bo i po co ? Nie patrz na to co mówią inni nawet jeśli to Twoi rodzice bo to Ty masz się czuć dobrze a nie oni!!!!
A jeśli tak bardzo chcesz schudnąć to nie patrz na to ile kg powinnaś zrzucić tylko jak będziesz się czuła. Możesz zgubić 10kg i np zrobić sobie tym wielka krzywdę.
Clear-Sky
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 6 maja 2021, o 19:03

Re: Ile powinnam schudnąć?

Post autor: Clear-Sky » 26 maja 2021, o 04:38

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale BMI jest raczej niemiarodajne jeżeli chodzi o pomiary swojego ciała. Jeżeli ktoś już naprawdę musi się zmierzyć, to lepiej sprawdzić obwody ciała. Jak zapewne wiecie, mięśnie mają większą masę niż tłuszcz, więc sugerowanie się tylko wagą może wprowadzić w błąd ;)
Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, jak się czujesz? Organizm często daje nam do zrozumienia, że coś jest z nim nie tak. Ja sama mam koło 53kg, gdy trochę przytyję to już jest mi dość nieswojo. Nic na siłę, a jeżeli tego chcesz, to powoli. Najpierw zdrowie ;)
Galindia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 6 maja 2021, o 13:36

Re: Ile powinnam schudnąć?

Post autor: Galindia » 27 maja 2021, o 15:43

Wzrost - 100 = optymalna waga. Inaczej to wygląda dla osób z sylwetka grubokoścista, ale zawsze jest punktem odniesienia.
ODPOWIEDZ