Kobieta w meskim wydaniu

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gabriela
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 242
Rejestracja: 11 cze 2004, o 00:00

Kobieta w meskim wydaniu

Post autor: gabriela » 24 wrz 2007, o 15:26

Nie, no nie o to chodzi że gruba tylko że no.... typowa jest, a zaraz sie wrzawa podniesie jak niektórzy kolesie pokrzykują - "nieatrakcyjna to i nie dziwota że lesbijka".
Ja też kiedyś sądziłam iż lesbiki wyglądają jak kobiety żywcem wyjęte z L-World - ale tamte aktorki to niestety hetero :( Więc reguła pozostanie chyba regułą co do wyglądu.
Rozwijając wątek zatanawiałam sie kiedyś dlaczego tak wiele les staje się podobne do nie wiadomo czego, ani to kobieta ani mężczyzna, a przecież kobiecość tu gra rolę, do kobiecości jest pociąg a więc wiotkość, delikatność, smukłość, wdzięk, wrażliwość i piękno a nie rubaszne pokrzykiwania, marynarski chód, włosy rozmierzwione, byle jak obciete, siad rozwarty i powycierane, wielgachne porty....
Awatar użytkownika
koukla
super forma
super forma
Posty: 1199
Rejestracja: 15 cze 2005, o 00:00

Post autor: koukla » 24 wrz 2007, o 15:50

gabriela pisze: Rozwijając wątek zatanawiałam sie kiedyś dlaczego tak wiele les staje się podobne do nie wiadomo czego....
Jakies wnioski z tego zastanawiania sie, ktorymi chcialabys sie podzielic?
кому-то легче жить с закрытыми глазами
это их выбор а мы свой делаем сами
Awatar użytkownika
Rainy
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rainy » 24 wrz 2007, o 21:37

gabriela pisze: Ja też kiedyś sądziłam iż lesbiki wyglądają jak kobiety żywcem wyjęte z L-World - ale tamte aktorki to niestety hetero :( Więc reguła pozostanie chyba regułą co do wyglądu.
Hmm, no akurat czesc aktorek z THE L WORD'a to lesbijki... Wiec tu racji nie masz. I nie masz tez racji myslac, ze nie ma takich lesbijek w rzeczywistosci! Ja nie siedze w branzy gleboko, ale pare lesbijek znam, i zapewniam Cie ze takie jak z filmu SA.
"Nie grzeszą ci, którzy grzeszą z miłości"
Oskar Wilde
NewGirl83
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 00:00

Post autor: NewGirl83 » 25 wrz 2007, o 09:46

gabriela pisze: Rozwijając wątek zatanawiałam sie kiedyś dlaczego tak wiele les staje się podobne do nie wiadomo czego, ani to kobieta ani mężczyzna, a przecież kobiecość tu gra rolę, do kobiecości jest pociąg a więc wiotkość, delikatność, smukłość, wdzięk, wrażliwość i piękno a nie rubaszne pokrzykiwania, marynarski chód, włosy rozmierzwione, byle jak obciete, siad rozwarty i powycierane, wielgachne porty....
Dokładnie nad tym samym się zastanawiałam (i to nie raz), sama jestem bardzo kobieca (sorry za "skromność" :P ) i moją uwagę zwracają równie kobiece i seksowne Panie :cool: A Magda z BB o której mowa jest przeciwieństwem kobiecości, więc proszę drogie Panie wytłumaczcie mi na czym to polega że części lesbijek podoba się właśnie ten męski typ kobiety? Przecież jeśli tak, to równie dobrze można być z facetem...
Tylko nie piszcie, że liczy się wnętrze, dobre serce itp itd bo prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy wzrokowcami....(i na początku znajomości zawsze zwracamy uwagę na wygląd).
Mam nadzieje, ze nikogo nie uraziłam tym postem, bo oczywiście nic nie mam do "męskich" Pań, po prostu chce zrozumieć na czym to wszystko polega :?
Bo mnie ciągnie zdecydowanie do seksownych i delikatnych dziewczyn :P
Awatar użytkownika
gabriela
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 242
Rejestracja: 11 cze 2004, o 00:00

