Wątek dwudniowy

Pierwszy dzień na forum? Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem forum. Bywalczynie mogą tu dzielić się opiniami i pomysłami dotyczącymi forum i portalu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Wątek dwudniowy

Post autor: ola39 » 25 paź 2018, o 20:42

Cześć
Czy jest możliwość by był założony watek w którym wiadomości starsze niż dwa dni były by kasowane ?
Czasem chciałbym popisać o tematach "tu i teraz" które tracą zupełnie swoją wartość po krótkim czasie.
Tak własnie na przekór temu całemu internetowi - który niczego nie zapomina.
Właśnie tak - wątek który by żył ! wątek który byłby bieżący a nie ciągnął się przez 40 stron...

Własnie dziś , własnie teraz jestem w takiej a nie innej sytuacji - za 3 dni będę w zupełnie innej - będę poniekąd inną osobą - dlaczego moje stare odbicie ma się za mną ciągnąć latami ?
Ja nie chcę !

Żyje tu i TERAZ .

I chciałabym by taki dwudniowy wątek powstał, proszę .

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: dobranocka14 » 25 paź 2018, o 21:11

ola39 pisze:
25 paź 2018, o 20:42
Cześć
Czy jest możliwość by był założony watek w którym wiadomości starsze niż dwa dni były by kasowane ?
Czasem chciałbym popisać o tematach "tu i teraz" które tracą zupełnie swoją wartość po krótkim czasie.
Tak własnie na przekór temu całemu internetowi - który niczego nie zapomina.
Właśnie tak - wątek który by żył ! wątek który byłby bieżący a nie ciągnął się przez 40 stron...

Własnie dziś , własnie teraz jestem w takiej a nie innej sytuacji - za 3 dni będę w zupełnie innej - będę poniekąd inną osobą - dlaczego moje stare odbicie ma się za mną ciągnąć latami ?
Ja nie chcę !

Żyje tu i TERAZ .

I chciałabym by taki dwudniowy wątek powstał, proszę .

Ola
Nie chcę się czepiać ale większość ludzi również posiada pamięć dłuższą niż złote rybki. :tancze:
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: massgirlz » 25 paź 2018, o 21:59

dobranocka14 pisze:
25 paź 2018, o 21:11
ola39 pisze:
25 paź 2018, o 20:42
Cześć
Czy jest możliwość by był założony watek w którym wiadomości starsze niż dwa dni były by kasowane ?
Czasem chciałbym popisać o tematach "tu i teraz" które tracą zupełnie swoją wartość po krótkim czasie.
Tak własnie na przekór temu całemu internetowi - który niczego nie zapomina.
Właśnie tak - wątek który by żył ! wątek który byłby bieżący a nie ciągnął się przez 40 stron...

Własnie dziś , własnie teraz jestem w takiej a nie innej sytuacji - za 3 dni będę w zupełnie innej - będę poniekąd inną osobą - dlaczego moje stare odbicie ma się za mną ciągnąć latami ?
Ja nie chcę !

Żyje tu i TERAZ .

I chciałabym by taki dwudniowy wątek powstał, proszę .

Ola
Nie chcę się czepiać ale większość ludzi również posiada pamięć dłuższą niż złote rybki. :tancze:
Hahahahah. Nic dodać nic ująć, bosko.=)
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: ola39 » 26 paź 2018, o 10:52

dobranocka14 pisze:
25 paź 2018, o 21:11
Nie chcę się czepiać ale większość ludzi również posiada pamięć dłuższą niż złote rybki. :tancze:
Nie wątpię że pamiętamy to co przeczytamy - rybki nie znają aż tak dobrze liter.
Chodziło mi żeby ten wątek był zawsze aktualny bez naleciałości.
Jeśli np boli mnie głowa - to oczekuje pomocy w tym samym czasie - potem to już będzie po ptakach ..
Nie chcę też by moje "chwilowe" i "przejściowe" pytania zostawały na wieki na tym forum. Co kogoś może obchodzić ze 5 lat temu bolała mnie głowa ?

Internet ewoluuje i uważam że tego typu podejście ma sens - jak każdy pionierski pomysł wymaga przekonywania innych co do jego zasadności.
Lecz zauważcie - ja nie proponuje zmiany tego forum - ja proponuje tylko dodanie jednego wątku z "terminem przydatności". To może być eksperyment - nie przyjmie się to umrze samoistnie
Zresztą można nawet eksperymentalnie kasować posty "manualnie" - przez pierwszy miesiąc mogę to robić sama ( jeśli dostane uprawnienia do kasowania w tym temacie)

Poważne - tematy niech pozostaną tam gdzie były....

ufff.. te konserwatystki są wszędzie ....

