dieta dukana

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
Awatar użytkownika
iki
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 21 mar 2009, o 01:00

Re: dieta dukana

Post autor: iki » 7 wrz 2012, o 17:14

Czy macie może jakieś fajne propozycje dań na pierwszy etap? Trudno coś z tych produktów zestawić ciekawego...
Możecie podzielić się jakimiś białkowymi frykasami? ;)
Awatar użytkownika
mikimoto
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 343
Rejestracja: 10 sty 2011, o 10:47

Re: dieta dukana

Post autor: mikimoto » 9 wrz 2012, o 14:04

Mi z Dukana ostatnio bardzo smakowało szybkie curry z kurczaka (a na dodatek banalne nawet dla takiego antytalentu kucharskiego jak ja ;)) - pierś z kurczaka pokroić w kostkę, obficie posypać curry i posiekanym czosnkiem, na chwilę do lodówki; mięso przysmażyć dość mocno, dolać trochę wody i dusić pod przykryciem aż kurczak będzie miękki i odparuje część wody. I teraz szał - sos z jogurtu naturalnego. Osolony jogurt dodać do mięsa, oczywiście uważając żeby się nie ściął. Voila. Proste i naprawdę smaczne.

W ogóle poszukaj sobie w sieci książek z przepisami Dukana, ja kiedyś znalazłam na jakimś chomiku. Jeśli nie, mogę podrzucić mailem, bo gdzieś ją mam zapisaną. Jest też książka z przepisami specjalnie dla Polaków (stamtąd właśnie to curry).

O, a na podwieczorek/kolację lassi polecam, pychota - tylko że ja trochę robię inaczej niż jest w przepisie u Dukana. Mały jogurt naturalny, koło 200 ml mleka zmiksować. Jako że się dokładnie Dukana nie trzymam, to dodaję sobie jakieś owoce do tego, ale w przepisie w pierwszej fazie dodaje się przyprawy - sól, kumin i szczypta chili albo dowolne przyprawy, co kto lubi.
"M Czy zdarza ci się słyszeć głosy?
B Tylko wtedy, gdy do mnie mówią."
Awatar użytkownika
iki
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 21 mar 2009, o 01:00

Re: dieta dukana

Post autor: iki » 9 wrz 2012, o 21:28

Bardzo dziękuję Ci Mikimoto za przepisy :) wypróbuję na pewno :), jeśli mogłabyś mi wysłać książkę mailem, byłabym ogromnie wdzięczna, mam Dukana ale z przepisami nie przystającymi do Polskich warunków niestety... :/ także naprawdę byłabym wdzięczna za plik. Za chwilkę postaram się wrzucić mój autorki przepis na kurczaka w podzięce za Twoje specjały :) ;)
Awatar użytkownika
angel899
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2012, o 11:22

Re: dieta dukana

Post autor: angel899 » 10 paź 2012, o 13:06

U mnie siostra i mama się nią katowały, więc i mi się rykoszetem oberwało ;) ale nie powiem...chlebek bardzo smaczny i niektóre przepisy też warte uwagi.
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą
Haina
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 10:41

Re: dieta dukana

Post autor: Haina » 11 paź 2012, o 14:40

iki pisze:Czy macie może jakieś fajne propozycje dań na pierwszy etap? Trudno coś z tych produktów zestawić ciekawego...
Możecie podzielić się jakimiś białkowymi frykasami? ;)
Jak byłam na Dukanie to dziewczyny polecały fajne przepisy. Z pamięci Ci niestety nie odtworzę, bo nie pamiętam.

Ile schudłaś na tej diecie? Pochwal się :)
rafaela
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 3 gru 2012, o 20:56

Re: dieta dukana

Post autor: rafaela » 3 gru 2012, o 22:18

koleżanka powiedziała mi że ta dieta to ściema, ja się nie odchudzam ale podobno że ona właśnie jest dobra. i Co Wy na to??
Awatar użytkownika
kateee10
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2013, o 13:57

