dieta dukana

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

dieta dukana

Post autor: Lidia777 » 21 lip 2010, o 21:57

Chcialabym wiedziec czy ktoras z pan probowala lub probuje i co o niej sadzicie. Ja z moja dziewczyna wlasnie sie nia katujemy. Doszlo nam po 3 latach zwiazku po 12kg "happy fat" na łebka :/ Najsmieszniejsze jest to ze chudniemy tez po rowno:)
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Re: dieta dukana

Post autor: Sims » 21 lip 2010, o 23:51

Ja jestem . Po urlopie z zarazą ( z kochaniem :wink: ) musiałam sie zabrac za siebie . 5 kg w dół . Nawet mi pasuje , bo uwielbiam nabiał i moge go jesc na okrągło . Na fazie z warzywami nie mam w ogóle problemu z jedzeniem . Za chlebem tęsknie tylko jak mi gdzies zapachnie taki świeży a na słodycze apetyt mi przeszedł . Zresztą jak mam ochotę na słodkie to robię sobie galaretkę .
Awatar użytkownika
Innocence
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 275
Rejestracja: 3 lut 2009, o 01:00
Lokalizacja: obecnie Bielsko

Re: dieta dukana

Post autor: Innocence » 22 lip 2010, o 09:54

serek - pierś z kurczaka- serek - pierś z kurczaka i tak do porzygu :D hehe ale da się wytrzymać i działa ;p
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: dieta dukana

Post autor: Lidia777 » 22 lip 2010, o 20:03

Innocence pisze:serek - pierś z kurczaka- serek - pierś z kurczaka i tak do porzygu :D hehe ale da się wytrzymać i działa ;p

Dlatego my gotujemy, na necie jest pelno fajnych przepisow. Kotlety curry z indyka, "chlebek surimi", pasta z makreli itd. Wczesniej tyle nie gotowalam, a teraz ciagle cos pichce, tym bardziej ze wiekszosc przepisow jest prosta, nawet moja dziewczyna zaczela gotowac. Jedyne czego mi brakuje to alkohol :cool:
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Awatar użytkownika
taka_panna
super forma
super forma
Posty: 1391
Rejestracja: 25 lis 2006, o 00:00

Re: dieta dukana

Post autor: taka_panna » 23 lip 2010, o 00:49

popatrzylam na ten temat, zeszlam do kuchni, a tam ksiazka tego pana.
wyglada na to, ze moja mama stosuje ta diete, mowila ostatnio, ze widac efekty.
powodzenia :wink:
"Jeśli coś kochasz puść to wolno.
Jeśli wróci - jest twoje.
Jeśli nie - nigdy twoje nie było."
elea
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 218
Rejestracja: 19 lut 2010, o 09:54

Re: dieta dukana

Post autor: elea » 23 lip 2010, o 10:39

Moja kobieta stosuje, 12 kg schudla w ciagu miesiaca. A ja wymyslam rozne przepisy. Na poczatku wydaje sie to trudne, a pozniej widac ze lista dozwolonych produktow wcale nie jest taka mala, mozna popichcic. Chociaz pierwsze zrobione przeze mnie placuszki zanioslam jej do ogrodka, gdzie wlasnie Moje Utrapienie zajmowalo sie grillowaniem kurczaka. Wracam po 10-ciu minutach, talerz pusty, a moja kobieta mowi " psom bardzo smakowalo " :lol: :lol: :lol: Wiec juz jej placuszkami nie katuje, bo mi psy za bardzo schudna :twisted:
miedzy-slowami
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 20 lut 2009, o 01:00

Re: dieta dukana

Post autor: miedzy-slowami » 24 lip 2010, o 00:03

elea pisze:Moja kobieta stosuje, 12 kg schudla w ciagu miesiaca. A ja wymyslam rozne przepisy.
12 kg w ciągu miesiąca? To ja bym się bała takiej diety...
"Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia.
Ani też nie podchodź cynicznie do miłości"
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dieta dukana

Post autor: marinnaWR » 25 lip 2010, o 08:12

miedzy-slowami pisze:
elea pisze:Moja kobieta stosuje, 12 kg schudla w ciagu miesiaca. A ja wymyslam rozne przepisy.
12 kg w ciągu miesiąca? To ja bym się bała takiej diety...
Właśnie u mnie też na tapecie książeczka Dukana.
Te dwanaście kilo nie jest niepokojące jak poczytasz na temat więcej.
Ja na razie czytam, czytam i myślę czy zacząć i kiedy. I od czego.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: dieta dukana

Post autor: osiol » 25 lip 2010, o 11:25

Z tego co czytałam o tej diecie to:
- jeśli nie wytrwa się na niej do końca do ostatniego etapu - to więcej niż pewne jest jojo. Dziewczyny piszą o tym jak na niej schudły 8 - 10 kg a przybrały 15 - mimo że raczej uważały na to co jedzą. Więc jeśli ktoś nie jest pewny że wytrwa to raczej nie powinien się za nią zabierać.
- większość dziewczyn które ją stosowały miała potem problem z nerkami - za dużo białka w diecie - więc nie wiem czy warto.

