Znak rozpoznawczy ?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
koralik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 758
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 00:00

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: koralik » 9 lis 2012, o 13:04

Wiesz, nic na siłe. Nie staraj się za bardzo, bo żle trafisz. Poczekaj - to samo przyjdzie. A pospiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Data_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 02:00

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Data_ » 17 lis 2012, o 20:58

swiatelkoBiale pisze:Wydaje mi się, że dobrze jest po pierwsze: rozmawiać oraz obserwować mowę ciała. Reakcje na to co jest mówione. Bardzo często podczas rozmów w grupie padają teksty o gejach, wystarczy obserwować reakcje. Mnie np nie śmieszą takie żarty.

Mowa ciała: Zapodaję dziewczynie, która mi się podoba długie spojrzenie. Jak się dziwi lub odwraca wzrok to sygnał "nie jestem Tobą zainteresowana w żaden sposób" i mam klarowną odpowiedź. Jak nie odwraca oczu, czasem podchodzi i pyta czy się znamy. Warto też samej wykazać taką inicjatywę. Po jakimś czasie rozmowy zapytać o związki, chłopaka. Jak zacznie się wykręcać, albo zareaguje zdziwieniem - jesteśmy w domu ;)

Jako, że mam bardzo sympatyczną i przyjazną twarz, dziewczyny chętnie same nawiązują ze mną rozmowę. Czasem rzucam jakiś tekst "branżowy" i patrzę na reakcję. Jak nie jest taka, jaką bym oczekiwała, obracam to w żart.

Nie sugerowałabym się tak mocno wyglądem, wisiorkami, tatuażami czy czymkolwiek - czasem mogą posłużyć za wskazówkę, ale ogólnie potrafią być bardzo zwodnicze.
A co może znaczyć umawianie się na następne spotkanie i sztuczny uśmiech na pożegnanie?
swiatelkoBiale
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2012, o 17:36

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: swiatelkoBiale » 18 lis 2012, o 11:09

Data_ pisze: A co może znaczyć umawianie się na następne spotkanie i sztuczny uśmiech na pożegnanie?
Mowa ciała to mowa naszej podświadomości, często pokazująca coś, czego nawet nie jesteśmy jeszcze świadomi. Nie jestem ekspertką, nie ma więc sensu, abym zgadywała co może znaczyć to, co napisałać, Data_. Zapewne czas to zweryfikuje. Pozdrawiam
MonikaMilan
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2012, o 12:40

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: MonikaMilan » 19 lis 2012, o 12:48

hmm, dobrze wiedzieć :)
dominika9876
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2012, o 21:45

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: dominika9876 » 13 gru 2012, o 14:47

Nie mam znaku rozpoznawczego . Ale nie wiem co kiedyś miałam teczowe sznurowki w glanach
1day1way
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2012, o 15:02

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: 1day1way » 20 gru 2012, o 01:38

Ostatnio poznałam dziewczynę z obrączką na kciuku i chyba to nie był najlepszy strzał, ale jeśli chcecie to zapraszam do przeczytania:
http://kobiety-kobietom.com/forum/viewt ... =1&t=16920
"Wielka jest siła słowa pisanego (...) Myśli, które oddychają i słowa, które palą."
Awatar użytkownika
agajaga
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2012, o 07:32

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: agajaga » 20 gru 2012, o 07:46

Specjalnie założyłam konto, żeby wyrazić moje zdziwienie. Jestem głęboko wstrząśnięta sprawą palcową :D Myślałam, że pierwszy post na temat palców to tylko taki joke he he
Generalnie fajnie by było, gdyby tak było, ale jakoś mam wątpliwości...
Poza tym, ja mam dużo dłuższy serdeczny niż wskazujący, a nie jestem 100% les, tylko bi, bo miałam facetów.
a tak jeszcze poza tym, to byłam święcie przekonana, że każdy tak ma... a nie? bez kitu... :roll:
...się całe życie człowiek uczy a głupim umiera

ale troche prawdy w tym może być, bo wyskoczył mi z googla jakiś artykuł i pisali, że to większa ilość testosteronu w życiu płodowym, no i pewno też w tym już poza płodowym :mrgreen: a ja to na pewno mam sporo testosteronu jak na babe, ale wcale nie jestem męska, wygolona i obwieszona toporami. Moim zdaniem chodzi głównie o osobowość...
ariel792
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2007, o 00:00