Post autor: gabriela » 25 wrz 2007, o 10:12

Newgirl :)
Racja, tez nad tym rozmyślam - bo skoro męskie,to dlaczego nie mężczyzna?
:) Dla mnie kobieta musi być kobietą, bo lubię kobiety a nie babochłopy.
Nie znaczy to ze krótkie włosy i spodnie są "be", ale upadabnianie się do faceta niczemu moim zdaniem nie służy.
Ale przyszło mi do głowy - czy to że niektóre lesbijki zaczynaja wyglądem i zachowaniem przypominac chłopaków nie świadczy o tym że podświadomie kobieta szuka jednak mężczyzny? Hm... :roll:
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 25 wrz 2007, o 10:29

Stereotypy, stereotypy...

Gabrielo, bądź łaskawa poczytac Forum, bo dyskusji nt męskości i kobiecości, definicji tejże kobiecości oraz tego co nam się podoba było tu od groma. Nie trzeba zaśmiecać kolejnego wątku.
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
NewGirl83
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 00:00

:)

Post autor: NewGirl83 » 25 wrz 2007, o 10:42

Jeśli nie byłoby to zbyt dużym problemem to proszę o "pokazanie" mi dokładnie gdzie poruszany był ten temat, bo jednak chciałabym bym wiedzieć na czym "to" polega.

:scratch:
Awatar użytkownika
gabriela
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 242
Rejestracja: 11 cze 2004, o 00:00

Post autor: gabriela » 25 wrz 2007, o 10:54

Właśnie szukałam ale jakos znaleźć nie mogę :P - nie martw się na pewno zaraz któras coś nam "sypnie".
Adna
super forma
super forma
Posty: 2284
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 00:00

Post autor: Adna » 25 wrz 2007, o 14:10

gabriela pisze:Newgirl :)
Racja, tez nad tym rozmyślam - bo skoro męskie,to dlaczego nie mężczyzna?
:) Dla mnie kobieta musi być kobietą, bo lubię kobiety a nie babochłopy.
Nie znaczy to ze krótkie włosy i spodnie są "be", ale upadabnianie się do faceta niczemu moim zdaniem nie służy.
Ale przyszło mi do głowy - czy to że niektóre lesbijki zaczynaja wyglądem i zachowaniem przypominac chłopaków nie świadczy o tym że podświadomie kobieta szuka jednak mężczyzny? Hm... :roll:
a kobiecość , to sukienki, makijaż, manicure, długie włosy i buzia w ciup?

Heteroseksualne wzorce tu nie pasują...
NewGirl83
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 00:00

Post autor: NewGirl83 » 25 wrz 2007, o 14:48

Adna pisze:
a kobiecość , to sukienki, makijaż, manicure, długie włosy i buzia w ciup?

Heteroseksualne wzorce tu nie pasują...
Jeśli na przeciw postawimy męskie dżinsy, chłopięcą fryzurę i męski sposób poruszania to tak :P

A poza tym jakie heteroseksualne wzorce :shock: Co ma jedno do drugiego :scratch:

Jeszcze dodam, że kobiecość to subtelność i delikatność...a nie tylko buzia w ciup :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 25 wrz 2007, o 17:15

Na przykład tu.
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
pansy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 10 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: pansy » 25 wrz 2007, o 18:22

Gabriela, new Girl - to że Wam podobają się jakies kobiety, nie znaczy, że wszystkie musza tak wyglądać.
Przecież ludzie są różni i podobają się im różne typy urody. Wszystkie lesbijki maja być wiotkie, bo Wy takie lubicie?
Tego nie mogę pojąć.
Moge natomiast zrozumieć, że są różne kobiety, a wśród nich różne lesbijki. Po prostu.
Reach high
Doesn't
Mean she's
holy
Just means
She's got a cellular



tori amos
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 25 wrz 2007, o 22:08

NewGirl83 pisze: Tylko nie piszcie, że liczy się wnętrze, dobre serce itp itd bo prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy wzrokowcami....(i na początku znajomości zawsze zwracamy uwagę na wygląd).
Tu sie nie do końca moge zgodzic. Jak ludzi do siebie ciagnie to raczej jednak po zapachu.