Ale ogólnie wszystkim życzę powodzenia. Ja do diet się nie nadaję ;)
Awatar użytkownika
Martik
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 6 gru 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dieta dukana

Post autor: Martik » 25 lip 2010, o 11:43

marinnaWR pisze:
miedzy-slowami pisze:
elea pisze:Moja kobieta stosuje, 12 kg schudla w ciagu miesiaca. A ja wymyslam rozne przepisy.
12 kg w ciągu miesiąca? To ja bym się bała takiej diety...
Właśnie u mnie też na tapecie książeczka Dukana.
Te dwanaście kilo nie jest niepokojące jak poczytasz na temat więcej.
Ja na razie czytam, czytam i myślę czy zacząć i kiedy. I od czego.


12 kg w miesiąc to bez względu na to jaka to dieta, niebezpiecznie i niezdrowo.
12 w mc może zgubić na dzień dobry ktoś kto waży 150 lub więcej. a wtedy większość z tego to złogi z jelit i zalegająca woda.

żeby schudnąć zdrowo [prócz odpowiedniego zakończenia diety i utrzymania zdrowych nawyków plus ćwiczenia] powinno się oscylować w utracie wagi w granicach 3-5 kg na miesiąc.
w pozostałych przypadkach tylko liposukcja podziała na zwisy skórne i brak jędrności.

Pamiętajcie też, że jeśli nie będziecie miały zbyt dużo czasu lub natchnienia na gotowanie i przygotowywanie posiłków różnych, trzeba przyjmować suplementy witaminowe by uniknąć zagłodzenia organizmu, a co za tym idzie jojo.

pozdrawiam i powodzenia
http://www.les-rodzina.blog.pl
anoola
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 4 maja 2009, o 02:00

Re: dieta dukana

Post autor: anoola » 25 lip 2010, o 12:34

Moja Polowka jest na ostatniej fazie tej diety i efekty sa. W ciagu pierwszych 3 miesiecy spadlo 10kg i jak dotad nic z tego nie wrocilo z powrotem a na diecie jest juz 6 miesiecy. Zdecydowanie zmienily sie Jej nawyki zywieniowe co jest duzym plusem. Ja podziwiam Mojego Skarba nieziemsko, ze trwa w tej diecie tak konsekwentnie i sie nie poddaje. Mowiac szczerze, ja chyba nie dalabym rady. Ze swojej strony wspieram Ja w kazdej chwili zwatpienia i jakos wspolnymi silami dajemy rade. Probowalam kilku przysmakow upichconych przez Mojego Skarba i musze przyznac, ze wszystko bylo bardzo smaczne. Wiec wszystkim zycze powodzenia i wytrwalosci :)
melanii
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2007, o 00:00

Re: dieta dukana

Post autor: melanii » 25 lip 2010, o 18:55

Kobitki uważajcie na wątrobę i nerki, dieta Dukana je bardzo obciąża, nawet zdrowy organizm może mieć z nią kłopoty. Widziałam ostatnio Super-nianie, która po zastosowaniu tej diety schudła, a jakże, ale na buzi postarzał się o pół wieku :)). Szeroko pojęta rekreacja, za pan brat ze słodyczami, ruch, poty w nocy, na kolację gotowane warzywa na parze zdziałają cuda :)). Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: dieta dukana

Post autor: Japonka » 26 lip 2010, o 11:19

Stosowałam tę dietę przez 3 miesiące i zrzuciłam ponad 10 kg. Ale nie o wagę mi chodziła, a raczej o objętość. Efekty są widoczne. :) Przy tej diecie trzeba dużo pic wody, która wypłukuje mikroelementy z organizmu. Niestety po pewnym czasie stosowania diety zaczęłam odczuwać dyskomfort w postaci częstych i bolesnych skurczów łydek. :( Musiałam zacząć stosować tabletki z sodem i potasem. Jednakże wchłanianie z tabletek nie było zbyt wystarczające i musiałam zarzucić dietę. Po kolejnych 3 miesiącach bez diety, wróciło mi 2 kg. Powtórzę dietę raz jeszcze, ale muszę dostosować ją bardziej do potrzeb swojego organizmu.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
Lady_In_Red
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 868
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 00:00

