Jak zasygnalizować, że mi się podoba?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Reisedreth
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2021, o 02:32

Jak zasygnalizować, że mi się podoba?

Post autor: Reisedreth » 10 paź 2021, o 02:52

Dobry wieczór, dzień dobry wszystkim.
Zwracam się do pań z ogromną prośbą. Może najpierw troszkę wyjaśnię sytuację.
Prawie rok temu poznałam w pracy kobietę. Początkowo wszystko wyglądało dość "standardowo", żadnego zagłębiania się w znajomość. Po trzech miesiącach jednak zaczęło się robić... No co by tu powiedzieć, gejowo :wink: zaczęły padać w stosunku do mnie dwuznaczne teksty, było nawet pracowanie przy tej samej czynności przy którym pojawiło się mizianie kciukiem po dłoni z pełną premedytacją czy też łapanie za dłonie niby "pomóc przytrzymać ciężkie".
Trwało to trochę, ja jednak z powodu zawiłości osobistych nie byłam w stanie w ogóle na to odpowiedzieć - po prostu gruba na 300m fobia społeczna powodowała, że nie byłam w stanie nic z siebie wydusić, nawet jednego dźwięku.
Po pewnym czasie to się "uspokoiło", ja zaś zaliczyłam pełną terapię. Zaczęłam rozmawiać z ludźmi i bardziej do nich wychodzić, w tym też do owej kobiety. Rozmawiamy, ciężko mi jednak się przebić przez ten mur. Również jest nieco zamknięta w sobie, wiadomo, że ciężej będzie mi doprowadzić do tego aby rozmawiała ze mną tak, jak z wieloletnimi pracownikami. Wydaje mi się też, że ten mój okres milczenia pogrubił nieco ten mur. I to jest dla mnie problemem.
Zauroczenie to zbyt delikatna nazwa, nawet takie okrutne określenie jak "za*ebanie się w niej" jest zbyt lekkie. Ot, utonęłam w tym jak w ruchomych piaskach.
Potrzebuję porady, może któraś z was miała podobną sytuację. Chciałabym nieco się do niej zbliżyć, jednakże nie do końca jestem obeznana z ludźmi, dopiero się ich na nowo uczę (i to tak dosłownie z książek), nieco tam te kontakty poprawiłam, śmieszkujemy razem, jednakże chciałabym dać jej znać, że lubię ją bardziej. Pokazać jej, że jestem zainteresowana - bo ona nadal od czasu do czasu daje sygnały, że też jest. Nie mam jednak kompletnie pojęcia jak się za to zabrać, jak zrobić to na tyle dyskretnie żeby inni współpracownicy nie ogarnęli a jednak żeby dotarło to do niej. Nie mam możliwości napisania do niej, jesteśmy znajomymi na Facebooku ale to nie jest ten stopień znajomości, czułabym się cholernie niezręcznie, podejrzewam, że z drugiej strony byłoby to samo odczucie.
Mam nadzieję, że będziecie w stanie jakoś pomóc. Dziękuję za każdą odpowiedź.
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Jak zasygnalizować, że mi się podoba?

Post autor: DuzeK » 10 paź 2021, o 17:32

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że komplementy dają trochę do myślenia drugiej osobie. Dużo miałam takich sytuacji, że kobiety komplementowały mnie, to jak bardzo jestem atrakcyjna i dobrze wyglądam, były to kobiety obce, lub znane tak z widzenia. Nie miały problemu komplementować mnie przy mojej mamie :lol: która jest totalnie anty na związki homoseksualne. Wydaje mi się, że komplementowanie w taki sposób nie jest jakieś nienormalne czy dziwne. Po tych komplementach, dotarło do mnie, że te kobiety są dla mnie miłe dlatego, że im się podobam. Zwykle w odpowiedzi skomplementowałam w ten sam sposób i dopiero po tym odważyły się iść krok dalej. Myślę, że to byłby dobry sposób, by pokazać drugiej osobie, że nam się podoba. Co do Facebooka... ostatnio poznałam w pracy nową osobę, kilka dni później już wymieniłyśmy się FB. Ona znalazła mnie pierwsza, a dla mnie nie było to jakieś dziwne i muszę tu zaznaczyć, że nikt tu nikim nie był zainteresowany. Wszystko zależy od nas i co uznamy za właściwe, niewłaściwe, niezręczne. Z obserwacji widzę, że jak ktoś jest otwarty, to często i druga osoba się otwiera. Także powodzenia :wink:
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Jak zasygnalizować, że mi się podoba?

Post autor: wojtek » 11 paź 2021, o 15:37

jeśli ty jesteś w niej taka zakochana, ona tobą jest zainteresowana, to w czym problem? ona pewnie widzi że na nią lecisz, więc wystarczy dać jej działać, uśmiechnąć się, zagadać, raz, drugi, trzeci i samo pójdzie. nie widzę tu żadnego problemu.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Jak zasygnalizować, że mi się podoba?

Post autor: Aerial » 12 paź 2021, o 09:40

Zaproś ją na kawę albo gdzieś indziej. Możecie wtedy pogadać na osobności. Poza tym dajesz, trzeba mieć ogólnie do ludzi kontakt na fb, nr tel itd. Nie tylko do tych, którzy się nam podobają.
ODPOWIEDZ