Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Pierwszy dzień na forum? Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem forum. Bywalczynie mogą tu dzielić się opiniami i pomysłami dotyczącymi forum i portalu.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: reader » 9 kwie 2018, o 11:01

Nie istnieje orientacja o nazwie "odmienna". Tak określają osoby niehetero homofoby, kiedy chcą być kulturalne albo ironiczne.
Butcher to nie typ lesbijki, tylko rzeźnik. Jako wegetarianka czuję do wszystkich rzeźników niechęć, nie tylko lesbijek. Do lesbijek butch nic nie mam. Myślą jednak, że te, które w ogłoszeniach szukają tzw. kobiecych bardzo by były "wdzięczne" za cenzurę swoich ogłoszeń w ramach troski o ich samopoczucie. :lol:
Wymaganie od osób homo i bi jakiejś szczególnej tolerancji, większej niż u reszty społeczeństwa, to stosowanie podwójnych standardów, czyli zwykła homofobia i bifobia. Czasem zinternalizowana, a czasem nie.
Innymi słowy, jak chce się innych pouczać, to warto coś sobą reprezentować.
A lesbijki i biseksualistki są różne (o innych nawet nie wspominam). Mądre, głupie, chamskie, miłe, pomocne, wredne, egoistyczne, z problemami psychicznymi, bogate, biedne, udające hetero, noszące tęcze na czole, konserwatywne, ultralewicowe, nie tolerujące bredni ani głupców, pochylające się z troską nad każdym. I mają różne poglądy na różne sprawy. I dobrze. Ostatnią rzeczą, której tu potrzeba, to wymuszona zgoda w każdej kwestii. Forum tak różnych kobiet nie zastąpi każdej zagubionej duszyczce kręgu znajomych i przyjaciół ani powierników, to trzeba sobie zorganizować samemu. I tak, forum i ogłoszenia mogą być dobrym sposobem, żeby zacząć. Zamiast krytykować innych, że orzą jak potrafią, można zająć się organizowaniem własnej, prywatnej grupy wsparcia.
jasandra pisze:Slyszałyście o Stowarzyszeniu Sistrum albo o Strefie Les*? Warto poszukać, ja złapałam z nimi kontakt :). Zajmują się kulturą lesbijską*, aktywizmem lesbijskim. Można znaleźć w necie, choćby na fejsie - z tego co wiem, naczelna kk też uczestniczyła w tworzeniu tego projektu. Dziewczyny próbują się przebić przez gej-narrację i wychodziłoby całkiem nieźle, gdyby kobiety nieheteronormatywne chciały to czytać, a w większości chyba nawet nie wiedzą :/. Także polecam zapoznanie się z tą działalnością. Oprócz tego są oczywiście regionalne organizacje LGBT+: Lambda w Warszawie, u nas w Poznaniu Stonewall, Fabryka Równości w Łodzi etc.
Czytałam. Gdy doszłam do prób przedefiniowania kobiecej homoseksualności tak, żeby obejmowała biseksualistki i każdą zbłąkaną owieczkę, której się wydaje, że jest homo, to im podziękowałam. Niech spadają ze swoim homofobicznym bełkotem.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 9 kwie 2018, o 11:37

eminem98xd pisze:Poza tym przypominam że w jednym przecinku zdania,mniej więcej w tym: z kobietą nie z kobietą wyglądająca jak facet Czytając między wierszami można wyczytać:
-Chamstwo
-Złośliwość
-Szowinizm
-Nienawiść w stronę Buchter
I wiele innych ale to już zostawię dla siebie,ponieważ byłyby to nie kulturalne epitety.
I jeżeli na forum stworzonym dla kobiet o odmiennej orientacji takie coś uchodzi we większości za normalne,to ja już nwm na jakim świecie żyję :/
Czy słowo facet jest obraźliwe? Czy osoba ma prawo umówić się z koleżanką na spacer, a nie z taką wygladajacą jak facet, bo jak napisala: z kolegą iść nie chce? Eminem, ma prawo???
Nigdzie nikt nie był wyzywany. Nie bądź hipokrytką! Wszystko co napisałaś, to Twoja interpretacja napisanego tekstu. Jak pisalam wyżej, część kobiet na tym forum preferuje tzw. kobiece kobiety i z doświadczenia wiem, że do wielu osób to nie dociera, patrz mój post wyżej. Stąd niewykluczone, że trzeba pisać bardziej obrazowo. Natomiast nikt tu nikogo nie wyzywał. Dziewczyna tylko określiła swoje preferencje. Jeśli jesteś chlopcem i chcesz się umawiać z dziewczynami, to umawiaj się z takimi, ktore chlopców preferują. Nie masz prawa nikomj narzucac swoich gustow i guscików, w dodatku ubierajac to w walkę o tolerancję. Mylisz pojecia.

