potrzebuje pomyslu

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shane69
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 00:00

potrzebuje pomyslu

Post autor: shane69 » 27 wrz 2006, o 12:34

witam powiem krotko :cool: niudzi mi sie juz praca dla kogos i chcialabym otworzyc cos wlasnego glownie zastanawialam sie nad kafejka dla les albo jakims sklepie tez dla homo ale jeszcze nie wiem. co o tym myslicie , czy warto ? boje sie ze by nie poszlo . a moze macie jakies inne pomysly na interes dla mnie :D
Awatar użytkownika
promenade
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 953
Rejestracja: 19 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: obecnie poza krajem

Post autor: promenade » 27 wrz 2006, o 12:40

Mnie marzy sie otwarcie malego hotelu, gdzies w Portugalii albo Hiszpanii. Koniecznie gay and fiendly. Miejsce spotkan, dyskusji, odpoczynku, medytacji, przystosowane dla osob niepelnosprawnych i duzej ilosci dzieci. Jak pomysl Ci sie podoba to chetnie sie do Twoich dzialan przylacze. Moja przyjaciolka tez :)
"...wazne sa tylko te dni, ktorych jeszcze nie znamy,
waznych jest kilka tych chwil, tych na ktore czekamy..."
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 27 wrz 2006, o 13:14

ja zadam najprawdopodobniej bardzo debilne pytanie.

ale jakie roznice asortymentowe sa miedzy sklepami "homo" a "hetero" ?

czym sie wogole taki sklep rozni od sklepu spotykanego na codzien?
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 27 wrz 2006, o 14:30

właściel często inwestuje w szyby wystawowe... i ma problemy z dziarskimi chłopcami... duże ryzyko...

w takim sklepie jest dużo tęczowych akcesoriów, łóżkowych akcesoriów i biżuterii w stylu megalabrysów z innego tematu... no i dużo gapiów... kto wie, może kiedyś będzie moda na takie produkty.. no i jest drożej...
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
idealna
super forma
super forma
Posty: 3896
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 00:00

Post autor: idealna » 27 wrz 2006, o 15:08

Nie podoba mi się idea. Sklepy "tematyczne" jak dewocjonalja, lesbonalja, i inne jakos mnie odrzucają. Toleruję zoologiczne, księgarnie, apteki...ale tam wchodzą wszyscy- i lesbijki i heteryczki. Sklepy dla czarnych, dla gejów, dla katolików-nie twórzmy takich podziałow, bo się z nich nie wyplączemy...
Nasze umysły są jak spadochrony - pracują tylko wtedy, kiedy są otwarte
Awatar użytkownika
shane69
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 00:00

Post autor: shane69 » 27 wrz 2006, o 15:16

gretchen pisze:właściel często inwestuje w szyby wystawowe... i ma problemy z dziarskimi chłopcami... duże ryzyko...

w takim sklepie jest dużo tęczowych akcesoriów, łóżkowych akcesoriów i biżuterii w stylu megalabrysów z innego tematu... no i dużo gapiów... kto wie, może kiedyś będzie moda na takie produkty.. no i jest drożej...
nie wiem czy to zalezy od mody, bardziej zastanawiam sie nad tym czy bylo by wystarczajaco duzo odwaznych ludzi ktorzy by tam nie bali sie wejsc. wiele z nas sie boi ze ktos sie dowie ze sa homo ..;
Awatar użytkownika
shane69
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 00:00

Post autor: shane69 » 27 wrz 2006, o 15:23

idealna pisze:Nie podoba mi się idea. Sklepy "tematyczne" jak dewocjonalja, lesbonalja, i inne jakos mnie odrzucają. Toleruję zoologiczne, księgarnie, apteki...ale tam wchodzą wszyscy- i lesbijki i heteryczki. Sklepy dla czarnych, dla gejów, dla katolików-nie twórzmy takich podziałow, bo się z nich nie wyplączemy...
a dlaczego nie? w ksiegarni nie dostaniesz ksiazki o lesbijkach, albo filmu bynajmniej ciezko jest dostac
sklepy dla katolikow juz istnieja teraz czas na czarnych i gejow :D
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 27 wrz 2006, o 16:56

podobnie jak idealna jestem przeciwna takim podzialom. uwazam, ze sa niepotrzebne i dzieki nim sami sobie tworzymy male getto.
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: potrzebuje pomyslu