Re: Znak rozpoznawczy ? męski złoty sygnet

Post autor: ariel792 » 9 maja 2013, o 14:09

Witajcie:)
Ja mam takie pytanie na temat znaków rozpoznawczych les: dziś leski noszą srebrną obrączkę na lewym kciuku (ja noszę na prawym, bo z lewego spada, jest zbyt luźna ;p). Ja mam 33 lata, ale... moja była, która ma 45 lat mówiła mi, że kiedyś leski nosiły jako znak rozpoznawczy męski złoty sygnet (najczęściej na palcu serdecznym lewej dłoni ) - moja eks właśnie taki nosi, oprócz tego znam 2 inne les po 40-ce, które też noszą sygnety. Czy słyszałyście coś na ten temat? Czy znacie les po 40-ce, które noszą sygnet - albo przeciwnie- kobiety hetero, które go noszą? Pytanie moje stąd się bierze, że się zakochałam w kobiecie, która ma 42 lata, jest panną, nie ma dzieci i nosi taki sygnet na serdecznym palcu lewej dłoni(nie codziennie), oprócz tego nosi inne, kobiece pierścionki z oczkami - tylko że ona w przeciwieństwie do 3 les, które znam jest bardzo kobieca, tzn. nigdy jej nie widziałam w spodniach: zawsze spódnica i buty na obcasie, pomalowane paznokcie, ona jest starej daty, jakby z lat 70' przeniesiona żywcem :D no ale widujemy się tylko w pracy, nie wiem, czy po domu też się tak ubiera bardzo mi się podoba, mam wrażenie, że się strasznie peszy na mój widok a jednocześnie jest zawsze dla mnie bardzo miła, zaobserwowałam, że swobodnie rozmawia z mężczyznami a z kobietami zawsze jest spięta i skrępowana. I co myślicie? :twisted:
Awatar użytkownika
agajaga
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2012, o 07:32

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: agajaga » 10 maja 2013, o 23:41

Jest ryzyko, że to nie sygnet tylko staromodny pierścionek. Jeśli jest mocno retro i lubi starocia, to te stare, złote pierścionki robili czasem takie masywne, pamiętam u mojej ciotki :wink: która nie jest lesbijką :mrgreen:
Najlepiej dyskretnie zahaczyć o temat i obserwować reakcję. Na przykład, ja ostatnio 2 razy jednego dnia widziałam plakat promujący tolerancję dla lesbijek, można by tak zagaić i zobaczyć co powie... Powiedzieć np "dobrze, że się o tym mówi, prawda?" albo coś...
ariel792
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2007, o 00:00

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: ariel792 » 13 maja 2013, o 17:21

Ja wiem, u mnie w rodzinie też kobiety mają takie pierścionki jak z ruskiego złota :cool: , ale ona nosi prawdziwy sygnet :D
Co do zahaczenia o temat homoseksualizmu i obserwowania jej reakcji to ostatnio jak Wałęsa się wypowiadał i profesor Pawłowicz homofobicznie, to właśnie dyskutowaliśmy na ten temat w pokoju, oprócz niej i mnie były jeszcze 2 koleżanki i kolega i kolega poruszył ten temat i wszyscy byli za tolerancją, ona także stwierdziła, że miłość to miłość i nie ma znaczenie, czy pomiędzy osobami tej samej płci, czy przeciwnej :D no ale dwie koleżanki pozostałe też tak stwierdziły a mają mężów i dzieci, więc taka deklaracja o niczym nie świadczy :czerwononosyrenifer:, problem większy w tym, że gdyby to była zwykła koleżanka z pracy, to bym mogła podpytać o coś, na piwo się umówić itp. a ona jest moją przełożoną w dziale, więc jestem z nią na "pani" i nie mam odwagi...
Awatar użytkownika
agajaga
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2012, o 07:32

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: agajaga » 13 maja 2013, o 23:19

uuu jak przełożona to ja od razu radzę, daj se spokój! Ja mam złe doświadczenia z paniami "na pani" :podbite oczko:
pracy lepiej do sexu nie mieszać :lol:
ariel792
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2007, o 00:00

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: ariel792 » 15 maja 2013, o 12:07

a może jeśli jej się podobam to chciałaby czegoś więcej niż sex? :oops: Ja jestem w niej po uszy zabujana :D poczekam chyba spokojnie i zobaczę, jak sytuacja się rozwinie, jeśli ona nie wyjdzie z żadną inicjatywą, to ja też nie będę się wychylać :cool:
Awatar użytkownika
Antoinette7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 11 maja 2013, o 15:46