Choc bulwersuje sie tym, ze dziewczyna zaraz po tym jak odkryje branzowe towarzystwo to zmienia styl, na najbardziej wg mnie oszpecajacy. Widac jednak na takie jest zapotrzebowanie.
Jeżeli nie podoba nam sie ta dziewczyna, jako reprezentantka srodowiska, zwawsze przecież, można pokmazać swoim znajomym inną lesbijke.
Awatar użytkownika
pansy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 10 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: pansy » 26 wrz 2007, o 15:57

a najlepszymi "reprezentantkami" prawdziwych kobiet są drag queen - mają wszystkie atrybuty "kobiecości".
Reach high
Doesn't
Mean she's
holy
Just means
She's got a cellular



tori amos
Adna
super forma
super forma
Posty: 2284
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 00:00

Post autor: Adna » 26 wrz 2007, o 17:09

pansy pisze:a najlepszymi "reprezentantkami" prawdziwych kobiet są drag queen - mają wszystkie atrybuty "kobiecości".
:cool:
i na ogól są takie miłe, czułe i delikatne..
Awatar użytkownika
Angua
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 530
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Angua » 26 wrz 2007, o 17:27

gabriela pisze:kobiecość tu gra rolę, do kobiecości jest pociąg a więc wiotkość, delikatność, smukłość, wdzięk, wrażliwość i piękno a nie rubaszne pokrzykiwania, marynarski chód, włosy rozmierzwione, byle jak obciete, siad rozwarty i powycierane, wielgachne porty....
UH. Taka "kobiecość" to już nawet u hetero wychodzi z mody.
Taka "kobiecość" obowiązywała w czasach, kiedy "męskość" oznaczała nieczułego, bezmyślnego półgłówka, niedogolonego weekendowego alkoholika. Na szczęście oba te wzorce powoli zanikają.

I, Gabrielo, mam włosy rozmierzwione, ale mierzwię je nad wyraz starannie a mój siad najczęściej zakryty jest spódnicą.
Wszystko działa, jeśli tylko człowiek pozwoli, by się zdarzyło
(T.Pratchett)
NewGirl83
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 00:00

Post autor: NewGirl83 » 26 wrz 2007, o 20:28

Ale dalej żadna z Pań nie wytłumaczyła mi na czym to polega, że lesbijkę pociąga kobieta wyglądająca jak mężczyzna. No wiec dlaczego nie są z mężczyznami??
Sorka, że tak się czepiłam ale po prostu tego nie rozumiem :P
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 26 wrz 2007, o 20:37

NewGirl83 pisze:Ale dalej żadna z Pań nie wytłumaczyła mi
Może nie ma tu żadnej takiej?
NewGirl83 pisze:na czym to polega, że lesbijkę pociąga kobieta wyglądająca jak mężczyzna. No wiec dlaczego nie są z mężczyznami??
Mam wrażenie, że umyka Ci fakt, że nawet najbardziej "męsko" (wąsy, broda, takie tam...) wyglądająca kobieta, mężczyzną nie jest.
NewGirl83 pisze:Sorka, że tak się czepiłam ale po prostu tego nie rozumiem :P
Ja też nie, no i co z tego, ktoś ma tak, ktoś inaczej...
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Adna
super forma
super forma
Posty: 2284
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 00:00

Post autor: Adna » 26 wrz 2007, o 20:47

NewGirl83 pisze:Ale dalej żadna z Pań nie wytłumaczyła mi na czym to polega, że lesbijkę pociąga kobieta wyglądająca jak mężczyzna. No wiec dlaczego nie są z mężczyznami??
Sorka, że tak się czepiłam ale po prostu tego nie rozumiem :P
a bo ja wiem...?
..bo coś jest mega seksownego w tym zderzeniu kobiecość i męskości?
..bo kobieta bez sztucznych upiększaczy jest prawdziwie piękna?