Re: dieta dukana

Post autor: Lady_In_Red » 26 lip 2010, o 12:21

Ze względu na mój wegetarianizm nie stosowałam tej diety, ale sernik Dukana lubię bardzo. :P :D
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: dieta dukana

Post autor: dobranocka13 » 26 lip 2010, o 21:14

U mnie w pracy sporo osób się na niej odchudzało i schudło i póki co nie tyją. Ja diet nie potrafię trzymać, natychmiast mam parcie na to czego akurat nie można więc nawet się do niej nie przymierzałam, za to 10 kg zostawiłam w basenie, na rowerku i bieżni.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, o 23:33 przez dobranocka13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Re: dieta dukana

Post autor: Sims » 26 lip 2010, o 23:17

tabletki z sodem i potasem.
Potasu dużo jest w pomidorach . Na fazie z warzywami można ich jesc dużo i uzupełniac niedobory . Magnez jest w kakao a sód w soli kuchennej . Niby na Dukanie trzeba mało solic , ale ja mam niskie cisnienie i z soli nie rezygnuję . I to prawda z obwodami , bo się odwadniasz z nadmiaru wody i schodzą obrzęki . Generalnie każda dieta jest wyrzeczeniem i mogą wystapic braki pewnych składników . Czytałam opinie dietetyczki , która dosyc ją chwaliła a jako wady wymieniła zaparcia ( jesc otręby ) , niedobory niektórych witamin ( suplementowac lub wcinac duzo warzyw na fazie z warzywkami ) i obciążenie dla nerek ( baardzo dużo pic ) . W porównaniu do kopenhaskiej , 1000 kal czy Kwaśniewskiego myśle , że dieta protal jest jednak lepsza dla organizmu . Nie mówie już o sybutraminie namietnie łykaniej przez kobiety , nawet te z normalną wagą lub niewielka nadwagą , która została wycofana , ale do niedawna kobietki chodziły po aptekach i próbowały "wyłudzac" :wink: bez recepty . Niejedna się na mnie obraziła :wink: .
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dieta dukana

Post autor: marinnaWR » 28 lip 2010, o 22:01

Lady_In_Red pisze:Ze względu na mój wegetarianizm nie stosowałam tej diety, ale sernik Dukana lubię bardzo. :P :D
Sernik właśnie w piekarniku :) wyrósł przeogromnie :) ciekawe czy będzie dobry. No i czy potem nie oklapnie.
Modyfikujesz trochę przepis?
elea
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 218
Rejestracja: 19 lut 2010, o 09:54

Re: dieta dukana

Post autor: elea » 28 lip 2010, o 22:28

Moja kobieta zaczela odczuwac brak witamin. Tzn ze moglaby pozrec nadgryzione jablko znalezione na ulicy, bardzo jej brakuje owocow. Wiec na razie do dukana dodajemy troche owocow, bo mi kobieta zaatakuje okoliczne sady :twisted: .
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dieta dukana

Post autor: marinnaWR » 28 lip 2010, o 22:41

elea pisze:Moja kobieta zaczela odczuwac brak witamin. Tzn ze moglaby pozrec nadgryzione jablko znalezione na ulicy, bardzo jej brakuje owocow. Wiec na razie do dukana dodajemy troche owocow, bo mi kobieta zaatakuje okoliczne sady :twisted: .
Ja jeszcze nie jestem na diecie.Na razie czytam i przymierzam się.
Nie uważam się za jakiegoś strasznego łakomczucha, ale i całe szczęście moim celem nie jest zrzucić dużo.
Życia bez owoców to w ogóle sobie nie wyobrażam :shock:
Awatar użytkownika
Lady_In_Red
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 868
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 00:00

Re: dieta dukana

Post autor: Lady_In_Red » 30 lip 2010, o 09:50

marinnaWR pisze:
Lady_In_Red pisze:Ze względu na mój wegetarianizm nie stosowałam tej diety, ale sernik Dukana lubię bardzo. :P :D
Sernik właśnie w piekarniku :) wyrósł przeogromnie :) ciekawe czy będzie dobry. No i czy potem nie oklapnie.
I jak sernik? :)
Modyfikujesz trochę przepis?
Oczywiście. :D Ja diety Dukana nie stosuję (jak i żadnej innej), więc pozwalam sobie na małe kombinacje. :wink:
Ale i tak ten sernik najlepiej smakuje w wersji podstawowej, ew. z dodatkiem kakao. :D
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dieta dukana