Re: dieta dukana

Post autor: kateee10 » 15 mar 2013, o 14:43

Ja skończyłam dietetykę na UAM w Poznaniu. Zdecydowanie odradzam dietę dukana. Nie jest to dobry sposób walki z otyłością. Przede wszystkim ze względów zdrowotnych! Dziewczyny nie marnujcie swojego zdrowia dla kilku kilogramów. Jedzenie samego białka mocno zakwasza organizm. Może to źle wpłynąć na pracę nerek, trzustki i wątroby. Dodatkowo rozregulujecie sobie metabolizm i na starość będziecie miały problemy z trawieniem. Moim zdaniem najlepszy jest umiar.
moja strona pomoże odpowiedzieć na pytanie Jak schudnąć
siwa88
Posty: 9
Rejestracja: 25 gru 2012, o 17:12

Re: dieta dukana

Post autor: siwa88 » 19 mar 2013, o 08:38

Witam a bylam na dukanie zjechalam uwaga hmmm 20 kg ;-) czuje sienowiele lepiej i mam radoscnze wytrzymalam na tej diecie no na niej mozna uzywac przypraw musztardy i przedewszystkim pic Cole light . dlatego wytrzymalam .Pozdrawiam i zachexam .
Gorseciarka_pl
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2012, o 13:21

Re: dieta dukana

Post autor: Gorseciarka_pl » 20 mar 2013, o 09:59

Zasłyszane. Znajoma miała kolegę, który do czasów młodości cierpiał na otyłość. Nie pamiętam dokładnie ile ważył, ale za dużo to najlepiej powiedziane. Zaczął stosować dietę Dukana, po kilku miesiącach zrzucił 30 kg. Poza dietą sporo ćwiczył. Nie wiem, co prawda, jak wygląda teraz, gdy od diety minęły już dwa lata, ale efekt na pewno jest.
Awatar użytkownika
Dino
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 521
Rejestracja: 10 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Koniec świata

Re: dieta dukana

Post autor: Dino » 27 mar 2013, o 13:01

http://www.transformatorsylwetki.com/ Polecam tą stronkę. Obala mit diety z tytułu. Ale daje też sposób jak zrzućić kilogramy i uformować ciało :)
lana-maria
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2013, o 05:48

Re: dieta dukana

Post autor: lana-maria » 27 mar 2013, o 16:34

Ja właśnie jestem w trakcie odchudzania i muszę Wam się pochwalić dziewczyny, że mija miesiąc i zrzuciałam 8 kg. Ale nie stosuję diety dukana, ani żadnej takiej. Poprostu wyrzuciłam z diety zupełnie słodycze, wszystko co smażone lub sztucznie przetwarzane i gotuję tylko na parze. Kawa, okazjonalnie alkohol i ewentualnie biszkopty zostały. Poza tym bardzo dużo ćwiczę i chyba to przesądza o wszystkim. Mam też taką fajną maszynę z pasem wibrującym, która sprawia, że skóra jest jędrniejsza i nie obwisa po schudnięciu. Fajna rzecz, polecam. Przede mną jeszcze 7 kg do zrzucenia, trzymajcie kciuki :)
kasiunka27
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2014, o 18:49

Re: dieta dukana

Post autor: kasiunka27 » 9 mar 2014, o 20:28

próbowałam tej diety, ale chyba mam za słabą wolę, bo szybko łamię postanowienia. teraz próbuję z suplementem diety herbalife i znacznie lepiej mi idzie. a to dlatego, że od razu widzę efekty. po tygodniu zrzuciłam 3 kilogamy i to dało mi motywację, żeby dalej próbować :) w planach mam jeszcze ok. 6 kilogramów mniej
angelinake
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 18 mar 2014, o 07:43

Re: dieta dukana

Post autor: angelinake » 18 mar 2014, o 12:38

Sama jej nie stosuję, ale moja mama była na niej i schudła - bez efektu jojo. Choć u niej nie było przede wszystkim przeciwwskazań zdrowotnych
MarysiaPoznan
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2014, o 14:28

Re: dieta dukana

Post autor: MarysiaPoznan » 19 mar 2014, o 15:24

Nie polecam, szkodliwa dla zdrowia. Trzeba dużo przy niej pić bo grozi uszkodzeniami nerek.
angelinake
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 18 mar 2014, o 07:43

Re: dieta dukana

Post autor: angelinake » 21 mar 2014, o 07:57

Hmmm ogólnie trzeba dużo pić ;) zdecydowanie nie jest do dieta dla każdego, ale tak jest z każdą dietą
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: dieta dukana

