1% podatku na organizacje pożytku publicznego - dokąd?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
dolce vita
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 811
Rejestracja: 25 lut 2007, o 00:00

1% podatku na organizacje pożytku publicznego - dokąd?

Post autor: dolce vita » 20 kwie 2008, o 15:32

Wypełniam właśnie deklarację podatkową i zastanawiam się dokąd przekazać 1% podatku. Do głowy przychodzi mi tylko jedna organizacja.
Podpowiedzcie mi proszę, której organizacji związanej z lesbijkami mogłabym przekazać swoje środki.
Konferencji prasowej nie będzie.
Adna
super forma
super forma
Posty: 2284
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 00:00

Post autor: Adna » 20 kwie 2008, o 18:31

chyba jednak,
lepiej samemu zdecydować..
Awatar użytkownika
kingusia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 9 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: już na stałe - Kraków :)

Post autor: kingusia » 20 kwie 2008, o 18:44

to zależy, ile tych środków masz :P
a poważnie: porozglądaj się i dowiedz, kto prowadzi działalność, która najbardziej się zgadza z Twoimi poglądami. nic innego nie umiem poradzić, bo i też jest to kwestia osobistego wyboru.
[color=purple][size=100]Seems like she doesn`t need other people to define who she was. She knows. [/size][/color]
mayore_mayoris
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mayore_mayoris » 20 kwie 2008, o 23:57

ja zeby nie myslec zbyt wiele daje na schronisko dla zwirzat :wink:
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 21 kwie 2008, o 01:43

ja też. :) tylko jeszcze nie wiem, na które.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Post autor: osiol » 21 kwie 2008, o 02:42

Na schronisko w Chorzowie poszło
Awatar użytkownika
Lotka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 648
Rejestracja: 7 paź 2003, o 00:00

Post autor: Lotka » 21 kwie 2008, o 09:39

Gdybym miała wybierać spośród organizacji lgbt, dałabym na Lambdę.

Co prawda jeszcze podatków nie płacę ;) ale wszystkim z mojego otoczenia poleciłam AFN - Alarmowy Fundusz Nadzieji na życie. Jest to fundacja pomagająca zwierzakom http://www.afn.pl/
mayore_mayoris
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mayore_mayoris » 21 kwie 2008, o 10:01

najlepiej na swoje lokalne schronisko,to które jest najblizej Ciebie
Ita_mar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 256
Rejestracja: 6 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: z porannej grzędy:)

Post autor: Ita_mar » 21 kwie 2008, o 18:59

Ja co roku wysyłam coś na Wioski Dziecięce. Wspaniała inicjatywa dla poszkodowanych przez los maluchów.
Aneczka1900
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 9 cze 2006, o 00:00

Post autor: Aneczka1900 » 21 kwie 2008, o 19:07

ja jak juz bede wypelniac te papiery itp. (jak uloze sobie zycie i bede bardziej samodzielniejsza) to mam kilka pomysłów. Na dom dziecka, na fundacje pomagającym niepełnosprawnym, dla dzieci z wiosek które chcą sie wyrwać i na takie tam rózne:).

Jak się wszystko ułoży to zaczne robić coś dla innych:) bo puki co to ja coś dostaje od wszystkich... I za to dziekuje:)
Awatar użytkownika
zielony_beret
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 714
Rejestracja: 16 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zielony_beret » 21 kwie 2008, o 22:48

W mojej rodzinie prawie wszyscy wybrali hospicjum.
Awatar użytkownika
kafka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 7 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: kraków

Post autor: kafka » 28 kwie 2008, o 17:47

Ja dałam na hospicjum św.Łazarza w Krakowie.
Awatar użytkownika
vanityy
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2008, o 01:00

Post autor: vanityy » 28 kwie 2008, o 18:54

Awatar użytkownika
Garcija
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 101
Rejestracja: 7 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Garcija » 30 kwie 2008, o 09:05

Czy jestem jedyna, ktora przekazala na Wikipedie? :cool:
Awatar użytkownika
nałka
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 431
Rejestracja: 5 mar 2004, o 00:00

1%

Post autor: nałka » 30 kwie 2008, o 14:17

ja dla KPH, wydawcy "Repliki"
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 30 kwie 2008, o 18:38

motyl-w-trawie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 29 mar 2008, o 01:00

Post autor: motyl-w-trawie » 30 kwie 2008, o 20:20

POlecam Fundacje MEDOR ze ZGIERZA .............. WWW.MEDOR.ORG

:cool:
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 30 kwie 2008, o 20:58