I jeszcze jedno: dlaczego nie oburzył Cie tekst dotyczacy ograniczenia wiekowego? Dlaczego nie zaczęłaś tu wypisywać, że autorka posta dyskryminuje malolaty i kobiety dojrzałe? Dlaczego czytajac nie.mialaś skojarzenia ze to chamstwo, zlosliwośc, ze dziewczyna wyzywa kobiety od staruch itd.?
Jak już walczysz o coś, to bądź konsekwentna, a nie wymyslaj, kiedy Ci odpowiada.

Żenuła.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 9 kwie 2018, o 11:52

jasandra pisze:Eminem, powiem Ci tyle, nigdzie nie spotkałam się z tak olbrzymią dyskryminacją i nie nabyłam takich kompleksów jak na tym forum. Z niektórych się wyleczyłam, a części wypowiedzi po prostu nie czytam. To nie jest miejsce, w którym nauczysz się radzić sobie z problemami związanymi z orientacją i jest to zdanie bo wszystkich, których znam na żywo. Mimo to, bywam tu, bo brakuje mi towarzystwa lesbijek w życiu i niektóre dziewczyny chętnie czytam, często można znaleźć ciekawe tematy.
Jasandro, a czy byłabys uprzejma zaprezentować, w którym to miejscu na tym forum bylaś tak strasznie i potwornie dyskryminowana?
Zwróć uwagę, ze wypisywanie o swoich przygodach i fascynacjach facetami oraz przy okazji twierdzenie, ze jest się lesbijką, jest bledne. I to, ze ktos sie z Toba tutaj nie zgodził, nie jest dyskryminacją ani przejawem nietolerancji, tylko probą wyprowadzenia Cię z błędu.

Moze przestancie, w ramach uprzejmosci, zajmować sie lesbijkami i ich tolerancją i zajmijcie sie soba. A jak Ci sievtu tak niepodoba, to moze warto poszukać jakiegos bardziej przyjaznego i tolerancyjnego miejsca, dla twojego lesbianizmu.
Lubię kiedy kobieta...
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 9 kwie 2018, o 12:06

Nie pisałam o mnie.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 9 kwie 2018, o 12:29

http://feminoteka.pl/lesbijska-inspira- ... -lesbijka/
To art. czy lesbijką się jest czy się czasowo zostaje bo tak ktoś chce siebie określać.

Tu taki przykładowy fragment:
"Uderzające jest dla mnie słowo walka. Czy to znaczy, że czujesz, że przegrałaś walkę o możliwość korzystania z określania lesbijka?! Przecież to my same decydujemy, jak chcemy siebie nazwać. Nazywam siebie lesbijką, mimo że miałam w życiu więcej relacji z facetami niż z kobietami. Co więcej, uważam siebie za stuprocentową lesbijkę. Samo lesbijstwo jest dla mnie czymś więcej niż to z kim sypiam. To wybór sposobu komunikowania się w związku – komunikacja odrzucająca patriarchalne wdruki, w której nie ma konkurowania i dominacji, gdzie ważne są emocje i słabości. Lesbijstwo to dla mnie celebracja kobiecości i mimo moich wcześniejszych doświadczeń – nikt nie może mi odebrać tego, że uważam się za lesbijkę i tak siebie opisuję. I w dodatku nie wiem, co będzie dalej. Nie jestem w stanie podpisać zaświadczenia, że za dziesięć lat nie będę mieć męża i dzieci. To jest tak indywidualne i osobiste, że jakoś bardzo smutne wydaje mi się, że ktoś jest tak radykalny i oceniający, że blokuje innym dostęp do nazwania swojej tożsamości. “Nienazwane nie istnieje” – dlatego tak bardzo szukamy w sobie określeń na to kim i gdzie jesteśmy. Odbieranie prawa do określania siebie, w jakiś konkretny sposób, to dla mnie przemoc".
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 9 kwie 2018, o 12:40

Czyli teraz jest podział kobiet na: lesbijki gold star, lesbijki, uznaniowe lesbijki*, biseksualistki, hetero ciekawe jak to jest z kobietą, hetero.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 9 kwie 2018, o 12:46

No właśnie ten wywiad jest przeciw takim podziałom, o ile dobrze rozumiem...
Prawo do tożsamości jest dość ważne. Są tacy, co osobom homo odbierają prawo do tożsamości, nazywając je zaburzonymi. Nie brzmi znajomo?

