Poparcie dla praw LGBT wśród wyborców

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Poparcie dla praw LGBT wśród wyborców

Post autor: miss_nikita » 9 cze 2022, o 20:35

Na stronie oko.press pojawił się ciekawy sondaż obrazujący jak rozkłada się poparcie dla praw LGBT wśród wyborców poszczególnych partii.

Zaskakuje, że aż 54% wyborców skrajnie prawicowej Konfederacji jest za legalizacją związków jednopłciowych (36% za związkami partnerskimi, 18% za małżeństwami). Wśród wyborców PiS w sumie 26% jest za legalizacją związków w jednej lub drugiej formie. Też nie tak mało.

Czyżby stanowisko polskiej prawicy wobec LGBT zaczęło ewoluować?

Obrazek

Źródło: https://oko.press/rosnie-poparcie-dla-z ... oko-press/
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Re: Poparcie dla praw LGBT wśród wyborców

Post autor: miss_nikita » 23 wrz 2022, o 03:45

Kolejny ciekawy sondaż dla oko.press. Okazuje się, że nawet większość wyborców PSL popiera małżeństwa homoseksualne.

Obrazek
LastBreath
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 233
Rejestracja: 31 mar 2022, o 21:55

Re: Poparcie dla praw LGBT wśród wyborców

Post autor: LastBreath » 23 wrz 2022, o 10:20

W sondażach przedwyborczych często opozycja jest na przodzie, a wygrywa PiS.. pytasz znajomych, współpracowników, rodzine etc. na kogo głosują? Na pewno nie na partie rządzącą! A jednak ta wygrywa 🤔 to gdzie są ci wyborcy?
Podobnie jest z tolerancją.. miałam kiedyś ciekawą rozmowę z trochę dalszymi znajomymi. Zarzekali się, że są tolerancyjni, popierają, akceptują po czym jak zapytałam czy przeszkadzało by im gdyby nauczyciel ich sena był gejem usłyszałam „pedały uczyć nie powinny, nie będzie mi nikt indoktrynował dzieciaka!” 😳😳😳 tyle w temacie..

W każdym razie byłoby cudownie gdyby coś w końcu się zmieniło w myśleniu naszego zaściankowego społeczeństwa..
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Poparcie dla praw LGBT wśród wyborców

Post autor: goreka » 23 wrz 2022, o 19:30

Większość wyborców KO jest za wprowadzeniem związków partnerskich, tymczasem 2 kadencje rządów tej partii nie zmieniły nic!
LastBreath
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 233
Rejestracja: 31 mar 2022, o 21:55

Re: Poparcie dla praw LGBT wśród wyborców

Post autor: LastBreath » 23 wrz 2022, o 21:15

goreka pisze:
23 wrz 2022, o 19:30
Większość wyborców KO jest za wprowadzeniem związków partnerskich, tymczasem 2 kadencje rządów tej partii nie zmieniły nic!
Politycy robią tylko to co jest dla nich opłacalne (bez względu na opcje która reprezentują), a sondaże w dużej mierze zależą od populacji wśród której są wykonywane i od tego kto i dla kogo je przeprowadza ;)
Podstawą jest edukacja, ale w kraju gdzie próbuje się forsować podręczniki w których dzieci poczęte drogą invitro nazywa się dziećmi z probówki, których nikt nie będzie kochał nie ma co liczyć na „przykład idący z góry”
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Re: Poparcie dla praw LGBT wśród wyborców

Post autor: miss_nikita » 23 wrz 2022, o 22:58

goreka pisze:
23 wrz 2022, o 19:30
Większość wyborców KO jest za wprowadzeniem związków partnerskich, tymczasem 2 kadencje rządów tej partii nie zmieniły nic!
Pamiętajmy jednak, że odkąd PO rządziła minęło już trochę czasu. PO w ostatnich latach przyjęła do siebie wielu lewicowych polityków. Wielu konserwatystów z partii odeszło. Myślę, że dzisiaj ze związkami nie byłoby problemów.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Poparcie dla praw LGBT wśród wyborców

Post autor: goreka » 23 wrz 2022, o 23:03

Ja już im nie wierzę. skończy się tematami zastępczymi. Pierdołami
ODPOWIEDZ