Porada

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
coznowu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 27 maja 2022, o 22:32

Re: Porada

Post autor: coznowu » 12 lip 2022, o 22:59

Tynka4009 pisze:
12 lip 2022, o 21:55
coznowu pisze:
12 lip 2022, o 21:50
to niech ona komus to wynajmie i wynajmijcie razem. wtedy bedziecie miały takie same prawa. Jak sie jej znudzi moeszkanie z Toba to moze sobie wrocic do siebie. Wilk syty i owca cała 🤔
Jak dla mnie spoko rozwiązanie, ale ona nie chce .
To Ty wynajmij i złośliwie ją spakuj i przenies jej rzeczy do siebie...

żartuje oczywiscie.

a serio ciężki temat. Nie przejmowałabym sie nadmiernie tym ze czasem sie poklocicie i brzydko powie spadaj. Słowa w afekcie moze i orzykre ale w afekcie.

Gorzej gdy na codzien czujesz sie jak z wizyta u tesciowej. Gdy nie mozesz powiesic na scianie lubionego kalendarza i pilnowac zeby na oparciu jrzesla nie została wczorajsza bluzka. Ciezko tak zyc.
Mayali
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 24 lut 2022, o 22:43

Re: Porada

Post autor: Mayali » 13 lip 2022, o 08:50

Jak zwykle problem leży głębiej.
W zdrowym związku nie ważne kto widnieje na akcie własności, dom jest nasz i dbamy o niego wspólnie. Wszyscy muszą czuć się bezpiecznie bo to jest dom a nie hotel. Dzieci, dorośli, zwierzęta, goście (nie ważne kto zaprosił, nawet suczka sąsiada zasługuje na szacunek i dobre traktowanie ;) ).
Jeśli po długim czasie (7 lat) nie zakładasz, że ten związek będzie trwał dłużej, to nie będzie. To samospełniająca się przepowiednia. (Z resztą 7 lat to taki poważny kryzys i nie każdemu udaje się go przejść).
Jeśli nie potrafisz zaufać, że spędzicie razem życie, to wcześniej czy później Twoje oczekiwania się spełnią bez magicznych sztuczek. Druga strona wyczuje i odczyta sygnały wysyłane przez ciało, sposób wypowiadania myśli, planowanie przyszłości etc. i zacznie się instynktownie wycofywać i bronić przed odrzuceniem, nawet podświadomie.
Czasem jak się czegoś bardzo chce, to nie wychodzi bo druga strona nie chce tego samego. KOMUNIKACJA.


Można zaufać, że się spędzi z kimś życie. Na serio można i od tego się nie umiera ani nie głupieje. A jeśli nieoczekiwanie to się wydarzy, co wtedy powiesz... nie wierzyłam przez całe życie a teraz gdy umieram to mi głupio ale przynajmniej hodowałam w sobie cały ten czas poczucie, że czegoś nie dostanę...
bez sensu. Trzeba się naŻYĆ dziewczyny, a nie uMARTWiAć.
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Porada

Post autor: Ella_Bronia » 13 lip 2022, o 14:31

Trzeba też umieć BRAĆ w związki i trzeba umieć DAWAĆ, a nie tylko niezalezność, niezależność, niezależność, "po połowie", "to moje, a to twoje".
Jest: MY, NASZE, "ZAMIESZKAJ KOCHANA ZE MNĄ TO NASZ DOM", " JAK STRACISZ PRACĘ TO NIE PROBLEM, JA PRACUJĘ I JAKOŚ SIĘ UTRZYMAMY. ODPOCZNIJ SOBIE", "JA ZAPŁACĘ ZA NAS" itd. To jest związek.
Mam wyrażenie, że dziewczynom les umiejętności brania i dawania bardzo brakuje. I nie wnioskuję tego z komentarzy na tym forum, ale z doswiadczeń w relacjach z takimi osobami.
Jak już gracie tych rycerzy na białym koniu to do końca i z wszystkimi tego konsekwencjami. ;-)
Mayali
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 24 lut 2022, o 22:43

Re: Porada

Post autor: Mayali » 13 lip 2022, o 14:56

Ella_Bronia pisze:
13 lip 2022, o 14:31
Trzeba też umieć BRAĆ w związki i trzeba umieć DAWAĆ, a nie tylko niezalezność, niezależność, niezależność, "po połowie", "to moje, a to twoje".
Jest: MY, NASZE, "ZAMIESZKAJ KOCHANA ZE MNĄ TO NASZ DOM", " JAK STRACISZ PRACĘ TO NIE PROBLEM, JA PRACUJĘ I JAKOŚ SIĘ UTRZYMAMY. ODPOCZNIJ SOBIE", "JA ZAPŁACĘ ZA NAS" itd. To jest związek.
Mam wyrażenie, że dziewczynom les umiejętności brania i dawania bardzo brakuje. I nie wnioskuję tego z komentarzy na tym forum, ale z doswiadczeń w relacjach z takimi osobami.
Jak już gracie tych rycerzy na białym koniu to do końca i z wszystkimi tego konsekwencjami. ;-)
Otóż to!
Tynka4009
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 21 paź 2021, o 11:15

Re: Porada

Post autor: Tynka4009 » 13 lip 2022, o 20:38

Ella_Bronia pisze:
13 lip 2022, o 14:31
Trzeba też umieć BRAĆ w związki i trzeba umieć DAWAĆ, a nie tylko niezalezność, niezależność, niezależność, "po połowie", "to moje, a to twoje".
Jest: MY, NASZE, "ZAMIESZKAJ KOCHANA ZE MNĄ TO NASZ DOM", " JAK STRACISZ PRACĘ TO NIE PROBLEM, JA PRACUJĘ I JAKOŚ SIĘ UTRZYMAMY. ODPOCZNIJ SOBIE", "JA ZAPŁACĘ ZA NAS" itd. To jest związek.
Mam wyrażenie, że dziewczynom les umiejętności brania i dawania bardzo brakuje. I nie wnioskuję tego z komentarzy na tym forum, ale z doswiadczeń w relacjach z takimi osobami.
Jak już gracie tych rycerzy na białym koniu to do końca i z wszystkimi tego konsekwencjami. ;-)
I tak powinno być...
ODPOWIEDZ