niedoczynnosc tarczycy/ Hashimoto

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
antymateria
Posty: 1
Rejestracja: 9 paź 2021, o 16:03

niedoczynnosc tarczycy/ Hashimoto

Post autor: antymateria » 9 paź 2021, o 16:15

Witam Was.

W sumie nie wiem od czego zaczac, tak najlepiej od poczatku, ale mam taki chaos w glowie ze nie jestem pewna gdzie on jest.

od klikudziesieciu lat zmagam sie z problemami tarczycy a dokladniej niedoczynnosc. Moje problemy zaczely sie dosyc wczesnie bo kiedy mialam okolo 13 lat. Wczesniej jednak do tej pory nie zmagalam sie az tak z trudnosciami. Mam wrazenie, ze jest cos ze mna nie tak. Pod wzgledem psychicznym. Ciagle wahania nastroju, ciagle klotnie z narzeczonym. Ciagle mi cos nie pasuje, ale z drugiej strony mysle, ze zaczelam dostrzegac wady partnera, ktorych nie widzialam od poczatku. Nic mi nie pasuje, a gdy patrze na niego mam ochote mu przywalic.

Od paru dni probuje to ogarnac, dojsc do ladu, ale on mi tez tego nie ulatwia. Mam wrazenie ze nie rozumie mojej `choroby` nie potrafi rozmawiac, ciagle wysmiewa.

Nie wiem czy przez to i moj stan psychiczny sie pogorszyl czy poprostu choroba postepuje? Czy moze przez ta chorobe ja
i inaczej wszystko dostrzegam byc moze sza duzo i za bardzo? Dodam jeszcze ze ciagle jestem na lekach Letrox 75 mg 3 razy w tyg i 100 mg 4razy w tyg (teraz dawka zwiekszona poniewaz mimo lekow poziom tsh wzrosl)

Macie moze jakies pomysly jak sobie z tym radzic lub jest ktos w podobnej sytauacji? z gory dzieki za jakakolwiek odpowiedz
Awatar użytkownika
maggie_mae
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 20 paź 2013, o 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: niedoczynnosc tarczycy/ Hashimoto

Post autor: maggie_mae » 11 paź 2021, o 00:07

Nie wiem, ile masz lat, jaką stosujesz dietę, jaki masz styl życia. Mogę napisać jedynie co pomogło mojej bratowej 40 l. - dieta dopasowana do hashimoto (m.in. wyeliminowanie na stałe glutenu), miesięczne badanie tsh i dopasowanie odpowiedniej dawki Euthyroxu na podstawie wyników tych częstych badań, wprowadzenie na stałe codziennych godzinnych spacerów, przywrócenie wagi do prawidłowego BMI, wysypianie się, suplementacja np. kwasem Omega-3, picie dużej ilości wody w ciągu dnia. Najważniejsze jest to, aby znaleźć dobrego endokrynologa i mając wyniki badań sprawdzać przy jakim TSH czujesz się najlepiej. Jedni czują się dobrze, gdy biorą większe dawki leku i mają niskie TSH, a niektórzy np mają wyższe TSH i biorą niższe dawki, bo wtedy czują się najlepiej. Tylko mając wyniki badań zauważysz, kiedy jest Ci najlepiej i na tej podstawie lekarz dobierze Ci dawkę. Często zdarza się, że są to dawki mieszane np. tydzień dawka X, a następny tydzień dawka Y itd. Generalnie to nie poddawaj się. Nieleczone hashimoto może mieć bardzo niekorzystne skutki dla funkcjonowania całego organizmu i dla Twojego samopoczucia!
ODPOWIEDZ