:D

a może, bo kiedyś też myślałam,
że tylko kobiety kobiece..
aż poznałam pewną panią i zmieniałam swoje zdanie...
:oops:
Awatar użytkownika
FR
super forma
super forma
Posty: 1223
Rejestracja: 28 sie 2006, o 00:00

Post autor: FR » 26 wrz 2007, o 20:49

Ja zyjac na tym swiecie sporo lat nie moge sobie wytlumaczyc na czym to polega, ze kobiete pociaga mezczyzna. :) Tez tego nie rozumiem...kobiety a owszem: kobiece, "meskie", wysokie, niskie, ladne, brzydkie, z miseczka A i z miseczka D, inteligentki w okularach i wylansowane Barbie, zdecydowane czego chca i rozchwiane emocjonalnie...parafrazujac reklame Pedigree "Kobiety gora". :)

Wytlumaczyc wiec nie wytlumacze, ale moge pofantazjowac:
wzrokowo:

kobieta z krotkimi wlosami nie jest mezczyzna - jest krotkowlosa kobieta
kobieta w szerokich spodniach nie jest mezczyzna - pod tymi spodniami, jest piekne kobiece cialo
kobieta z krawatem nie jest mezczyzna - jest kobieta z nutka dystansu do podzialu plci
kobieta w garniturze nie jest mezczyzna - pod tym garniturem jest kobiece cialo, ktoremu garnitur dodaje pewnosci siebie w ruchach

i tu przechodzimi do duchowo:
To nie fryzura, spodnie, garniak sa meskie...bo to sa bezosobowe rzeczy. To co uwazamy, za meskie (czy slusznie czy nie to inna historia) to:
- wladza
- zdecydowanie
- opanowanie
- rzeczowosc, konkrety
- przywodztwo
- dominacja
- swoboda w zachowaniu (zauwazylyscie moze, ze "kobiece" jest smianie sie skromnym "hihihi", a smianie sie w glos, wprost z przepony to juz "meski" brecht? :) )
- wolnosc, nieogladanie sie na opinie innych
- itp.

Tak wiec, w pelni rozumiem, ze atrakcyjne sa kobiety, ktore powyzsze cechy charakteru/usposobienia maja. W pelni rozumiem, ze atrakcyjne sa te, ktore te cechy popieraja, podkreslaja wygladem.

Fantazje zakoncze tym, ze prywatnie uwielbiam ludzi, ktorzy maja odwage smiac sie rubasznie, calym cialem nie patrzac na konwenanse.
"Bog to wielki zartownis."
Awatar użytkownika
Lady_Lucyferia
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 385
Rejestracja: 15 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: zza obrazu... majestatu ;)

Post autor: Lady_Lucyferia » 26 wrz 2007, o 20:59

NewGirl83 pisze:Ale dalej żadna z Pań nie wytłumaczyła mi na czym to polega, że lesbijkę pociąga kobieta wyglądająca jak mężczyzna. No wiec dlaczego nie są z mężczyznami??
to działa na takiej samej zasadzie jak fakt, że istnieją kobiety heteroseksualne, których pociągają mężczyźni wyglądający jak kobiety. zatem dlaczego nie wybierają one kobiet? - myślę, że to ciekawy temat na pracę badawczą :)
[size=75]"-I want to stay with you forever.
-Forever is a very long time."[/size]
Awatar użytkownika
likolye
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 183
Rejestracja: 23 maja 2007, o 00:00

Post autor: likolye » 26 wrz 2007, o 21:12

O. A czy biseksualistkę "powinny" pociągać kobiety wyglądające jak mężczyźni i mężczyźni wyglądający jak kobiety? :twisted:

Bo ja mam na przykład tak, że większość kobiet w krótkich włosach wygląda dla mnie bardziej kobieco (dziewczęco, delikatnie, uroczo) niż w długich, a większość mężczyzn w długich włosach wygląda bardziej męsko (że aż dreszcz przejmuje :roll: ) niż w krótkich. :roll:

I mogę się założyć, że są kobiety, które te kobiety, dla NewGirl83 "wyglądające jak mężczyzna", postrzegają właśnie jako bardzo kobiece.
Awatar użytkownika
FR
super forma
super forma
Posty: 1223
Rejestracja: 28 sie 2006, o 00:00