Post autor: Japonka » 27 wrz 2006, o 17:35

shane69 pisze:witam powiem krotko :cool: niudzi mi sie juz praca dla kogos i chcialabym otworzyc cos wlasnego
A jakie masz srodki na to? Jak zamierzasz finansowac swoje przedsiewziecie? Czy masz dosc pieniedzy na inwestycje? Bo malo ktory interes przynosi zyski od samego poczatku, i bez nakladow finansowych.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
shane69
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 00:00

Post autor: shane69 » 27 wrz 2006, o 19:06

Jakie getto o czym ty wogule mowisz. to tak jak w sklepach np. dla katolikow mozesz sobie kupic rozaniec , tak w sklepach gay mozesz sobie kupic koszulke z obrazkiem jak dwie dziewczyny sie caluja . TO NIE MA NIC WSPOLNEGO Z RASIZMEM to sa sklepy specjalizujace sie ...boszee bez optyka nie miala bys gdzie kupic okularow... dziwne jestescie
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 27 wrz 2006, o 19:19

shane69 pisze:Jakie getto o czym ty wogule mowisz.
No np. o kafejce "Nur Fur Les" :?
shane69 pisze:to tak jak w sklepach np. dla katolikow mozesz sobie kupic rozaniec , tak w sklepach gay mozesz sobie kupic koszulke z obrazkiem jak dwie dziewczyny sie caluja . TO NIE MA NIC WSPOLNEGO Z RASIZMEM to sa sklepy specjalizujace sie ...boszee bez optyka nie miala bys gdzie kupic okularow... dziwne jestescie
To otwórz. Optyka albo cokolwiek innego.
Powodzenia.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
szczurzyca
super forma
super forma
Posty: 1078
Rejestracja: 16 mar 2006, o 00:00

Post autor: szczurzyca » 27 wrz 2006, o 21:23

Ja nie jestem pewna, czy takiego sklepu chętnie bym nie odwiedziła... Poszukuję wciąż filmów i książek, których w normalnym obiegu nie dostanę. No i zdjęcie jakieś ładne albo obraz na ścianę w nowym domu mieć bym chciała z kobietą - nie da rady, serio. Więc może taki sklep nie byłby zły?
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 27 wrz 2006, o 21:42

chyba jako atrakcja turystyczna. i to nie dla homoseksualistów.
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
franca
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 945
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00

Post autor: franca » 28 wrz 2006, o 07:28

osobiście zgadzam się z idealną.
otwieranie takich sklepów to tworzenie podziałów.
które potem wszyscy usilnie starają się zwalczyć.
jest sens?
jak dla mnie dostać można wszytsko więc otwieranie takiego sklepu bynajmniej nie jest konieczne.
dziecko przerostu formy nad treścią.
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 28 wrz 2006, o 09:34

shane69 pisze:Jakie getto o czym ty wogule mowisz. to tak jak w sklepach np. dla katolikow mozesz sobie kupic rozaniec , tak w sklepach gay mozesz sobie kupic koszulke z obrazkiem jak dwie dziewczyny sie caluja . TO NIE MA NIC WSPOLNEGO Z RASIZMEM to sa sklepy specjalizujace sie ...boszee bez optyka nie miala bys gdzie kupic okularow... dziwne jestescie
mam nadzieje, ze biznes prowadzisz lepiej niz piszesz...
to raz

dwa skoro uwazasz, ze jestesmy dziwne to po kiego grzyba pytasz nas o zdanie? chcialas hurraoptymizmu? stworz taki sklep w sieci - popatrz ile akcesoriow mozna nieraz spotkac na roznych stronach (np. koszulki Totally Girl Powered) i jakos kokosow niewiadomo jakich na tym nie robia.

trzy - jesli nastepnym razem chcesz uslyszec - tak rob cudowny pomysl, to o tym napisz a nie pytaj o opinie.

cztery - rasizm to zupelnie inne zjawisko

Pchela - frakcja dziwolagow
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 28 wrz 2006, o 20:31

jak shane jest normalna, to tym bardziej ciesze się, że jestem dziwna. dewocjonalia w całości mi wystarcza... mają ładne świeczki i tanią biżuterię...
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
blue32
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 547
Rejestracja: 18 lip 2006, o 00:00
Lokalizacja: Śląsk <-> Bieszczady