Sama osobiście miałam olbrzymi problem ze zrozumieniem, czemu brzydzi mnie coś, co wcześniej nie brzydziło, i rozpaczliwie próbowałam zrobić wszystko, żeby zadziałało. Dziś jest mi strasznie przykro, że to robiłam, i pomógł mi jeden wpis na forum, który uświadomił mi, dlaczego to robiłam. Niestety, dostałam też strasznie dużo negatywnych emocji wcześniej, kiedy zaczęłam obarczać się winą, że czegoś nie chcę. Pamiętam to uczucie i nadal mnie ono boli, i bolą mnie próby pozbycia się go, które pamiętam. Brrr
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 9 kwie 2018, o 12:51

W każdym razie, po pierwszej kobiecie już nie ma odwrotu, i w jakiś sposób od początku zdawałam sobie z tego sprawę :). To pokrzepiająca myśl. Pamiętam, jak rozmawiałam o tym z przyjaciółką, w której też zresztą się potem zakochałam...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 9 kwie 2018, o 12:59

A potem przez takie idiotki ludzie myślą, że z homoseksualizmu mozna się wyleczyć, a lesbijka to kobieta, ktorej dobrze nie przelecial facet.
Brak słów.
To jest dopiero nietolerancja, brak zrozumienia i bezdenna glupota. No ald wychodzi na to, ze wlasnis takie myślenie jest ok. Prawdziwe lesbijki zaś ociekaja złoscią, nienawiscią i nietolerancją.

O tempora! O mores!
Lubię kiedy kobieta...
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: reader » 9 kwie 2018, o 13:05

dobranocka14 pisze:"“Nienazwane nie istnieje” – dlatego tak bardzo szukamy w sobie określeń na to kim i gdzie jesteśmy. Odbieranie prawa do określania siebie, w jakiś konkretny sposób, to dla mnie przemoc".
No właśnie, “Nienazwane nie istnieje”. Znudzone bi i hetero zakładają np. w celu walki z patriarchatem, albo rozwiązania własnych problemów z seksualnością "lesbijską tożsamość" jak kostium teatralny. Jednocześnie kobiety z wrodzoną cechą: homoseksualną orientacją, mają stracić słowo do opisania siebie i swoich doświadczeń. Mają stać się "nienazwanym" i przestać istnieć. Tak, wymazywanie istnienia homoseksualnych kobiet i podstawiania na ich miejsce "zdeklarowanych lesbijek" jest przemocą.
W praktyce jednak to nie prawda, że nienazwane nie istnieje. Grawitacja istniała zanim pojawili się ludzie i język. Podobnie słońce. Próby przedefiniowania słowa lesbijka trwają tak co najmniej od lat 60-tych ubiegłego wieku. Jak nazłość kobiety o orientacji homoseksualnej wciąż się rodzą i żyją. Wbrew zabiegom bi i hetero wojowniczek z patriarchatem.
Orientacja seksualna i tożsamość, to nie słowa, które nam pasują, tylko cechy, które posiadamy, uczucia, które nam towarzyszą, myśli, wybory. Powtarzanie jak papuga" definiuję się jako X, nie zrobi z nikogo X.
Niestety, rozmycie pojęcia lesbijka i kłamstwa na temat orientacji homoseksualnej kobiet mogą zaszkodzić wielu młodym lesbijkom i popchnąć je do prób zmiany orientacji na siłę. Ale to homofobiczne bi i hetero mają w nosie.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 9 kwie 2018, o 13:08

jasandra pisze:No właśnie ten wywiad jest przeciw takim podziałom, o ile dobrze rozumiem...
Prawo do tożsamości jest dość ważne. Są tacy, co osobom homo odbierają prawo do tożsamości, nazywając je zaburzonymi. Nie brzmi znajomo?
Z tego artykułu wynika, moim zdaniem, że każdy może nazywać siebie tak kim chce, nie bo takim jest tylko bo tak akurat "dziś" czuje.
Tylko dla mnie to tak, jakbym nazywała siebie wegetarianką w te dni, kiedy nie jem mięsa. Nie ma to nic wspólnego z tym kim jestem (mięsożercą) ale skoro chcę tak o sobie myśleć to jest ok. Wniosek z tego taki, że wegetarianie jedzą mięso.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: biedronca » 9 kwie 2018, o 13:55

dobranocka14 pisze:http://feminoteka.pl/lesbijska-inspira- ... -lesbijka/
To art. czy lesbijką się jest czy się czasowo zostaje bo tak ktoś chce siebie określać.

