Butch i femme-kwestia wyglądu czy osobowości?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
Beata Ryan
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 652
Rejestracja: 16 lip 2005, o 00:00

Post autor: Beata Ryan » 11 lut 2006, o 18:56

Plimpton pisze:a w badaniach hormonalnych wyszło mi tyle męskich, że powtarzali...
są takie badania? chętnie bym sobie zrobiła z ciekawości ;)
Awatar użytkownika
plimpton322
super forma
super forma
Posty: 1611
Rejestracja: 2 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: plimpton322 » 11 lut 2006, o 19:38

badania są chyba na wszystko ;) przy problemach skórnych lub ginekologicznych zawsze badają poziom hormonów
nie ma postępu bez herezji
Panna Nikt
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 20 lis 2005, o 00:00

a ja jestem pośrodku

Post autor: Panna Nikt » 11 lut 2006, o 20:05

Kobieta dosyć kobieca powiedziała Mi, że nie jestem w jej typie fizycznym. Co za ironia... Czy intelekt i to coś co powoduje, że słuchasz osoby i oczy ci się do niej śmieją. I to odczucie, że i jej pasuję ale ... Jej działania potwierdzające fakt niesamowitego porozumienia. Czy to wszystko może pokonać barierę "image" ? B/F czy to ma znaczenia, gdy w środku wszystko gra miłosną nutą?
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Re: a ja jestem pośrodku

Post autor: pi » 11 lut 2006, o 20:31

Panna Nikt pisze:Kobieta dosyć kobieca powiedziała Mi, że nie jestem w jej typie fizycznym. Co za ironia... Czy intelekt i to coś co powoduje, że słuchasz osoby i oczy ci się do niej śmieją. I to odczucie, że i jej pasuję ale ... Jej działania potwierdzające fakt niesamowitego porozumienia. Czy to wszystko może pokonać barierę "image" ? B/F czy to ma znaczenia, gdy w środku wszystko gra miłosną nutą?
Mozna kogos lubic (nawet bardzo) i jedoczesnie na to osobe (fizycznie) nie leciec. Pociag intelektualny nie musi isc w parze z pociagiem seksualnym.
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
Awatar użytkownika
Beata Ryan
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 652
Rejestracja: 16 lip 2005, o 00:00

Post autor: Beata Ryan » 12 lut 2006, o 14:23

Pi pisze:
Panna Nikt pisze:Kobieta dosyć kobieca powiedziała Mi, że nie jestem w jej typie fizycznym. Co za ironia... Czy intelekt i to coś co powoduje, że słuchasz osoby i oczy ci się do niej śmieją. I to odczucie, że i jej pasuję ale ... Jej działania potwierdzające fakt niesamowitego porozumienia. Czy to wszystko może pokonać barierę "image" ? B/F czy to ma znaczenia, gdy w środku wszystko gra miłosną nutą?
Mozna kogos lubic (nawet bardzo) i jedoczesnie na to osobe (fizycznie) nie leciec. Pociag intelektualny nie musi isc w parze z pociagiem seksualnym.
racja, ale człowiek to dziwne zwierzątko i może uprawiać seks z kimś, kto go nie pociąga fizycznie, a jedynie intelektualnie... W przeciwnym razie większość heteryczek nie uprawiałaby seksu z (tu wpisać odpowiedni przymiotnik) mężczyznami. Znam wiele heteryczek, którym zależy tylko na intelekcie mężczyzny, a kiedy pytam co z wyglądem, odpowiadają, że nie ma znaczenia bo jest ciemno w pokoju. :ysz:
life
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Post autor: pi » 12 lut 2006, o 14:35

Beata Ryan pisze: racja, ale człowiek to dziwne zwierzątko i może uprawiać seks z kimś, kto go nie pociąga fizycznie, a jedynie intelektualnie... W przeciwnym razie większość heteryczek nie uprawiałaby seksu z (tu wpisać odpowiedni przymiotnik) mężczyznami. Znam wiele heteryczek, którym zależy tylko na intelekcie mężczyzny, a kiedy pytam co z wyglądem, odpowiadają, że nie ma znaczenia bo jest ciemno w pokoju. :ysz:
life
oh.. zeby to tylko zawsze o intelekt chodzilo, to byloby piknie :wink:

wez dulary w oczy a kazdy gosc uroczy... :faja:
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: a ja jestem pośrodku

