Nowa strona główna

Pierwszy dzień na forum? Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem forum. Bywalczynie mogą tu dzielić się opiniami i pomysłami dotyczącymi forum i portalu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Nowa strona główna

Post autor: Absolut6na9 » 27 lis 2011, o 00:59

:)
Ach w końcu! Prawie skończyłam i już można oglądać! :slonko: Mamy w portalu nową stronę główną!

Dziękuje Sativie za artowskie oko i pomoc.

Jak wam się podoba zmiana strony głównej portalu? Czy wszystko działa? Co chciałybyście dodać do tej strony? Co zmienić i ulepszyć?
Awatar użytkownika
alli03
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2007, o 00:00

Re: Nowa strona główna

Post autor: alli03 » 27 lis 2011, o 01:02

:D

no brawo, PIĘKNIE i tak powiało świeżością :D
DZIĘKUJEMY!!
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Nowa strona główna

Post autor: Milo » 27 lis 2011, o 01:18

Wchodzę i myślę, że musiało mnie tu dawno nie być, skoro aż strony nie poznałam, a to się okazuje, że dopiero co nowy wygląd ustawiony :cool:
Bardzo fajnie wygląda :D
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
oraya
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3055
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa strona główna

Post autor: oraya » 27 lis 2011, o 01:28

Poprzednia wersja jakoś bardziej mi sie podobała...
"... ja nic nie sądzę, głowa mnie od tego boli. Źle robi na mózg"
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Nowa strona główna

Post autor: fleurdumal » 27 lis 2011, o 01:31

Wow!!! Póki co zerknęłam tylko - nie testując jak działa - i uprzejmie donoszę, ze bardzo ale to bardzo fajnie wygląda! Trzeba się będzie na pewno chwilę przyzwyczajać do nowego układu, ale to żaden problem. Jest czysta, estetyczna, przejrzysta. Super. :)
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowa strona główna

Post autor: Absolut6na9 » 27 lis 2011, o 10:24

oraya pisze:Poprzednia wersja jakoś bardziej mi sie podobała...
A może coś konkretnego w niej? Choć myśle ze za dzień, dwa wszyscy zapomną o starej.

Dziękuje ze pozytywne komentarze. Proszę o więcej! :)
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Re: Nowa strona główna

Post autor: implant » 27 lis 2011, o 11:37

Strona jakaś taka IS-owa, której osobiście nie lubię, ale czasami trzeba zmian dla odświeżenia myślenia :) Póki co przyglądne się baczniej.
Zawsze doceniałam na KK płynność przechodzenia i otwierania podstron.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa strona główna

Post autor: abs_ik » 27 lis 2011, o 12:02

1. Nagłówki - większość linkuje do działów, Nasza twórczość nie - celowo czy to przeoczenie?
2. Tagi - w większości nie linkują - to chyba do poprawy.
3. Układ HP pokazuje realną sytuację portalu - jest dobra społeczność (profile, forum, ogłoszenia itd.) i niewiele treści newsowych czy artykułów. Tak że pod tym względem dobór bloków na HP jest b. trafny.
Ale: może przydałoby się coś w rodzaju Main Topicu, aby jednak treści inne niż społecznościowe miały szansę zaistnieć na stronie głównej. Np. będzie jakaś akcja, z którą KK będzie chciało dotrzeć do większej liczby osób, jakiś przełomowy news, b. ważny tekst czy apel. W obecnym układzie nie ma szans na zaakcentowanie tego typu treści. Może warto postawić coś takiego na górze głównej szpalty? A w momencie, kiedy nie byłoby jakichś przełomowych treści, wykorzystać ten obszar chociażby do promowania ciekawych wydarzeń? Pozwoliłoby to pokazać, że strona jednak żyje.
4. W ogóle kalendarium zawsze było mocną stroną KK. W obecnym układzie jest słabo widoczne.
5. Logo strony najeżdża na belkę z nawigacją. Nie wiem, czy we wszystkich przeglądarkach, u mnie (najnowszy Chrome) tak.
6. Kolorystyka. To już sprawa indywidualna, ale jak na mój gust zbyt wiele jest kolorów z różnych, niekoniecznie pasujących do siebie gam. Może warto by odpuścić sobie chociaż szafirek (zieleń?) i zamiast niego dać coś w odcieni czerwieni? Bo jest trochę mdło.
7. Odnośniki na prawo od logotypu - profile, blogi, czat, forum, ogłoszenia - praktycznie dublują (oprócz czatu) bloki na HP. Kolejny - Twoje konto - nawet jak jestem zalogowana, prowadzi tu: http://kobiety-kobietom.com/konto/?ref=header_up. Usunęłabym to, szczególnie że okno logowania jest b. widoczne, więc znowu jest to powtórzenie informacji.

