McDonald's

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
janska
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 11:25

Re: McDonald's

Post autor: janska » 10 wrz 2020, o 11:48

przeczytałam wątek i już jestem głodna, nie ma opcji, dzisiaj po pracy lecę po jakiś mczestaw
Kasia1909
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 12:38

Re: McDonald's

Post autor: Kasia1909 » 15 wrz 2020, o 12:40

Ja nie umiem odmówić sobie MC :(
ShiningNight
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 19 paź 2020, o 01:09

Re: McDonald's

Post autor: ShiningNight » 19 paź 2020, o 01:27

A lubię od czasu do czasu wszamać to niezdrowe żarełko, zwłaszcza niezastąpionego "Czisa". Tak, chyba każdy słyszał ile to ma w sobie chemii, a mojej ukochanej nawet wychodzi ona "bokiem", bo po zjedzeniu bywa, że boli ją żołądek. Ale cóż, no lubi się czasem zjeść. Byle nie późnym wieczorem. I McFlurry też spoczko :P
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: McDonald's

Post autor: osiol » 19 paź 2020, o 19:15

amenzurka
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2020, o 12:04

Re: McDonald's

Post autor: amenzurka » 20 lut 2021, o 14:01

Tylko i wyłącznie polędwiczki! Po całej reszcie mam zgagę...
LidkaR
Posty: 6
Rejestracja: 3 mar 2021, o 21:47

Re: McDonald's

Post autor: LidkaR » 4 mar 2021, o 21:15

Uwielbiam MC i gdyby nie to, że muszę dbać o dietę to pewnie jadłabym tam często.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: McDonald's

Post autor: nataliagk » 4 mar 2021, o 21:49

Cheeseburger, McWrap Supreme Crispy Chicken, ciastko o smaku słonego karmelu i jogurt z owocami :serduszka: Meeega pyszne. Oczywiście, raz na jakiś czas :cool:
Zuzulek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2021, o 11:19

Re: McDonald's

Post autor: Zuzulek » 29 lip 2021, o 14:07

ja lubię sobie raz w miesiącu zarzucić maczka, szczególna wrapa i lody z polewą ;)
Wodniaxer
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 12 sty 2022, o 23:58

Re: McDonald's

Post autor: Wodniaxer » 13 sty 2022, o 01:40

Generalnie nie jem mięsa, ale czasami dla McDonalna zrobię wyjątek
Ta wspaniała firma jest ze mną od maleńkości!
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: McDonald's

Post autor: oliveoil » 22 sty 2022, o 00:23

Przez ostatnie kilka tygodni zamawiałam w mcdonaldzie czyste lody bedz dodatków :serce: codziennie po 3-4 kubeczki mniam mniam :serce: :serce: Innego jedzenia z maca wogóle nie zamawiam, bo sprawia ono, że mam ciężkie chwile następnego dnia w toalecie :cry:
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: McDonald's

Post autor: marinnaWR » 25 sty 2022, o 00:11

oliveoil pisze:
22 sty 2022, o 00:23
Przez ostatnie kilka tygodni zamawiałam w mcdonaldzie czyste lody bedz dodatków :serce: codziennie po 3-4 kubeczki mniam mniam :serce: :serce: Innego jedzenia z maca wogóle nie zamawiam, bo sprawia ono, że mam ciężkie chwile następnego dnia w toalecie :cry:
A chwalą się składem lodów ? Wypada w ogóle zapytać w McDonald's o skład czegokolwiek ?
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: McDonald's

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 00:43

marinnaWR pisze:
25 sty 2022, o 00:11
oliveoil pisze:
22 sty 2022, o 00:23
Przez ostatnie kilka tygodni zamawiałam w mcdonaldzie czyste lody bedz dodatków :serce: codziennie po 3-4 kubeczki mniam mniam :serce: :serce: Innego jedzenia z maca wogóle nie zamawiam, bo sprawia ono, że mam ciężkie chwile następnego dnia w toalecie :cry:
A chwalą się składem lodów ? Wypada w ogóle zapytać w McDonald's o skład czegokolwiek ?
Nie muszę o to pytać, bo według prawa każdy produkt musi mieć taką informację dostępną od ręki :czytaj: https://www.mcdonalds.com/us/en-us/prod ... -cone.html