Post autor: Pinkberry » 12 lut 2006, o 15:54

Panna Nikt pisze:Kobieta dosyć kobieca powiedziała Mi, że nie jestem w jej typie fizycznym. Co za ironia... Czy intelekt i to coś co powoduje, że słuchasz osoby i oczy ci się do niej śmieją. I to odczucie, że i jej pasuję ale ... Jej działania potwierdzające fakt niesamowitego porozumienia. Czy to wszystko może pokonać barierę "image" ? B/F czy to ma znaczenia, gdy w środku wszystko gra miłosną nutą?
Wygląd nie jest aż tak ważny, a poza tym to, ze nie jesteś w jej typie nie znaczy, że jej się nie podobasz.... Ja ostatnio poznałam dziewczyne, ktora wygląda dokładnie odwrotnie niz panie, ktore mam na tapecie w kompie:) ale mimo wszystko szaleję za nią, bo ma genialna osobowość i super się przy niej czuję, a poza tym wyglada naprawdę nieźle, jak na blondynkę:>. Życzcie mi szczęscia;)
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 12 lut 2006, o 16:54

to ja życzem!!
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
Malgorzata
super forma
super forma
Posty: 2849
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław-Baile Atha Cliath

Re: a ja jestem pośrodku

Post autor: Malgorzata » 12 lut 2006, o 18:06

Pinkberry pisze: ¯yczcie mi szczęscia;)
¯yczymy Ci szczęścia :D A czym się przejawia genialna osobowość :cool: (tej dziewczyny oczywiście ?)

A ja to nie wiem jaka jestem :roll: - chyba taka pomieszana :scratch:
Racjonalne myślenie to iluzja..
Awatar użytkownika
Beata Ryan
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 652
Rejestracja: 16 lip 2005, o 00:00

Post autor: Beata Ryan » 12 lut 2006, o 21:31

Pi, kasa nie zawsze z intelektem idzie :P a one chcą tylko facetów z politechniki i jak tu kobiecie dogodzić ? :D

Małgorzato, dla jednej genialna osobowość to twoja dla innej moja, a dla jeszcze innej to osobowość np. Gretchen :D :D
Pink, szcześcia i udanego... wszystkiego !
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Post autor: pi » 12 lut 2006, o 21:36

Beata Ryan pisze:Pi, kasa nie zawsze z intelektem idzie :P a one chcą tylko facetów z politechniki i jak tu kobiecie dogodzić ? :D
trzeba poczekac na czasy, w ktorych bedzie mozna takiego inzyniera Mamonia (Rejs) sklonowac.. czuje ze bedzie mozna zrobic na tym niezly cash 8)
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: a ja jestem pośrodku

Post autor: Pinkberry » 13 lut 2006, o 13:21

Malgorzata pisze:
Pinkberry pisze: Życzcie mi szczęscia;)
Życzymy Ci szczęścia :D A czym się przejawia genialna osobowość :cool: (tej dziewczyny oczywiście ?)

A ja to nie wiem jaka jestem :roll: - chyba taka pomieszana :scratch:
Dziękuję za zmasowany atak zyczen, przydały się :serduszka:
Genialna jako przymiotnik oznaczajacy "bardzo fajna, kompatybilan ze mna, ktora mnie fascynuje". Starczy? :D
Awatar użytkownika
Malgorzata
super forma
super forma
Posty: 2849
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław-Baile Atha Cliath

Re: a ja jestem pośrodku

Post autor: Malgorzata » 13 lut 2006, o 13:50

Pinkberry pisze:Genialna jako przymiotnik oznaczajacy "bardzo fajna, kompatybilan ze mna, ktora mnie fascynuje". Starczy? :D
Starczy to jest uwiąd :wink: :cool:
Racjonalne myślenie to iluzja..
Awatar użytkownika
La_Zurowa
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2006, o 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: La_Zurowa » 6 mar 2006, o 16:40

A mnie nigdy nie przyszło do głowy, żeby się ometkowac jakoś na B. czy F. Ja po prostu jestem. Ubieram się jak mi dobrze i jak mam ochotę. Ciało akceptuję, w jakie mnie wyposażono i nie mam jakiejś obsesjii odmiany. Hormony? Hmm. Odnoszę wrażenie, że też w normie. Nie czuję sie osobnikiem, który wymaga jakiegoś szeregowania. A jeśli juz koniecznie- to całkowite pomieszanie z poplątaniem. Cechy i B. i F. (jeśli wierzyć, że cechy im przypisywane rzeczywiście są tylko dla nich zarezerwowane?). To co? Znowu ja jestem ta dziwna? :roll: Nie wydaje mi się.
Jestem człowiekem. Jestem kobietą. Nie kocham "modelu" (B./F.) Kocham człowieka.
Awatar użytkownika
gabby
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gabby » 6 mar 2006, o 19:53

Rany, jak spojrzałam na nagłówek tego tematu to się zaczęłam się zastanawiać co to do jasnej ciasnej jest "butch". "Femme" kojarzyłam, no bo wiadomo - femme fatale, Lady Makbet i te sprawy, ale "butch"... Zielona jeszcze jestem.