Tu taki przykładowy fragment:
"Uderzające jest dla mnie słowo walka. Czy to znaczy, że czujesz, że przegrałaś walkę o możliwość korzystania z określania lesbijka?! Przecież to my same decydujemy, jak chcemy siebie nazwać. Nazywam siebie lesbijką, mimo że miałam w życiu więcej relacji z facetami niż z kobietami. Co więcej, uważam siebie za stuprocentową lesbijkę. Samo lesbijstwo jest dla mnie czymś więcej niż to z kim sypiam. To wybór sposobu komunikowania się w związku – komunikacja odrzucająca patriarchalne wdruki, w której nie ma konkurowania i dominacji, gdzie ważne są emocje i słabości. Lesbijstwo to dla mnie celebracja kobiecości i mimo moich wcześniejszych doświadczeń – nikt nie może mi odebrać tego, że uważam się za lesbijkę i tak siebie opisuję. I w dodatku nie wiem, co będzie dalej. Nie jestem w stanie podpisać zaświadczenia, że za dziesięć lat nie będę mieć męża i dzieci. To jest tak indywidualne i osobiste, że jakoś bardzo smutne wydaje mi się, że ktoś jest tak radykalny i oceniający, że blokuje innym dostęp do nazwania swojej tożsamości. “Nienazwane nie istnieje” – dlatego tak bardzo szukamy w sobie określeń na to kim i gdzie jesteśmy. Odbieranie prawa do określania siebie, w jakiś konkretny sposób, to dla mnie przemoc".
To że lesbijstwo to sposób komunikowania, to dla mnie jakaś bzdura. Orientacja psycho-seksualna zależy od tego, w kim się zakochujesz i kto cię pociąga, nie od sposobu komunikacji.

Ale warto przeczytać cały wywiad. Bo z mojego doświadczenia tak właśnie wygląda różnica między realnymi lesbijkami a forumowymi trollo-lesbijkami. Moje znajome lesbijki też przechodziły jakiś tam etap poszukiwań, próby spotykania się z facetami i wcale faceci ich nie brzydzą, nawet jeśli doszły już do tego etapu, kiedy wiedzą, że nie chcą się z nimi wiązać. I ja wcale nie twierdzę, że te brzydzące się facetami "gold star" nie są prawdziwe. Twierdzę tylko, że to nie jest standard wśród lesbijek.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 9 kwie 2018, o 14:09

Jest jeszcze jedna sprawa - skoro istnieje pojęcie "kobieta nieheteronormatywna" obejmujące swoim zasięgiem wszystkie odcienie bycia inną niż hetero, w jakim celu tworzy się "lesbijkę z gwiazdką"?
Jeśli dobrze rozumiem lesbijka z gwiazdką obecnie ma pełnić funkcję zbioru wszystkich nieheteronormatywnych kobiet, tylko to chyba jest zbyt duże uproszczenie. Lesbijka jest "tylko" podzbiorem o pewnych zindywidualizowanych cechach, wyróżniających je od innych nieheteronormatywnych kobiet.
Bardzo spodobało mi się to, co napisała @reader, że to wygląda jak zakładanie teatralnego kostiumu.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 9 kwie 2018, o 14:13

Można się brzydzić seksu z facetami, ale to wynika z jakiejś tam puli różnych doświadczeń, i ten seks okazał się (zgodnie z przewidywaniami właściwie, ale człowiek miał okazję i tak wyszło) nieprzyjemny, nudny, a ten leżący obok człowiek, choć o niewątpliwie fascynującym umyśle, nie ma żadnego kształtu, na którym mogłabym zawiesić oko/ucho/cokolwiek. A ja leżę jak kłoda, mimo mojego frustrująco dużego libido. Wtedy niezależnie od sympatii, człowiek nie jest już skłonny wchodzić w żadne relacje, które do takich żenujących sytuacji doprowadziły (to jest naprawdę okropne, ni z tego nie z owego zakończyć flirt, który się z nudów zaczęło bez myślenia o konsekwencjach - że nie skończy się na pogrywanie i półsłówkach dla sportu)

Też ten fragment o komunikacji wydaje mi się cokolwiek dziwny. Nie do końca wiem, o co chodzi. Dla jednych to może kostium, nie moja sprawa wnikać, co takie osoby chcą powiedzieć. To ich określenia.
Niemniej, tak na marginesie,moje relacje z facetami hetero są znacznie ułatwione, kiedy oni wiedzą, że nawet jeśli coś między nami było, to raczej był okres prób, i nie czuję się z tym dobrze, więc do tego nie wracamy. Jeden przyjaciel powiedzial mi kiedyś, że jest znacznie łatwiej, kiedy wiadomo, że nic z dziewczyną nie będzie, bo nie pojawia się myśl, że może jednak ona coś czuje. Nie muszę za każdym razem się tłumaczyć.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 9 kwie 2018, o 14:45

Jasandro, mozna mieć wrodzone obrzydzenie do mężczyzn.