Post autor: FR » 26 wrz 2007, o 21:28

A czy to wazne jaki rodzaj ludzi nas "powinien" pociagac? :) Wazne kto nas pociaga i ze nam z tym dobrze. :)
"Bog to wielki zartownis."
NewGirl83
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 00:00

Post autor: NewGirl83 » 27 wrz 2007, o 10:17

babette pisze: Mam wrażenie, że umyka Ci fakt, że nawet najbardziej "męsko" (wąsy, broda, takie tam...) wyglądająca kobieta, mężczyzną nie jest.
No to odniosłaś złe wrażenie 8)
A tak swoją drogą to chyba żadna z Was nie chciałaby mieć kobiety z wąsami i brodą :? Nie popadajmy w skrajności babette

Ok już się nie czepiam, nie rozumiem tego i pewnie już nie będzie mi dane zrozumieć, ale oczywiście wiem że każdy ma własny gust i jeśli tylko bycie z daną osobą sprawia mu radość to nie widzę żadnego problemu.
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 27 wrz 2007, o 11:00

NewGirl83 pisze: A tak swoją drogą to chyba żadna z Was nie chciałaby mieć kobiety z wąsami i brodą :?
A skąd wiesz?
Jakby umiała rąbać drzewo, chodziła z koniem na spacer, i nie marudziła, to trochę wlosia mi nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Japonka » 27 wrz 2007, o 11:41

Troche offtopicznie, ale ja czegos zupelnie nie rozumiem.

Jesli dziewczyna wyglada jak facet, nosi sie jak facet, ubiera sie jak facet, zachowuje sie jak facet, ma meskie odzywki i przyzwyczajenia, to gdzie tu kobiecosc? Gdzie jest ta kobieta?

To chyba sa osoby transseksualne, czyli faceci w kobiecym ciele.
A to juz zupelnie inna bajka.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 27 wrz 2007, o 11:58

Japonka pisze: Jesli dziewczyna wyglada jak facet, nosi sie jak facet, ubiera sie jak facet, zachowuje sie jak facet, ma meskie odzywki i przyzwyczajenia, to gdzie tu kobiecosc? Gdzie jest ta kobieta?
Pod ubraniem, mi się wydaje :)
Awatar użytkownika
likolye
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 183
Rejestracja: 23 maja 2007, o 00:00

Post autor: likolye » 27 wrz 2007, o 11:59

W głowie? W sposobie myślenia, w potrzebach emocjonalnych, w reakcjach?
NewGirl83
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 00:00

Post autor: NewGirl83 » 27 wrz 2007, o 14:03

Japonka pisze:
Jesli dziewczyna wyglada jak facet, nosi sie jak facet, ubiera sie jak facet, zachowuje sie jak facet, ma meskie odzywki i przyzwyczajenia, to gdzie tu kobiecosc? Gdzie jest ta kobieta?

To chyba sa osoby transseksualne, czyli faceci w kobiecym ciele.
A to juz zupelnie inna bajka.
No właśnie, gdzie ta kobieta?? I nie piszcie znowu, że pod ubraniem, bo nie tylko to się liczy 8)
Prawda jest taka, że kobieta powinna być kobietą (trochę masło maślane ale co tam :jezor: ) a nie kimś podobnym do faceta...
Oczywiście żeby była jasność(bo pewnie zaraz ktoś się czepi :wink: ) ja nic nie mam do męskich dziewczyn, po prostu nie rozumiem kilku rzeczy i tyle :scratch:
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 27 wrz 2007, o 14:08

NewGirl83 pisze:No właśnie, gdzie ta kobieta?? I nie piszcie znowu, że pod ubraniem, bo nie tylko to się liczy 8)
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. ;)

A co do zrozumienia - ja np. nie rozumiem, jak można mieć półmetrowe tipsy i jeszcze wyższe obcasy. I czemu te obcasy muszą być przyczepione do - np. - różowych lakierek ze wzrokiem w czaszki. Słiiiiiiiiiit.
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
ODPOWIEDZ