Tylko Pfizer, Moderna i "przyjaciele" są z tego nakazu zwolnieni. Pewnie po to, żeby ludzi nie straszyć :ok:
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: McDonald's

Post autor: marinnaWR » 25 sty 2022, o 22:46

oliveoil pisze:
25 sty 2022, o 00:43
marinnaWR pisze:
25 sty 2022, o 00:11
oliveoil pisze:
22 sty 2022, o 00:23
Przez ostatnie kilka tygodni zamawiałam w mcdonaldzie czyste lody bedz dodatków :serce: codziennie po 3-4 kubeczki mniam mniam :serce: :serce: Innego jedzenia z maca wogóle nie zamawiam, bo sprawia ono, że mam ciężkie chwile następnego dnia w toalecie :cry:
A chwalą się składem lodów ? Wypada w ogóle zapytać w McDonald's o skład czegokolwiek ?
Nie muszę o to pytać, bo według prawa każdy produkt musi mieć taką informację dostępną od ręki :czytaj: https://www.mcdonalds.com/us/en-us/prod ... -cone.html

Tylko Pfizer, Moderna i "przyjaciele" są z tego nakazu zwolnieni. Pewnie po to, żeby ludzi nie straszyć :ok:
I jak po lekturze składników ulubionych lodów ?
Widzę, że wśród składników lodów waniliowych mamy palmitynian (stosowany w produkcji mydła a w kosmetologii na zmarszczki), jest syrop kukurydziany(regularne spożywanie syropu glukozowego może zwiększać ryzyko otyłości, wysokiego poziomu cukru we krwi, złego stanu zębów, wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca), zagęszczacze, guma celulozowa (powinny unikać jej nawet osoby zdrowe, ponieważ wywołuje reakcje zapalne w jelitach. W nadmiarze powoduje bóle brzucha, wzdęcia i biegunki, ponieważ jest rozkładana przez bakterie jelitowe), guma guar (spożywana w nadmiarze może wywoływać nudności, biegunkę czy wzdęcia), karagen (indukuje owrzodzenie jelitowe, wrzodziejące zapalenie okrężnicy i chorobę Leśniowskiego-Crohna), zredukowane żelazo, monoazotan tiaminy...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 26 sty 2022, o 00:26

marinnaWR pisze:
25 sty 2022, o 22:46
oliveoil pisze:
25 sty 2022, o 00:43
marinnaWR pisze:
25 sty 2022, o 00:11


A chwalą się składem lodów ? Wypada w ogóle zapytać w McDonald's o skład czegokolwiek ?
Nie muszę o to pytać, bo według prawa każdy produkt musi mieć taką informację dostępną od ręki :czytaj: https://www.mcdonalds.com/us/en-us/prod ... -cone.html

Tylko Pfizer, Moderna i "przyjaciele" są z tego nakazu zwolnieni. Pewnie po to, żeby ludzi nie straszyć :ok:
I jak po lekturze składników ulubionych lodów ?
Widzę, że wśród składników lodów waniliowych mamy palmitynian (stosowany w produkcji mydła a w kosmetologii na zmarszczki), jest syrop kukurydziany(regularne spożywanie syropu glukozowego może zwiększać ryzyko otyłości, wysokiego poziomu cukru we krwi, złego stanu zębów, wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca), zagęszczacze, guma celulozowa (powinny unikać jej nawet osoby zdrowe, ponieważ wywołuje reakcje zapalne w jelitach. W nadmiarze powoduje bóle brzucha, wzdęcia i biegunki, ponieważ jest rozkładana przez bakterie jelitowe), guma guar (spożywana w nadmiarze może wywoływać nudności, biegunkę czy wzdęcia), karagen (indukuje owrzodzenie jelitowe, wrzodziejące zapalenie okrężnicy i chorobę Leśniowskiego-Crohna), zredukowane żelazo, monoazotan tiaminy...
Lubię to. :)

Bo pewnego rodzaku mądrości i dojrzałości połączonej z klasą nie da się nauczyć.
Lubię kiedy kobieta...
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: McDonald's