Orientacja seksualna jest wrodzona. Stąd hetero są hetero, a homo homo. Pomiedzy tym zaś lata wszystko to, co nie wie co ze sobą zrobic i do czego się przyczepić, robiac krecią robotę wszystkim w koło. Niedouczenie zaś, brak zrozumienia tematu oraz bezdenna, ale to bezdenna głupota nakazuje tym ludziom wypowiadać sie na tematy, o ktorych nie mają zielonego pojecia.

To porażające.
Lubię kiedy kobieta...
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: biedronca » 9 kwie 2018, o 15:12

jasandra pisze:Można się brzydzić seksu z facetami, ale to wynika z jakiejś tam puli różnych doświadczeń, i ten seks okazał się (zgodnie z przewidywaniami właściwie, ale człowiek miał okazję i tak wyszło) nieprzyjemny, nudny, a ten leżący obok człowiek, choć o niewątpliwie fascynującym umyśle, nie ma żadnego kształtu, na którym mogłabym zawiesić oko/ucho/cokolwiek. A ja leżę jak kłoda, mimo mojego frustrująco dużego libido. Wtedy niezależnie od sympatii, człowiek nie jest już skłonny wchodzić w żadne relacje, które do takich żenujących sytuacji doprowadziły (to jest naprawdę okropne, ni z tego nie z owego zakończyć flirt, który się z nudów zaczęło bez myślenia o konsekwencjach - że nie skończy się na pogrywanie i półsłówkach dla sportu)
Moim zdaniem można się brzydzić seksem z osobą, która nas nie pociąga. Mnie taki seks brzydzi i szokuje mnie, że ktoś może się na cośtakiego decydować.
Natomiast obrzydzenie do człowieka wynika z jakiś doświadczeń i nie ma nic wspólnego z orientacją.
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: massgirlz » 9 kwie 2018, o 15:16

ImaSumak pisze:Jasandro, mozna mieć wrodzone obrzydzenie do mężczyzn.

Orientacja seksualna jest wrodzona. Stąd hetero są hetero, a homo homo. Pomiedzy tym zaś lata wszystko to, co nie wie co ze sobą zrobic i do czego się przyczepić, robiac krecią robotę wszystkim w koło. Niedouczenie zaś, brak zrozumienia tematu oraz bezdenna, ale to bezdenna głupota nakazuje tym ludziom wypowiadać sie na tematy, o ktorych nie mają zielonego pojecia.

To porażające.
A mnie poraża fakt, że bierzemy pod uwagę że hetero to hetero i na odwrót tylko, że społeczeństwo, w którym rosną lesbijki a później egzystują każdego dnia często determinuje to wszystko co jest pomiędzy i nie pozwala na nic co odbiega od schematu.
Jedna się boi Mamy inna Taty inna sąsiadów, są takie co nie wiedzą że tak można są tkie co nigdy się nie dowiedzą no i najważniejsze są takie, które już wiedzą ale z tym walczą albo nie potrafią podjąć decyzji lub być zwyczajnie odważne i stwić życiu czoł samej.
Bycie lesbijką nie jest synonimem odwagi, mądrości czy umiejętności odnalezienia się w sytuacji, dziwnej trudnej i zazwyczaj napiętnowanej.
I tu można właśnie spotkać to wszystko pomiędzy bo nie każdy potrafi poradzić sobie ze sobą a co ważniejsze z wszystkimi dookoła i dla tych osób nie ma bezpiecznej przystani.
Nie musimy się żenić np. z bi jak nie chcemy ale po co odrazu obrażać i spychać na margines jak można pomóc, pogadać, zrozumieć? To przypomina mi eliminowanie ze społeczeństwa introwertyków, brzydkich, słabych, niepełnosprawnych.....
Przykro mi to pisać ale taka postawa to wstyd, bo przez to właśnie nie możemy nic wspólnie osiągnąć.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: reader » 9 kwie 2018, o 15:20

