dieta dukana

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
beta79
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:51

Re: dieta dukana

Post autor: beta79 » 30 maja 2018, o 20:03

Akurat ta dieta jest dosyć ciężka, nie każdy daje radę odchudzać się z nią.
MagdaLena98
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2021, o 10:44

Re: dieta dukana

Post autor: MagdaLena98 » 24 sie 2021, o 11:33

ile wytrzymałyście na tej diecie?
Patryszja33
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2021, o 11:45

Re: dieta dukana

Post autor: Patryszja33 » 3 wrz 2021, o 11:47

Dieta na pozór skuteczna, ale w praktyce – to jadłospis na całe życie. W teorii i praktyce działa, ale przechodząc na nią trzeba mieć świadomość, że Dukan zaleca jej utrzymywanie cały czas, co jest... mocno średnie. W końcu przechodząc na dietę oczekujemy – efektów i ewentualnego odstawienia po czasie... a tu mamy pamiętać o niektórych zasadach całe życie, zdecydowanie nie dla mnie.
Polecam stosowanie diety wysokobiałkowej
zapomnij
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 1 paź 2021, o 23:08

Re: dieta dukana

Post autor: zapomnij » 1 paź 2021, o 23:30

Przez sześć tygodni jadłam tylko zdrowe jedzenie i sama od zera wszystko gotowałam. Na siłownię chodziłam codziennie na półgodzinnej przerwie w pracy- biegałam, podnosiłam ciężary i... ku**a nic nie chudłam! Przez siłownie czułam się smuklejsza ale waga stała w miejscu :((( Tydzień temu analizowałam co jest nie tak: może za dużo jem? może jestem za stara itp itd. Aż w końcu przypadkowo doszło to do mnie: oliwa z oliwek! Zawsze kupywałam tę najdroższą (organiczną) i lałam ją do smażenia, sałatek itp bo przecież oliwa z oliwek to samo zdrowie.. Jak przysiadłam i obliczyłam ile kalorii z tego mojego oliwkowania wychodzi, to doliczyłam się równowartości dodatkowych dwóch kilogramów masy ciała tygodniowo :shock: Gdyby nie fakt że ćwiczyłam- to pewnie jeszcze bym tyła.
Zareagowałam odrazu- kupiłam sobie 200ml buteleczke spray do oliwy i patelnie tylko dwa razy spryskiwałam żeby usmażyc obiad i to wszystkie wprowadzone przezemnie zmiany. Po tygodniu spadły mi 2 kilogramy i czuję, że mój brzuch już nie jest wydęty i ociężały.
Co chcę przez ten mój przypadek powiedzieć? Że trzeba sie przyjżeć swojemu jadłospisowi dokładnie, bo może się okazać, że waśnie takie pierdoły stoją na drodze do osiągnięcia celu czyli utraty wagi i lepszego samopoczucia. U mnie to była oliwa z oliwek a u innych może to być codzienny browarek, drink, przekąski, cukierki itp

Nie wieżę w żadne książkowe diety, bo na dłuższą metę to jest męczarnia i często prowadzi do efektu jojo.
Powodzenia !
SamiKlich
Posty: 2
Rejestracja: 8 paź 2021, o 20:55

Re: dieta dukana

Post autor: SamiKlich » 8 paź 2021, o 21:04

Byłam na dukanie jakiś czas i jedynym efektem tej diety były okropne zaparcia. Czułam się przez to fatalnie i nie mogłam sobie dać z nimi rady. Uczucie ciężkości i wzdęcia to była codzienność. Pomogły mi wtedy bardzo czopki musujące. Użyłam ich tylko kilka razy i efekt był bardzo dobry.
Teraz bardzo uważam na wszelakie popularne diety. Jem zdrowo i z głową :)
daniela_77
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2021, o 21:05

Re: dieta dukana

Post autor: daniela_77 » 21 paź 2021, o 21:07

No nie, błagam.. Normalna dieta, zdrowa, ale mniej. Dziala lepiej niz wszystkie diety cud i nie ma efektu jojo..
ODPOWIEDZ