Post autor: oliveoil » 26 sty 2022, o 02:02

marinnaWR pisze:
25 sty 2022, o 22:46

I jak po lekturze składników ulubionych lodów ?
Widzę, że wśród składników lodów waniliowych mamy palmitynian (stosowany w produkcji mydła a w kosmetologii na zmarszczki), jest syrop kukurydziany(regularne spożywanie syropu glukozowego może zwiększać ryzyko otyłości, wysokiego poziomu cukru we krwi, złego stanu zębów, wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca), zagęszczacze, guma celulozowa (powinny unikać jej nawet osoby zdrowe, ponieważ wywołuje reakcje zapalne w jelitach. W nadmiarze powoduje bóle brzucha, wzdęcia i biegunki, ponieważ jest rozkładana przez bakterie jelitowe), guma guar (spożywana w nadmiarze może wywoływać nudności, biegunkę czy wzdęcia), karagen (indukuje owrzodzenie jelitowe, wrzodziejące zapalenie okrężnicy i chorobę Leśniowskiego-Crohna), zredukowane żelazo, monoazotan tiaminy...
A to niespodzianka. A ja kupowałam jedynie na te lody, bo myślałam, że jest to sam czysty cukier na który mogę sobie pozwolić :( Nie będę sprawdzać tego, co napisałaś, ponieważ po przeczytaniu Twojego posta prawie całkowicie straciłam ochotę na ten przysmak, więc tak naprawdę zrobiłaś mi przysługę- dziękuję :serce:
Z drugiej strony jest to przerażające, że nawet produkty, których skład jest podany do opini publicznej, zawierają takie sładniki. A mimowszystko można je legalnie sprzedawać a ludzie dalej nie mają zielonego pojęcia co dokładnie w tych produktach się znajduje.
Jeśli takie "kwiatki" znajdują się w "niewinnych" lodach z mcdonalda, to aż boję się pomyśleć, co może być w składnie preparatów o których jest często mowa w dziale debata a których skład nie został jeszcze ujawniony :shock:
W jakim my świecie żyjemy?
Jeszcze raz dziękuję za Twój czas i wiedzę a lody zastąpię owocami :P
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: McDonald's

Post autor: oliveoil » 26 sty 2022, o 02:15

ImaSumak pisze:
26 sty 2022, o 00:26

Bo pewnego rodzaku mądrości i dojrzałości połączonej z klasą nie da się nauczyć.
Zawsze brakowało mi "tego rodzaju" mądrości, a klasy nigdy nie miałam :sing: A co najlepsze z tego wszystkiego, to od zawsze byłam mega "przypałowa" :roll:
Hej Imo! ale co z tego jak mam inteligencję, wiedzę, wygląd, zdrowie, piękny uśmiech :cool: a od jakiegoś czasu nawet pieniądze! :tancze:

Nie można mieć wszystkiego więc trzeba cieszyć się tym, co się ma, bo życie na zmartwienia jest za krótkie :zegar: :pilka:


ImaSumak pisze:
26 sty 2022, o 00:26

Lubię to. :)
Hmmm :scratch: Radość Ci sprawia jak ktoś mi "dojeżdża"? :D Może nie jest to oznaka sympatii do mnie z Twojej strony ale zawsze jakieś uczucie :wink: :lol: <3
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: McDonald's

Post autor: marinnaWR » 26 sty 2022, o 16:01

oliveoil pisze:
26 sty 2022, o 02:02
marinnaWR pisze:
25 sty 2022, o 22:46

I jak po lekturze składników ulubionych lodów ?
Widzę, że wśród składników lodów waniliowych mamy palmitynian (stosowany w produkcji mydła a w kosmetologii na zmarszczki), jest syrop kukurydziany(regularne spożywanie syropu glukozowego może zwiększać ryzyko otyłości, wysokiego poziomu cukru we krwi, złego stanu zębów, wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca), zagęszczacze, guma celulozowa (powinny unikać jej nawet osoby zdrowe, ponieważ wywołuje reakcje zapalne w jelitach. W nadmiarze powoduje bóle brzucha, wzdęcia i biegunki, ponieważ jest rozkładana przez bakterie jelitowe), guma guar (spożywana w nadmiarze może wywoływać nudności, biegunkę czy wzdęcia), karagen (indukuje owrzodzenie jelitowe, wrzodziejące zapalenie okrężnicy i chorobę Leśniowskiego-Crohna), zredukowane żelazo, monoazotan tiaminy...
A to niespodzianka. A ja kupowałam jedynie na te lody, bo myślałam, że jest to sam czysty cukier na który mogę sobie pozwolić :( Nie będę sprawdzać tego, co napisałaś, ponieważ po przeczytaniu Twojego posta prawie całkowicie straciłam ochotę na ten przysmak, więc tak naprawdę zrobiłaś mi przysługę- dziękuję :serce:
Z drugiej strony jest to przerażające, że nawet produkty, których skład jest podany do opini publicznej, zawierają takie sładniki. A mimowszystko można je legalnie sprzedawać a ludzie dalej nie mają zielonego pojęcia co dokładnie w tych produktach się znajduje.
Jeśli takie "kwiatki" znajdują się w "niewinnych" lodach z mcdonalda, to aż boję się pomyśleć, co może być w składnie preparatów o których jest często mowa w dziale debata a których skład nie został jeszcze ujawniony :shock:
W jakim my świecie żyjemy?
Jeszcze raz dziękuję za Twój czas i wiedzę a lody zastąpię owocami :P
Bardzo polecam owoce, ale też nie z marszu. Jest taka teoria, która mówi o tym, że najkorzystniej jest jeść owoce/warzywa, które dojrzewają w regionie, w którym żyjemy. Komponowanie własnej diety to długi i skomplikowany proces, ale warto zrezygnować z miejsc takich jak McDonald's. Powodzenia.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: McDonald's