Post autor: Japonka » 21 mar 2014, o 13:17

kasiunka27 pisze: po tygodniu zrzuciłam 3 kilogamy i to dało mi motywację, żeby dalej próbować :) w planach mam jeszcze ok. 6 kilogramów mniej
3 kg w tydzień? odwodniłaś się co najwyżej i nie spaliłaś tłuszczu. W tak szybkich spadkach wagi następuje utrata tkanki mięśniowej, a nie tłuszczu, a co za tym idzie spowolnienie metabolizmu.
Stare indiańskie porzekadło mówi: chudnij tyle kilogramów w miesiąc ile przytyłaś. Jeśli umiesz zrzucić 3kg w tydzień to także umiesz tyle w tydzień przytyć. A tu już za rogiem czyha wielki piękny tłuściutki pan Efekt Jojo :twisted:
Pozdrawiam Piękne Panie
felinka2
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2014, o 17:05

Re: dieta dukana

Post autor: felinka2 » 21 mar 2014, o 15:21

łojeeeej, ja kiedyś spróbowałam, ale to była masaaakra, strasznie to obciąża układ pokarmowy taką ilością białka, no i problemy z zaparciami… nikomu nie polecam
Awatar użytkownika
Mescherje
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 3 gru 2013, o 21:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: dieta dukana

Post autor: Mescherje » 22 mar 2014, o 18:03

moja matka była na tej diecie, zaczęła chudnąć i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie zaczęły jej wypadać włosy :shock:
JoannaW
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2014, o 17:48

Re: dieta dukana

Post autor: JoannaW » 27 mar 2014, o 18:00

Ja też stosowałam dietę Dukana i odradzam. Fakt schudłam 6 kg, jednak potem i tak musicie stale uważać bo kilogramy wrócą. Podczas stosowania tej diety właśnie zaczęły mi wypadać włosy. Ona strasznie osłabia organizm, zakwasza i całkiem rozregulowuje metabolizm. Lepiej poczytać jak zdrowo się odżywiać, co ma ile kalorii i czego dostarcza organizmowi. Dołączyć jakieś ćwiczenia i o wiele lepiej na tym wyjdziemy. Dodam jeszcze, że do tej pory mam problemy ze zdrowiem po tej podobno super diecie.
jemZDROWO
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 191
Rejestracja: 9 lut 2014, o 12:25

Re: dieta dukana

Post autor: jemZDROWO » 27 mar 2014, o 23:09

To prawda, szkodzi i to bardzo. Przez pierwsze 3 dni traci się wodę z organizmu, jakieś 1,5 do 2 kg. Różnicę widać od razu bo nie jest się tak powiedzmy opuchniętym. Wypadają włosy, niszczeje skóra, paznokcie. Łatwo można doprowadzić do zagrzybienia organizmu i nie wydolności nerek i wątroby. A mięśnie też tracą mimo, że jest dużo białka. Organizm sam nas pożera. Występują mdłości i omdlenia, kręcenie się w głowie, ciemno przed oczami. Ale na nic gadanie jak się sam ktoś nie przekona o tym. Widać na forum kobiety idziecie na łatwiznę.

Wystarczy zadbać o siebie, ruszać się więcej, mniej słodyczy, smażonego, rzeczy przetworzonych.

Chcecie chudnąć? Jedzcie wszytko, obliczcie sobie ile to kalorii, obliczcie ile trzeba by to spalić i albo ćwiczcie więcej by spowodować ujemny bilans kaloryczny albo jedzcie mniej... Wystarczy bilans kaloryczny = -300 i ćwiczenia by chudnąć, ciało było jędrne. Wystarczy chcieć , motywacja i trochę silnej woli.
kkk-kamila
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2014, o 13:11

Re: dieta dukana

Post autor: kkk-kamila » 31 mar 2014, o 13:21

Ja stosowałam jakieś trzy tygodnie dukana, ale strasznie źle się czułam. Znam dziewczynę, której nerki zaczęły odmawiać posłuszeństwa i musiała skończyć. Tę dietę polecają komuś kto musi bardzo szybko zrzucić z wagi bo grozi to jego zdrowiu, czy życiu. Innym osobom nie polecam !
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: dieta dukana