Ogólnie - fajnie, że nowa HP w końcu jest, układ też jest dobrze pomyślany, bo, jak napisałam, wykorzystuje rzeczywiście żyjące części portalu. Ale trochę bym jeszcze nad nią popracowała:)
Smuf
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 17 paź 2008, o 02:00

Re: Nowa strona główna

Post autor: Smuf » 27 lis 2011, o 12:36

abs_ik pisze: Pozwoliłoby to pokazać, że strona jednak żyje.
hehe...
abs_ik pisze:1. Nagłówki - większość linkuje do działów, Nasza twórczość nie - celowo czy to przeoczenie?
bo nie ma takiego działu jak Nasza twórczość.

Kolorystyka jest z jednej gamy- kamieni szlachetnych, i mnie sie to bardzo podoba :]
Moja propozycja-dałoby radę dodać wtyczkę do facebooka na główną? Może z licznikiem, bo jest się czym pochwalić.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa strona główna

Post autor: abs_ik » 27 lis 2011, o 12:46

Smuf pisze:
abs_ik pisze:1. Nagłówki - większość linkuje do działów, Nasza twórczość nie - celowo czy to przeoczenie?
bo nie ma takiego działu jak Nasza twórczość.

Kolorystyka jest z jednej gamy- kamieni szlachetnych, i mnie sie to bardzo podoba :]
Moja propozycja-dałoby radę dodać wtyczkę do facebooka na główną? Może z licznikiem, bo jest się czym pochwalić.
A, no popatrz, byłam przekonana, że nasza twórczość ma jakąś stronę główną. Wtyczkę do FB też bym dała, za to, po namyśle, wyrzuciłabym tagi. A kolorki - hm, rubin to też kamień szlachetny :)
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Nowa strona główna

Post autor: zosia24 » 27 lis 2011, o 13:05

skromna, ale mi się podoba. W końcu można coś znaleźć na tej stronie, a nie jak wcześniej było - że się tak wyrażę - napitolone.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowa strona główna

Post autor: Absolut6na9 » 27 lis 2011, o 14:14

Dzięki za konstruktywne uwagi. Co dobrego zdążę dziś to zrobię :)
happyplus
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 31 sty 2009, o 01:00

Re: Nowa strona główna

Post autor: happyplus » 27 lis 2011, o 17:10

Nie podoba mi sie, za bardzo przypomina IS, jest malo przejrzysta.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Nowa strona główna

Post autor: zosia24 » 27 lis 2011, o 19:33

aż zajrzałam na IS. Proponuję zajrzeć na gejowo. Też przypomina. A może IS przypomina gejowo? I co z tego?
Są pewne "standardy", które się bardzo często stosuje. Nie widzę żadnego problemu.

Ważne, że strona jest przejrzysta, że w końcu można coś na niej znaleźć.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowa strona główna

Post autor: Absolut6na9 » 27 lis 2011, o 20:03

Tez zajrzałam na IS (jeśli dobrze rozpoznałam skrót) nie widzę podobieństw :/

Piszcie, piszcie - czytam. Gdyby coś się przy okazji popsuło na podstronach też dajcie znać.
Awatar użytkownika
tsundere
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 473
Rejestracja: 9 sty 2010, o 11:26
Lokalizacja: cztery ściany

Re: Nowa strona główna

Post autor: tsundere » 27 lis 2011, o 20:35

Strona zrobiła się bardziej "kanciata" (i to jest podobieństwo do IS), ale faktycznie także bardziej czytelna, przejrzysta.
Wiem, że kiedyś wieki temu debatowano dla kogo jest strona i jak ją określić, ale odkąd co jakiś czas pojawiają się na forum "niequeerowe" problemy mężatek brakuje mi tu czytelnego (pod)tytułu, chyba tego z zakładki...bardziej wyrazistego niż tęczowy symbol w samej nazwie Kobiety Kobietom.
Awatar użytkownika
e-300
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 7 maja 2006, o 00:00
Lokalizacja: wrocław