My przekazałyśmy obie 1% na Stowarzyszenie Lambda-Warszawa. :)
Awatar użytkownika
dolce vita
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 811
Rejestracja: 25 lut 2007, o 00:00

Post autor: dolce vita » 2 maja 2008, o 17:32

Przekazałam 1% na Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Wierzę, że w przyszłości będą aktywnie obronić mnie przed kolejnym "barbarzyństwem" i następnym, potencjalnym "Sasnalem".
Konferencji prasowej nie będzie.
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 2 maja 2008, o 21:28

dolce vita pisze:Przekazałam 1% na Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Wierzę, że w przyszłości będą aktywnie obronić mnie przed kolejnym "barbarzyństwem" i następnym, potencjalnym "Sasnalem".
:D Zastanawia mnie właśnie to, że mało kto przekazuje ten procent na stowarzyszenia działające "dla nas", wybierane są hospicja i schroniska dla zwierząt. Zastanawiam się, czy to wynika z tego, że uznaje się wybranego odbiorcę za "cel nadrzędny" i obojętnie co by nie było na liście, zawsze ma priorytet, czy z tego, że uważa się organizacje typu Lambda, KPH, Konsola, za nieważne i niepotrzebujące pomocy ze strony własnych beneficjentów?

Stowarzyszenie Piotra Skargi skąd bierze te 2 mln rocznie...
Awatar użytkownika
dolce vita
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 811
Rejestracja: 25 lut 2007, o 00:00

Post autor: dolce vita » 2 maja 2008, o 23:11

Spójrzcie tu jak doskonale są przystosowani do gromadzenia środków. Łącznie z płatnościami on-line :roll:
Konferencji prasowej nie będzie.
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 3 maja 2008, o 16:12

Pinkberry pisze:
dolce vita pisze:Przekazałam 1% na Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Wierzę, że w przyszłości będą aktywnie obronić mnie przed kolejnym "barbarzyństwem" i następnym, potencjalnym "Sasnalem".
:D Zastanawia mnie właśnie to, że mało kto przekazuje ten procent na stowarzyszenia działające "dla nas", wybierane są hospicja i schroniska dla zwierząt. Zastanawiam się, czy to wynika z tego, że uznaje się wybranego odbiorcę za "cel nadrzędny" i obojętnie co by nie było na liście, zawsze ma priorytet, czy z tego, że uważa się organizacje typu Lambda, KPH, Konsola, za nieważne i niepotrzebujące pomocy ze strony własnych beneficjentów?

Stowarzyszenie Piotra Skargi skąd bierze te 2 mln rocznie...
osobiście zakładam, że w porównaniu z porzuconymi zwierzętami, często po makabrycznych przejściach, mamy się całkiem nieźle. dlatego najpierw pomogę tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
nałka
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 431
Rejestracja: 5 mar 2004, o 00:00

Post autor: nałka » 3 maja 2008, o 16:38

Pinkberry pisze:
dolce vita pisze:Przekazałam 1% na Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Wierzę, że w przyszłości będą aktywnie obronić mnie przed kolejnym "barbarzyństwem" i następnym, potencjalnym "Sasnalem".
:D Zastanawia mnie właśnie to, że mało kto przekazuje ten procent na stowarzyszenia działające "dla nas", wybierane są hospicja i schroniska dla zwierząt. Zastanawiam się, czy to wynika z tego, że uznaje się wybranego odbiorcę za "cel nadrzędny" i obojętnie co by nie było na liście, zawsze ma priorytet, czy z tego, że uważa się organizacje typu Lambda, KPH, Konsola, za nieważne i niepotrzebujące pomocy ze strony własnych beneficjentów?

Stowarzyszenie Piotra Skargi skąd bierze te 2 mln rocznie...
też mnie zawsze to zastanawiało. To chyba wynika z ciągle małej świadomości wśród naszych. Znam lesbijkę, która przekazywała swój 1% dla caritasu i twierdziła, że nie ma dla niej znaczenia, że to organizacje kościelna, że Kościół dyskryminuje osoby takie jak ona, odmawia im wszelkich praw, chce leczyc. Jeszcze wiele edukacji potrzeba, żeby to wszystko zmienić.
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 3 maja 2008, o 17:25

nałka pisze:
też mnie zawsze to zastanawiało. To chyba wynika z ciągle małej świadomości wśród naszych. Znam lesbijkę, która przekazywała swój 1% dla caritasu i twierdziła, że nie ma dla niej znaczenia, że to organizacje kościelna, że Kościół dyskryminuje osoby takie jak ona, odmawia im wszelkich praw, chce leczyc. Jeszcze wiele edukacji potrzeba, żeby to wszystko zmienić.
ach, więc to jest takie szalenie ważne, jakiego "wyznania" jest organizacja, która pomaga ubogim?
ja co roku kupuję świecę caritasu. mało mnie obchodzi, czy to kościół, owsiak, czy cokolwiek. pomagają potrzebującym.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
dolce vita
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 811
Rejestracja: 25 lut 2007, o 00:00