Post autor: tygrysica3 » 31 mar 2014, o 14:07

Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
melkaa
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 11:29

Re: dieta dukana

Post autor: melkaa » 8 kwie 2014, o 11:40

Ogólnie dieta nie należy do najzdrowszych. Ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że jest ekstremalnie skuteczna. Mój brat schudł na niej 20 kg! Bez większej katorgi. Wynik mówi sam za siebie.
kajmak
Posty: 6
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 15:55

Re: dieta dukana

Post autor: kajmak » 8 kwie 2014, o 16:11

Jest wiele innych,skutecznych diet, a ta naprawdę wyniszcza i nie wiem czy warto
klara277
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 23:56

Re: dieta dukana

Post autor: klara277 » 19 kwie 2014, o 00:01

to prawda, dieta dukana źle wpływa na organizm :/ nie polecam stosowania tego typu eksperymentów. wiadomo, że kazdy chce dobrze wyglądać. jeśli decydujemy się na dietę to najlepiej porozmawiać o tym ze specjalistą, np. mi na stronie dietetyczka bezpłatnie ustaliła jadłospis, wystarczyło kilka e-maili i sprawa załatwiona 8)
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: dieta dukana

Post autor: ama » 20 wrz 2015, o 02:11

[url=]http://wyborcza.pl/1,76842,14263399,Aut ... _kara.html]Autor znanej diety nie może być już lekarzem. To kara za podawanie groźnych leków['url] poczytajcie sobie. Moja ciotka stosowała tę dietę i rzeczywiście schudła szybko, ale później po jej zakończeniu, nie mogła się załatwić przez dwa tygodnie.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Szuszka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 22 paź 2015, o 12:32

Re: dieta dukana

Post autor: Szuszka » 23 paź 2015, o 14:13

Ja byłam na tej diecie daaawno temu. Postanowiłam być mądrzejsza od najmądrzejszych i przeciągałam pierwszą fazę ile mogłam i inne głupie historie. Jadłam w zasadzie tylko jajka i inny podobny temu szit. Po dwóch tygodniach się przyzwyczaiłam, że jedzenie nie ma smaku, że nie mam na nic siły. Po jakimś miesiącu zaczął mi się bez przyczyny wyłączać prąd. Tzn., byłam w stanie zasnąć w każdej okoliczności (ważne spotkanie biznesowe - nie ma problemu "zzz"). No i jak pierwszy raz zemdlałam to odpuściłam.
Olinda87
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2017, o 17:08

Re: dieta dukana

Post autor: Olinda87 » 15 maja 2017, o 17:21

Kurcze... Ja właśnie dlatego nie chce się brać za jakieś restrykcyjne diety....
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: dieta dukana

Post autor: justsomebody10 » 15 maja 2017, o 21:34

Wystarczyłoby w tak restrykcyjnej diecie nie przeginać i traktować ją nieco luźniej. Pierwsza faza nie powinna być taka długa i jeśli ktoś ją przedłuża, to sam wpędza się w kłopoty. Wystarczy kilka dni, a to doprawdy niewiele w porownaniu z miesiącami, a często latami śmieciowego żarcia.
Po drugie, posiłki można urozmaicić. Jest wiele przepisów, zwłaszcza na kolejne fazy. A potem można jeść już względnie normalnie. Trzeba też pić dużo wody.
Złe samopoczucie związane jest właśnie z przeciąganiem restrykcyjnej 1 fazy, w której organizm jest zmęczony, bo pozbawiony węglowodanów i zapewne bardziej urozmaiconych posiłków. Ja nawet w 1 fazie solidnie przyprawiałam jedzenie i w żaden sposób nie zakłóciło to przebiegu diety. Nie mam zamiaru reklamować tejże diety, ale spośród wielu, jakie stosowałam, na niej czułam się dobrze (z wyjątkiem kilku pierwszych dni), a jedzenie miałam całkiem urozmaicone. Przecież już w 2 fazie ma się do dyspozycji całą gamę warzyw i można nieźle poszaleć. Potem stopniowo dochodzą inne produkty, więc wybór jest naprawdę duży. Ale pewnie każdy organizm reaguje inaczej. Np. ja fatalnie czułam się na samych warzywach i owocach, bez nabiału, więc na wegankę się nie nadaję:)
ODPOWIEDZ