Re: Nowa strona główna

Post autor: e-300 » 27 lis 2011, o 22:26

Jestem zachwycona, w końcu ta strona wygląda nowocześnie i przejrzyście.
Szkoda, że górna belka została taka jaka była w poprzedniej wersji. Jednak rozumiem, że po prostu podstrony czatu, profili, ogłoszeń etc. są niezmienione, więc i sama belka jest taka sama. Mam nadzieję, że i to kiedyś zostanie unowocześnione (-:
Gratuluję rezultatów, pzdr!
- umiesz grać na fortepianie?
- umiem, ale nie lubię. Karty się ślizgają.
Awatar użytkownika
e-300
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 7 maja 2006, o 00:00
Lokalizacja: wrocław

Re: Nowa strona główna

Post autor: e-300 » 27 lis 2011, o 22:33

Tytuły działów są świetne, wychodzą w przestrzeń. Kolory pasują - bardzo miło się przegląda.
Porównania do IS są jak najbardziej na miejscu, jednak tylko w kwestii backgroundu, ot co.
- umiesz grać na fortepianie?
- umiem, ale nie lubię. Karty się ślizgają.
berta73
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 26 cze 2010, o 15:32

Re: Nowa strona główna

Post autor: berta73 » 27 lis 2011, o 22:42

Layout strony ma przejrzystą formę i czytelny tekst, choć na mój gust ma trochę za dużo koloru, taki melanż wyszedł , ale to moje zdanie.Uważam że kolory stonowane dają poczucie ładu. Logo jest trochę za nisko i wyrównałabym boczną szpaltę. Ale ogólnie układ jest bardziej intuicyjny, czyli jest ok.
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa strona główna

Post autor: Rilla » 27 lis 2011, o 23:57

Mam pewne problemy z przetrawieniem kolorystyki. Do tego, że jest dość mdła, raczej się przyzwyczaję, natomiast drażni mnie pewna niekonsekwencja.
W pewnych sekcjach (Dołącz do…, Nowe…, Ostatnio na blogach, Katalog WWW, Nasza twórczość) czcionka wewnątrz boksów jest kolorystycznie dopasowana do obramowania i nagłówka; tak samo w TV, 80 Kobiet, Najbliższych wydarzeniach i Matronacie, gdzie jest biała czcionka na relatywnie ciemnym tle. Tym bardziej razi mnie to, że w pozostałych sekcjach tego nie ma - w niebieskich, szarych i fioletowych boksach jest zielona czcionka.

W kwestii funkcjonalności jeszcze się nie wypowiadam, muszę się oswoić. Ale już mogę powiedzieć, że im dalej w las tym jest lepiej - szybko się przestawiam i jakby trochę łatwiej jest się poruszać w treści.
aligator21
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2007, o 00:00

Re: Nowa strona główna

Post autor: aligator21 » 28 lis 2011, o 00:09

Strona jest totalnie po chu.u. Dobrze, że chociaż góra została jak za starych dobrych czasów. Przypomina IS jak diabli. Kolorystyka jakaś taka przedszkolna. Zero pazura w tym wszystkim. To wygląda tak, jakby najbardziej interesujące dla mnie było oglądanie czyjegoś bloga lub profilu. I tak naprawdę nie są to jakieś rewolucyjne, nadające nową jakość zmiany, więc po co było w ogóle grzebać? Tylko zaburzono mi mój wirtualny świat; świat pozawirtualny także posiadam - tak dla jasności. Wchodzę na kobiety kobietom gdzieś od 8 lat i zawsze czułam się tu jak domu (także poprzez kolorystykę), w przeciwieństwie do innych tego typu portali. A tu taki zonk. No cóż ale jak to Heraklit mawiał: "nic nie jest stałe, wszystko płynie". A szkoda (czasami).
cherry_berry
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 13:06

Re: Nowa strona główna

Post autor: cherry_berry » 28 lis 2011, o 11:18

Witam
właśnie zauważyłam zmiany :) Czy działa wszystko? nie sprawdzałam do końca wszystkiego..
fajnie wygląda teraz po odświeżeniu..
Mi się podoba, tylko jeszcze ogłoszeniach zmiany zrobić koloru i tez będzie dobrze :)
ankietę już wypełniłam kilka dni temu :)
Miłego dnia życzę.
patie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2011, o 18:13