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: dobranocka14 » 26 paź 2018, o 13:03

A przepraszam, nie sądziłam, że mam do czynienia z Królem Słońce.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: ImaSumak » 26 paź 2018, o 14:19

Przpraszam że się wtrące na moment ale mam dwa pytania:
1. W jaki sposób dwudniowy wpis teraz i w tym momencie ma Ci pomóc na teraźniejszy ból głowy?
2. Co do tego mają konserwatystki?
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: justsomebody10 » 27 paź 2018, o 12:38

ola39 pisze:
25 paź 2018, o 20:42
Cześć
Czy jest możliwość by był założony watek w którym wiadomości starsze niż dwa dni były by kasowane ?
Czasem chciałbym popisać o tematach "tu i teraz" które tracą zupełnie swoją wartość po krótkim czasie.
Tak własnie na przekór temu całemu internetowi - który niczego nie zapomina.
Właśnie tak - wątek który by żył ! wątek który byłby bieżący a nie ciągnął się przez 40 stron...

Własnie dziś , własnie teraz jestem w takiej a nie innej sytuacji - za 3 dni będę w zupełnie innej - będę poniekąd inną osobą - dlaczego moje stare odbicie ma się za mną ciągnąć latami ?
Ja nie chcę !

Żyje tu i TERAZ .

I chciałabym by taki dwudniowy wątek powstał, proszę .

Ola
Taki "wątek" istnieje. Nazywa się: BLOGI. Można na nim pisać na bieżąco i usuwać poprzednie wpisy. Można nawet usuwać niepochlebne komentarze. I nawet można liczyć na to, że czytelniczki dysponują nader słabą pamięcią i nie będą pamiętać, jeśli jeszcze kilka miesięcy wcześniej pisało się coś zupełnie innego. :wink:
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: ola39 » 27 paź 2018, o 17:49

ImaSumak pisze:
26 paź 2018, o 14:19
Przpraszam że się wtrące na moment ale mam dwa pytania:
1. W jaki sposób dwudniowy wpis teraz i w tym momencie ma Ci pomóc na teraźniejszy ból głowy?
2. Co do tego mają konserwatystki?
1. to był przykład na to że oczekuje się odpowiedzi "teraz" - i że każda odpowiedz po tym terminie będzie dla pytającej już nieistotna.
Np : Jutro o 17.20 mam samolot do Australii - czy muszę brać paszport ? ( każda odpowiedź po 17.20 jutro będzie już musztardą po objedzie)
2. konserwatystki (podobnie jak konserwatystki ) są opoka dla braku zmian. Coś w stylu po co to zmieniać dobrze jest jak jest.
Wątek "dwudniowy" wydaje mi się nowatorski - na razie widzę tylko sceptycyzm w odpowiedziach :(
Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: ola39 » 27 paź 2018, o 17:51

justsomebody10 pisze:
27 paź 2018, o 12:38
Taki "wątek" istnieje. Nazywa się: BLOGI. Można na nim pisać na bieżąco i usuwać poprzednie wpisy. Można nawet usuwać niepochlebne komentarze. I nawet można liczyć na to, że czytelniczki dysponują nader słabą pamięcią i nie będą pamiętać, jeśli jeszcze kilka miesięcy wcześniej pisało się coś zupełnie innego. :wink:
No nie jest wątek na forum tylko BLOG i ma inną strukturę etc.
Chodzi mi o forumowy wątek

Tym-niemniej dziękuje za podpowiedź..
Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: dobranocka14 » 27 paź 2018, o 18:28

ola39 pisze:
27 paź 2018, o 17:49
2. konserwatystki (podobnie jak konserwatystki ) są opoka dla braku zmian. Coś w stylu po co to zmieniać dobrze jest jak jest.
Wątek "dwudniowy" wydaje mi się nowatorski - na razie widzę tylko sceptycyzm w odpowiedziach :(
Ola
A tak, bywa, że lepsze jest wrogiem dobrego.
A utwiedził mnie w tym Twój wpis w wątku, również z ograniczoną datą przydatności - "tu wrzucamy emocje ..."). 8)
BTW
Mam nadzieję, że do lata 2019 taras powstanie i znów stanie tam stół do piłkarzyków.
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: massgirlz » 28 paź 2018, o 07:10

justsomebody10 pisze:
27 paź 2018, o 12:38
ola39 pisze:
25 paź 2018, o 20:42
Cześć
Czy jest możliwość by był założony watek w którym wiadomości starsze niż dwa dni były by kasowane ?
Czasem chciałbym popisać o tematach "tu i teraz" które tracą zupełnie swoją wartość po krótkim czasie.
Tak własnie na przekór temu całemu internetowi - który niczego nie zapomina.
Właśnie tak - wątek który by żył ! wątek który byłby bieżący a nie ciągnął się przez 40 stron...

Własnie dziś , własnie teraz jestem w takiej a nie innej sytuacji - za 3 dni będę w zupełnie innej - będę poniekąd inną osobą - dlaczego moje stare odbicie ma się za mną ciągnąć latami ?
Ja nie chcę !

Żyje tu i TERAZ .

I chciałabym by taki dwudniowy wątek powstał, proszę .