dobranocka14 pisze:Jest jeszcze jedna sprawa - skoro istnieje pojęcie "kobieta nieheteronormatywna" obejmujące swoim zasięgiem wszystkie odcienie bycia inną niż hetero, w jakim celu tworzy się "lesbijkę z gwiazdką"?
Jeśli dobrze rozumiem lesbijka z gwiazdką obecnie ma pełnić funkcję zbioru wszystkich nieheteronormatywnych kobiet, tylko to chyba jest zbyt duże uproszczenie. Lesbijka jest "tylko" podzbiorem o pewnych zindywidualizowanych cechach, wyróżniających je od innych nieheteronormatywnych kobiet.
Podejrzewam dlaczego. Chodzi o to, żeby w pewnym momencie te gwiazdkę dyskretnie wygumować, i żeby "lesbijka" przestała być oddzielnym podzbiorem i zaczęła być synonimem kobiety nieheteroseksualnej. A może nawet nieheteronormatywnej.
@jasandro
Jeszcze niedawno opisywałaś tu swoje orgazmy byłym. Raz seks nieudany, raz najpierw ci się podobało, a potem przestało. Naprawdę nie jest moim celem rozliczanie cię z twojego życia seksualnego, czy mówienie ci jakiej jesteś orientacji. A już tym bardziej mówienie z kim powinnaś być. Sama nam opowiadasz o swojej orientacji seksualnej i twoje zmiany opisu, w zależności od okoliczności wywołują jedynie rolowanie oczu. Nie wiem też po co chcesz uznania cię przez obce osoby na forum za "prawdziwą lesbijkę". Wszystkie użytkowniczki tego forum mogłyby mi teraz napisać, że uważają mnie za heteroseksualistkę, ale to w żaden sposób nie zmieni mojej przeszłości, przyszłości, orientacji, tego kto mi się podoba, a kto nie. A już na pewno nie wpłynie na moją relację ze znajomymi facetami hetero.

Ps.
Obrzydzenie do mężczyzn jako potencjalnych partnerów seksualnych wynikające z orientacji to nie to samo co obrzydzenie do mężczyzn jako ludzi, czy strach przez mężczyznami, na przykład w wyniku niefajnych doświadczeń. Nie mieszajcie tego.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 9 kwie 2018, o 15:37

reader pisze:
dobranocka14 pisze:Jest jeszcze jedna sprawa - skoro istnieje pojęcie "kobieta nieheteronormatywna" obejmujące swoim zasięgiem wszystkie odcienie bycia inną niż hetero, w jakim celu tworzy się "lesbijkę z gwiazdką"?
Jeśli dobrze rozumiem lesbijka z gwiazdką obecnie ma pełnić funkcję zbioru wszystkich nieheteronormatywnych kobiet, tylko to chyba jest zbyt duże uproszczenie. Lesbijka jest "tylko" podzbiorem o pewnych zindywidualizowanych cechach, wyróżniających je od innych nieheteronormatywnych kobiet.
Podejrzewam dlaczego. Chodzi o to, żeby w pewnym momencie te gwiazdkę dyskretnie wygumować, i żeby "lesbijka" przestała być oddzielnym podzbiorem i zaczęła być synonimem kobiety nieheteroseksualnej. A może nawet nieheteronormatywnej.
Tak, a wtedy może okaże się, że homoseksualizm nie istnieje.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 9 kwie 2018, o 15:46

Reader z odpowiem krótko i uszanuj i zamykamy temat.
O ile pamiętam, twierdziłam, że seksu między nami nie ma - Ty twierdziłas, że jest, i Twoje prawo. Pod moją definicję nie podchodzi, bo zostawiało mnie to sfrustrowaną i niezaspokojoną. Orgazm to jest specyficzna rzecz i dla mnie ma znaczenie drugorzędne. Tak już mam. Można przewracać oczami do woli. I tak, na początku nie brzydziło mnie to, ale w pewnym momencie mocno zaczęło, samo z siebie, zaczęło mi się wydawać nienaturalne. I wtedy właśnie zaczęłam się zmuszać. Nie chcę o tym mówić, bo to dla mnie bolesne. I tak, nadal lubiłam bliskość - w sensie taką przytulenie, jakieś łagodne pobudzanie - od tej drugiej strony, i nadal byłam ogromnie sfrustrowana. Tyle.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 10 kwie 2018, o 19:03

jasandra pisze:Nie pisałam o mnie.
Jasandro, przeczytaj jeszcze raz proszę swój post i zastanów się, czy nie pisalaś o sobie:
jasandra pisze:Eminem, powiem Ci tyle, nigdzie nie spotkałam się z tak olbrzymią dyskryminacją i nie nabyłam takich kompleksów jak na tym forum. Z niektórych się wyleczyłam, a części wypowiedzi po prostu nie czytam. To nie jest miejsce, w którym nauczysz się radzić sobie z problemami związanymi z orientacją i jest to zdanie bo wszystkich, których znam na żywo. Mimo to, bywam tu, bo brakuje mi towarzystwa lesbijek w życiu i niektóre dziewczyny chętnie czytam, często można znaleźć ciekawe tematy.
Co do innych spraw, to i owszem, mozesz wypisywac na tym forum o swoich ekscesach seksualnych z facetami, przy okazji twierdząc, ze jesteś lesbijką, by na koniec stwierdzić, ze masz inną definicję seksu.
Przyznam Ci się, że na tak stawiane sprawy brak argumentów, bo tylko ręce opadają. Ale rozumiem, że taka postawa jest fajna. Nie trzeba nic wiedzieć ani nic rozumieć i umieć, bo ma się na wszystko własną definicję. Mozna wiec seksić się z facetami bedąc lesbijką i zbierać konie uważajac sie przy tym za filatelistkę.
To sie swietnie sklada z tymi idiotkami od lesbijek z gwiazdką. Mam nadzieję, ze nigdy nie spotkam i nigdy nigdzie nie bedę musiała się wstydzić za ich wypowiedzi na temat feminizmu, który zapewne też jest z gwiazdką, wiec de facto jest wolną interpretacją luźnych przemyśleń na temat niczego.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: marinnaWR » 10 kwie 2018, o 22:26