Post autor: blue32 » 28 wrz 2006, o 20:38

gretchen pisze:jak shane jest normalna, to tym bardziej ciesze się, że jestem dziwna. dewocjonalia w całości mi wystarcza... mają ładne świeczki i tanią biżuterię...
a w ramach taniej bizuterii co proponujesz? Gustowny krucyfiks na szyję? ;)
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 28 wrz 2006, o 21:23

a żebys wiedziała... widziałam taki śliczny, skromny, krzyż był jak prawdziwy, drobniutki, nawet miał złobienia charakterystyczne dla drewna... a łancuszek do tego był z takich kuleczek... i wszystko srebrne... żałowałam wtedy, ze nie jestem bierzmowana. chociaż w innych miejscach dawali obrzydliwe ozdoby...
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
blue32
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 547
Rejestracja: 18 lip 2006, o 00:00
Lokalizacja: Śląsk <-> Bieszczady

Post autor: blue32 » 28 wrz 2006, o 21:32

gretchen pisze:a żebys wiedziała... widziałam taki śliczny, skromny, krzyż był jak prawdziwy, drobniutki, nawet miał złobienia charakterystyczne dla drewna... a łancuszek do tego był z takich kuleczek... i wszystko srebrne... żałowałam wtedy, ze nie jestem bierzmowana. chociaż w innych miejscach dawali obrzydliwe ozdoby...

ja też nie bierzmowana... Ale do tej pory nie żałowałam... Zobaczę, co będzie dalej...

Ale z drugiej strony, brak bierzmowania nie odbiera Ci możliwości noszenia krzyża...
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 28 wrz 2006, o 21:42

ale nie mam go skąd wziąc... takiego drugiego nigdzie nie ma...
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
blue32
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 547
Rejestracja: 18 lip 2006, o 00:00
Lokalizacja: Śląsk <-> Bieszczady

Post autor: blue32 » 28 wrz 2006, o 22:32

gretchen pisze:ale nie mam go skąd wziąc... takiego drugiego nigdzie nie ma...
znajdzie się, nie martw się :) Będzie dobrze!
Awatar użytkownika
Green
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 7 cze 2005, o 00:00

Post autor: Green » 29 wrz 2006, o 00:44

Oj, no i zakrzyczałyście dziewczynę, a przecież chciała dobrze. ;)

Ja myślę, że pomysł sklepu niezły, tylko może na nieco lepiej rozwiniętym rynku, no i faktycznie tam, gdzie ludzie nie będą bać się, że ktoś zobaczy, jak wchodzą do środka. Na początek może lepiej zacząć od sklepu, w którym będzie spory dział dla LBGT.

Co do kafejki - pomysł w ogóle super, ale trzeba dobrze ruszyć głową, żeby przyciągnąć klientelę. I myślę, że lepszym pomysłem jest miejsce dla kobiet w ogóle. Jest taka kawiarnia chyba w Częstochowie, podobno nieźle im idzie, co prawda facetów wpuszczają, ale pod warunkiem, że założą kolorową perukę wypożyczaną na miejscu. :)

Do lokalu dla kobiet i tak będzie przychodzić dużo branży, a niezamykanie się z góry w jednym środowisku jest dla lokalu bardziej rozwojowe.
Awatar użytkownika
Amelka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 231
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Z ogrodu

Post autor: Amelka » 30 wrz 2006, o 13:33

Tia, dazymy do tego, zeby nas akceptowano i nie wyróżniano w tle,
a z uporem maniaka eksponujemy roznice.
Sam rodzaj sklepu jest scisle tematyczny, bedzie mial jeno wiecej
asortymentu. Ale ja raczej taki sklep zalozylabym tez w internecie.
Knajpa to fajna sprawa, ale ciezki kawalek chleba, rozowo tylko wyglada
od strony klienta. Jednak z tego co wiem, moze byc dochodowa,
wszystko zalezy od miejsca, wygladu i wielu innych....
Ja najchetnie otworzylabym mala tawerne w jakiejs francuskiej/wloskiej/portugalskiej portowej, turystycznej miescinie
z pieknym widokiem na morze i ogrodkiem pelnym zieleni.
Samo zalozenie firmy w Polsce, to oplata za zgloszenie w urzedzie,
ale do tego trzeba miec lokal, sprzet... i tu juz trzeba miec pare groszy. Profil dzialalnosci najlepiej zeby byl chociaz zblizony do wyksztalcenia,
albo czegos o czym mamy pojecie, no i analiza rynku, co pozwoli nam
chociaz w mglisty sposob przewidziec przyszlosc firmy. Potem juz tylko wpakujemy troche kasy w rozreklamowanie interesu i ...do roboty
od switu do nocy.
Gaduła:)
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: Naj naj naj miasto w Polsce!

dzikie plaże!

Post autor: Gaduła:) » 30 wrz 2006, o 21:41

Ja kiedyś myślałam o Bora Bora, plaży w upalnym słońcu i tam pierogi nasze!:)
ODPOWIEDZ