Ola
Taki "wątek" istnieje. Nazywa się: BLOGI. Można na nim pisać na bieżąco i usuwać poprzednie wpisy. Można nawet usuwać niepochlebne komentarze. I nawet można liczyć na to, że czytelniczki dysponują nader słabą pamięcią i nie będą pamiętać, jeśli jeszcze kilka miesięcy wcześniej pisało się coś zupełnie innego. :wink:
Zauważyłam ten trend... dziwna sprawa z tym usuwaniem tego co się powiedziało/napisało, dobrze że bezpośredni kontakt nie daje jeszcze takich możliwości, bo spotykałybyśmy się z kreacjami i wariacjami osoby o sobie a nie z tą osobą=)
Zwariowane czasy.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: biedronca » 28 paź 2018, o 07:58

To chyba nie jest szczególnie nowatorskie. Są już od jakiegoś czasu aplikacje, z których treść znika po upływie jakiegoś czasu.

Czy to przydatne? Moim zdaniem nie bardzo. Może i dla Ciebie informacja o paszporcie do Australii będzie nieważna po 17:20, ale może przyda się komuś innemu. Natomiast po co zawracać komukolwiek głowę czymś co ma w ogóle dwudniową datę przydatności? Moim zdaniem w Internecie już teraz jest za dużo śmieciowych treści. Po co tworzyć dla nich dodatkowy wątek. Jeżeli coś, co chcesz napisać będzie pojutrze zupełnie nieaktualne, to może wcale nie warto tego publikować.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: ola39 » 28 paź 2018, o 10:42

biedronca pisze:
28 paź 2018, o 07:58

Jeżeli coś, co chcesz napisać będzie pojutrze zupełnie nieaktualne, to może wcale nie warto tego publikować.
LOL :) . To podejście mi się podoba ! Tylko co wtedy z całym kk ?

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: osiol » 28 paź 2018, o 12:00

Czat jest od tego żeby pisać "tu i teraz". Jak ktoś korzysta tylko przez stronę to nawet logi mu się nie zapisują.
Forum jest po to żeby do wątku mógł zajrzeć każdy, nawet po x latach, bo może znaleźć w nim coś dla siebie.
Nie chcesz przekopywać się przez 10 stron wątku to czytaj tylko nieprzeczytane. Nikt przecież nikomu nie każe czytać starych wiadomości.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: ImaSumak » 28 paź 2018, o 13:58

ola39 pisze:
27 paź 2018, o 17:49
ImaSumak pisze:
26 paź 2018, o 14:19
Przpraszam że się wtrące na moment ale mam dwa pytania:
1. W jaki sposób dwudniowy wpis teraz i w tym momencie ma Ci pomóc na teraźniejszy ból głowy?
2. Co do tego mają konserwatystki?
1. to był przykład na to że oczekuje się odpowiedzi "teraz" - i że każda odpowiedz po tym terminie będzie dla pytającej już nieistotna.
Np : Jutro o 17.20 mam samolot do Australii - czy muszę brać paszport ? ( każda odpowiedź po 17.20 jutro będzie już musztardą po objedzie)
No i jak myślisz? Musisz brać paszport czy nie? Serio do odpowiedzi na to pytanie potrzebujesz wątku dwudniowego? Przykład tak trafiony, jak ból głowy. Obie wiemy, że nie o to chodzi.
ola39 pisze:
27 paź 2018, o 17:49
2. konserwatystki (podobnie jak konserwatystki ) są opoka dla braku zmian. Coś w stylu po co to zmieniać dobrze jest jak jest.
Wątek "dwudniowy" wydaje mi się nowatorski - na razie widzę tylko sceptycyzm w odpowiedziach :(
Ola
Nie wiem niestety czym się różnią konserwatystki od konserwatystek. Jestem natomiast pewna, że tu nie chodzi o brak postępu tylko sensowność wątku.

Myślę, że Pani Osioł :) ma rację. Czat nie dość że nic nie zapisuje, to jeszcze za każdym razem możesz się logować jako ktoś inny i być zupełnie nową osobą. Watek dwudniowy w tym względzie Ci nie pomoże, bo mimo iż nie można liczyć na pamięć ludzką, również niestety na niepamięć... i chyba to jest jednak gorsze.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Wątek dwudniowy

Post autor: Wiosennagwiazda » 1 lis 2018, o 16:47

osiol pisze:
28 paź 2018, o 12:00
Czat jest od tego żeby pisać "tu i teraz". Jak ktoś korzysta tylko przez stronę to nawet logi mu się nie zapisują.
Forum jest po to żeby do wątku mógł zajrzeć każdy, nawet po x latach, bo może znaleźć w nim coś dla siebie.
Nie chcesz przekopywać się przez 10 stron wątku to czytaj tylko nieprzeczytane. Nikt przecież nikomu nie każe czytać starych wiadomości.
i na czacie jest chyba nawet opcja pisania na głównej tablicy, gdzie wątki stają się już właściwie nieważne kilka linijek po wpisaniu pytania.

Rozumiem idee, którą Ola zaproponowałaś, ale brak mi w tym wszystkim sensu. Forum, jak Osioł wspomniała to wymiana komentarzy niekoniecznie "na tu i teraz", oczywiście jest możliwe kontynuowanie wątku pisząc w czasie realnym, ale jaki sens byłby kasować treść?
ODPOWIEDZ