Re: Nowa strona główna

Post autor: patie » 28 lis 2011, o 13:34

Nie podoba mi się. Teraz już w ogóle nie wiadomo co gdzie jest, tak jakby tylko było forum i ogłoszenia. Żadnych newsów, żadnych informacji. Kolorystyka też okropna, taka blada d..pa. I faktycznie przypomina IS, tylko treści brak.
Awatar użytkownika
iki
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 21 mar 2009, o 01:00

Re: Nowa strona główna

Post autor: iki » 28 lis 2011, o 14:39

Mało czytelna choć to może być kwestia przyzwyczajenia. Ogólnie cieszę się, że coś się tutaj ruszyło i chyba chciałabym, żeby na głównej było więcej ładnej grafiki która trzymała by jakość całość tego misz-maszu w ryzach.
diabel1976
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2011, o 18:51

Re: Nowa strona główna

Post autor: diabel1976 » 28 lis 2011, o 21:09

A mnie się tam podoba nowa strona -jest bardzo sympatyczna,więc z wielką przyjemnością daje ''6 na 9''!!!!
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Nowa strona główna

Post autor: Ireth » 28 lis 2011, o 21:14

Moim zdaniem jest ok ;)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
gig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2011, o 20:06

Re: Nowa strona główna

Post autor: gig » 6 gru 2011, o 21:37

hmm, zginęły mi zupełnie "wydarzenia...", widzę "matronat" i tyle... widać niewiele się dzieje, ale czasem można coś ciekawego było wynaleźć. a teraz trzeba w ogóle znaleźć odnośnik :twisted:

jeszcze ze starej wersji - skoro artykuły są nieaktualizowane, to po co je tu zamieszczać?
widzę otagowanie prasowe powyżej (choć chyba słabo filtruje neta z tego co widzę, może uda się coś ze świata wrzucić?) co z założenia się już dubluje z artykułami, więc.... nie mówiąc już o sekcji "przegląd prasy" w której wiecznie straszy Boni...

może jakieś grafiki, fotki tematyczne jako ciekawostki wrzucić? jakiś "pieprzyk dnia/tygodnia" który sprowokuje nas do komentarzy :idea:

gdyby się udało to może jak już coś aktualizujecie (/-my :) ), to chociaż linki www. jakieś bieżące może by sie znalazły? bo większość stron przypisanych aktualnie odeszła już dawno w niepamięć...

jasne, wszystko kwestia przyzwyczajenia, ale dołączam się do "braku wyrazu", jakoś tak nie przyciąga ta nasza główna.... jak ktoś zna "stary" portal to wie czego szukać, ale obawiam sie, że ta nowa odsłona jakoś nie przyciągnie nowych forumowiczek, a może by się znowu coś zaczęło dziać :cool:

żeby nie było - fajnie że coś robicie, działa generalnie w porządku i jest OK (heh, od tego chyba powinnam zacząć :roll: )
no, ale wiadomo: dasz palec.... :slonko:
Awatar użytkownika
tia
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 286
Rejestracja: 6 gru 2010, o 19:25

Re: Nowa strona główna

Post autor: tia » 20 sty 2012, o 17:42

czy na forum można zdziałać takie cudo, że kiedy klikamy na link (odnośnik) otwiera się on w nowej karcie?
Awatar użytkownika
Lampi
super forma
super forma
Posty: 1716
Rejestracja: 5 lut 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wieś cudowna, Wieś urocza.

Re: Nowa strona główna

Post autor: Lampi » 20 sty 2012, o 18:02

tia pisze:czy na forum można zdziałać takie cudo, że kiedy klikamy na link (odnośnik) otwiera się on w nowej karcie?
Można. Zanim klikniesz na owy link przytrzymaj klawisz CTRL.
Obrazek
Awatar użytkownika
tia
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 286
Rejestracja: 6 gru 2010, o 19:25

Re: Nowa strona główna

Post autor: tia » 20 sty 2012, o 18:21

Lampi pisze: Można. Zanim klikniesz na owy link przytrzymaj klawisz CTRL.
oj tam oj tam, prawym tez mogę go w nowej karcie otworzyć,
myślałam że da się zrobić przekierowanie dla uproszczenia, tyle :!:
ODPOWIEDZ