Praca Nauczycielki

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
szlaczek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2020, o 21:27

Praca Nauczycielki

Post autor: szlaczek » 4 sty 2022, o 22:21

Cześć,
Chciałam poruszyć temat pracy z dziećmi i młodzieżą.
Od września zaczęłam pracę w szkole i zastanawiam się nad budowaniem relacji z uczniami pod kątem walki z dyskryminacją i wszechobecną polską homofobią.
Czy może ma któraś z Was doświadczenie pracy w szkole i chciałaby się podzielić swoimi spostrzeżeniami?
Czy nie kryjecie się ze swoją orientacją przed uczniami? Co w sytuacji gdy uczniowie mogą mieć podejrzenia?
Jak wspierać uczniów w ich wątpliwościach?
Jeśli są tu jakieś nauczycielki: otwieram dyskusję i liczę na porady.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Praca Nauczycielki

Post autor: zagubiona_92 » 4 sty 2022, o 23:22

Pracowałam w szkole przez jakiś czas. Na temat mojej orientacji nie miałam potrzeby nic mówić, nikt z kolegów/koleżanek w pracy też nic nie wiedział. W jednej z klas były z kolei 2 dziewczyny, które się spotykały ze sobą. Ich klasa kompletnie nie zwracała na to uwagi, nie widziałam żadnych homofobicznych zachowań. Wiele zależy też od środowiska, czy pracujesz np. z trudną młodzieżą, czy np. w szkole gdzie poziom nauki jest wysoki. No i na pewno jest różnica, czy pracuje się w szkole podstawowej czy w liceum.

Co do wspierania uczniów w innych wątpliwościach, to na pewno trzeba podchodzić ostrożnie do tematu. Ale konkretnych rad Ci nie dam, bo nie mam doświadczenia w tej kwestii.
jvsta
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2011, o 03:56

Re: Praca Nauczycielki

Post autor: jvsta » 6 sty 2022, o 01:06

"Dont tell, dont ask." Lepiej nie mówić, nikt z kadry nie powinien o to pytać.. chyba że ma tupet ;)
Jeśli uczniowe będą wiedzieć to będą o tym gadać.. i pomyśl o relacjach rodziców. A później wywiadówkach gdzie święta gorliwą katoliczka- mama któregoś ucznia - oskarży Cię o demoralizację czy nie daj co "boję się o moją córkę".

W takiej pracy lepiej trzymać dla siebie. A uczniów wspierać! :) Pewnie, że tak :serce:
ODPOWIEDZ