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Antoinette7 » 15 maja 2013, o 20:08

Jak sądzicie... Czy typowo "męski styl bycia" u Kobiet zawsze oznacza, że jest les?
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: sad_eagle » 15 maja 2013, o 20:12

Typowo męski? Czyli co? Korzystanie z pisuaru? (swoją droga przydatna umiejętność w pubach :P)

Moim zdaniem ubiór nie świadczy o orientacji. Każdy ubiera się jak komu wygodnie. Dużo zależy też od pracy. Nie wiem. Ja tam ubieram się tak zebym dobrze się czuła. t-shirt, bluza i boyfriendy. Ale czy to informuje innych o mojej orientacji? Wątpię, gdyby tak było to rodzice nie byliby tak zaskoczeni :D
Jestesmy pozorami, ktore myla.
Awatar użytkownika
Antoinette7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 11 maja 2013, o 15:46

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Antoinette7 » 15 maja 2013, o 20:25

sad_eagle pisze:Typowo męski? Czyli co? Korzystanie z pisuaru? (swoją droga przydatna umiejętność w pubach :P)
Akurat nie w tym rzecz, ale spostrzeżenie jak najbardziej słuszne ;)

Chodzi mi o Kobiety, które zachowują się bardziej męsko niż kobieco. I nie musi to byc kwestia stroju.
Rinnelis
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 20:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Rinnelis » 20 maja 2013, o 19:19

Bardziej męsko niż kobieco? To też nie precyzje... Jeśli Ci chodzi o zainteresowanie samochodami, nogą, picie piwa z butelki nawet jak ma się kufel obok, 'męskie' bujanie się na boki przy chodzeniu oraz inne stereotypowe rzeczy, to można się przejechać, bo taka pani może być typową heteroseksualną chłopczycą.
Ale jeśli Ci chodzi o zachowanie, hm... powiedzmy 'gentlemeńskie', jak odruch przepuszczania innych Pań w drzwiach, wstawanie z krzesła żeby się przywitać jak jakaś kobieta przychodzi do stołu, czy oferowanie pomocy przy niesieniu zakupów, to już jest bardziej prawdopodobne, że jest les ;)
Awatar użytkownika
UtaRefson
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 12 gru 2012, o 00:05

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: UtaRefson » 20 maja 2013, o 19:47

Rinnelis pisze: Ale jeśli Ci chodzi o zachowanie, hm... powiedzmy 'gentlemeńskie', jak odruch przepuszczania innych Pań w drzwiach
Boże, tak bardzo kocham to robić! :serce:
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: sad_eagle » 20 maja 2013, o 20:17

UtaRefson pisze:
Rinnelis pisze: Ale jeśli Ci chodzi o zachowanie, hm... powiedzmy 'gentlemeńskie', jak odruch przepuszczania innych Pań w drzwiach
Boże, tak bardzo kocham to robić! :serce:

Mi to juz jakoś w naturę weszło... czasem nawet nie zdaję sobie sprawy jak bardzo przejęłam męskie zachowania. Jak właśnie przepuszczanie w drzwiach, czy otwieranie drzwi... to dla mnie już taki odruch bezwarunkowy.
Jestesmy pozorami, ktore myla.
Rinnelis
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 20:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Rinnelis » 20 maja 2013, o 20:52

[quote]Boże, tak bardzo kocham to robić! [quote="UtaRefson"]

A kto nie? :serce:
Mnie to strasznie w nawyk weszło, że czuje się niezręcznie jak inna mnie przepuszcza. Nawet nie byłam świadoma, że tak robię, do póki znajoma nie zrugała przy mnie swojego chłopaka, że powinien się ode mnie uczyć; )

A co do znaków rozpoznawczych, to kiedyś nosiłam tęczową bransoletkę, ale przerzuciłam się na labrys. Nawet nie z powodu, chęci bycia rozpoznaną, tylko ta siekierka tak ładnie wygląda...
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: sad_eagle » 21 maja 2013, o 00:38

Ja właśnie rozważam kupno labrysu. Póki co budżet studencki stanowczo mówi "NIE!" nowym zakupom... ale może w wakacje się skuszę.