Post autor: oliveoil » 27 sty 2022, o 02:47

marinnaWR pisze:
26 sty 2022, o 16:01

Bardzo polecam owoce, ale też nie z marszu. Jest taka teoria, która mówi o tym, że najkorzystniej jest jeść owoce/warzywa, które dojrzewają w regionie, w którym żyjemy. Komponowanie własnej diety to długi i skomplikowany proces
A czy znalazłabyś może chwilę żeby rozwinąć swoją wypowiedź? Kiedyś obiła mi się o uszy teoria, że np. banany i cytrusy są bardzo zdrowe... ale nie dla Polaka :scratch: Jeśli nie masz za bardzo czasu na rozwinięcie tego tematu, to może chociaż polecisz jakiś artykuł na ten temat? :)
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: McDonald's

Post autor: marinnaWR » 27 sty 2022, o 22:50

oliveoil pisze:
27 sty 2022, o 02:47
marinnaWR pisze:
26 sty 2022, o 16:01

Bardzo polecam owoce, ale też nie z marszu. Jest taka teoria, która mówi o tym, że najkorzystniej jest jeść owoce/warzywa, które dojrzewają w regionie, w którym żyjemy. Komponowanie własnej diety to długi i skomplikowany proces
A czy znalazłabyś może chwilę żeby rozwinąć swoją wypowiedź? Kiedyś obiła mi się o uszy teoria, że np. banany i cytrusy są bardzo zdrowe... ale nie dla Polaka :scratch: Jeśli nie masz za bardzo czasu na rozwinięcie tego tematu, to może chociaż polecisz jakiś artykuł na ten temat? :)
Rozkminy o diecie robiłam parę lat temu. Teraz wyspecjalizowałam się w kuchni, która mi służy, sporo eksperymentuję. Staram się obserwować swój organizm i pod tym kątem modyfikuję dania. Moja partnerka lubi kuchnię polską, więc siłą rzeczy robię sporo odstępstw od tego, co jeść powinnam. Np robi wspaniałe pierogi albo gołąbki. Jak tu tego nie jeść ? Tak więc widzisz, teoria teorią a życie codzienne ma swoje prawa. Ale już nie ubolewam nad tym jakoś strasznie, cieszę się, że udało nam się zredukować moje "katastrofy" czyli np spożycie chleba. Owoce dodaję do owsianek na śniadania. Sałatki z sezonowych owoców robię cały rok(świetnie nadają się do tego banany). Mam też fazy na niektóre cytrusy. Nie szkodzą mi, ale ogólnie wiem, że owoców jem za dużo.

