Koniec relacji - co zrobić?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
arrees
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2022, o 09:55

Koniec relacji - co zrobić?

Post autor: arrees » 26 lip 2022, o 10:32

Cześć! Potrzebuję wsparcia, porady, pomocy... czegokolwiek co macie w zanadrzu - przyjmę każdą ilość 🥺

Ostatnio mam ciężki czas, średnio z pracą i też zdrowotnie, ale post będzie nie o tym, to po prostu dodatkowe tło. Nie jest to co prawda sprawa związana ze związkiem, ale relacyjna/przyjacielska. Niedawno zostałam odtrącona z najbliższych mi relacji. Po latach wspólnych wyjazdów, przygód, śmiechów, wsparcia itd. usłyszałam, że nie jestem mile widziana w ich życiu. Wiadomo, że nikt nie jest idealny, zawsze zdarzają się różnice zdań, drobne sprzeczki czy kłótnie, ale na prawdę nie zrobiłam nikomu choć w małym procencie takiej krzywdy, żeby teraz wszystko to skreślać...
Na szczęście mam swoją drugą połówkę i dostaję ogrom wsparcia ❤️ Ale jestem człowiekiem, który lubi się otaczać ludźmi, dzielić z nimi przeżywanymi chwilami i po prostu.. chciałabym mieć na kogo liczyć. Nie mam wielu znajomych, jeśli ktoś się odzywa, to zazwyczaj jestem to ja, bez szczególnego zaangażowania czy takiego samego działania z drugiej strony. Dodam jeszcze, że bliżej mi do 30 niż 20 lat i jak chodzi o nowe znajomości, to jakoś wydaje mi się, że nie umiem ich zawierać. Może po prostu nie jestem dla nowych osób na tyle ciekawa by temat kontynuować na dłuższą metę czyt. po krótkim czasie jednostonna komunikacja czy nawet usuwanie ze znajomych bez słowa 😑
Dajcie znać jeśli macie jakieś porady, a może też podobne mieliście kiedyś odczucia? Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić? Bo na prawdę trochę brak mi sił.... Z góry dziękuję za wszystkie komentarze!
Sympatyczna1974
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 8 lut 2022, o 08:03

Re: Koniec relacji - co zrobić?

Post autor: Sympatyczna1974 » 26 lip 2022, o 12:58

Ciesz się bo zrobili miejsce na innych ludzi może bardziej wartościowych. Osoby, które podają się za przyjaciół a odchodzą bo im coś nie pasuje nigdy nie byli Twoimi przyjaciółmi. Prawdziwi przyjaciele nie odejdą i nie odrzucą.
Mayali
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 24 lut 2022, o 22:43

Re: Koniec relacji - co zrobić?

Post autor: Mayali » 27 lip 2022, o 06:56

Tutaj są 3 kluczowe punkty, do których warto się odnieść.

Ostatnio masz ciężki czas i to z pewnością rzutuje na Twoje samopoczucie. Pamiętaj proszę:

1. Masz bliską osobę, która jest przy Tobie.
2. Każdy jest unikalny pod względem charakteru i doświadczeń, a więc Ty również jesteś unikalna, a przez to ciekawa.
3. Nie zabiegaj o wszystkie znajomości w swoim życiu.
Pielęgnuj te, które są w tej chwili najważniejsze i nie nastawiaj się, że wszystkie będą wieczne. To, naturalny cykl życia.

Ludzie przychodzą i odchodzą, a jeśli nie chcą zostać, to pozwól im odejść. Widocznie już nic więcej sobie nawzajem nie zaoferujecie.
Zdrowy i normalny człowiek najczęściej może mieć max. 2 bliskie przyjaźnie równocześnie, które w powalającej większości nie są na całe życie. Często zdarza się, że prawdziwi przyjaciele pojawiają się dosyć późno. W wieku dojrzałym.
szattynka
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2021, o 10:42

Re: Koniec relacji - co zrobić?

Post autor: szattynka » 13 sie 2022, o 08:22

Pięknie i mądrze napisane.
ODPOWIEDZ