Przeczytałam sobie Wasze posty i stwierdziłam, że gdybym miała się przyporządkować gdzieś, to miałabym problem, no bo w zasadzie ten podział jest bez sensu. Po co tak selekcjonować ? (Swoją drogą ciekawa jestem kto to wymyślił)

Spotkałam się natomiast z takim 'stereotypem', że jak krótkie włosy, to les... No kurcze, nie za bardzo. Ludzi jest mnóstwo i każdy się nosi, tak jak mu się podoba.

Ja na przykład nie mogłabym ściąć włosów na krótko, bo uważam, że nie wyglądałabym wtedy zbyt przystępnie, ale jest mnóstwo kobiet, którym w krótkich włosach jest znacznie lepiej...

Czyli podsumowując - dla mnie ten podział (na butch i femme) nie ma racji bytu. :)
Awatar użytkownika
tojatojatoja
Posty: 9
Rejestracja: 8 mar 2006, o 00:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: tojatojatoja » 11 mar 2006, o 18:06

A mnie sie nie podoba gdy kobieta ubiera luzne ciuchy, goli glowe i wyglada jak facet. Kocham moja kobiete wlasnie za to, ze nie wyglada jak facet, kocham jej kobiecosc, delikatnosc i zwiewnosc.
Kocham Cie, M:* :D

Pozdrawiam wszystkie Panie :)
Awatar użytkownika
_Dante_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 148
Rejestracja: 4 lut 2006, o 00:00

Post autor: _Dante_ » 11 mar 2006, o 19:42

Ostatnio zmieniony 1 maja 2006, o 01:08 przez _Dante_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gabby
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gabby » 11 mar 2006, o 22:12

Wiem co oznacza słowo "butcher", ale jakoś nie za bardzo kojarzyło mi się z tematem, czy chociażby z "femme". Poza tym, co rzeźnik ma tutaj do rzeczy ?
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 11 mar 2006, o 22:14

gabby pisze:Poza tym, co rzeźnik ma tutaj do rzeczy ?
Sadze, ze kolega Dante pije do wygladu niektorych pan reprezentujacych ten typ urody :wink: .
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
akatla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2006, o 00:00

Post autor: akatla » 13 mar 2006, o 20:55

Osobiście ja miałam wieczne problemy z ubiorem bo sukienki i spódniczki nie były w moim typie, do dzisiaj mi to zostało i wolę kostiumy i żakiety;) Sport jest moją pasją, więc i tak się ubieram...choć zgolić głowy nie dam w zadnym razie! :cool: Zresztą najważniejsze czy ma się cos ciekawego do powiedzenia, bo jak tu z kimś żyć, nie mając tematu do rozmów?
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 15 mar 2006, o 01:17

akatla pisze: Zresztą najważniejsze czy ma się cos ciekawego do powiedzenia, bo jak tu z kimś żyć, nie mając tematu do rozmów?
Też się nad tym zastanawiam bo znam pary, które się ze sobą jedynie komunikują (w sensie wymieniają informacje związane z życiem codziennym) i uważają swój związek za udany.
Awatar użytkownika
Lisica
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2006, o 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lisica » 15 mar 2006, o 10:11

Hmmm... Tak czytam sobie i dochodzę do wniosku - po co te podziały? I kto to wymyślił? Przy tym dziwnie mi się to kojarzy z subkulturami młodzieżowymi.
Ubiór i zachowanie - kwestia gustu, osobowości i jeszcze wieku, a nie orientacji seksualnej.
Awatar użytkownika
Rosemary
super forma
super forma
Posty: 1371
Rejestracja: 18 sty 2006, o 00:00