A z tego co noszę, to obrączkę na kciuku- jak zaczęłam nosić to byłam nie świadoma jej znaczenia :roll:
Czasem zakładam tęczowe kolczyki, ale rzadko. Głównie jak idę na imprezę itp.
Jestesmy pozorami, ktore myla.
askasobkowiak
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2013, o 16:42

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: askasobkowiak » 25 maja 2013, o 18:39

dzieki , dzieki zawsze fajnie czegos nowego sie nauczyc w nowym swiecie :D aska
Rivia03
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 5 cze 2013, o 19:22

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Rivia03 » 5 cze 2013, o 19:54

Te znaki rozpoznawcze to nie głupia sprawa! Zawsze to bezpieczniej wyjść na imprezę. ;) Tylko o tych znakach to chyba dużo hetero- nie ma zielonego pojęcia.... :?:
Awatar użytkownika
kamila95
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2013, o 15:56
Lokalizacja: Konin

jak ją poznać w tłumie?

Post autor: kamila95 » 18 cze 2013, o 21:24

jak moge na ulicy poznac, ze idaca na przeciwko mnie kobieta jest z branzy? na ulicy jest ciezko dostrzec czy ma obraczke na kciuku, czy wisiorek ktory wyglada jak dwie zlaczone siekiery.. a po spojrzenu nie potrafie poznac bo nie mam tego ,, radaru" :)
Awatar użytkownika
taka_panna
super forma
super forma
Posty: 1391
Rejestracja: 25 lis 2006, o 00:00

Re: jak ją poznać w tłumie?

Post autor: taka_panna » 18 cze 2013, o 21:33

no sorry.. na czole to raczej nikt sobie nie napisze.
pytanie jakby lesbijka była jakimś odrębnym gatunkiem człowieka
"Jeśli coś kochasz puść to wolno.
Jeśli wróci - jest twoje.
Jeśli nie - nigdy twoje nie było."
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: jak ją poznać w tłumie?

Post autor: sad_eagle » 19 cze 2013, o 22:34

kamila95 pisze:jak moge na ulicy poznac, ze idaca na przeciwko mnie kobieta jest z branzy? na ulicy jest ciezko dostrzec czy ma obraczke na kciuku, czy wisiorek ktory wyglada jak dwie zlaczone siekiery.. a po spojrzenu nie potrafie poznac bo nie mam tego ,, radaru" :)
Ja się łapię na tym, że wiem ze laska miała obrączkę... ale za nic twarzy nie pamiętam :D
Jestesmy pozorami, ktore myla.
Awatar użytkownika
nerys
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 8 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: nerys » 20 cze 2013, o 00:10

Łomatko, ja noszę obrączkę na palcu wskazującym (bo tam mi akurat pasuje) i ostatnio wyczytałam w internecie, iż to znaczy, że jestem... z cechu kupców lol :D...

A tak poważnie(j) - jak ja bym chciała wiedzieć czy w mojej pracy, w której są ze 3 setki dziewczyn jest chociaż jedna (oprócz mnie) les lub bi! I nie na podryw, tak dla towarzystwa ściśle... I jak to poznać??...
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: sad_eagle » 20 cze 2013, o 00:58

Statystycznie 3-6% populacji na całym świecie jest homoseksualna. Czyli na 100 około 4-5 osób jest homoseksualna. Wychodzi na to że pracujesz z ok. 15 osób z naszych :P

Ale są wyjątki, jak np. u mnie na roku. Gdzie na 24 osoby, jest 5 lesbijek, 2 bi oraz jeden gej :D
Jestesmy pozorami, ktore myla.
andzia161616
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2013, o 01:01

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: andzia161616 » 20 cze 2013, o 01:10

no wiec ja swoim skromnym zdaniem chcialam powiedziec... hehe ;)))
ja tam nic nie nosze
ktos mi sie spodoba to podbijam jak widze ze kopletnie nie zainteresowana to sb odpuszczam
a jak widac ze zainteresowana a mozna to wyczuc :)) to sie taka osobe zapraszabi potem sie okazuje coi jak ;)
i tyle ;)))
Awatar użytkownika
ella_cotta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 321
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:00
Lokalizacja: Wwa

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: ella_cotta » 20 cze 2013, o 11:14

A ja tam się ostatnio zaobrączkowałam kciukowo -> może jakaś przyszła miłość mojego życia mnie zauważy :cool:
MarieS
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 3 cze 2013, o 21:53

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: MarieS » 20 cze 2013, o 14:51

Ja nic nie noszę, wszyscy myślą że jestem hetero. I jest dylemat, bo kobiety uwagi na mnie raczej nie zwracają.
ODPOWIEDZ