Post autor: dolce vita » 3 maja 2008, o 17:35

fleurdumal pisze: ach, więc to jest takie szalenie ważne, jakiego "wyznania" jest organizacja, która pomaga ubogim?
ja co roku kupuję świecę caritasu. mało mnie obchodzi, czy to kościół, owsiak, czy cokolwiek. pomagają potrzebującym.
A ja myślę, że warto zadbać o własną skórę, kiedy się jest przedmiotem bezprawnych ataków. Być może "inni mają gorzej". Skoro kupujesz świece Caritasu, to wspierasz już ubogich. Dlaczego nie zrobisz nic dala siebie? Wyobraź sobie, że Ty także jesteś potrzebująca.
Konferencji prasowej nie będzie.
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 3 maja 2008, o 21:44

dolce vita pisze:
A ja myślę, że warto zadbać o własną skórę, kiedy się jest przedmiotem bezprawnych ataków. Być może "inni mają gorzej". Skoro kupujesz świece Caritasu, to wspierasz już ubogich. Dlaczego nie zrobisz nic dala siebie? Wyobraź sobie, że Ty także jesteś potrzebująca.
ale ja własnej skóry doskonale potrafię bronić. (w przeciwieństwie do bezdomnych czy katowanych zwierząt) niekoniecznie potrzebuję do tego jakichkolwiek organizacji, choć uważam, że są jak najbardziej potrzebne.
1% nie daję na Caritas, jak słusznie zauważyłaś, wspieram już ubogich kupując świece i na różne inne sposoby jeśli mam okazję. ale zawsze na pierwszym miejscu będą dla mnie stworzenia najsłabsze, które bronić się same nie mogą i są na najgorszej pozycji. prawie każdego wzruszają dzieci, albo umierający. z tych "każdych" już wielu powie "a, tam zwierzę, w przyrodzie też zwierzęta giną, no i co?" - dlatego najbliższe są mi organizacje opiekujące się wlaśnie zwierzętami. :)
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
dolce vita
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 811
Rejestracja: 25 lut 2007, o 00:00

Post autor: dolce vita » 3 maja 2008, o 22:08

Rozumiem, że potrafisz się obronić - w to nie wątpię ;)
Tylko widzisz ... ratowanie zwierząt ma sie nijak do tego o czym myślałam zakładając ten wątek. W poście początkowym określam, że pytam o "organizacje związaną z lesbijkami" a nie KTO NAJBARDZIEJ potrzebuje wsparcia.


Stąd wnoszę, że skutkiem nieścisłego sformułowania tematu wypowiadamy sie w różnych sprawach 8)
Konferencji prasowej nie będzie.
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Post autor: enzymowka » 3 maja 2008, o 22:37

fleurdumal pisze: dlatego najbliższe są mi organizacje opiekujące się wlaśnie zwierzętami. :)
Mnie również. Lesbijki same sobie poradzą, zwierzaki niekoniecznie, dlatego namawiam wszystkich żeby oddali ten 1 % na animalsów.
Awatar użytkownika
zielony_beret
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 714
Rejestracja: 16 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zielony_beret » 3 maja 2008, o 23:23

dolce vita pisze: W poście początkowym określam, że pytam o "organizacje związaną z lesbijkami" a nie KTO NAJBARDZIEJ potrzebuje wsparcia.
Dla mnie hospicjum pośrednio wiąże się z lesbijkami. Lesbijki też umierają. Niektóre nawet młodo.
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 3 maja 2008, o 23:35

dolce vita pisze:Rozumiem, że potrafisz się obronić - w to nie wątpię ;)
Tylko widzisz ... ratowanie zwierząt ma sie nijak do tego o czym myślałam zakładając ten wątek. W poście początkowym określam, że pytam o "organizacje związaną z lesbijkami" a nie KTO NAJBARDZIEJ potrzebuje wsparcia.


Stąd wnoszę, że skutkiem nieścisłego sformułowania tematu wypowiadamy sie w różnych sprawach 8)
racja. temat BYŁ ściśle sformułowany, ale że potem ludzie zaczęli pisać, kto w ogóle na co przekazuje, to się pogubiłam. pardon :)
http://centaurus.org.pl/
ODPOWIEDZ