Post autor: Rosemary » 15 mar 2006, o 10:41

A jednak jest wiele par, gdzie jedna jest taka kobieca, umalowana, w spódniczkach, wylewna, a druga nie powiem, że męska, ale "surowa" - dżinsy, trampki, szorstkie ruchy.
Oczywiście sztucznych podziałów nie ma co wprowadzać, ale stereotypy nie biorą się znikąd ;)
[url=http://www.fantazyjne.pl]Ucho też człowiek[/url]

[img]http://www.psyche-soma.com/nekochas.gif[/img]
Awatar użytkownika
Lotka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 648
Rejestracja: 7 paź 2003, o 00:00

Post autor: Lotka » 15 mar 2006, o 11:34

Rosemary pisze:A jednak jest wiele par, gdzie jedna jest taka kobieca, umalowana, w spódniczkach, wylewna, a druga nie powiem, że męska, ale "surowa" - dżinsy, trampki, szorstkie ruchy.
Oczywiście sztucznych podziałów nie ma co wprowadzać, ale stereotypy nie biorą się znikąd ;)
Tak, jest też wiele par, gdzie obie panie noszą kiecki, oraz takich, gdzie obie dżinsy i trampki...
Gdy postawić dwie kobiety obok siebie, przeważnie można powiedzieć, która jest bardziej, a która mniej "kobieca" (nie chcę się bawić w definicje, chodzi mi o stereotypową "kobiecość"), co może dawać złudzenie kontrastu. W rzeczywistości klucz wg którego ludzie dobierają się w pary jest bardziej skomplikowany, a wszystko zależy od osobistych preferencji i przypadku.
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Post autor: pi » 15 mar 2006, o 12:33

Lotka pisze: Tak, jest też wiele par, gdzie obie panie noszą kiecki, oraz takich, gdzie obie dżinsy i trampki...
Gdy postawić dwie kobiety obok siebie, przeważnie można powiedzieć, która jest bardziej, a która mniej "kobieca" (nie chcę się bawić w definicje, chodzi mi o stereotypową "kobiecość"), co może dawać złudzenie kontrastu. W rzeczywistości klucz wg którego ludzie dobierają się w pary jest bardziej skomplikowany, a wszystko zależy od osobistych preferencji i przypadku.
Wpelni sie z lotka zgadzam.
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
Awatar użytkownika
Rosemary
super forma
super forma
Posty: 1371
Rejestracja: 18 sty 2006, o 00:00

Post autor: Rosemary » 15 mar 2006, o 22:13

Masz rację Lotka, zwracam honor.
[url=http://www.fantazyjne.pl]Ucho też człowiek[/url]

[img]http://www.psyche-soma.com/nekochas.gif[/img]
Awatar użytkownika
heya_
super forma
super forma
Posty: 1157
Rejestracja: 2 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: south-east

Post autor: heya_ » 21 mar 2006, o 09:39

jestem raczej butch, a moja pani raczej femme...ale i tak ona wodzi mnie na nitce,a ja kupije kwiaty. nie mea czegos takiego jak kaktus obok tulipana...lepiej chyba nie usztywniac tych rol, stawiac na partnerstwo i szczerosc...bo czy kazda z nas nie chce sie czasem poczuc duza i silna, a czasem malutka ibiedna, i przytuuul? ;)
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 21 mar 2006, o 19:32

Heya :jupi: . Jak Ty jestes butch, to ja jestem torreador :lol: :cool: .
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Ildis
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 12 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kraków, Częstochowa

Post autor: Ildis » 22 mar 2006, o 13:45

A my jesteśmy hmmmm famme^2 :cool:

Cholera wie.....

Słońce szpera pod maską samochodu, albo pod samym samochodem zmieniając koło, a potem dzidzia jak zwykle wyleje na siebie herbatkę, soczek, zupkę i nawet śliniaczek nie pomoże...:wink:

Ja trzymam kasę i podejmuję "męskie" decyzje dotyczące mieszkania...żeby potem pomarudzić o wszystkim i o niczym...
Ona złoży z ikei szafkę ja na nastepny dzień biurko... 8)
Ona posprząta łazienkę i zrobi pranie, ja ugotuję obiad i doprowadzę do błysku kuchnię :)
Ona popsuje komputer a ja potem go naprawiam...

Ja chcem seksu a Ona zmęczona, Ona chce seksu a mnie głowa boli hahahaha :lol:

Podsumowująć Mix? Twix? Wash and go? Famme and butch?

Z wyglądu niby eFki a w środku zależy jak leży... :-P
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 22 mar 2006, o 13:50

Ildis... bo to metafora taka ;) Mix zatem :lol:
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
ODPOWIEDZ