A tu dyskusja się rozwija w różnych ciekawych kierunkach :)

eminem98xd pisze:
marinnaWR pisze:Widziałam to ogłoszenie. Nie uważam żeby było obraźliwe, ale też nie uważam żebym była szczególnie gruboskórna czy przeciwnie - nadwrażliwa. Istnieje cały wachlarz zachowań i stylów wyrażania siebie, swoich potrzeb. Pomyślałam, że autorka pewnie nacięła się i stąd ta irytacja i niezbyt szczęśliwe sformułowanie. Tutaj kłania się tzw poprawność polityczna, tak dziś piętnowana przez władzę (PIS) która w praktyce zapobiega temu o czym mówi Gaik, czyli ostracyzmowi.
Czyli zwykła kultura i wrażliwość jest już brana jako poprawność polityczna?A bezpodstawne bluzganie na pewną grupę społeczną już tak?(Tak bezpodstawne,bo nawet jak trafiła na osobę typu Butcher i miała z Nią złe doświadczenie,nie usprawiedliwia jej bluzgania na resztę osób należącej do tej grupy)
eminem, nie wiem czemu jesteś uprzedzona do poprawności, o której wspomniałam ?
za słownikiem PWN : "poprawność polityczna «unikanie wypowiedzi lub działań, które mogłyby urazić jakąś mniejszość, np. etniczną, religijną lub seksualną" W zasadzie to znaczy to samo co "zwykła kultura i wrażliwość", z tym że wrażliwość bywa na różnym poziomie a poprawność racjonalizuje poziom kultury czy wrażliwości np w publicznych dyskusjach. To pozytywne założenie ?
Ja myślę, że takiego ogłoszenia nie napisałabyś ty, ja czy którakolwiek z dyskutantek w tym wątku. Samo ogłoszenie jest napisane niechlujnie i z błędami gramatycznymi. W dodatku ten brak delikatności...cóż, po prostu żadna z nas na to ogłoszenie nie odpowie i tym samym autorka zostanie trochę samotna ze swoim wyrażaniem siebie. Może to będzie jakąś refleksją a może nie. Jej prawo.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 11 kwie 2018, o 21:26

dobranocka14 pisze:
reader pisze:
dobranocka14 pisze:Jest jeszcze jedna sprawa - skoro istnieje pojęcie "kobieta nieheteronormatywna" obejmujące swoim zasięgiem wszystkie odcienie bycia inną niż hetero, w jakim celu tworzy się "lesbijkę z gwiazdką"?
Jeśli dobrze rozumiem lesbijka z gwiazdką obecnie ma pełnić funkcję zbioru wszystkich nieheteronormatywnych kobiet, tylko to chyba jest zbyt duże uproszczenie. Lesbijka jest "tylko" podzbiorem o pewnych zindywidualizowanych cechach, wyróżniających je od innych nieheteronormatywnych kobiet.
Podejrzewam dlaczego. Chodzi o to, żeby w pewnym momencie te gwiazdkę dyskretnie wygumować, i żeby "lesbijka" przestała być oddzielnym podzbiorem i zaczęła być synonimem kobiety nieheteroseksualnej. A może nawet nieheteronormatywnej.
Tak, a wtedy może okaże się, że homoseksualizm nie istnieje.
A przynajmniej nie jest niczym trwałym.
Bieżący przykład pani, która zaręczyła się z kobietą a bierze ślub z mężczyzną. Mam na myśli nie jej postępowanie a jedynie komentarze pod artykułem w tonie, że homoseksualizm jednak można wyleczyć albo, że należy spotkać odpowiedniego przedstawiciela płci przeciwnej.

https://m.sportowefakty.wp.pl/boks-zawo ... ersonalnym
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: moja_alchemia » 11 kwie 2018, o 22:06

dobranocka14 pisze:
dobranocka14 pisze:
reader pisze: Podejrzewam dlaczego. Chodzi o to, żeby w pewnym momencie te gwiazdkę dyskretnie wygumować, i żeby "lesbijka" przestała być oddzielnym podzbiorem i zaczęła być synonimem kobiety nieheteroseksualnej. A może nawet nieheteronormatywnej.
Tak, a wtedy może okaże się, że homoseksualizm nie istnieje.
A przynajmniej nie jest niczym trwałym.
Bieżący przykład pani, która zaręczyła się z kobietą a bierze ślub z mężczyzną. Mam na myśli nie jej postępowanie a jedynie komentarze pod artykułem w tonie, że homoseksualizm jednak można wyleczyć albo, że należy spotkać odpowiedniego przedstawiciela płci przeciwnej.