Post autor: marinnaWR » 30 lip 2010, o 22:36

Sernik to średni był. Szczególnie w porównaniu z "normalnym" sernikiem. Oczywiście oklapł, ale to nie szkodzi, był taki delikatny, wilgotny, prawie wcale nie słodki. Można by rzec : dietetyczny w smaku. Chyba jeszcze poeksperymentuję z tym serniczkiem :)
Awatar użytkownika
Pikku_Myy
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 24 lip 2010, o 01:18

Re: dieta dukana

Post autor: Pikku_Myy » 6 sie 2010, o 16:08

zakończyłam właśnie 2miesięczną batalie o układ pokarmowy - jelita pozostają na swoim miejscu, z dala od skalpela :mrgreen: natomiast mnie to kosztowało dodatkowych 10(albo i więcej...)kg :x .
I tak się zastanawiam czy jako wegetarianin wytrwam na serze i jajkach, bez dostępu do warzyw przez tydzień... próbował jakiś roślinożerny? Jakoś wszak czas zrzucić zbędą masę.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: dieta dukana

Post autor: Japonka » 6 sie 2010, o 16:46

Chyba czeka Cię porażka. Dieta wysoko-proteinowa Dukana oparta jest na białkach, ale niestety głównie zwierzęcych. Niestety ta dieta nie jest dla wegetarianek :(
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
Pikku_Myy
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 24 lip 2010, o 01:18

Re: dieta dukana

Post autor: Pikku_Myy » 6 sie 2010, o 17:22

Japonka nie dołuj mnie :( Lekarze po leczeniu (min. sterydowym) właśnie ją mi zalecili jeżeli chcę wrócić w przeciągu pół roku do moich 55kg... chociaż ponoć kochanego ciałka nigdy za wiele :roll:
spróbuje - co mi zależy. Może jakiekolwiek efekty będą :)
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Re: dieta dukana

Post autor: gretchen » 7 sie 2010, o 09:23

Pikku_Myy pisze:Może jakiekolwiek efekty będą :)
Tak, efekt jojo.
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
Pikku_Myy
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 24 lip 2010, o 01:18

Re: dieta dukana

Post autor: Pikku_Myy » 8 sie 2010, o 00:22

próbowałaś, czy może zabrakło ci innych "ciętych ripost" związanych z słowem "dieta" ? 8)
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Re: dieta dukana

Post autor: gretchen » 8 sie 2010, o 22:18

Osioł już wcześniej napisała, że jeśli się nie wytrwa, to efekt jojo jest bardziej niż pewny. Ja tylko przypomniałam, szczególnie, że decydujesz się na nią, jako wegetarianka.

Nie, nie próbowałam. Brak diet (w tym znaczeniu) chroni mnie skutecznie przed efektem jojo, który obserwuję wśród koleżanek.
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
Florka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1381
Rejestracja: 3 mar 2010, o 08:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: dieta dukana

Post autor: Florka » 20 sie 2010, o 11:58

a ja nie stosowałam żadnej specjalnej diety poza MŻ- mniej żreć i WR- więcej ruchu :mrgreen:
na sniadanie i kolacje serek grani, dużo wody, Czerwonej i zielonej herbaty , duuuuuuuużo warzyw, słodyczy wcale (no czasem sobie pozwalałam) i tak schudłam ok. 15 kg w pół roku.. od tamtej pory mijają już 2 miesiące a ja nie przytyłam (waga skacze mi +/- 1,5kg). Nie katowałam się a schudłam. Spokojnie można do celu dojść:)
... ale to tylko moje zdanie.
nuphar
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2010, o 08:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dieta dukana

Post autor: nuphar » 3 wrz 2010, o 21:22

Eeej.. Dieta Dukana, w przypadku prowadzenia bezmięsnego żywota, jest z pewnością niemożliwa do zrealizowania, jeżeli praktykuje się weganizm. Wegetarianizm w wersji owolakto można sprawnie połączyć z dukanową dietą. Białka nie z mięsa, ale z nabiału w zupełności wystarczą, trzeba oczywiście pamiętać, by w diecie znalazła się ich odpowiednia ilość - 'klasycznym' wegetarianom nie powinno sprawić to problemu ; ) Sama jestem wegetarianką, mięsna siostra z kolei na owej diecie - zdarza nam się pichcić coś razem, zatem można i dukanowo, i bezmięsnie naraz ; ) (i zdrowo!)
Безумные сплетения экстазов и агоний,
Наверное, и вправду, всё это - эйфория
Ramoneska
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2010, o 10:53

Re: dieta dukana

Post autor: Ramoneska » 15 lut 2011, o 10:00

Jak dla mnie dieta-dukana to prawdziwa rewelacja. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, schudłam prawie 15 kilo i do dziś trzymam się swojej dobrej wagi :)
ODPOWIEDZ