Na pewno nie ma cudownych diet dla każdego i na pewno warto omijać McDonalda. Ja to wiem a i tak czasem tam ląduję...na kawie i ciasteczku. Ale bardzo rzadko :)
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: McDonald's

Post autor: oliveoil » 28 sty 2022, o 01:11

marinnaWR pisze:
27 sty 2022, o 22:50
oliveoil pisze:
27 sty 2022, o 02:47
marinnaWR pisze:
26 sty 2022, o 16:01

Bardzo polecam owoce, ale też nie z marszu. Jest taka teoria, która mówi o tym, że najkorzystniej jest jeść owoce/warzywa, które dojrzewają w regionie, w którym żyjemy. Komponowanie własnej diety to długi i skomplikowany proces
A czy znalazłabyś może chwilę żeby rozwinąć swoją wypowiedź? Kiedyś obiła mi się o uszy teoria, że np. banany i cytrusy są bardzo zdrowe... ale nie dla Polaka :scratch: Jeśli nie masz za bardzo czasu na rozwinięcie tego tematu, to może chociaż polecisz jakiś artykuł na ten temat? :)
Rozkminy o diecie robiłam parę lat temu. Teraz wyspecjalizowałam się w kuchni, która mi służy, sporo eksperymentuję. Staram się obserwować swój organizm i pod tym kątem modyfikuję dania. Moja partnerka lubi kuchnię polską, więc siłą rzeczy robię sporo odstępstw od tego, co jeść powinnam. Np robi wspaniałe pierogi albo gołąbki. Jak tu tego nie jeść ? Tak więc widzisz, teoria teorią a życie codzienne ma swoje prawa. Ale już nie ubolewam nad tym jakoś strasznie, cieszę się, że udało nam się zredukować moje "katastrofy" czyli np spożycie chleba. Owoce dodaję do owsianek na śniadania. Sałatki z sezonowych owoców robię cały rok(świetnie nadają się do tego banany). Mam też fazy na niektóre cytrusy. Nie szkodzą mi, ale ogólnie wiem, że owoców jem za dużo.

Na pewno nie ma cudownych diet dla każdego i na pewno warto omijać McDonalda. Ja to wiem a i tak czasem tam ląduję...na kawie i ciasteczku. Ale bardzo rzadko :)
Ja w mcdonlaldzie i tego typu miejscach nie byłam od wielu lat aż pewnego razu dowiedziałam się, że dowożą do domu bez opłat i braku minimalnego zamówienia. Zaczęłam przez to zamawiać sobie po kubeczku- 2 lodów aż pewnego dnia mcdonalds postanowił wprowadzić koszty dostawy. Koszta nie są wielkie ale nowy klient już złapał przynęte :roll: MD to mistrze marketingu :D
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: McDonald's

Post autor: Aerial » 28 sty 2022, o 09:59

Zdarza mi się, ale co za dużo, to niezdrowo
Rivet
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwie 2022, o 20:37

Re: McDonald's

Post autor: Rivet » 13 kwie 2022, o 11:10

Lubię, ale ceny to ostatnio koszmar wiec jem rzadko :P
Niezyciowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 27 paź 2021, o 10:51

Re: McDonald's

Post autor: Niezyciowa » 15 kwie 2022, o 17:58

Ja w ogóle lubie fast foody więc na frytki,i burgera i shejka zawsze chętnie wpadnę
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: McDonald's

Post autor: zagubiona_92 » 21 kwie 2022, o 01:20

Ja ostatnio niestety przytyłam, więc muszę ograniczyć. Ale lubię
plomienna27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 14:01

Re: McDonald's

Post autor: plomienna27 » 25 kwie 2022, o 14:29

Ogólnie im jestem starsza, tym wieksza ilosc dań z Maca wydaje mi sie strasznie mdła, ale np. nadal bardzo lubię nuggetsy, Mcroyala, wrapy i McFlurry :D
Awatar użytkownika
Caitlyn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2022, o 11:03

Re: McDonald's

Post autor: Caitlyn » 12 lip 2022, o 14:57

Lubię, ale ostatnio ceny u nas to śmiech na sali ;/
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: McDonald's

Post autor: FrejaDraco » 19 lip 2022, o 00:18

ogryzek19 pisze:
23 wrz 2010, o 23:40
Co lubicie? Czego nie lubicie? Co myślicie o tej restauracji? Itd..
To mówiłam ja.. pracownica tego bajzlu :)
Nie lubię. Jest pierdylion innych sklepów, gdzie w razie potrzeby mogę kupić dużo smaczniejszą bułkę/kanapkę za dużo rozsądniejsze pieniądze. A jak mam ochotę na bardziej knajpiane żarcie to idę do knajpy.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: McDonald's

Post autor: ama » 23 lip 2022, o 04:52

Nie lubię, no chyba, że lody i kawa, reszta niejadana raczej dla mnie.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
ODPOWIEDZ