https://m.sportowefakty.wp.pl/boks-zawo ... ersonalnym
sądzę, że ta bokserka jest biseksualna, a to nie ma nic wspólnego z leczeniem homoseksualizmu,
gdyby była homoseksualna, zapewne nie zainteresowałaby się tym facetem,
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 11 kwie 2018, o 22:28

moja_alchemia pisze:
dobranocka14 pisze: A przynajmniej nie jest niczym trwałym.
Bieżący przykład pani, która zaręczyła się z kobietą a bierze ślub z mężczyzną. Mam na myśli nie jej postępowanie a jedynie komentarze pod artykułem w tonie, że homoseksualizm jednak można wyleczyć albo, że należy spotkać odpowiedniego przedstawiciela płci przeciwnej.

https://m.sportowefakty.wp.pl/boks-zawo ... ersonalnym
sądzę, że ta bokserka jest biseksualna, a to nie ma nic wspólnego z leczeniem homoseksualizmu,
gdyby była homoseksualna, zapewne nie zainteresowałaby się tym facetem,
Podałam to jako przykład, do czego prowadzić może traktowanie określenia "lesbijka" jako opisu dla każdej kobiety nieheteroseksualnej, która akurat postanowi siebie tak nazywać.
To a propos artykułu, który wcześniej podlinkowałam i tego, co pani prowadząca wywiad wymyśliła.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: biedronca » 12 kwie 2018, o 05:40

Ja tam nie widzę żeby padło słowo lesbijka, więc przykład słaby.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 12 kwie 2018, o 08:34

biedronca pisze:Ja tam nie widzę żeby padło słowo lesbijka, więc przykład słaby.
To jest tylko przykład na: wyobraź sobie, gdyby ta kobieta określiła siebie mianem lesbijki* a wg nowej nomenklatury mogłaby i na to chciałam zwrócić uwagę.
To magiczne słowo - nie tyle lesbijka co homoseksualizm (a przecież kobieta homoseksualna to lesbijka), padło w komentarzach i do tego się odnoszę. Do odbioru społecznego.

Tłumacząc najprościej: określanie przez siebie kobiet nieheteroseksualnych (np. bi) jako lesbijka* będzie tylko wodą na młyn dla tych wszystkich, którzy kwestionują stałość orientacji homoseksualnej.
Dlatego nie zgadzam się z tym, co w którymś z wcześniejszych postów zacytowałam.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: moja_alchemia » 12 kwie 2018, o 10:27

dobranocka14 pisze:
moja_alchemia pisze:
dobranocka14 pisze: A przynajmniej nie jest niczym trwałym.
Bieżący przykład pani, która zaręczyła się z kobietą a bierze ślub z mężczyzną. Mam na myśli nie jej postępowanie a jedynie komentarze pod artykułem w tonie, że homoseksualizm jednak można wyleczyć albo, że należy spotkać odpowiedniego przedstawiciela płci przeciwnej.

https://m.sportowefakty.wp.pl/boks-zawo ... ersonalnym
sądzę, że ta bokserka jest biseksualna, a to nie ma nic wspólnego z leczeniem homoseksualizmu,
gdyby była homoseksualna, zapewne nie zainteresowałaby się tym facetem,
Podałam to jako przykład, do czego prowadzić może traktowanie określenia "lesbijka" jako opisu dla każdej kobiety nieheteroseksualnej, która akurat postanowi siebie tak nazywać.
To a propos artykułu, który wcześniej podlinkowałam i tego, co pani prowadząca wywiad wymyśliła.
ok, rozumiem, przeczytałam ten wywiad
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: biedronca » 12 kwie 2018, o 13:03

Wydaje mi się, że cały pomysł na lesbijki* wynika z braku jednego określenia na kobiety nie-hetero. Bo można używać albo anglicyzmów, albo wymieniać całą listę dostępnych opcji.a taka inkluzywna kategoria jest bardzo potrzebna, bo walka jest wspólna o to, żeby nikt nie miał prawa wtrącać się z kim się chcemy wiązać.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 12 kwie 2018, o 14:12

Ten nieistniejacy termin, to biseksualizm, a kobiety nie-hetero i nie-homo to biseksualistki. Co ważne, termin ten dotyczy również tego typu mężczyzn, tylko koncówki używa się rodzaju męskiego.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